Terazpasy.pl / Piłka nożna / Polska piłka / Nie ma licencji - no to kontrola

Nie ma licencji - no to kontrola

lks-chcemy-sponsora

ŁKS definitywnie nie zagra w piłkarskiej ekstraklasie. Fiaskiem zakończyła się wczorajsza rozprawa mediacyjna przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie. Minister sportu Mirosław Drzewiecki zarządził kontrolę w PZPN i zaapelował o przełożenie meczów z udziałem kilku zespołów. Ekstraklasa SA odrzuciła taką możliwość.

lks-chcemy-sponsora

Posiedzenie w sądzie trwało bardzo krótko, niewiele ponad 20 minut. ŁKS wnosił o przyznanie mu licencji, reprezentujący PZPN mecenas Marcin Wojcieszak poinformował, że PZPN podtrzymuje decyzję wydaną przez Komisję Odwoławczą ds. Licencji, która nie przyznała ŁKS prawa do gry w ekstraklasie w sezonie 2009/2010. Wobec całkowicie rozbieżnych stanowisk sędzia uznał, że nie dojdzie do ugody i zakończył postępowanie. ŁKS i PZPN spotkają się ponownie w sądzie 12 sierpnia, na ten dzień wyznaczono rozpatrzenie skargi łodzian.

- Ta sprawa wywoła wiele komentarzy. PZPN jest zakładnikiem wielu organów, w tym Komisji Licencyjnej, którą sam powołał oraz Ekstraklasy SA. Ta mogła wstrzymać rozpoczęcie rozgrywek do czasu wyjaśnienia sprawy - komentował sprawę Antoni Piechniczek, wiceprezes PZPN.

- Cała sportowa Polska widziała. Prezes Lato zniszczył ŁKS. Pytam teraz: gdzie jest minister Drzewiecki? Przegrał jedną walkę z PZPN, do drugiej już nie stanął. Za korupcję dostaje się 10 punktów karnych, a za brak papierka wylatuje się z ligi. Grzegorzu Lato, proszę cię - odejdź! Ten facet już nie liczy się w polskiej piłce - mówił Grzegorz Klejman, właściciel ŁKS.

Kilka godzin po nieudanej mediacji w sądzie minister sportu Mirosław Drzewiecki zarządził kontrolę w PZPN. Według Drzewieckiego "sprawa odmowy przyznania licencji ŁKS-owi, jak również sytuacja klubu Widzew i wynikające z nich konsekwencje dla innych zespołów, do dnia dzisiejszego pozostają nierozstrzygnięte przez powołane do tego organy, tj. Wojewódzki Sąd Administracyjny oraz Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy PKOl. Dotyczy to także podejrzenia w zakresie nieprawidłowości w procesie przyznania licencji MKS Cracovia SSA, które jest badane przez prokuraturę".

Minister zwrócił się z prośbą do prezesa PZPN o przełożenie meczów z udziałem Cracovii, ŁKS, Widzewa i Korony Kielce do czasu rozpoznania sprawy i wydania ostatecznych rozstrzygnięć przez powołane do tego organy.

Błyskawicznie zareagowała Ekstraklasa SA, która prowadzi rozgrywki. Prezes Andrzej Rusko złożył oświadczenie: - Rozumiem intencje ministra sportu, któremu zależy na przestrzeganiu zasad fair-play i ducha sportu. Jednak ja muszę respektować decyzje PZPN i w oparciu o nie podejmować dalsze decyzje. Fakty są takie, że Cracovia ma, a ŁKS nie ma licencji na grę w ekstraklasie. Jako prezes spółki akcyjnej podejmując decyzję muszę kierować się interesem spółki i postępować zgodnie z literą prawa. Wspólnie z prawnikami analizowaliśmy obowiązujące przepisy i nie znaleźliśmy podstaw prawnych do bezterminowego przełożenia meczów.

A do PZPN wkroczyli wczoraj kontrolerzy z ministerstwa sportu i turystyki. - Nie mogliśmy im udostępnić wszystkich dokumentów, bo kontrolerzy nie mieli wymaganego pełnomocnictwa ministra. Poza tym dokumenty licencyjne są poufne, na ich wydanie muszą wyrazić zgodę kluby. Umówiliśmy się z kontrolerami na poniedziałek - powiedział nam rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

W Łodzi wielkie poruszenie. Dwa kluby ŁKS i Widzew (ten drugi za sprawy korupcyjne) nie zagrają w ekstraklasie. Tamtejsze władze, kibice twierdzą, że to spisek przeciwko obu klubom, który w tej sytuacji postanowiły zewrzeć szeregi. - Władze Łodzi będą wspierać finansowo i pod względem prawnym ŁKS i Widzew w walce o miejsce w piłkarskiej ekstraklasie. Mamy do czynienia z farsą. Mam nadzieję, że prokuratura wkroczy do PZPN i zrobi tam porządek - powiedział wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski.

AS - Dziennik Polski

Fot. Crac

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

sssssssss

Ten tomasssssssszewski ,to by dal sobie juz siana,szkoda ze wczesniej sie nie przejmowal lks-em i tp. Wyczul sprawe na rozglos i robi z siebie niewiniatko,i zyskuje rozglos,sczwany ten lisek,tylko nie bierze pod uwage jednego,ze to nie CRACOVIA czy PZPN dali dupy, tylko on i dzialacze lkaesiku.PASY w EKSTRAKLASIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brawo Lato,w ten sposob sie naucza dotrzymywac wyznaczonych terminow.POZDRO dla Lodzii.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

SportSklep24.pl: Oficjalna piłka Euro 2016

Pilka-nozna-adidas-EURO16-Beau-J_[71708]_1200

W SportSklep24.pl  można już kupić oficjalną piłkę Euro 2016 dostępną w kilku modelach.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

Pierwsze derby w plecy. Dlaczego oni mi to robią! Ciekawostka,w bramce u nas Wilk u ni...
To też racja....
Wiesz po meczu 13 lat temu, gdzie jak dobrze pamiętam Smuda i kibice Lecha zrobili wie...
post:
Brawo
Prowadzący to różne rzeczy mówią, nie zawsze jest to zgodne z prawdą, tak samo jak Sław...
post:
Brawo
Widziałeś drugą bramkę w meczu Słowenia : Polska?. To taki prztyk do trzeciej moim zdan...
Ten bufon namówił Filipiaka, by za Mihalika wydał 850 tys euro, a Mihalik po tym walną...
post:
Brawo
Dla mnie setką nigdy nie była i nie będzie sytuacja, gdzie zawodnik jest przy linii boc...
Maluteńki kamyczek do ogródka - mogę sobie pozwolić na luksus żartu bo liczyłem GÓRA na...
Dalej nie rozumiesz że w tym konkretnym przypadku nie o umiejętności chodzi..
Za osranie derbów ten kopacz nie miał racji bytu w Cracovii
Lechia pokaze , co on potrafi i czy Stokowiec miał racje biorac go do druzyny
Kibicem jesteś sprawy nie znasz ale Probierzowi trzeba dojebać.. Mihalik grał w sobotę...
W Cracovii grał mało. To co pokazał na boisku u nas niczym się nie wyróżniało i nie ma...
I znowu bufon Probierz postawil na swoim. Nie licza się umiejetnosci piłkarza tylko to...
Pesković, Gol, Hanka, powiedziałbym tez że Datković, Lopes Cracovia nie ma się co obawi...
post:
Brawo
Za każdym razem wychodził sam na sam czyli setka a że dopuścił do tego żeby obrońcy go...
post:
Brawo
Sam napisałeś, że setka jest wtedy jak "przed piłkarzem który ma piłkę w 16-tce jest ty...
Zamknęli wam gęby podjęte decyzje panów trenera i prezesa bo gra jest dobra ,a będzie j...
post:
Brawo
Jeżeli przed piłkarzem który ma piłkę w 16-tce jest tylko bramkarz ( tak było 3 razy) t...
Gdyby nie Marciniak i karny wbrew przepisom, to pewnie byśmy nie przegrali z ŁKS-em, al...
post:
Brawo
Najlepszą sytuację to nie wykorzystał Lopes jak dostał piłkę na 5 metrze gdzie był nieo...
Oby tak dalej,wygrywać mecze a nie będzie o czym pisać.:)
a po przerwie, jedziemy dalej! Pierwszy "test' zaliczony:)
To ch... j...... marciniak tfuuuuu załatwił.
Szkoda że nie na zero z tyłu, szkoda zmarnowanych sytuacji no ale trudno wybrzydzać. P....