Terazpasy.pl / Publicystyka / Artykuły Teraz Pasy! / #TerazPasyPRESS: Andrzej Stanowski - Personalna ”bomba” w Cracovii!

#TerazPasyPRESS: Andrzej Stanowski - Personalna ”bomba” w Cracovii!

stanowski-filipiak-stawowy

To cieszy, że dwaj dorośli ludzie - Profesor Filipiak i trener Stawowy - potrafili się dogadać, puścili w niepamięć niedawne nieporozumienia. Brawo! Dobro klubu jest najważniejsze! - pisze na Terazpasy.pl red. Andrzej Stanowski z Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej

Mamy w Cracovii personalną rewolucję! Do klubu wraca 56-letni Wojciech Stawowy, będzie pełnił funkcję koordynatora grup juniorskich.

Wojciech Stawowy bardzo dobrze zapisał się w annałach Cracovii. Po 20 latach wprowadził zespół do ekstraklasy. Jak to w sporcie bywa potem różnie układały się jego losy w krakowskim klubie. Popadł w niełaski u prezesa Janusza Filipiaka, obaj panowie nie szczędzili sobie ostrych słów. I teraz taka „bomba”! To cieszy, że dwaj dorośli ludzie potrafili się dogadać, puścili w niepamięć niedawne nieporozumienia. Brawo! Dobro klubu jest najważniejsze!

stanowski-filipiak-stawowy

Dla Cracovii powinien to być strzał w dziesiątkę. Stawowy ma dar do wyszukiwania piłkarskich talentów. To w Wiśle wychował min. Pawła Nowaka, Łukasza Skrzyńskiego, Wojciecha Antkowskiego, Krzysztofa Piszczka, potem przeszedł z  nimi do Proszowianki, a wkrótce do Cracovii.

To dobrze, że ludzie przez wiele lat związani z Cracovią, wracają do klubu. Mirosław Hajdo jest szefem Akademii Piłkarskiej, Piotr Giza trenuje zespół rezerwy, Marcin Cabaj jest pierwszym trenerem bramkarzy Cracovii,  Wojciech Ankowski prowadzi juniorów starszych, Marcin Dudziński juniorów młodszych, Paweł Szwajdych wspólnie z Konradem Cebulą trampkarzy młodszych.

Przez wiele lat Cracovia nie wykorzystywała tego potencjału, byli piłkarze „Pasów” jakoś nie byli mile widziani w klubie. Zawsze zastanawiałem się dlaczego klub nie zatrudnił Łukasza Skrzyńskiego, piłkarza bardzo inteligentnego, który pracy musiał szukać w Zawiszy Bydgoszcz, teraz jest dyrektorem w Sandecji Nowy Sącz. Ostatnio się to zmieniło, co pozytywnie świadczy o klubie. Trzeba dbać o dobrą atmosferę w klubie, a dla początkujących graczy Cracovii tacy szkoleniowcy jak Giza, Cabaj, Ankowski są na pewno dla nich  idolami.

A tymczasem kibice Cracovii dyskutują o nowym terminarzu ligowym na sezon 2022/23. W pierwszej rundzie „Pasy” grają na stadionowe z pięcioma najlepszymi zespołami z minionego sezonu, w kolejności z Piastem, z Rakowem, z Pogonią, z Lechią, z Lechem, do tego w drugiej kolejce z Legią.

Jak zawsze kibice są podzieleni. - To wspaniały terminarz, pukniemy na swoim boisku  zespoły z czołówki, przywieziemy trochę punktów z wyjazdów i możemy być w ścisłej czołówce, z szansami na medal – mówi jeden z moich znajomych. Ale drugi ostro protestuje. - Skąd taka pewność, że będziemy ogrywać u siebie potentatów. Wiosna to może być dla nas runda śmierci, co wyjazd to piekielnie silny rywal. Będziemy mieć słabeuszy u siebie, ale my z takimi zespołami nie umiemy grać, co pokazuje miniony sezon.

Nie da się nikomu dogodzić. Jeśli Cracovia chce coś osiągnąć w nowym sezonie, to terminarz jest dobry. Lepiej rozpędzić się jesieni, niż wiosną odrabiać straty.

Nie ma żadnych nowych wieści o transferach. - Pracujemy nad nimi, ale transfery lubią ciszę, jak będą podpisane kontrakty, to je ogłosimy - mówi trener Jacek Zieliński.

Andrzej Stanowski

Andrzej Stanowski - emerytowany dziennikarz sportowy, z 50-letnim stażem w „Gazecie Krakowskiej” i „Dzienniku Polskim”.

Od redakcji:

  • #TerazPasyPress –  to miejsce na Terazpasy.pl w którym dziennikarze sympatyzujący z Pasami  i/lub piszący na co dzień o Cracovii dzielą się swoimi obserwacjami i przemyśleniami na temat najstarszego Klubu w Polsce.
  • Jeśli chciałbyś zabrać publicznie głos w tej lub innej sprawie interesującej dla kibiców Cracovii prześlij swój tekst  na adres: admin/at/terazpasy.pl. Najciekawsze artykuły, listy i felietony opublikujemy. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do skracania nadesłanych tekstów.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

cracovio

damian kądzior powinen grac w cracovii ale wy śpicie zabierze go lech dziadostwo

Zaloguj aby komentować

,,Personalna bomba" - czy początek końca trenera Zielińskiego?

Oby ci jego piłkarze-trenerzy, nie stanowili kiedyś jego kliki, a Cabaj nie wszedł w rolę kreta w sztabie trenerskim pierwszego zespołu. Dla mnie ta ,,personalna bomba" to raczej bombowa głupota Filipiaka i początek dużych kłopotów. Po co nam to. Po co nam on.

meteor

Czytałem wywiad po powrocie trenera Stawowego. Moim zdaniem trochę niefortunna wypowiedź w nim się znalazła, że marzy mu się jeszcze praca z seniorami. Wypowiedz, która właśnie może kiedyś tam powodować jakieś plotki i domysły o "intrygach dworskich", zwłaszcza, że teraz w klubie dużo pracuje właśnie tzw. "synów" Stawowego Swoją drogą trener Stawowy jak odchodził ostatnio zapowiadał, że do Cracovii Filipiaka już nie wróci. Nie dość, ze wrócił to jeszcze nie na jakieś eksponowaną funkcję, a na dodatek w wywiadzie mówił, że bije się w pierś i to prezes Filipiak miał racje kiedyś, a nie on. Profesor Filipiak upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu, nie dość, że pokazał, iż nie jest człowiekiem małostkowym i pamiętliwym (choć za takiego go niektórzy uważają), a z drugiej trener Stawowy przyznał po zatrudnieniu, że w sporach które kiedyś miały miejsce to nie on miał rację, a prezes Filipiak.

Zaloguj aby komentować

Wąs

Wydaje mi się że jesteś w dużym błędzie, trener Wojciech Stawowy już nigdy nie będzie trenerem pierwszej drożyny.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Jak zawsze Siemion w sam punkt.!!!!Ale jak słyszę ,że na drugą stronę Błon przychodzi P...
Ja się przyznam, że mi chodziło o innego zawodnika Stali, tego co najbliżej Pestki był....
Na razie się zdarzył jeden słabszy mecz na 4. Najlepsi są już niektórzy redaktorzy, któ...
post:
Cracovia
trzeba grać ofensywnie a nie tylko z kontry trzeba wzmocnić środek pola konieczne super...
ta klęska powinna was przekonać że koniecznie jest wzmocnienie drużyny i konieczna zmia...
Choć teraz coś takiego czytam: https://sport.tvp.pl/61691971/pko-ekstraklasa-razacy-...
Nie było spalonego przy 1 bramce. W skrócie meczu widać
Też mi się wydawało że był spalony. Nie słucham komentatorów, wyciszam ich, ale znając...
To gadanie dziennikarzy i kibiców, że idziemy na Mistrza mogło nie pomóc. Trener Zieliń...
Mecz ze Stałą pokazał.ze gorzej gra nam się w roli faworyta i problemy mamy z drużynmi...
Od początku wczorajszy mecz wyglądał w naszym wykonaniu dziwnie - lagi na oślep do przo...
Tak gramy dalej. Początek dalej jest dobry mimo porażki dziś. Tylko teraz pytanie jak b...
Głupie trzymanie, ten gość nie miał nawet szans by dotknąć tej piłki. Ja byłem prawie p...
Serię zawsze się kończą. Dziś słabo to wyglądało ale też okoliczności- młotek z gwizdki...
Przeciwnik nie był mocny tylko zawodziła taktyka oraz katastrofalne tracenie i podawani...
Po zobaczeniu powtórek chyba faktycznie trzymał, tylko że jegomość juz wcześniej upadał...
Taka uwaga...dlaczego nie stawiają na Knapa?Lewa nóżka fajna
Bardzo słaby mecz .Może to wypadek przy pracy i upał.Widac ile znaczy Rodin.Jablonski p...
Bezmyślny faul Jablonskyego. Przecież KURWA nie było zagrożenia ze strony Kasperkiewicz...
post:
Niedowiary
Najważniejsze, że widać dobrą atmosferę w drużynie, to, że zespół walczy i jest w stani...
post:
Niedowiary
Prezes Filipiak jeszcze przed startem sezonu stwierdził, że trener Zieliński jest teraz...
W systemie sprzedaży biletów jest opcja wykupienia/rezerwacji miejsca parkingowego. Czy...
post:
Niedowiary
trener Jacek z był zawsze super taktykiem a źle przygotowywał zespól teraz robi to supe...
post:
Niedowiary
Trudno oceniać na tym etapie sezonu jak zespół jest przygotowany. Fakty są takie trener...
Runjaić odleciał, zresztą jak piłkarze Legii. Składu nie wzmocnili, a wręcz osłabili. G...