Terazpasy.pl / Piłka nożna / Polska piłka / Stefański: Ekstraklasa w rytmie 17/13

Stefański: Ekstraklasa w rytmie 17/13

2008-11-22-zima-na-kaluzy-02

- Jeżeli pada śnieg to podgrzewana murawa nie zawsze pomaga - mówi dyrektor logistyki Ekstraklasy SA Marcin Stefański , który zapowiedział, że Ekstraklasa będzie uważnie przyglądać się jak kluby radzą sobie z organizacją meczów.

2008-11-22-zima-na-kaluzy-01

Bardzo wiele problemów sprawiła zimowa aura gospodarzom spotkań 15. kolejki Ekstraklasy. Opady śniegu na kilka godzin przed rozpoczęciem spotkań sprawiły, że piłkarze mieli bardzo trudne warunki do gry m.in. w Bytomiu, Gdańsku i Krakowie. Najgorzej było w Gdańsku, gdzie mecz Lechii z Piastem Gliwice rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem, gdyż organizatorzy nie zdążyli usunąć śniegu z płyty boiska.

W Krakowie sędzia Marcin Borski nie miał powodów by opóźnić termin rozpoczęcia meczu Cracovii z Lechem choć organizatorzy spotkania do ostatnich chwil zmagali się z kilkucentymetrową warstwą świeżego puchu, który kilka godzin przed meczem spadł na boisko przy ul. Kałuży.

- O 14 na murawie leżało 8 centymetrów śniegu, a na boisko nie można oczywiście wjechać ciężkim sprzętem. Ogrzewanie w takich sytuacjach niewiele pomoże, bo nie jest w stanie roztopić śniegu - tłumaczył trudności tuż przed rozpoczęciem meczu z Lechem Prezes MKS Cracovia SSA Profesor Janusz Filipiak .

stefanski-filipiak-2008-05-15

- Jeżeli pada śnieg to podgrzewana murawa nie zawsze pomaga - mówi dyrektor logistyki Ekstraklasy SA Marcin Stefański , który zapowiedział, że Ekstraklasa będzie uważnie przyglądać się jak kluby radzą sobie z organizacją meczów. - Myślę, że często jest to kwestia doświadczenia. Brak doświadczenia ma też duży wpływ na to co się dzieje. W Bytomiu w piątek boisko było białe, natomiast pięć kilometrów dalej na Stadionie Śląskim płyta była znakomicie przygotowana. Tam po prostu wiedzieli jak przygotować się do zawodów - dodaje.

Mimo nowoczesnych, podgrzewanych płyt organizatorzy w wielu klubach mają problemy z odpowiednim przygotowaniem boisk. Tymczasem jesienne rozgrywki ligowe zostaną przedłużone o dwie kolejki z rundy rewanżowej.

- To co jest niepotrzebne to te dwie kolejki z wiosny. Ani nie mamy mistrzostw świata, ani nie mamy mistrzostw Europy, więc po co w takich warunkach mordować tych zawodników - nie krył oburzenia po meczu z Cracovią trener Lecha Poznań Franciszek Smuda .

2008-11-22-zima-na-kaluzy-02

Niezależnie od tego jak przygotowana jest płyta boiska końcem listopada czy w grudniu na trybunach marzną kibice. Po meczu z Lechem zwrócił na to uwagę zatroskany o frekwencję bramkarz Cracovii Marcin Cabaj . - Myślę, że w maju czy na początku czerwca kibice znacznie chętniej przyszliby na stadion zobaczyć mecz Cracovia - Lech niż na takim mrozie jak dzisiaj.

- Jeżeli chodzi o kwestię dlaczego jesienią gramy więcej niż 15 kolejek to wynika to z tego, że do końca maja musimy zakończyć rozgrywki ligowe - tłumaczy Marcin Stefański. - Dlatego chcąc zachować cykliczny termin rozgrywek jesteśmy zmuszeni grać siedemnaście kolejek jesienią a trzynaście wiosną. Pamiętajmy, że to nie są już te czasy, kiedy mogliśmy grać rozgrywki ligowe do końca czerwca. Tak było jakieś dziesięć lat temu. Wynika to z tego, że 1 czerwca muszą być znane dla UEFA wszystkie zespoły, które grają w europejskich pucharach, muszą być zakończone procesy licencyjne. Pamiętajmy też o tym, że nasze drużyny w sezonie 2009/2010 będą grały w europejskich pucharach już od pierwszych dni lipca - mówi dyrektor ds. logistyki Ekstraklasy SA.

Okazuje się, że system rozgrywek: siedemnaście kolejek jesienią i trzynaście na wiosnę stanie się normą dla polskiej Ekstraklasy i będzie kontynuowany w kolejnych sezonach. - Jest to taka tendencja, można powiedzieć, europejska. Podobnie postępują Czesi, którzy też odchodzą od klasycznego systemu piętnaście na piętnaście. Ich sytuacja klimatyczna i wymagania odnośnie terminarza są bardzo zbliżone. Zwróćmy uwagę na to, że w przyszłym sezonie rozgrywki ligowe będą się musiały zakończyć jeszcze szybciej. Ze względu na finały mistrzostw świata UEFA zaleca zakończenie sezonu 2009/2010 w połowie maja, więc nie dość, że będziemy grać siedemnaście kolejek jesienią to liga zakończy się już 16 maja - informuje Marcin Stefański.

Crac

Fot. Crac

Źródło: własne / Orange Sport TV

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

...

Takie mecze nie mają sensu... Nie dość, że boisko było niezbyt dobre do gry, to jeszcze zimno jak cholera. Ach marzy się ten stadion z dachem... :)

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

post:
Myślę
Moim zdaniem nie stać nas by Gol przeszedł do "klubu Kokosa" w tym momencie.. Fakt zach...
Miej jaja i określ się czy chcesz grać dla Cracovi, bo z niewolnika nie ma pracownika.
Czy Ty chcesz grać dla Cracovi? Bądźszczery i się określ
​Pogoń Szczecin. Uruchomiono sprzedaż wirtualnych wejściówek Czytaj więcej na https:...
post:
cracovio
Ty od nowa to samo . Stało się to nudne
czekamy na nowych piłkarzy
KOŃCZ Z GOLEM WSTYDU OSZCZĘDŹ STAĆ CIE NA WZMOCNIENIE DRUŻYNY
Na Różankowskich doniósł ktoś od Biedronia.! A nawiasem mówiąc dreszcz człowieka przech...
post:
Odwaga
Żółte koszulki i białe spodenki.Ogniwo Kraków
Nie było tak źle na tym pochodzie ...bo mieli ubrane koszulki w pasiaki ,które były zab...
post:
Myślę
Z tym odruchem wymiotnym to przesadziłeś chyba że po prostu masz taki chamski styl a to...
barbarzyństwo po bolszewicku
post:
Myślę
Ja mam odruch wymiotny jak czytam Ciebie. Znałem osobiście i lubiłem Ćovillo ale niby z...
post:
Myślę
Faktycznie, szkoda, że znowu media...Stajemy się znowu najbardziej medialnym klubem a n...
post:
cracovio
no i co już po golu albo się zmieni bo tak grać się nie da w drużynie musi być jedność...
post:
Myślę
A no zobaczymy. Za mało szczegółów znamy. Trzeba czekać na rozwój sytuacji. Niemniej sz...
że jest już po Golu
post:
cracovio
no co zrobiła skisła ten bankrut.Poldek przestań pie...c a jak Ci nie pasuje to wypad n...
błąd za błędem jest tylu dobrych graczy po co gol nie umiecie go zastąpić paczcie co zr...
Ciekawe co teraz zrobią ci, którzy podpisali z 35 letnim Golem długoletni (2022!) kontr...
Na miejsce Gola jest 10 innych osob, wynocha z Cracovii!
Jak ja się do Ciebie pomyliłem,dajesz negatywny przykład jesteś tylko wyrobnikiem,wyno...
Poczekaj z werdyktami. Może się jednak wszystko dobrze dla zespołu skończy.
CZEKAMY NA NOWEGO KAPITANA I POMOCNIKA ZAMIAST GOLA
To niestety raczej prawie pewne. A właściciele C+ mogą zacierać ręce, bo wzrośnie sprze...