Terazpasy.pl / Piłka nożna / Rozmówki / Bartosz Ślusarski: - Walka o utrzymanie trwa nadal

Bartosz Ślusarski: - Walka o utrzymanie trwa nadal

slusarski-bartosz-2009-01-15

- Wygraliśmy, ale walka o utrzymanie trwa dalej. To zwycięstwo jest dużym krokiem do tego aby utrzymać się w lidze ? mówi dla Terazpasy.pl po zwycięskim meczu z Polonią Bytom (2:1) napastnik Cracovii Bartosz Ślusarski .

- Nareszcie coś drgnęło i wreszcie zaczęliście gromadzić punkty. W poprzedniej kolejce przywieźliście punkt z Lubina, teraz trzy z Bytomia.  

- Nie zawsze mecze wychodzą i na pewno ostatnio nie rozpieszczaliśmy kibiców. Dzisiaj zaczęliśmy mecz bardzo dobrze i już na samym początku mieliśmy dwa rzuty karne. Ważne, że były to słusznie podyktowane ?jedenastki?. W przerwie meczu zapytałem sędziego o ocenę sytuacji w której podyktował rzut karny za faul na mnie. Sędzia powiedział, że bramkarz wprawdzie dotknął piłkę, ale jednocześnie mnie staranował. W ten sposób mieliśmy dwa rzuty karne, ale jednego nie wykorzystaliśmy. Na dodatek dostaliśmy wyrównującą bramkę ?do szatni?. To miało duży wpływ na naszą grę po przerwie.

.

slusarski-bartosz-2009-01-15

.

- Widać było w drugiej połowie, że momentami gra się Wam bardzo ciężko. Był okres w którym Polonia zdecydowanie przeważała i pewnie wtedy remis przyjęlibyście z radością. Tymczasem końcówka meczu należała do Was, a Twój gol przesądził o losach spotkania...

- Myślę, że nikt nam nie zarzuci, że nie chcieliśmy tego meczu wygrać. Nie wiem czy kibice i dziennikarze się z tym zgodzą, ale według mnie był to najlepszy nasz mecz w rundzie wiosennej. Szczególnie w pierwszej połowie mieliśmy okresy fajnej gry, gdy dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce co wcześniej rzadko się zdarzało. W drugiej połowie też długo kontrolowaliśmy grę, choć Polonia miała kilkuminutowy okres dużej przewagi, gdzie szczególnie po stałych fragmentach gry mogła zdobyć bramkę. My również mieliśmy w tym meczu kilka sytuacji bramkowych, co napawa optymizmem.

- Te trzy punkty są bezcenne także w kontekście wtorkowego meczu z Odrą Wodzisław.

- Wygraliśmy, ale walka o utrzymanie trwa dalej. To zwycięstwo jest dużym krokiem do tego aby utrzymać się w lidze. Przyznam, że jadąc na ten mecz tak sobie myślałem, że fajnie byłoby przywieź stąd trzy punkty. I tak się też stało z czego bardzo się cieszę.

- To zwycięstwo mogliście sobie zagwarantować dużo wcześniej. Kilka minut po przestrzelonej ?jedenastce? Radek Matusiak strzelał zamiast podać do idealnie ustawionego Darka Pawlusińskiego. Po 30 minutach mogło, a w zasadzie powinno być 3:0 dla Was.

- Gdyby Radek lepiej zabrał się z piłką to akcja miałaby trochę większe tempo. Radek zszedł do środka na prawą nogę i szukał strzału. W drugiej połowie ja też miałem podobną sytuację, gdy szedłem z piłką, mogłem jeszcze trochę podciągnąć, ale już ?pływałem? i nie miałem siły. Próbowałem dograć, ale było to niedokładne zagranie.

- Zmęczenie nie przeszkodziło Ci zdobyć zwycięskiej bramki tuż przed końcowym gwizdkiem.

- Przed tą akcją przeszła mi przez głowę myśl: ?wejdę jeszcze raz, może Derbich wrzuci piłkę?. I wrzucił. Uderzyłem głową, a piłka tak fajnie wpadła do bramki. Wygraliśmy!

Rozmawiał: Crac

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

brawo !

Brawo Bartek ! Szacuneczek !

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

dajcie szanse Glikowi może poukłada zespół bo jest źle
błagamy zróbcie coś aby cracovia podniosła się z dna i została w ekstraklasie
post:
Bramkarz
Pierwszy taki błąd Madejskiego w sezonie, a ty już sugerujesz, że zły? Puknij się w czo...
TRZEBA SZYBKO DZIAŁAĆ ABY NAPRAWIĆ DRUŻYNĘ TO OSTATNIA CHWILA
WSTYD I KOMPROMITACJA CRACOVIA BLISKO SPADKU NIC NIE DZIAŁA SAME BŁĘDY WE WSZYSTKICH FO...
post:
Bramkarz
To co odstawili to parodia. Wszystko wskazuje na to, że jubileusz będzie w I lidze
Zacznijmy to od 4 ligi bez tego jebanego spekulanta
Gratulacje dla Pana Gambala! Cyferki, cyferki...... one nie grają. Widać wyrażną różnic...
A raczej sobota i pomyśleć że jeszcze niedawno myślano o mistrzostwie ewentualnie o puc...
post:
Bramkarz
Na koniec: cholernie szkoda mi Elsnera.......
post:
Bramkarz
Najbardziej winny był Sans który kur... za lekko podał do Sutalo.Sutalo od dawna mnie n...
Dno, udaje że gra
post:
Bramkarz
Fakt, Madejski w efekcie finalnym zawalił ale... Sans i Sutalo przy aucie stracili jak...
Sans do zmiany !!! Zero gry....Kolejny raz zawodzi Hasić.....
post:
Bramkarz
Taki bramkarz jak Palczewski....tylko 4 liga
Wszyscy zachwycał się Madejskim,że mamy bramkarza... Nawet nie szukano innego bramkarz...
KUR. - zaczęło się od Sansa - spierdolił podanie do Sutalo a Madejski dołożył swoje !!!
Sans - błagam Cię współpracuj, nie napalaj się !!! Szkoda setki Hasića.....
Mam nadzieję, że Klich nie zagra - przynajmniej w wyjściowym składzie - bo jest mistrze...
Kiedyś, jeszcze za czasów Lenczyka, gardził Cracovią ( Filipiak chciał go w pakiecie z...
Na 2 ligę będzie w sam raz
Transfer wszechczasów
Cała drużyna zagrożona spadkiem jest beznadziejnie trzeba się ratować zróbcie coś dobre...
OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY DNO DNA