Terazpasy.pl / Wydarzenia / KS Cracovia / Na straży tradycji ? 70-lecie Rady Seniorów KS Cracovia

Na straży tradycji ? 70-lecie Rady Seniorów KS Cracovia

- Największą wartością Klubu Sportowego Cracovia zawsze byli, są i zawsze będą wspaniali i oddani Klubowi ludzie ? te słowa z wystąpienia Przewodniczącego Rady Seniorów Jerzego Łudzika były myślą przewodnią jubileuszowego spotkania najstarszych członków społeczności Cracovii.

W dostojnej Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyło się w sobotę uroczyste spotkanie z okazji 70-lecia działalności Rady Seniorów KS Cracovia. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Prezes MKS Cracovia SSA Janusz Filipiak i Prezes KS Cracovia Józef Lassota.

Od blisko sześciu lat przewodniczącym Rady Seniorów jest były koszykarz Cracovii Pan Jerzy Łudzik . Szef Seniorów Cracovii w wielkim skrócie przypomniał bogatą historię Rady Seniorów, cele jej działania i najważniejsze osiągnięcia.

Rada Seniorów KS Cracovia powstała 12 grudnia 1937 roku, a pomysłodawcą jej utworzenia był Stefan Dziubanowski. W okresie stalinizmu działalność Rady Seniorów została zakazana. Ponownie reaktywowano ją 30 marca 1957 roku.

Członkowie Rady Seniorów zajmują się na co dzień dokumentowaniem i archiwizowaniem stuletnich dokonań sportowców Cracovii. Dbają o groby zmarłych sportowców i działaczy Cracovii i o zachowanie w pamięci ich niejednokrotnie wybitnych dokonań. Nade wszystko jednak dbają, aby Cracovia nie zatraciła w zmieniającej się rzeczywistości swoich pierwotnych ideałów umiłowania sportu oraz narodowej i klubowej dumy.

- Jesteście Państwo u siebie, bo jak wiadomo Cracovia jest klubem miejskim ? tymi słowami Prezydent Jacek Majchrowski rozwiał wszelkie wątpliwości, kto w zacnych progach jest gospodarzem jubileuszowej uroczystości. - Rada Seniorów KS Cracovia nawiązuje do najbardziej szczytnych tradycji krakowskich: kultywowania historii, kultywowania tradycji, przekazywania i uczenia młodzieży na przykładzie tego co działo się kiedyś. Przekazujecie swoje doświadczenia, ogromną wiedzę i umiłowanie sportu jaką nabyliście przez dziesięciolecia swoich związków z Cracovią ? z uznaniem mówił Prezydent Jacek Majchrowski do licznie zgromadzonych seniorów Cracovii.

W swoim wystąpieniu Prezydent Krakowa miał do przekazania obok stosownych życzeń bardzo konkretne informacje dotyczące rozbudowy infrastruktury sportowej Cracovii. ? Za cztery dni będziemy uchwalać budżet na przyszły rok w którym znalazły się pieniądze na stadion Cracovii, lodowisko Cracovii, a także na halę przy Al. Focha i na budowę w Parku Jordana. Myślę, więc że za kilka lat Cracovia będzie miała wreszcie wszystko to, co jest jej potrzebne ? mówił Prezydent Majchrowski.

Okolicznościowe życzenia Seniorom złożył również Prezes MKS Cracovia SSA Janusz Filipiak , który z uznaniem wypowiadał się o pracy Rady Seniorów i nie po raz pierwszy wyraził chęć wstąpienia do zaszczytnego grona Seniorów Cracovii. ? Bardzo się cieszę, że mogę być tutaj w tak uroczystym dniu i z wielką radością przyłączę się do Waszego grona jeśli taka będzie Wasza wola ? mówił Prezes Filipiak deklarując wspieranie dalszej działalności Rady Seniorów.

Prezes MKS Cracovia SSA zwrócił się również do Prezydenta Jacka Majchrowskiego wskazując jego osobisty wkład w rozwój bazy sportowej Cracovii. ? Chciałbym z tego miejsca podziękować serdecznie Prezydentowi Majchrowskiemu. Państwo najlepiej wiecie, że przez ostatnie kilkadziesiąt lat Cracovia nie była darzona życzliwością przez władze. Prezydent Majchrowski bardzo wspiera działalność klubu i stara się wygospodarować w budżecie środki dla Cracovii. Prezydent osobiście przyczynił się do tego, że wreszcie uregulowano sprawę własności gruntów, że otrzymaliśmy warunki zabudowy terenu, że został ogłoszony i rozstrzygnięty konkurs na przebudowę stadionu, a teraz zabezpieczył w budżecie środki na niezbędne prace w przyszłym roku. Mam nadzieję, że w najbliższym roku uda się wbić pierwszą łopatę przy budowie stadionu i kontynuować remont hali lodowej. Dziękuję również Prezydentowi za podejmowane działania, które przyczynią się do rozwoju i pielęgnowania w Cracovii innych dyscyplin sportu poza piłką nożną i hokejem ? mówił prezes Filipiak

Na zakończenie swojego wystąpienia Prezes Filipiak ponownie zwrócił się do seniorów. - Wszystkim Państwu serdecznie gratuluję i dziękuję za ogromną pracę którą wykonujecie dla Cracovii. Niezmiernie się cieszę i jestem dumny z tego, że mogę być członkiem tej społeczności ? zakończył swoje wystąpienie Prezes MKS Cracovia SSA Janusz Filipiak.

Do życzeń dołączył się również Prezes KS Cracovia Józef Lassota . ? Jest dla mnie ogromnym zaszczytem zabrać głos i złożyć życzenia ludziom, którzy tworzyli i nadal tworzą historię Cracovii. Wy, byli sportowcy Cracovii nadal jesteście wzorem dla młodzieży i swoimi życiorysami zachęcacie do uprawiania sportu, do szacunku dla Klubu. To bardzo ważne, bo dzisiaj sport jest wyraźnie podzielony. Podzielony na ten związany z biznesem i dużymi pieniędzmi oraz nie mniej ważny sport amatorski, sport dla młodzieży. W sporcie skierowanym na krzewienie kultury fizycznej nie widać medali, spektakularnych sukcesów, ale stoi za nim ogromna praca wielu ludzi, również Wasza, seniorów naszego Klubu. Dzisiaj chciałem Wam za to serdecznie podziękować ? mówił Prezes Józef Lassota.

Prezes KS Cracovia zwrócił się również do Prezydenta Majchrowskiego, który w swoim wystąpieniu wspomniał o planach i środkach na budowę hali i siedziby KS Cracovia. ? Chcę podziękować Panu Prezydentowi, bo może wreszcie dzięki planowanym inwestycjom Klub Sportowy Cracovia będzie miał godne swojej tradycji miejsce ? zakończył Prezes Lassota.

Po oficjalnych wystąpieniach wręczono pamiątkowe medale i odznaczenia klubowe. Medal 70-lecia Rady Seniorów KS Cracovia otrzymał m.in. obecny na uroczystości były Prezes MKS Cracovia SSA Paweł Misior i (nieobecny) kierownik piłkarskiej drużyny Cracovii Pan Maciej Madeja.

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były okazją do świątecznych życzeń w których radości z planowanych inwestycji towarzyszyła obawa o dalsze losy sztandarowej sekcji Cracovii, piłki nożnej.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Maxima Debetur Cracoviae Reverentia...

Najwyższy szacunek należy się Cracovii... i jej seniorom- twórcom potęgi Pasów.

Zaloguj aby komentować

POZDROWIENIA DLA RADY SENIOROW..

I DLA PREZYDENTA MAJCHROWSKIEGO ROWNIEZ :)
WESOLYCH SWIAT PASIACY..DOZOBACZENIA NA TRENINGU NOWOROCZNYM
K O N I E C Z N I E ! ! !
"CRACOVIA PANY"
WISLA TO STARA K....

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

post:
cracovio
Bo na łapankę do Belek pojechał Stefan i wschodząca gwiazda skautingu w Europie środko...
wszystkie drużyny w ekstraklasie już mają zazwyczaj udane transfery cracovia jak zawsze...
post:
cracovio
To prawda i nic innego jak tylko sknerostwo prezesa JF …
post:
cracovia
Oby się to wszystko spełniło :)
nic nowego nieudolność transferów to domena cracovi
prze wojną cracovia miała wielkich wspaniałych piłkarzy a co dzisiaj ma tylko bogatego...
post:
Alvarez
Zgadzam się w pełni co do Rivaldinio, bo to jest totalny niewypał, który w ogóle patrzą...
post:
Alvarez
Z jednej strony tak z drugiej dlaczego Rivaldinho pojechał, a Alvarez nie? Pod względem...
Według tego co w linku jesteśmy na 11 miejscu, czyli 8 od końca. Średnia na zawodnika n...
prosze zobaczyc na transfermarkt.pl mamy kadre 38 zawodnikow ze srednia 330k na zawodn...
"A jak z transferami do klubu? W ciągu ostatnich dni zwiększyły się szanse na nie? R...
post:
Rodin
... trener Zieliński mówi w najnowszym wywiadzie, że już nikt nie odejdzie.
post:
cracovio
zgadzam się z tobą w 100%ładnie to ująłeś oby więcej cracovia miała takich kibiców
post:
Jak zwykle
zgadzam się z tobą w 100%bardzo dobrze to opisałeś
post:
cracovio
Ja tam od początku twierdziłem, że będzie środek tabeli, nawet po słabym początku, gdzi...
Ponoć Belgowie dają już 800 tys euro + bonusy. Coś mi się wydaje, że pójdzie w tym oknie.
post:
cracovio
Proszę cię nie zaczynaj pisać tych głupot.
Z tym zarządem nic dobrego nam nie grozi
post:
Alvarez
Dla mnie ten gość to wielkie rozczarowanie. Tak często łapiącemu kontuzje graczowi szko...
z taką kadrą środek tabeli to byłby wielki sukces
Ale z Cracovią ma to w sumie mało wspólnego teraz. Jedynie tyle, że wiemy, iż Pan Micha...
post:
Alvarez
Wszyscy tak podają, że jest jakby wystawiony na listę transferową. Brakło mu skutecznoś...
Słuchajcie prezes.,Filipiak już nie raz wypowiedział się przy różnych okazjach,że inter...
Nie ma go w kadrze na zgrupowanie, więc chyba żegnamy go czule
Moim zdaniem jeśli chodzi o skauting u nas to na pewno nie jest na wysokim poziomie, al...