Terazpasy.pl / Wydarzenia / KS Cracovia / Laptop, medale i dyspensa czyli urodziny na 102!

Laptop, medale i dyspensa czyli urodziny na 102!

jordan-filipiak

Niewiele jest na świecie klubów sportowych z tak długą i bogatą historią jak Cracovia, które mogą tak dokładnie określić czas i precyzyjnie wyznaczyć współrzędne geograficzne swoich narodzin.

Dobrą tradycją Cracovii, kultywowaną pieczołowicie przez Radę Seniorów, jest zwyczaj urodzinowych spotkań pod pomnikiem dr. Henryka Jordana, założyciela krakowskiego parku gier i zabaw ruchowych, gdzie 13 czerwca 1906 roku, o 6 wieczorem powstał pierwszy klub piłkarski w Krakowie.

To były wyjątkowe i bardzo symboliczne urodziny! ? takie komentarze dominowały podczas rozpisanych na dwa dni uroczystości. ? Taka rocznica musi być ?na 102!? ? perfekcyjna i idealnie przeprowadzona  ? mówił Prezes KS Cracovia Józef Lassota .

filipiak-lassota-2008-06-13

Urodzinowe spotkania pod pomnikiem dr. Henryka Jordana to sztandarowa uroczystość klubowa, która jest prawdziwym oczkiem w głowie Rady Seniorów. ? Co rok, od bardzo dawna, przychodzimy pod pomnik Henryka Jordana. Kiedyś odbywało się to dość skromnie, ale od kilku lat jest to już bardzo duża uroczystość. Walczymy o to, aby była to uroczystość integrująca całe środowisko Cracovii  ? mówił przewodniczący Rady Seniorów Jerzy Łudzik .

Nie po raz pierwszy urodzinowe uroczystości swoją obecnością zaszczycił prezes MKS Cracovia SSA Janusz Filipiak, który tym razem przybył do siedziby KS Cracovia w towarzystwie hokeistów mistrzowskiej drużyny Cracovii i ze szczególnym prezentem pod pachą.

- Chciałbym złożyć serdeczne życzenia całej społeczności Cracovii z okazji bardzo zacnej rocznicy. Na taką uroczystość nie mogłem przyjść z pustymi rękami  ? powiedział Profesor Janusz Filipiak wręczając Prezesowi Rady Seniorów Panu Jerzemu Łudzikowi swój osobisty laptop ? laptop szczególny, z którym związana jest niecodzienna historia.

ludzik-laptop

- Niedawno byłem aresztowany  ? Profesor Filipiak nawiązał do skandalicznej akcji prokuratury ? Mnie zwolniono po kilkunastu godzinach, a ten notebook był więziony o wiele dłużej, bo aż 5 tygodn i ? z humorem opowiadał o swoich (i swojego laptopa) traumatycznych przeżyciach Prezes Janusz Filipiak.

- Bardzo jesteśmy wdzięczni za ten prezent bo wreszcie będziemy mieli na czym pracować ? cieszył się Pan Jerzy Łudzik zapewniając, że członkowie Rady Seniorów posiedli umiejętność obsługi komputera w stopniu nie mniejszym niż trener Stefan Majewski, który właśnie z racji przyswojenia sobie umiejętności obsługi laptopa został okrzyknięty ?Doktorem?. ? Mamy swoje lata, ale jesteśmy młodzi duchem i w pełni sił intelektualnych  ? zapewniał Pan Łudzik.

W części oficjalnej sportowcom, działaczom, sponsorom i trenerom wręczono klubowe odznaczenia i wyróżnienia klubowe.

jordan-hokeisci

Medalem Merenti KS Cracovia odznaczono hokeistów Cracovii, a jak cenne jest to wyróżnienie niech świadczą kryteria jego przyznania. Medale otrzymali hokeiści którzy w ostatnich latach zdobyli dla Cracovii dwa złote i jeden brązowy medal mistrzostw Polski. W tej elitarnej grupie obok trenera Rudolfa Rohaczka i kierownika drużyny Włodzimierza Klita znaleźli się Marcin Cieślak, Marian Csorich, Mariusz Dulęba, Leszek Laszkiewicz, Oktawiusz Marcińczak, Grzegorz Pasiut, Michał Piotrowski, Rafał Radziszewski, Damian Słaboń, Stanisław Urban i Sebastian Witowski.

Odznaczenie ?Merenti KS Cracovia? wręczono także 22-letniemu lekkoatlecie KS Cracovia Kamilowi Murzynowi, który poszczycić się może całą kolekcją tytułów Mistrza Polski w biegach (od 3.000 do 10.000 m) i tytułem drużynowego mistrza Europy juniorów w biegach przełajowych.

Zaszczytne medale wręczono również sponsorom i opiekunom najsilniejszej obecnie sekcji KS Cracovia ? męskiej koszykówki. Medale ?Merenti KS Cracovia? otrzymali: Marian Bryksy (firma BRYKSY), Andrzej Chruścicki (firma EN-TECH), Justyna Bujak (firma UNIHIT) i Kazimierz Zagórski (firma ŁĘGPRZEM).

jordan-filipiak-choragiewka

Ponadto sportowcom, działaczom i przedstawicielom firm wspierających działalność KS Cracovia wręczono liczne odznaki, dyplomy i wyróżnienia.

Po części oficjalnej zaplanowano piknik, a o to żeby jego uczestnicy ze spokojnym sumieniem mogli skorzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji postarał się kapelan Cracovii Henryk Surma. - Urodziny Cracovii wypadły w tym roku w postny piątek, a żeby nikt z gości nie miał konfliktu sumienia przy grilu postarałem się o oficjalną dyspensę dla wszystkich uczestników uroczystości  ? z satysfakcją i humorem informował kapelan Cracovii ksiądz Henryk Surma, przytaczając całą skomplikowaną kościelną procedurę jaką w tym celu pokonał..

Między balonami i parasolami z logami sponsorów ustawiono stoły i rozpalono grille, a nad tym by każdy czuł się bardzo dobrze czuwały Panie: dyrektor KS Cracovia Anna Grabska i Ewa Kasprzycka z Zarządu KS Cracovia.

Trudno było wyczuć choćby cień napięć jakie jeszcze niedawno towarzyszyły wzajemnym stosunkom pomiędzy dwoma strukturami Cracovii: MKS-em i KS-em. - Uważamy, że idzie wszystko ku normalności, że coraz lepsze będę nasze wzajemne relacje, a o to Radzie Seniorów w pierwszej kolejności chodzi - żeby była jedność w naszej rodzinie, Cracovii  ? z optymizmem oceniał sytuację szef Rady Seniorów Pan Jerzy Łudzik.

jordan-boisko

Zespół Andrusy z legendarnym Aleksandrem ?Makino? Kobylińskim grał kultowe, pasiackie piosenki. Redaktor Leszek Mazan opowiadał cracoviackie anegdoty, a kierownik piłkarskiej drużyny Pan Maciej Madeja (jak zwykle!) gromadził wokół siebie najpiękniejsze fanki Cracovii. Wojtek ? ?gniazdowy? prowadzący doping w czasie meczów piłkarzy ? zaprezentował oficjalnie okolicznościową koszulkę na 102 urodziny, a Pan Marian Chmurski podpisywał swój świeżo wydany tomik poezji o Cracovii...

Sielankowy klimat urodzinowych uroczystości dopełniał wzruszający widok trampkarzy przyprowadzonych z ul. Wielickiej przez trenerów Piotra Góreckiego i Marcina Gędłka, którzy z wielkim zapałem uganiali się za piłką na boisku, na którym 102 lata temu wszystko się zaczęło...

Crac

PS. Wkrótce zamieścimy fotogalerię z uroczystości i rozmowę z Prezesem Rady Seniorów Panem Jerzym Łudzikiem.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

post:
cracovio
Bo na łapankę do Belek pojechał Stefan i wschodząca gwiazda skautingu w Europie środko...
wszystkie drużyny w ekstraklasie już mają zazwyczaj udane transfery cracovia jak zawsze...
post:
cracovio
To prawda i nic innego jak tylko sknerostwo prezesa JF …
post:
cracovia
Oby się to wszystko spełniło :)
nic nowego nieudolność transferów to domena cracovi
prze wojną cracovia miała wielkich wspaniałych piłkarzy a co dzisiaj ma tylko bogatego...
post:
Alvarez
Zgadzam się w pełni co do Rivaldinio, bo to jest totalny niewypał, który w ogóle patrzą...
post:
Alvarez
Z jednej strony tak z drugiej dlaczego Rivaldinho pojechał, a Alvarez nie? Pod względem...
Według tego co w linku jesteśmy na 11 miejscu, czyli 8 od końca. Średnia na zawodnika n...
prosze zobaczyc na transfermarkt.pl mamy kadre 38 zawodnikow ze srednia 330k na zawodn...
"A jak z transferami do klubu? W ciągu ostatnich dni zwiększyły się szanse na nie? R...
post:
Rodin
... trener Zieliński mówi w najnowszym wywiadzie, że już nikt nie odejdzie.
post:
cracovio
zgadzam się z tobą w 100%ładnie to ująłeś oby więcej cracovia miała takich kibiców
post:
Jak zwykle
zgadzam się z tobą w 100%bardzo dobrze to opisałeś
post:
cracovio
Ja tam od początku twierdziłem, że będzie środek tabeli, nawet po słabym początku, gdzi...
Ponoć Belgowie dają już 800 tys euro + bonusy. Coś mi się wydaje, że pójdzie w tym oknie.
post:
cracovio
Proszę cię nie zaczynaj pisać tych głupot.
Z tym zarządem nic dobrego nam nie grozi
post:
Alvarez
Dla mnie ten gość to wielkie rozczarowanie. Tak często łapiącemu kontuzje graczowi szko...
z taką kadrą środek tabeli to byłby wielki sukces
Ale z Cracovią ma to w sumie mało wspólnego teraz. Jedynie tyle, że wiemy, iż Pan Micha...
post:
Alvarez
Wszyscy tak podają, że jest jakby wystawiony na listę transferową. Brakło mu skutecznoś...
Słuchajcie prezes.,Filipiak już nie raz wypowiedział się przy różnych okazjach,że inter...
Nie ma go w kadrze na zgrupowanie, więc chyba żegnamy go czule
Moim zdaniem jeśli chodzi o skauting u nas to na pewno nie jest na wysokim poziomie, al...