Terazpasy.pl / Publicystyka / Artykuły Teraz Pasy! / #TerazPasyPRESS: Kamil Jagodyński - Wreszcie poradzić sobie z rolą faworyta

#TerazPasyPRESS: Kamil Jagodyński - Wreszcie poradzić sobie z rolą faworyta

Jagodynski-radomiak

Mecz w Radomiu przyniósł to, czego Cracovii brakowało w tym sezonie – Pasy wygrały, mimo że nie zagrały wielkiego spotkania. Tak mało, a jednak tak dużo – pisze na Terazpasy.pl red. Kamil Jagodyński z Interii.

Ktoś mógłby powiedzieć, że co to za pomysł chwalić drużynę za grę bez wielkiego polotu. Rzecz w tym, że to jest jedna z rzeczy, która cechuje kluby grające o coś – są w stanie regularnie punktować, nawet w dniach, kiedy nie są w najlepszej formie. Dzięki temu seryjnie w ostatnich latach mistrzostwa zdobywała Legia, dzięki temu trofea zgarniają największe kluby.

Do tego niezbędna jest jakość poszczególnych piłkarzy, którzy właśnie w takich momentach mogą zaważyć o tym, w którą stronę pójdzie mecz. Cracovia wygrała w Radomiu, bo pewny w bramce był Karol Niemczycki, a z obrońcami rywali bawił się Benjamin Kallman. Wygrała też dzięki temu, że na boisku pojawił się Otar Kakabadze i pokazał jakość właśnie w momencie kiedy zespołowi nie szło. Wtedy zagrał idealne podanie, a Kallman skompletował dublet.

Jagodynski-radomiak

Fin wyrasta na najlepszy letni transfer Cracovii. W zasadzie nie potrzebował jakiegokolwiek rozbiegu jeśli chodzi o wejście w drużynę, od pierwszej minuty widać było, że to po prostu bardzo porządny napastnik. Do tego zaczęły przychodzić konkrety – w ostatnich dwóch meczach Cracovia zdobyła cztery punkty, a przy każdym z goli, które do tego doprowadziły udział miał właśnie Kallman.

Teraz do Krakowa przyjeżdża ostatnia Lechia. Lechia, która z reguły Pasom w ostatnich latach leżała, jak w zasadzie żaden rywal w lidze, bo ciężko znaleźć drugą drużynę, z którą Cracovia wygrywałaby tak często zarówno u siebie, jak i w delegacji.

Szkopuł jednak w tym, że zespół Jacka Zielińskiego w tym sezonie w roli faworyta podchodził do meczu już kilkukrotnie, a komplet punktów zgarnął tylko raz – w drugiej kolejce z Koroną. Jeśli ten sezon ma przynieść wreszcie grę o coś konkretnego, to z Lechią zwycięstwo jest musem. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że to już w zasadzie końcówka rundy w tym bardzo specyficznym sezonie.

Niech więc Cracovia wreszcie poradzi sobie z rolą faworyta. Tego państwu i sobie życzę.

Kamil Jagodyński

Kamil Jagodyński jest dziennikarzem Intera.pl, TylkoEkstraklasa.pl i magazynu Nowe Pasy.  

Od redakcji:  

  • #TerazPasyPRESS    to miejsce na Terazpasy.pl w którym dziennikarze sympatyzujący z Cracovią   i/lub piszący na co dzień o Pasach dzielą się swoimi obserwacjami i przemyśleniami na temat najstarszego Klubu w Polsce.
  • Jeśli chciałbyś zabrać publicznie głos w tej lub innej sprawie interesującej dla kibiców Cracovii prześlij swój tekst  na adres: admin/at/terazpasy.pl. Najciekawsze artykuły, listy i felietony opublikujemy. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do skracania nadesłanych tekstów.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

cracovio!

my kibice cracovii trzymamy za słowo profesora który powiedział cracovia będzie wielka,chcemy aby już dziś pierwszy mistrz polski wrócił na swoją pozycję i nikomu jej nie oddał

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Są 2 miejsca spadkowe do obsadzenia, bo Nieciecza już praktycznie out. Od Korony w dół...
dajcie szanse Glikowi może poukłada zespół bo jest źle
błagamy zróbcie coś aby cracovia podniosła się z dna i została w ekstraklasie
post:
Bramkarz
Pierwszy taki błąd Madejskiego w sezonie, a ty już sugerujesz, że zły? Puknij się w czo...
TRZEBA SZYBKO DZIAŁAĆ ABY NAPRAWIĆ DRUŻYNĘ TO OSTATNIA CHWILA
WSTYD I KOMPROMITACJA CRACOVIA BLISKO SPADKU NIC NIE DZIAŁA SAME BŁĘDY WE WSZYSTKICH FO...
post:
Bramkarz
To co odstawili to parodia. Wszystko wskazuje na to, że jubileusz będzie w I lidze
Zacznijmy to od 4 ligi bez tego jebanego spekulanta
Gratulacje dla Pana Gambala! Cyferki, cyferki...... one nie grają. Widać wyrażną różnic...
A raczej sobota i pomyśleć że jeszcze niedawno myślano o mistrzostwie ewentualnie o puc...
post:
Bramkarz
Na koniec: cholernie szkoda mi Elsnera.......
post:
Bramkarz
Najbardziej winny był Sans który kur... za lekko podał do Sutalo.Sutalo od dawna mnie n...
Dno, udaje że gra
post:
Bramkarz
Fakt, Madejski w efekcie finalnym zawalił ale... Sans i Sutalo przy aucie stracili jak...
Sans do zmiany !!! Zero gry....Kolejny raz zawodzi Hasić.....
post:
Bramkarz
Taki bramkarz jak Palczewski....tylko 4 liga
Wszyscy zachwycał się Madejskim,że mamy bramkarza... Nawet nie szukano innego bramkarz...
KUR. - zaczęło się od Sansa - spierdolił podanie do Sutalo a Madejski dołożył swoje !!!
Sans - błagam Cię współpracuj, nie napalaj się !!! Szkoda setki Hasića.....
Mam nadzieję, że Klich nie zagra - przynajmniej w wyjściowym składzie - bo jest mistrze...
Kiedyś, jeszcze za czasów Lenczyka, gardził Cracovią ( Filipiak chciał go w pakiecie z...
Na 2 ligę będzie w sam raz
Transfer wszechczasów
Cała drużyna zagrożona spadkiem jest beznadziejnie trzeba się ratować zróbcie coś dobre...
OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY DNO DNA