Terazpasy.pl / Wydarzenia / KS Cracovia / [Terazpasy.TV] Tak Cracovia świętowała swoje 108 urodziny!

[Terazpasy.TV] Tak Cracovia świętowała swoje 108 urodziny!

108-urodziny-prezydent

We wspaniałej atmosferze obchodzono 108 urodziny Cracovii, które jak zwykle zorganizowano w miejscu narodzin najstarszego Klubu w Polsce – w Parku Jordana.

108-urodziny-prezydent

Urodzinowe uroczystości uświetniła obecność Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera oraz Pełnomocnika Prezydenta Janusza Okońskiego, prywatnie oddanego kibica Cracovii.

Prezes KS Cracovia Antoni Smoleń przedstawił m.in. aktualny stan klubowych sekcji w których systematycznie trenuje 320 młodych ludzi. Prezydent Majchrowski w krótkim wystąpieniu z ogromnym uznaniem mówił o trosce z jaką KS Cracovia dba o młodzież i klubową tradycję.

Jak zawsze głównym punktem urodzinowych uroczystości był wspólny przemarsz i umieszczenie klubowych chorągiewek pod pomnikami doktora Henryka Jordana i Świętego Jana Pawła II.

108-urodziny-pomnik-jordana

Przez całą uroczystość przewijała się postać Józefa Kałuży, któremu środowisko Cracovii pragnie wybudować pomnik w przypadającą w tym roku 70 rocznicę jego śmierci. Apelowano przy tym do sympatyków Pasów o hojność w intencji uhonorowania najwybitniejszej postaci w ponad wiekowej historii Cracovii.

W części oficjalnej byłym sportowcom i długoletnim działaczom Klubu - Janowi Krzyżanowskiemu, Andrzejowi Sroce, Stanisławowi Słomce i Zbigniewowi Zarębie - wręczono medale „Cracoviae Merenti”.

Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchano wystąpienia byłego wiceprezesa Cracovii Bronisława Kurka, który był pomysłodawcą znanego wszystkim plakatu z chłopcem piszącym na płocie „Cracovia Pany”.

108-urodziny-taniec

Uczestnicy spotkania w Parku Jordana mogli ponadto zwiedzić dwie wystawy zorganizowane w siedzibie KS Cracovia poświęcone Świętemu Janowi Pawłowi II i zdobyciu w 1924 roku pierwszego medalu olimpijskiego w kolarstwie torowym.

O wspaniałą oprawę uroczystości zadbali redaktor Leszek Mazan i Aleksander „Makino” Kobyliński oraz licznie reprezentowane seniorki Klubu, byłe piłkarki ręczne Cracovii.

Poniżej przedstawiamy filmową relację ze 108 urodzin Cracovii (wkrótce więcej urodzinowych materiałów):

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Zacznijmy to od 4 ligi bez tego jebanego spekulanta
Gratulacje dla Pana Gambala! Cyferki, cyferki...... one nie grają. Widać wyrażną różnic...
A raczej sobota i pomyśleć że jeszcze niedawno myślano o mistrzostwie ewentualnie o puc...
post:
Bramkarz
Na koniec: cholernie szkoda mi Elsnera.......
post:
Bramkarz
Najbardziej winny był Sans który kur... za lekko podał do Sutalo.Sutalo od dawna mnie n...
Dno, udaje że gra
post:
Bramkarz
Fakt, Madejski w efekcie finalnym zawalił ale... Sans i Sutalo przy aucie stracili jak...
Sans do zmiany !!! Zero gry....Kolejny raz zawodzi Hasić.....
post:
Bramkarz
Taki bramkarz jak Palczewski....tylko 4 liga
Wszyscy zachwycał się Madejskim,że mamy bramkarza... Nawet nie szukano innego bramkarz...
KUR. - zaczęło się od Sansa - spierdolił podanie do Sutalo a Madejski dołożył swoje !!!
Sans - błagam Cię współpracuj, nie napalaj się !!! Szkoda setki Hasića.....
Mam nadzieję, że Klich nie zagra - przynajmniej w wyjściowym składzie - bo jest mistrze...
Kiedyś, jeszcze za czasów Lenczyka, gardził Cracovią ( Filipiak chciał go w pakiecie z...
Na 2 ligę będzie w sam raz
Transfer wszechczasów
Cała drużyna zagrożona spadkiem jest beznadziejnie trzeba się ratować zróbcie coś dobre...
OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY DNO DNA
post:
Oprawa
Też tak uważam. Oszołomy z całej Polski się popierają! Takiego Prezydenta należy szanow...
Super, że grając w wymuszonym, eksprymentalnym miejscami zestawieniu udało się nareszci...
post:
Oprawa
..podobnie uważam...podpisuje się Kiboleteraz pokazali głupotę bezmózgowce . Przechodz...
Już więcej ani grosza nie dam do puszki na oprawę !! Nie wiem co za debil z Oprawców st...
post:
Kto
W punkt.....ha,ha
post:
Kto
Po to by Klich miał do kogo cofnąć a Glik odegrać:)))