Terazpasy.pl / Piłka nożna / Polska piłka / Nie ma licencji - no to kontrola

Nie ma licencji - no to kontrola

lks-chcemy-sponsora

ŁKS definitywnie nie zagra w piłkarskiej ekstraklasie. Fiaskiem zakończyła się wczorajsza rozprawa mediacyjna przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie. Minister sportu Mirosław Drzewiecki zarządził kontrolę w PZPN i zaapelował o przełożenie meczów z udziałem kilku zespołów. Ekstraklasa SA odrzuciła taką możliwość.

lks-chcemy-sponsora

Posiedzenie w sądzie trwało bardzo krótko, niewiele ponad 20 minut. ŁKS wnosił o przyznanie mu licencji, reprezentujący PZPN mecenas Marcin Wojcieszak poinformował, że PZPN podtrzymuje decyzję wydaną przez Komisję Odwoławczą ds. Licencji, która nie przyznała ŁKS prawa do gry w ekstraklasie w sezonie 2009/2010. Wobec całkowicie rozbieżnych stanowisk sędzia uznał, że nie dojdzie do ugody i zakończył postępowanie. ŁKS i PZPN spotkają się ponownie w sądzie 12 sierpnia, na ten dzień wyznaczono rozpatrzenie skargi łodzian.

- Ta sprawa wywoła wiele komentarzy. PZPN jest zakładnikiem wielu organów, w tym Komisji Licencyjnej, którą sam powołał oraz Ekstraklasy SA. Ta mogła wstrzymać rozpoczęcie rozgrywek do czasu wyjaśnienia sprawy - komentował sprawę Antoni Piechniczek, wiceprezes PZPN.

- Cała sportowa Polska widziała. Prezes Lato zniszczył ŁKS. Pytam teraz: gdzie jest minister Drzewiecki? Przegrał jedną walkę z PZPN, do drugiej już nie stanął. Za korupcję dostaje się 10 punktów karnych, a za brak papierka wylatuje się z ligi. Grzegorzu Lato, proszę cię - odejdź! Ten facet już nie liczy się w polskiej piłce - mówił Grzegorz Klejman, właściciel ŁKS.

Kilka godzin po nieudanej mediacji w sądzie minister sportu Mirosław Drzewiecki zarządził kontrolę w PZPN. Według Drzewieckiego "sprawa odmowy przyznania licencji ŁKS-owi, jak również sytuacja klubu Widzew i wynikające z nich konsekwencje dla innych zespołów, do dnia dzisiejszego pozostają nierozstrzygnięte przez powołane do tego organy, tj. Wojewódzki Sąd Administracyjny oraz Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy PKOl. Dotyczy to także podejrzenia w zakresie nieprawidłowości w procesie przyznania licencji MKS Cracovia SSA, które jest badane przez prokuraturę".

Minister zwrócił się z prośbą do prezesa PZPN o przełożenie meczów z udziałem Cracovii, ŁKS, Widzewa i Korony Kielce do czasu rozpoznania sprawy i wydania ostatecznych rozstrzygnięć przez powołane do tego organy.

Błyskawicznie zareagowała Ekstraklasa SA, która prowadzi rozgrywki. Prezes Andrzej Rusko złożył oświadczenie: - Rozumiem intencje ministra sportu, któremu zależy na przestrzeganiu zasad fair-play i ducha sportu. Jednak ja muszę respektować decyzje PZPN i w oparciu o nie podejmować dalsze decyzje. Fakty są takie, że Cracovia ma, a ŁKS nie ma licencji na grę w ekstraklasie. Jako prezes spółki akcyjnej podejmując decyzję muszę kierować się interesem spółki i postępować zgodnie z literą prawa. Wspólnie z prawnikami analizowaliśmy obowiązujące przepisy i nie znaleźliśmy podstaw prawnych do bezterminowego przełożenia meczów.

A do PZPN wkroczyli wczoraj kontrolerzy z ministerstwa sportu i turystyki. - Nie mogliśmy im udostępnić wszystkich dokumentów, bo kontrolerzy nie mieli wymaganego pełnomocnictwa ministra. Poza tym dokumenty licencyjne są poufne, na ich wydanie muszą wyrazić zgodę kluby. Umówiliśmy się z kontrolerami na poniedziałek - powiedział nam rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

W Łodzi wielkie poruszenie. Dwa kluby ŁKS i Widzew (ten drugi za sprawy korupcyjne) nie zagrają w ekstraklasie. Tamtejsze władze, kibice twierdzą, że to spisek przeciwko obu klubom, który w tej sytuacji postanowiły zewrzeć szeregi. - Władze Łodzi będą wspierać finansowo i pod względem prawnym ŁKS i Widzew w walce o miejsce w piłkarskiej ekstraklasie. Mamy do czynienia z farsą. Mam nadzieję, że prokuratura wkroczy do PZPN i zrobi tam porządek - powiedział wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski.

AS - Dziennik Polski

Fot. Crac

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

sssssssss

Ten tomasssssssszewski ,to by dal sobie juz siana,szkoda ze wczesniej sie nie przejmowal lks-em i tp. Wyczul sprawe na rozglos i robi z siebie niewiniatko,i zyskuje rozglos,sczwany ten lisek,tylko nie bierze pod uwage jednego,ze to nie CRACOVIA czy PZPN dali dupy, tylko on i dzialacze lkaesiku.PASY w EKSTRAKLASIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brawo Lato,w ten sposob sie naucza dotrzymywac wyznaczonych terminow.POZDRO dla Lodzii.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

SportSklep24.pl: Oficjalna piłka Euro 2016

Pilka-nozna-adidas-EURO16-Beau-J_[71708]_1200

W SportSklep24.pl  można już kupić oficjalną piłkę Euro 2016 dostępną w kilku modelach.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

post:
Hernandez
Jeśli to wszystko prawda to działania Hernandeza są delikatnie mówiąc, nie fair. Zobacz...
post:
Transfery
Bo są słabsi, a bardzo drodzy
post:
Hernandez
Dlaczego go obrazasz ?
post:
Hernandez
Jeszcze nie ma decyzji Fifa w sprawie Miro debilo
post:
Hernandez
mam nadzieje, ze bedzie klub kokosa i nie odpuscimy. jesli tak to stawiam, ze w okolicy...
Ty b.u pie...ny. Tyle w temacie
post:
Jablonsky
Dokladnie Szwejk ma racje taki sam ten Jablonski jak nasz Łukasz Piszczek z Borussi. Ta...
Nie będzie już Polaków w Cracovii szkoda
post:
Jablonsky
niż wypociny skundlonych twiterowców? Był młody, zapadł wyrok, swoje odpokutował LATA t...
Tylko, ze zamieszany w sprzedawanie meczy,może się to kiedyś obrócić przeciw nam. A co...
Jak przejdziemy Słowaków to będziemy grać z Grekami. W sumie trochę szkoda liczyłem, że...
Jestem optymistą choć jakby popatrzeć jak ostatnio sobie radziły polskie drużyny ze sło...
post:
DAC1904
Jestem optymistą choć jakby popatrzeć jak ostatnio sobie radziły polskie drużyny ze sło...
Możemy wystawić podobną ilość Słowaków,co Streda. :))
On jest ofensywny a nie jak Covilo defensywny
Wszyscy na Słowację.!
Słowacka drużyna muszą zagrać dobrze żeby przejść !! 1904. Nomen omen.
Pewno szukano kogoś wysokiego defensywnego ,w stylu Mira Covilo
Bomba jak dla mnie transfer
Najlepsi rywale do przejścia to chyba z San Marino i Andory, potem Słowacja i Litwa, a...
Powiem nareszcie sie zegnaja z tym pseudozawodnikiem prawdopodobnie za niego w Cracovii...
post:
kurczak 37
Starzynski 400k euro mial wpisane, Lechia powiedziala za drogo, lepiej brac Sanogo z Z...
post:
kurczak 37
nie masz racji starzyński nie do kupienia chciała go lechia i nic z tego nie wyszło zad...
post:
kurczak 37
http://www.90minut.pl/stranieri.php?id_sezon=93&runda=2&typ=0 polacy zagranica ht...
post:
kurczak 37
zamiast Tego Pilkarza z Arki, lepiej wyciagnac Starzynskiego, Loske, i zalatwic wypozyc...