Terazpasy.pl / Publicystyka / Artykuły Teraz Pasy! / Marszałek Józef Piłsudski: - Cracovia jest właśnie tym klubem, który nauczył mnie interesować się sportem

Marszałek Józef Piłsudski: - Cracovia jest właśnie tym klubem, który nauczył mnie interesować się sportem

pilsudski-rycina

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku po 123 latach zaborów, związane jest nierozerwalnie z postacią wielkiego Polaka i patrioty Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Marszałek wielokrotnie gościł na meczach Cracovii, z dumą mówił o swojej sympatii do klubu, który nosi biało-czerwone barwy, patronował jubileuszom Cracovii, a stadionowi Pasów już w 1928 roku nadano Jego imię.

„Cracovia jest właśnie tym klubem, który nauczył mnie interesować się sportem”  – te słowa wygłosił Marszałek Józef Piłsudski 27 maja 1922 roku w trakcie spotkania z delegacją Cracovii.

Pięć lat wcześniej, 10 czerwca 1917 roku komendant Legionów Polskich brygadier Józef Piłsudski z małżonką oraz dowódca 1. pułku piechoty Legionów pułkownik Edward Rydz-Śmigły odwiedzili stadion Cracovii przy okazji meczu Cracovii z 5. pułkiem piechoty Legionów Polskich. Potem Marszałek wracał na stadion Cracovii co najmniej dwukrotnie: w 1921 roku podczas meczu z Polonią Warszawa, a rok później z Vasasem Budapeszt. Marszałek Piłsudski patronował jubileuszom 15 i 25-lecia Cracovii.

Od 4 maja 1928 roku stadion Cracovii nosi imię Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po II wojnie światowej władze komunistyczne zabroniły używania imienia Marszałka jako patrona stadionu.  Dopiero 31 października 1991 r. Zarząd KS Cracovia z Prezesem Józefem Kalitą na czele, przywrócił specjalną uchwałą stadionowi nadaną ponad 60 lat wcześniej nazwę imienia Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

pilsudski-na-cracovii-cytat

10 czerwca 1917 r. - Józef Piłsudski i Edward "Śmigły" Rydz z piłkarzami Cracovii

 

pilsudski-ps-1922-06-02-tekst

Przegląd Sportowy – 2 czerwca 1922 r.

Piłsudski_na_Cracovii-1917-06-10

10 czerwca 1917 r. - Marszałek Józef Piłsudski na stadionie Cracovii

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Halo....halo - proszę wyluzować....

Ktoś pomylił forum....

Antonio

Piłsudski był kibicem Cracovii więc jesteśmy w temacie :)

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Spiskowe teorie świecą tryumfy

A właściwie to kicz patriotyczny ostatnio będący w modzie święci tryumfy dzieląc ludzi jeszcze bardziej... Zgroza i żałość za razem

Zaloguj aby komentować

Ludzie!

Dajcie już spokój bo to idzie w jakimś idiotyczno-paranoicznym kierunku! Liczy się tu i teraz! Niech pasy grają jak najlepiej!

Zaloguj aby komentować

meteor

Tobie żałosny człowieczku nie tylko historia ale wszystkie przedmioty się kłaniają. Sądząc po twoim komentarzu szkoła to dla ciebie abstrakcja a narodowość chyba nijaka - nie wykluczam probówki w twoim przypadku....Pasujesz mi do tęczowej flagi !

Oj tam oj tam

Komunizm to obalił ruscy agenci. Niektórzy z nich nawet zasiadają w ławach poselskich jedynie słusznej partii zbawcy zbawcy narodu co to w stanie wojennym nosa nie wystawiał spod spódnicy mamusi buahaha

Zaloguj aby komentować

Kibic

ale mnie rozśmieszyłeś z tym Bolołęsą haha .
Bolek nie Wałęsa jego to wypromował sam PZPR

Zaloguj aby komentować

Kurczak37

Możesz mi nawet 1 wystawić z historii, tylko gdzie ja napisałem to o czym ty mówisz, że Piłsudski wywalczył niepodległość? Akurat uważam, że odzyskanie niepodległości to zasługa wielu osób, Piłsudski dołożył do tego swoją dość dużą cegiełkę. Tak jak komunizmu w Polsce nie obalił sam Wałęsa, tylko to był wysiłek wielu ludzi, choć go słuchając to on sam ograł komunistów i ich pokonał. Tak samo Piłsudski sam nie odzyskał niepodległości, więc mi nie wmawiaj, że tak twierdziłem. Ja twierdziłem i twierdzę dalej, że to co napisał meteor jakoby przez Piłsudskiego miały miejsce wydarzenia we wrześniu 1939 to jakiś nonsens. Tak samo twoje twierdzenia, że w sprawie Zaolzia Polska miała jakiś układ z Hitlerem (nie ma na to dowodów) czy, że przez Zaolzie nikt za nami nie stanął, choć sprawa Zaolzia miała miejsce jesienią 1938, a w 1939 po aneksji Czechosłowacji przez Hitlera, Anglia oraz Francja podpisały z nami pakty. Więc jak nie stanęli za nami we wrześniu 1939 to nie przez sprawę Zaolzia, bo to logicznie kupy się nie trzyma, gdyż jakby o Zaolzie chodziło to po prostu z nami paktów by nie podpisywali w 1939. Swoją drogą sugerowanie, że Polska odzyskała niepodległość, bo Niemcy przegrały wojnę, a nie, że coś tam Piłsudski zrobił to trochę niepoważne też. Bo to tak jakby Cracovia zdobyła w tym roku Mistrza, a ktoś powiedział, że zdobyła tylko dlatego, że Legia była słaba i za dużo przegrywała, a nie to zasługa trenera, zawodników, prezesa itd. I w takim razie jeżeli sugerujesz, że Piłsudski nie ma żadnych zasług, a to wszystko przez to, że Niemcy przegrali, to ktoś może tak pisać o innych postaciach, które się przyczyniły do odzyskania niepodległości jak Dmowski, Paderewski, Witos, Haller, Sikorski, Sosnkowski, Daszyński, Narutowicz, Korfanty czy Żeligowski to samo, a jak pisałem to by było niepoważne. Można mówić o Piłsudskim, że był dyktatorem itd., ale swoją dużą cegiełkę dołożył do odzyskania niepodległości, choć gdyby nie inni wymienieni wyżej oraz nie wymienieni nic by nie zdziałał, a przegrana Niemiec była czynnikiem sprzyjającym, ale jakby przy tym nikt nic nie zrobił to nic by się nie stało.

Zaloguj aby komentować

Kurczak37

Ja tam Piłsudskiego nie czczę. Pozdrawiam kolegę pasiaka a teraz pora na dublet z Rakowem!

Zaloguj aby komentować

moby

nie moby jestem narodowcem.W czasach miedzy wojennych Stronnictwo Narodowe było najwieksza partią polityczna w historii istnienia narodu Polskiego.
A ten tyran żyd litewski zorganizował przewrót majowy i wycioł w pień wymordował wszystkich najsłynniejszych Polskich generałów na czele z Hallerem który w czasie wojny był przywódca najwiekszej Polskiej Armii Błękitnej Armii i generała np Rozwadowskiego który zwyciężył w cudzie nad wisłą,.ten marszałeczek to morderca i tyran,którego teraz czcisz bo to odpowiada lobby zydowskiemu.Pamietaj bez Romana Dmowskiego nie zył byś w wolnej Polsce!

Zaloguj aby komentować

Kurczak37

Tak z ciekawości zapytam. Jakiego autora książkę cytujesz?
A nawiasem mówiąc to historia naszego kraju ma wiele różnych dziwnych zwrotów. Jedni stawiają pomniki, inni je burzą... Pewnie ta tendencja jest pokłosiem wielokulturowości jaka miała miejsce na naszych terenach, co pociągało za sobą knucie jednych uciśnionych przeciwko drugim. Tylko jakie to ma teraz znaczenie? Tak na marginesie polecam film "Cud purymowy" - tam pięknie jest pokazana obłuda radykalistów

Zaloguj aby komentować

Kibic

lubię cie i szanuje ale z historii to masz 2
Nie jest prawdą, że Piłsudski w 1918 roku „wywalczył” niepodległość. Polska odzyskała niepodległość dzięki klęsce Niemiec, a do tej klęski wysiłek polityczny polskiego narodu przyczynił się w sposób wcale nie drobny. Piłsudski, który ni­gdy nie wszedł z Niemcami w rzeczywisty konflikt, był przez Niemców trzymany w odwodzie na wypadek ich klęski wojennej. To oni osadzili go w dniu swej kapitulacji przed aliantami zachodnimi (11 listopada 1918 roku) u władzy w War­szawie, po to, by przeszkodzić zbudowaniu Polski naprawdę silnej i należącej do obozu alianckiego.
stnieją wiarygodne dane, iż Piłsudski złożył przed przy­jazdem do Warszawy słowo honoru rządowi niemieckiemu, że utrzyma Polskę w roli państwa nie będącego w stanie wojny z Niemcami (a więc nie mogącego uczestniczyć w roli państwa współzwycięskiego w konferencji wersalskiej) i że nie będzie od Niemiec żądać ziem zaboru pruskiego poza tymi, które ofiarowane zostaną Polsce jako „prezent”.
Dostarczenie Piłsudskiego 11 listopada 1918 roku do Warszawy przez Niemców jest uderzająco podobne do dostarczenia o półtora roku wcześniej przez tychże Niemców Lenina do Rosji, co było zrobione po to, by Rosję rozłożyć i doprowadzić ją do zawarcia pokoju. Polska zaczęła rozbrajać okupantów już 30 października (w Krakowie), a biła się już od 1 listopada (we Lwowie).
W oparciu o carskie archiwa, Rosjanie twierdzą, iż był to Żyd o nazwisku rodowym Selman, stryjeczny brat F. Dzierżyńskiego. On sam podawał się za Litwina o nazwisku Ginet. Wśród zaufanych chlubił się, że ma w żyłach krew Butlerów, Selmanów i Ginetów.
Ojciec Piłsudskiego przed powstaniem styczniowym był oberpolicmajstrem w Warszawie. Znienawidzony przez Polaków, miał opinię gorliwego sługusa Rosjan, złodzieja, łapownika i okrutnika.Człowiek niemoralny, zuchwały, mściwy, pozbawiony skrupułów, o niezmierzonej ambicji i pysze. Aby móc poślubić rozwódkę Marię Juszkiewicz, w 1899 r. porzuca katolicyzm i przechodzi na protestantyzm. Druga żona Żydówka Perl–Szczerbińska (nieślubne dziecko Żyda Perla) – ślub w 1921 r. Miał wiele kochanek np. poetka K. Iłłakowiczówna – osobista sekretarka, lekarz E. Lewicka ( zmarła w dziwnych okolicznościach). Ekskomunikowany – kard. Sapieha nie pozwolił umieścić jego trumny w Kaplicy Królewskiej na Wawelu jako apostaty i wroga narodu, ale jego kamaryla wymusiła to siłą!
Zionął nienawiścią do narodu polskiego – nazywał nas narodem idiotów, czego nie ukrywał wśród najbliższych. Polskę traktował jako mięso armatnie w planach przebudowy świata, a zwłaszcza Rosji. Znakomity aktor, mistrz demagogii i propagandy – wykreował się na patriotę zatroskanego o Polskę.
Dalsza część później

Zaloguj aby komentować

Kurczak37 Lekcja historii?

Piszesz "choć nie ustalono szczegółów ewentualnej współpracy, można zaryzykować stwierdzenie, że między Polską a Niemcami doszło do zawarcia nieformalnego antyczeskiego porozumienia." Możesz zaryzykować sobie stwierdzenie, ale nie ma żadnych dowodów na poparcie twej tezy. Wiem, że Piłsudski już nie żył jak Niemcy zaatakowały Polskę, ale w 1938 też już nie żył. Nie ma dowodów, że w sprawie kryzysu sudeskiego Polska coś z Niemcami ustalała. Po prostu wykorzystała sytuację, bo jeżeli Czechosłowacja oddała Rzeszy tereny, gdzie zamieszkiwali w znacznej większości Niemcy i zgodziły się na to mocarstwa na konferencji monachijskiej to po zakończeniu tej konferencji Polska wystąpiła by w takim razie im oddano Zaolzie, bo tam przecież chyba 80% Polaków mieszkało, a Czechosłowacja się zgodziła. Jak i wtedy tak i dziś stosuje się podwójne standardy i oczywiście ten krok Polski oburzył mocarstwa i potępili Polskę. Ale ta izolacja Polski nie trwała długo, bo aneksja Czechosłowacji przez Niemcy w marcu 1939 ją skończyła, Polska potem podpisała pakty zarówno z Anglią jak i z Francją, więc nielogiczne jest to co piszesz, że przez sprawę z 1938 "w 1939 r nikt za Polska nie stanoł." To po co te pakty podpisywali? Nikt nie stanął za nami, bo każdy zawsze dba o własną dupę, nikt nie pomógł Czechosłowacji, nikt nie pomógł nam, bo nikt nie chciał iść na wojnę z Niemcami. Tak jak teraz wszyscy mają w dupie, że Putin zaanektował Krym. Są jakieś sankcje, podpisywanie tego czy tamtego, ale na tym się kończy.

Zaloguj aby komentować

Elvis...

...- stul pysk!

Zaloguj aby komentować

Elvis

debil napisał debliżmie

Zaloguj aby komentować

Kurczak37

Nagłówek twojego komentarza świadczy o twoim debilizmie.

Zaloguj aby komentować

ELVISKU ANTYPOLACZKU

Ty chyba nie wiesz co to narodowośc penisie jeden

Zaloguj aby komentować

Kibic -lekcja historii

Po pierwsze gdy Hitler zaatakował Polskę-marszałeczka juz na świecie nie było zmarł brudas na kiłę.a jego legiony zaatakowały Czechy w 1938r niszcząc tym traktat Wersalski o to Hitlerowi chodziło Legiony poszły z Hitlerem ręke w ręke na czechy ,dlatego w 1939r nikt za Polska nie stanoł.

Nie można również zapomnieć o czechosłowackiej pomocy w ratowaniu resztek polskiej demokracji, czyli udzielaniu azylu politycznego m.in. Wincentemu Witosowi i Wojciechowi Korfantemu, którzy ratując wolność i życie, uciekli przed Berezą Kartuską.
Trudne relacje międzypaństwowe stopniowo się normalizowały i w latach 1925-1933 były poprawne. Jednak po podpisaniu polsko-niemieckiej deklaracji o niestosowaniu przemocy z 26 stycznia 1934 r. w polskiej polityce nastąpił wyraźny zwrot antyczeski. Autorytarne rządy sanacyjne coraz bardziej potrzebowały słabych wrogów i „wielkich” zwycięstw nad nimi.

Cios w plecy

W styczniu i lutym 1938 r. w czasie polsko-niemieckich rozmów na najwyższym szczeblu Niemcy poinformowali, że dążą do konfrontacji z Czechosłowacją. Choć nie ustalono szczegółów ewentualnej współpracy, można zaryzykować stwierdzenie, że między Polską a Niemcami doszło do zawarcia nieformalnego antyczeskiego porozumienia2. Coraz ściślejsze kontakty z hitlerowskimi dygnitarzami znalazły swój finał w okresie tzw. kryzysu sudeckiego, wywołanego żądaniami Niemców, by Czechosłowacja oddała tereny zamieszkiwane przez trzymilionową niemiecką mniejszość narodową.
Atal na Zaolzie wraz z Hiterem był jeszcze przygotowywany przez marszałeczka.
Tyle w temacie

Zaloguj aby komentować

Kurczak37

Abstrahując czy ktoś był agetem czy nie, od Żydów itd. Piszesz, że Meteor ma rację, a Meteor też piszę, że wrzesień 39 miał miejsce przez Piłsudskiego i jego ludzi. Jednocześnie pokazujesz artykuł z którego by wynikało, iż Hitler bardzo cenił Piłsudskiego, płakał za nim, mówił, że dążył on zawsze do pokoju między Niemcami, a Polska. Wychodzi wręcz z tego, że jakby Piłsudski żył z 90 lat to Niemcy by nas nie napadły :) A moim zdaniem by nas napadły tak czy inaczej i akurat z tym Piłsudski nie ma nic wspólnego. Swoją drogą portal natemat to jakoś z rzetelnością mi się nie kojarzy. https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/05/12/internet-klamie-hitler-wcale-nie-plakal-po-pilsudskim/#2

Zaloguj aby komentować

Elvis

Ty idioto nieuku to eks atypolak marszałek założył w Polsce Polska Partię Socjalistyczną i wpuścił 600 tysięcy żydów do Polski aby go sponsorowali .

Zaloguj aby komentować

Kamrat...

Cytując zaś słownik PWN, aż chce się powiedzieć... - ech buce. Poza tym ,,Żadko" - pisze się przez ,,rz". Jeszcze jeden wyedukowany.

Zaloguj aby komentować

Tfu

Żadko już się tu udzielam, a zwłaszcza tak reaguję bo zawsze chciałem zachować kulturę ale popierając Elvisa powiem: wypierda... A cytując klasyka: “za dłoń podniesioną nad Polską...“

Zaloguj aby komentować

ELVIS...

antypolską szmatą jesteś raczej Ty, skoro tak zawzięcie bronisz takiego antypolskiego żyda jak Piłsudski - niedouku jeden!

Zaloguj aby komentować

Kurczak37

Jeśli chodzi o Brześć ty drugi żałosny " myślicielu " to chwała za to Marszałkowi ! Może m.in. dzięki temu nie musimy mówić do siebie per " towarzyszu " i nie jesteśmy kolejną sowiecką republiką....

Zaloguj aby komentować

meteor

Piszesz żałosny pseudoznawco historii " Czołem Wielkiej Polsce " a jednocześnie wypisujesz takie półmózgowe matolstwa pod adresem tego Wielkiego Polaka! Wysil inteligencję - jeśli choć trochę jej posiadasz - że Marszałek MUSIAŁ wybrać kogoś z rozbiorców na sojusznika bo sama nieistniejąca Polska mogła sobie co najwyżej abstrakcyjnie pomarzyć o niepodległości. Jeżeli Marszałka Piłsudskiego określasz mianem " antypolaka " to albo masz idealną gładż mózgową która wyklucza logiczne myślenie albo po prostu jesteś antypolską szmatą !!!

Zaloguj aby komentować

Kurczak 37

Brawo za odwagę K37! Miło spotkać inteligentnych ludzi i kibiców. Czołem Wielkiej Polsce Kurczaczku! Pozdrawiam Cię serdecznie!

Zaloguj aby komentować

Elvis

Meteor ma rację Piłsudski to agent niemiecki,żyd litewski i anty polak,morderca polskich oficerów.
tak Hitlerek płakał na grobie tego pseudo Polaka
https://natemat.pl/143089,smierc-pilsudskiego-wstrzasnela-hitlerem-europa-utracila-wielkiego-obronce-pokoju
Wspaniała karta tego matoła to Brześć w roku 1930r

Zaloguj aby komentować

ELVIS...

-Wiedzy historycznej bym ci mógł użyczyć ale inteligencji niestety nie - bo takiego Cię zrobili....

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Piłsudski..

- Też mi powód do dumy. Niemiecki, brytyjski i nawet japoński(!) agent na naszym stadionie. Anglicy dali mu 5 milionów funtów na ,,Przewrót Majowy" i w ten sposób przestała istnieć I Rzeczpospolita.Dzięki temu litwakowi do głosu doszła żydo-masoneria, która ma się dobrze do dnia dzisiejszego.Jego klika polityczna narobiła wielkiego spustoszenia w naszym kraju i jest odpowiedzialna za wrzesień 39 i masakrę Powstania Warszawskiego. Ale jak widać ma swoje lobby w naszym klubie.

Meteor

A Ty twierdzisz, że jakby Piłsudskiego nie było nigdy w polskiej polityce to Hitler by nie napadł na Polskę? Oczywiście zakładając, że mimo tego odzyskalibyśmy niepodległość w 1918. Hitler by napadł tak czy inaczej i o to mi głownie chodziło, że dyrdymały wypisujesz. Nie trzeba być wielkim znawcą historii by stwierdzić, że co by się nie działo Hitler i tak by to zrobił co zrobił.

Zaloguj aby komentować

kibic1995

Oj. historia Ci się kłania. Trzeba by się poduczyć mój drogi i poczytać...

Zaloguj aby komentować

meteor

"Jego klika polityczna narobiła wielkiego spustoszenia w naszym kraju i jest odpowiedzialna za wrzesień 39 i masakrę Powstania Warszawskiego." To już chłopie walnąłeś. Za to Hitler i popierająca go rzesza Niemców jest odpowiedzialna. Myślę, że pewna grupa osób, którą nazywasz "żydo-masonerią" oraz dość duża grupa Niemców byliby bardzo zadowoleni z tego twojego zdania, bo z tego wychodzi, że II WŚ wybuchła przez Polskę i Holocuast na okupowanych ziemiach Polski też jest przez Polaków. A I RP to znikła z mapy jak Piłsudskiego jeszcze na świecie nie było.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Cracovio

ze względu na tradycję historię i dokonania musisz być mistrzem na to konieczne jest w przerwie zimowej mocne wzmocnienie na co czekamy nie ma innej opcji wierni kibice

poldek

Tak bardzo chcesz wzmocnić Cracovię to wyłóż kasę iściągnij 3 dobrych zawodników, a nie tylko doradzaj,boprezes i trener nad tymdawno pracują.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

SportSklep24.pl: Oficjalna piłka Euro 2016

Pilka-nozna-adidas-EURO16-Beau-J_[71708]_1200

W SportSklep24.pl  można już kupić oficjalną piłkę Euro 2016 dostępną w kilku modelach.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

Na życie Wam wystarczy.....
post:
Próba
Panowie "zet' i "kibic 1995" ja nie oceniałem na dostateczny całego sezonu. Napisałem,...
post:
Próba
Ja pisałem przed sezonem, że nawet miejsce oczko wyżej niż w poprzednim sezonie to będz...
post:
Próba
Najlepszy sezon był ostatnio w 1948 roku w XX wieku, i to był sezon pełny. Ten, rzekom...
post:
Próba
jak również najlepsze miejsce w tabeli oceniasz na dostatecznie to jaki sens jest z tob...
Jako że są coraz mniejsze szanse na dokończenie rozgrywek; osobiście uważam, że można...
Uważajcie na siebie bracia, wspaniałe zachowanie naszego kibica z tymi googlami szacun...
Może lepiej dla Cracovii, jakby zakończono te rozgrywki...zajęli byśmy 3 miejsce i gra...
dokladnie do tego zmierzam. przyspawalismy sie do pewnego zestawu pilkarzy zakladajac,...
Tychy to całkiem dobra drużyna ciągle mająca szanse na awans. Grali u siebie mają kilku...
Pomysł z prezesem iwszystkowiedzącym,nie liczacym się z nikim trenerem to nie wiem czy...
post:
Cracovio!
Co ty teraz chcesz wzmacniać. Zastanów się jeśli chcesz coś napisać. Okno transferowe j...
Ale najlepsi w tym meczu byli Piszczeki Cecaric,których już nie ma .Największa wada Pro...
i wygladalo to tragicznie. jeden z niewielu meczy w tym sezone kiedy gralismy fajna pil...
post:
skład
Ty niepisz o wzmacnianiu ,bo niemasz pojęcia o transferach, bo na transfer składa się w...
I to się liczy. Niedługo nie będziemy pamiętali o stylu w jakim wywalczyliśmy awans. Ni...
Z rozwagą i spokojem trzeba zrobić wszystko aby podnieść się z kryzysu i zrobić wszystk...
post:
uff
A strzał w słupek Helika też im się będzie śnił po nocach? Bo jakby wtedy padł gol na 0...
post:
pozytywy
Pozytyw jest jeszcze taki, że Cracovii zawsze ciężko szło z drużynami z niższych lig, a...
Trzeba szukać pozytywów a do nich należy na pewno gol Wdowiaka, asysta i bramka Pellego...
Ciężko było na to patrzyć. Jedyny pozytyw to, że szczęście powróciło.Te dwie poprzeczk...
post:
Awans
Gościu weź się ode mnie odp przyjebales się do mnie jak do kogoś z rodziny
post:
Awans
wielki talent się na tym forum marnuje:) tylko czy w kierunku kabaretu czy jakimś innym...
Napiszę to co widziałem dziś czy się to komuś podoba czy nie awans ok na szczęście półf...