Terazpasy.pl / Publicystyka / Artykuły Teraz Pasy! / #KijWmrowisko: Paweł Mazur - Pies ogrodnika, czyli jak się nie oglądać na Puchar Polski

#KijWmrowisko: Paweł Mazur - Pies ogrodnika, czyli jak się nie oglądać na Puchar Polski

depesz-lagow

Z decyzji o nie przeprowadzeniu przez Polsat Sport transmisji większości meczów I rundy Fortuna Pucharu Polski wynikają same plusy. Prawie... No, może tylko kibice mogą być trochę niezadowoleni. - pisze na Terazpasy.pl red. Paweł Mazur.

Telewizja Polsat Sport jest w posiadaniu praw do emisji meczów Pucharu Polski. Jest z tego tytułu zapewne bardzo dumna i wypadałoby jej pogratulować. Na razie jednak nie bardzo jest czego gratulować, bo sytuacja z jaką mamy do czynienia trochę przypomina sławetną scenę z płaszczem z "Misia" Stanisława Barei, gdzie Polsat jako alter-ego szatniarza mówi: "nie mamy pana meczu i co nam pan zrobi?".  Za mecze wykupione, a nie transmitowane przecież Polsat Sport nie odpowiada.

depesz-lagow

Z decyzji o nie przeprowadzeniu transmisji większości meczów I rundy Fortuna Pucharu Polski wynikają zresztą same plusy. Nikt nie będzie miał pretensji o nędzny komentarz, albo słabą jakość techniczną, w ogóle nie będzie problemów z podłączeniem się z transmisją na obiektach klubów, które nie są do transmisji przygotowane. Oszczędzi się też na benzynie dla wozów transmisyjnych, na gażach dla komentatorów, zostanie wyemitowane mniej dwutlenku węgla, a więc będzie to także decyzja proekologiczna podjęta z myślą o planecie. Generalnie same plusy.

Prawie... No, może tylko kibice mogą być trochę niezadowoleni. Ale przecież czasy są ciężkie i wszystkie trudne, a tym bardziej głupie decyzje trzeba sobie jakoś zracjonalizować.

Dobrze, ale skoro to takie beznadziejne widowiska i telewizja nie chce ich pokazywać, no to można by pomyśleć, że chociaż pozwoli zainteresowanym klubom uchylić rąbka tajemnicy i pokazać na swoich stronach PO MECZU skrót owego pucharowego spotkania. Ale co to, to nie! Telewizja Polsat Sport raz zdobytych praw nie użycza nikomu i pod żadnym pozorem.

Tymczasem PZPN z kolei albo nie widzi w tym fakcie problemu, albo też – miejmy choć przynajmniej jeszcze taką nadzieję – wyciągnie z tego co się wydarzyło wnioski na przyszłość. Jak bowiem wyjaśnił na Twitterze rzecznik Związku, Jakub Kwiatkowski: "Polsat posiada pełne prawa do transmisji meczów Pucharu Polski i ta telewizja decyduje w jaki sposób są one eksploatowane", co dotyczy także praw użyczenia, zaś jedyne do czego zobowiązany jest Polsat to zrealizowanie transmisji "z minimum 28 meczów w danej edycji rozgrywek".

Cóż, sądząc po tym, że w I rundzie telewizja zdecydowała się pokazać 4 z 28 meczów prędzej można by przypuszczać, że Polsatowi Sport NIE WOLNO przekroczyć liczby 28 transmitowanych meczów w danej edycji rozgrywek. Tym bardziej, że jeden z owych 4 zapowiadanych meczów jeszcze wyleciał z grafika i to bez żadnych wyjaśnień, czy komentarzy: spotkania Ruchu Wysokie Mazowieckie ze Śląskiem Wrocław po prostu nie pokazano, mimo że transmisja była zapowiedziana i wpisana do ramówki.

Nie dalej jak kilka tygodni temu trener Jacek Zieliński przekonywał mnie, że obecnie Puchar Polski zyskał na znaczeniu, że ma swoją oprawę i swój niepodważalny prestiż.
Że każdy traktuje te rozgrywki poważnie.
Że nikt nie odpuszcza i każdy chce się przy okazji Pucharu Polski pokazać.
Być może tak jest, ale jak widać nie wszyscy o tym jeszcze wiedzą, lub też - co byłoby jeszcze gorsze - mają na ten temat zdanie całkowicie odmienne.

Paweł Mazur „depesz”

Paweł Mazur - były redaktor wydawniczy gazety meczowej "Cracovia" oraz gazety "Terazpasy.pl", obecnie stały współpracownik magazynu "Nowe Pasy" i redaktor merytoryczny portalu Terazpasy.pl (w redakcji TP! od 2003 r.).

Od redakcji:

  • #TerazPasList: : Jeśli chciałbyś zabrać publicznie głos w tej lub innej sprawie interesującej dla kibiców Cracovii prześlij swój tekst na adres: admin/at/terazpasy.pl . Najciekawsze artykuły, listy i felietony opublikujemy. Redakcja zastrzega sobie jednocześnie prawo do skracania nadesłanych tekstów.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Dodam tylko życzenie by to stanowisko objął ktoś kompetentny i chętny do tej roboty a n...
nie śpij czekamy na super transfery bo środek tabeli to za mało z tym składem dalej nie...
Pojawiają się głosy, że Tabisza nie ma to teraz się zmieni wszystko na lepsze jak po uż...
marzenia kibiców się spełniają Tabisz za burtą oby tam pozostał nie wrócił już cracovii
Mam nadzieję że na zawsze
?????
post:
Tabisz!!
Tabiś PDW :D w końcu może coś się zmieni, przynajmniej będziemy wiedzieć czy to fakty...
post:
Tabisz!!
Zachodniopomorski wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej postawił zarzuty wiceprezeso...
post:
Tabisz!!
Boże już tej gęby zakazanej oglądać nie będziemy musieli. Panie Tabisz-Czarny chleb i...
post:
Tabisz!!
Za PO zatrzymali Filipiaka na lotnisku, a za PiS Tabisza :) Filipiaka przepraszał Ćwiąk...
post:
mały
Mamy trzy prawdy 1 PRAWDA 2. tylko PRAWDA 3. gówno PRAWDA. Twoja to jest ta trzecia
post:
mały
Z tobą nie podyskutujesz ,bo się nie znasz na piłce.
post:
Tabisz!!
Już nie zdąży haha
Czy zdąży wyjechać do Kataru!!
post:
cracovio
Majewski sam mówił, że jest od spraw organizacyjnych i nie on decyduje kto przyjść do C...
post:
mały
To ja widzę, że ty skaut pełną gębą, jak Hamulicia oglądałeś na Litwie i proponowałeś C...
czekamy kogo sprowadzi nieudacznik majewski stefan może cracovia zacznie grać lepiej
post:
mały
poza oknem transferowym można angażować zawodników bez kontrakyów
Nie było otwarte okienko i Nowak przeszedł do z Górnika do Rakowa itd.Biedna Stal Miele...
Niedługo zostanie otwarte okienko transferowe. Trzeba teraz atakować zarząd o transfery...
Niestety taka "praktyka" to już standard...
Pismaki co chwile się na plotkach opierają. Tu przynajmniej wiadomo skąd plotka wyszła....
Zapytałem nawet takiego jednego co to wrzucił, czy z prosto z Nowogrodzkiej te brednie...
To był nius z Twittera. Jeden pismak podchwycił i w artykule o możliwych zmianach trene...
Wypowiedź Majewskiego w tv przed meczem z Legią, nie zaprzeczała istnieniu jakiegokolwi...