Terazpasy.pl / Publicystyka / Artykuły Teraz Pasy! / Rzuć papierami, a telefony się odezwą, czyli doniesienia i komentarze po trzęsieniu ziemi w Grodzisku

Rzuć papierami, a telefony się odezwą, czyli doniesienia i komentarze po trzęsieniu ziemi w Grodzisku

2019-01-01 Trening Noworoczny_1625_720

W sobotę Cracovia przegrała pierwszy w tym roku mecz ligowy, ulegając w Grodzisku Wielkopolskim Warcie Poznań. Nie byłoby jednak w tym nic szczególnie nadzwyczajnego, gdyby nie pomeczowa konferencja, na której wydarzyło się więcej niż w ciągu 90 minut meczu beniaminka ze zdobywcą Pucharu Polski.

Podczas pomeczowej konferencji trener Probierz podsumował mecz, a następnie podał się do dymisji - a dymisja ta dotyczyć miałaby zarówno funkcji trenera zespołu Pasów jak i wiceprezesa zarządu ds. sportowych.
 
 Sytuacja ta może przywoływać na myśl niedawne wydarzenia w kadrze, kiedy to w najmniej spodziewanym momencie selekcjoner Jerzy Brzęczek został zdymisjonowany. W tym przypadku mamy jednak do czynienia z sytuacją odwrotną - zaskoczyć nieoczekiwaną dymisją postanowił sam trener Probierz.
 
 Prezes Cracovii, Janusz Filipiak po odebraniu telefonu od dziennikarza i pytaniu o komentarz do dymisji trenera Probierza zaniemówił, a następnie... natychmiast się rozłączył. Co wydaje się dobrze oddawać skalę zaskoczenia, z jakim spotkała się ta decyzja.

2019-01-01 Trening Noworoczny_1625_720

 
 W temacie dymisji trenera Pasów o komentarz pokusił się także Prezes PZPN Zbigniew Boniek, który w który za pośrednictwem jednego z komunikatorów społecznościowych oznajmił: "Znam Probierza bardzo dobrze. Dzisiejszy mecz tylko przyspieszył decyzję. Michał odpocznie, nabierze energii i wkrótce znowu będzie chciał trenować. Takie życie, powodzenia Michał, będziemy tęsknili i czekamy."

Trener Probierz zdaje się stawiać sprawę jasno, ponieważ w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" stwierdził, że swojej decyzji nie cofnie, a "jutro wyjeżdża". Brzmi to wszystko dość ostatecznie.

Tymczasem Klub jednak wstrzymuje się z zajęciem jakigokolwiek stanowiska wobec deklaracji Probierza.
 Szymon Jadczak idzie krok dalej, informując, że "na teraz (...) Profesor Filipiak nie przyjął dymisji Michała Probierza. (...) Różne środowiska kibicowskie przekonują Probierza i Filipiaka do wycofania się z ogłoszonych wczoraj zmian".

Nie sposób odnieść wrażenia, że jeśli nawet trener Probierz miał po swojej stronie jakieś racje i rzeczywiście nosił się dłuższy czas z myślą o dymisji to moment do tego kroku wybrał sobie najgorszy z możliwych. Trudno sobie wyobrazić kto miałby w tej chwili - z dnia na dzień - przejąć prowadzenie drużyny, że o funkcji w Zarządzie i stanowisku wiceprezesa ds. sportowych nie wspominając.

 

W trakcie kadencji Probierza było co najmniej kilka momentów, gdy jego dymisja wydawałaby się bardziej zasadna - a jednak zawsze udawało mu się wychodzić z owych kryzysów obronną ręką. Jak będzie tym razem? Choć widać, że Michał Probierz ma w sobie dużo samozaparcia, by wytrwać w swym postanowieniu wydaje się, że definitywne rostrzygnięcie jeszcze nie nastapiło.
 
 Zanosi się na to, że przed zbliżającymi się wielkimi krokami meczami z Pogonią i Wartą czeka nas wyjątkowo ciekawy tydzień.

depesz

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

farsa

I po "przedstawieniu". Przewidywałem to pisząc onegdaj. Szkoda tylko, że takie pajacowanie pogarsza, i tak już nadszarpnięty wizerunek klubu. Jeszcze wcześniej pisałem, że wiceprezes d/s sportowych, to za wiele jak na możliwości tego trenera.

Kibic1995

Zaskoczyłeś mnie totalnie tą informacją,że Miro tuż przed prośbą o rozwiązanie kontraktu wziął pieniążki za podpis dotyczący przedłużenia.To zupełnie zmienia moją ocenę tej sytuacji. Zawsze ceniłem Miro za zaangażowanie w meczach a to niestety nie wszystkich dotyczyło ale na koniec faktycznie zachował się delikatnie mówiąc niefajnie...Marzę o tym żeby skończyły się w Cracovii te wojenki z piłkarzami dające amunicję różnym " pismakom " do jeżdżenia po Naszym Klubie !

Zaloguj aby komentować

Edla

A mnie szczerze mówiąc, nie interesuje co jacyś "dziennikarze" czy "eksperci" mówią o tej sytuacji, których w dobie mediów internetowych się narobiło multum. Trener mógł złożyć dymisję, właściciel nie przyjąć. I tak się stało. Jedynie można mieć zastrzeżenia czy powiadamianie w pierwszej kolejności mediów to było dobre posunięcie. Ale Filipiak chyba urazy nie ma, jakby miał to by dymisję przyjął. Zobaczymy w Szczecinie jak drużyna zareaguje. Może w tym szaleństwie jest metoda jakaś? Jakby Probierz odszedł to nowy trener niektórych odstrzeli. A niektórzy Trenerzy w Polsce to nawet biorą kwoty 6 cyfrowe z 1 na początku. Nie wiem czy Nawałka nie brał nawet z z dwójką na początku.

Zaloguj aby komentować

ELVIS

Drugą stroną medalu jest taka, że nie wiele czasu przed prośbą o rozwiązanie kontraktu Miro wziął kasę za podpis i to nie małą. Jakby powiedział zwracam kasę za podpis czy cześć kasy i chce rozwiązania kontraktu to ok, przyznały Ci rację. A tak to wyszło, że Miro nie chce nic oddać, a Szwajcarzy nic zapłacić. FIFA stwierdziła, że on nie mógł tak odejść, ale uznała, że jak zapłacą 50 tys euro Cracovii to będzie ok. Jakby jeszcze uznali, że Szwajcarzy 150 czy 200 mają zapłacić. Jakby tego Cracovia tak zapieprzyła zawodnika Szwajcarom to pewnie by dostała zakaz transferowy i minimum 250 tys euro by musieli zapłacić.

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

Nie interesuje mnie jakie problemy ma ten czy inny trener, podpisał kontrakt i chyba wiedział co robi.N.b. bierze za to ciężkie pieniądze, chodzą słuchy, że trenerzy w Polsce zarabiają kwoty pięciocyfrowe i to nie z trójką na początku. Nie jest dla mnie ważne czy trener jest wysoki czy niski, rudy albo łysy, ważne by dotrzymywał obietnic i godnie reprezentował klub. Oczywiście oczekuję sukcesów, bo to pragnienie każdego kibica. W przypadkach losowych, powinno się pewne kwestie omawiać z właścicielem a nie na pomeczowej konferencji prasowej. A jeśli się ex katedra ogłasza jakieś decyzje, a po kilkunastu godzinach odwołuje jakby nigdy nic, to się samemu sobie wystawia negatywne świadectwo.
Irytuje mnie sytuacja, kiedy osoby ważne w klubie nie potrafią do końca identyfikować się z klubem w każdym przypadku.Kibicuję Cracovii od 73 lat i nigdy, nawet jak szorowała po dnie, nikt nie robił sobie z nas żartów. Teraz, na skutek pajacowania, nie trafionych transferów, niewłaściwej polityki kadrowej, bufonady, byle łajza zwany dziennikarzem sportowym albo ekspertem, szydzi z zasłużonego klubu. Wystarczy przeglądać internet, tam te łajzy, nie mówiąc o kibicowskiej gawiedzi, wylewają wiadra pomyj na nasz klub.Dla przykładu, nawet pewien półanalfabeta zwany ekspertem (kibice wiedzą o kogo chodzi), w studyjnej rozmowie, wręcz obraża Cracovię. To dla wiernych kibiców jest traumatyczne. Stąd moje, być może zbyt emocjonalne, reakcje na nieodpowiedzialne zachowania klubowych prominentów.
To tyle żeby zakończyć komentowanie tego żałosnego melodramatu z trenerem w roli głównej.
Teraz oczekuję - nie wiem czy dożyję, mam sporo na liczniku - jakiegoś znaczącego sukcesu w lidze (zdobycie Pucharu oczywiście doceniam) a także obiecywanej wielkiej Cracovii.
Materialne podstawy są, jest stadion, jest wspaniała baza treningowa, czas na sukcesy.

Zaloguj aby komentować

Kibic 1995

Jeśli chodzi o Covilo to wina zdecydowanie leży po stronie Cracovii. Po tej koszmarnej kontuzji, kiedy grał w kasku sam trener Probierz mówił, że dawał mu wolną rękę w podjęciu decyzji czy chce grać mimo tego poważnego zagrożenia dla zdrowia czy nawet życia a Miro grał. Jestem przekonany, że NIKT nie miałby do Niego pretensji gdyby odmówił gry. W każdym meczu gryzł trawę gdy nasi niektórzy rodacy przechodzili obok meczu. A gdy żona z dziećmi nie mogła być z Nim bo jest spoza Unii i Miro prosił o rozwiązanie kontraktu za porozumieniem to Cracovia - Tabisz ? - odmówiła. Czyli Miro dla Cracovii w porządku a Cracovia w rewanżu " takiego .... ".Mam odruch wymiotny gdy o tym myślę.....

Zaloguj aby komentować

Edla

A jeśli chodzi o Covilo, to Fifa stwierdziła, że za darmo nie mógł odejść. Co prawda wyliczyli jakaś śmieszną kwotę usprawnienie się toczy dalej, bo Cracovia chce więcej, ale co tu dużo mówić w FIFA polskie klubu to nie są traktowane poważnie. Samo to, że Legia nie weszła kiedyś do LM, bo w meczu z Celtickiem gdzie wysoko wygrywała wszedł w 87 minucie gość co nie powinien wejść. Nie miało to wpływu na wynik żadnego, ale był walkower, gdzie w podobnej sytuacji inny klub dostał tylko karę finansową. I gdyby tak jakiś zachodni klub zrobił przeciw naszej drużynie to pewnie też skończyło by się tylko na karze finansowej. Myślę, że podobnie było z nami w sprawie Covilo. Stwierdzili, że nie mógł odejść, ale Cracovii przyznali śmieszne pieniądze. Niby wygrali, a finansowo przegrali.

Zaloguj aby komentować

Edla

Ojrzyński też kiedyś dymisję złożył niespodziewanie, wszyscy się zastanawiali czemu, a jemu żona umierała na raka. Przypuszczam, że Probierz nie ma, aż takich problemów, ale nie wiadomo jakie. A jak nie wiadomo jakie to lepiej nie śmieszkować i zgrywać wszechwiedzacego jasnowidza, bo można się wydurnić. I jak prawem komentatora jest przejaskrawianie pewnych sytuacji to ja komentując też chyba mogę, a nie tylko ty posiadasz takie prawo. To jeśli chodzi o twoje zdolności przewidywania przyszłości. Nawet jak ten sezon będzie nieudany i Probierz odejdzie to i tak ocenie jego prace pozytywnie. No chyba, że byśmy spadki, ale w to nie wierzę. Niektórzy odkąd przyszedł Probierz przewidują katastrofę i spadki, po twoich wpisach wynika, że jesteś jedną z takich osób. A gość osiągnął największy sukces od 1948, a najgorsze jego miejsce od 3 sezonów to 9. (Oczywiście nie wiemy jak będzie w tym roku, ale startiwalisny z -5 punktów, normalnie mielibyśmy 21 i 8 miejsce w tabeli) Kto miał takie wyniki ostatnio? I takie są fakty.

Zaloguj aby komentować

kibic1995

Sprawy prywatne załatwia się w domu, nie przynosi się do pracy. To po pierwsze, Przywilejem komentatora jest przejaskrawianie niektórych elementów tekstu, to a propos mojego jasnowidztwa. Po drugie, ten niepoważny pan już wcześniej nieźle "nawywijał". Po trzecie, nie dziwię się teraz zawirowaniami wobec Covilo albo teraz Wdowiaka,Ego pana Probierza przerasta jego intelektualne możliwości, stad zapewne te personalne perturbacje i "opery mydlane" z jego udziałem.
P.S.
Będąc adwokatem :) Probierza srodze się zawiedziesz w końcowym efekcie.To moja kolejna wróżba. Pozdrawiam.

Zaloguj aby komentować

edla

Spadki w poprzednich latach przewidywałeś też. Odczytaj jeszcze ze szklanej kuli jasnowidzu co Probierz w Bytomiu załatwia teraz, jakie ważne sprawy? Bo nie wiemy co się dzieje w jego życiu prywatnym. Może to miało wpływ na jego decyzje po meczu z Wartą? Jak przewidzisz jeszcze numery w eurojackpocie w czasie kumulacji, a potem, które akcje na giełdzie pójdą w górę to będziesz mógł Cracovię od Filipiaka odkupić :D

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

cracovio

bardzo wysoko ceniłem probierza miał sukcesy w jagiellonii itd.covilo go bardzo cenil ale poszedł w konflikt zarządem cracovi głównie z tabiszem michalak też,nie wiem co jest przyczyną takiej decyzji. W Cracovii jest zła atmosfera skoro wychowanek cracovii wdowiak idzie do rakowa itd.Wszyscy dobrze oceniają probierza bardzo żle tabisza i profesora jeśli chodzi o zbuntowanych piłkarzy.Nie znam niuansów tej sprawy ale musi być coś złego że probierz mają taką władzę i zarobki podjął taką decyzję.To bardzo dobrze o nim świadczy,miłość piłki ważniejsza od pieniędzy,on che mieć sukcesy a w cracovii sie nie da dlatego zrezygnował taka prawda

Zaloguj aby komentować

wydaje mie się, że nienajgorszy ten artykuł o aktualnej sytuacji

https://sport.tvp.pl/52074185/janusz-filipiak-nie-przyjal-dymisji-michala-probierza-geneza-problemow

Moby dick

Lopes w Legii gra padake, ale u nas grał dość dobrze. Z Emiratów akurat ofertę mógł dostać, a oni mogli go tak przekonać by został, bo liczyli, że coś osiągną. Prawda jest taka, że dla szejków z Emiratów dać za Lopesa np. milion euro czy półtora o dwa razy większa pensje niż u nas to nie problem. A tyle mógł mieć odstępnego początkowo. Helik mówił, że propozycje z tego klubu z Anglii miał rok wcześniej i Cracovia go nie chciała puścić. A odszedł za 800 tys euro, mając nie wiele kontraktu do końca. Czyli raczej rok wcześniej musieli więcej dawać. Wychodzi na to, że w tamtym roku chcieli utrzymać skład osobowy drużyny i coś osiągnąć.

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

Różne rzeczy pismaki piszą. Prawdziwe, pólprawdziwe i wyssane z palca. Huczy o Cracovii we wszystkich mediach. Lepiej by pisano o sportowych sukcesach... Natomiast jak patrzę na grę Lopesa w Legii to chyba to małe odstępne to było wszystko co za niego można było wziąć

Zaloguj aby komentować

Moby dick

Żeby nie być gołosłownym. Z Emiratów Arabskich miał ofertę.
https://www.google.com/amp/s/sportowefakty.wp.pl/amp/pilka-nozna/892666/transfery-pko-ekstraklasa-legia-warszawa-bierze-kapitana-cracovii-rafael-lopes-m
https://laczynaspasja.pl/sensacyjny-transfer-legii-to-napastnik-z-ekstraklasy/
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26167882,legia-wraca-do-pracy-i-sciaga-czolowego-pilkarza-ligi.html?disableRedirects=true

Zaloguj aby komentować

Moby dick

Nie wiem czy niektóre rzeczy to prawda. Były też informacje medialne, że Lopes w połowie tamtego sezonu dostał ofertę z Dubaju czy Arabii, gdzie wiadomo, że bardzo dobrze płacą. Chciał koniecznie odejść, ponoć on miał dostać dużo kasę i Cracovia niezła. I mu wtedy obiecano, że go puszczą po sezonie, byle został do końca. I wtedy obniżono w kontrakcie cenę odstępnego na małą, a nie bo się zgodził na obniżenie pensji przez koronawirusa. Jak Hanca i Pelle mają takie niskie kwoty odstępnego to dlaczego nikt ich nie wziął? I dlaczego w takim razie nie chciało się zgodzić na niską kwotę odstępnego Wdowiakowi byle podpisał nowy kontrakt? Logicznie to się trochę kupy nie trzyma co pisze ten Miga. Nie wiemy też co się dzieje w życiu prywatnym Probierza? Co on będzie załatwiał w Bytomiu teraz. Różne rzeczy sie mogą dziać. Ktoś może z rodziny być ciężko chory np.

Zaloguj aby komentować

do pilkarzy, ktorzy maja wszystko gdzies

dodajmy jeszcze trenera z podobnym nastawieniem. recepta na sukces wg profesora

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Może...

Może trener Probierz jak Wdowiak będzie musiał iść do sądu PZPN o rozwiązanie kontraktu z winy klubu, gdy na dymisję nie zgodzi się prezes Filipiak. Trener Probierz ma ten bonus w porównaniu do Wdowiaka, że może na świadka wezwać wiceprezesa Probierza A wiceprezes Probierz na świadka trenera Probierza. :D

...

Dla żartu to pisałem wszystko. I też wszystko zależy od Filipiaka, jest kontrakt i Probierz może sobie składać dymisję, ale jeszcze Filipiak musi się zgodzić. Ja bym się nie zgodził, czas na dymisję był po 14 kolejce, jak Probierz tego nie zrobił to niech teraz trenuje do końca sezonu.

Zaloguj aby komentować

szkoda tylko

ze najwiekszych pajacow robi sie z nas

Zaloguj aby komentować

Nasz Klub

Czy ktoś wie co się dzieje w klubie ? Ale na poważnie bo ja na razie zgłupiałem . W co Probierz gra , i co nasz właściciel? dlaczego wszyscy uciekają ?lista jest długa .

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Na odreagowanie trochę wisielczego humoru.Mianowałbym pana trenera, kierownikiem skład...
Chcemy grac jak w I pol w mielcu bo bylo bardzo dobrze. Wroze pasmo sukcesow...
musi być ktoś kto ma zielone pojęcie o transferach bo jest najgorzej w tej sprawie w ek...
nie wiem czy do końca masz rację, ale mimo wszystko ja uważam, że należy docenić dokona...
dopierdol się do tego jak cię słuchają twe wynalazki
słuszną linię ma nasza partia
...... - niech Pan już zostawi w spokoju naszą Cracovię. Zarządza Pan nią już 15(!) lat...
Kiedy ni stąd ni z owąd znalazł sie w Cracovii zamiast Fornalika nie wiedziałem co sądz...
post:
Probierz
On nie ma jaj. Uważa się za boga. Jest niereformowalny. Juz mi się nie chce tego powtar...
Najlepszych obroncow brakuje Helika, Jablonskiego, Pestki,Wdowiaka,Peskovica, Caly Kre...
Za karę obejrzyj ten mecz 100 razy a następnie stań przed lustrem i powiedz 100 razy je...
Mam nadzieję że Probierz podejmie dziś męską decyzję i po raz drugi się z niej nie wycofa
Przeżyliśmy nie takie kryzysy, różne spadki, nie takich słabych trenerów jak ten SUPER...
post:
Dzięki
Poczytaj sobie choćby to, co wypisuje ZET, Filipiak wyciągnął Cracovię z 4 ligi, wybudo...
Nie jesteśmy na ostatnim miejscu tylko dlatego że stal i Podbeskidzie nie wygrały ale t...
Abstrahując co do gry ,to ten Marciniak zawsze jakieś nieszczęścia sprowadza na Cracovi...
Ha ha ha ha ha ha. Gratulacje dobrego samopoczucia grabarzu. Dobrze, że z Chojniczanką...
Gramy kiłę to fakt, nie strzelił karnego, OK zdarza się ale nasz KUR.... " kapitan " gr...
Ten karny niewykorzystany ....symboliczny
post:
cracovio
nie ma innej opcji? hehe dobre
A nie, sorry... nas. Wy macie w dupie. I oczywiscie nie mowie o trenerze bo on jest swiety
A co tu powiedzieć o drugiej bramce? Stoją pajace i patrzą jak ich obiegają jak tyczki....
Dalej KUR..... SYF !!!!!