Terazpasy.pl / Piłka nożna / Polska piłka / Nie ma licencji - no to kontrola

Nie ma licencji - no to kontrola

lks-chcemy-sponsora

ŁKS definitywnie nie zagra w piłkarskiej ekstraklasie. Fiaskiem zakończyła się wczorajsza rozprawa mediacyjna przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie. Minister sportu Mirosław Drzewiecki zarządził kontrolę w PZPN i zaapelował o przełożenie meczów z udziałem kilku zespołów. Ekstraklasa SA odrzuciła taką możliwość.

lks-chcemy-sponsora

Posiedzenie w sądzie trwało bardzo krótko, niewiele ponad 20 minut. ŁKS wnosił o przyznanie mu licencji, reprezentujący PZPN mecenas Marcin Wojcieszak poinformował, że PZPN podtrzymuje decyzję wydaną przez Komisję Odwoławczą ds. Licencji, która nie przyznała ŁKS prawa do gry w ekstraklasie w sezonie 2009/2010. Wobec całkowicie rozbieżnych stanowisk sędzia uznał, że nie dojdzie do ugody i zakończył postępowanie. ŁKS i PZPN spotkają się ponownie w sądzie 12 sierpnia, na ten dzień wyznaczono rozpatrzenie skargi łodzian.

- Ta sprawa wywoła wiele komentarzy. PZPN jest zakładnikiem wielu organów, w tym Komisji Licencyjnej, którą sam powołał oraz Ekstraklasy SA. Ta mogła wstrzymać rozpoczęcie rozgrywek do czasu wyjaśnienia sprawy - komentował sprawę Antoni Piechniczek, wiceprezes PZPN.

- Cała sportowa Polska widziała. Prezes Lato zniszczył ŁKS. Pytam teraz: gdzie jest minister Drzewiecki? Przegrał jedną walkę z PZPN, do drugiej już nie stanął. Za korupcję dostaje się 10 punktów karnych, a za brak papierka wylatuje się z ligi. Grzegorzu Lato, proszę cię - odejdź! Ten facet już nie liczy się w polskiej piłce - mówił Grzegorz Klejman, właściciel ŁKS.

Kilka godzin po nieudanej mediacji w sądzie minister sportu Mirosław Drzewiecki zarządził kontrolę w PZPN. Według Drzewieckiego "sprawa odmowy przyznania licencji ŁKS-owi, jak również sytuacja klubu Widzew i wynikające z nich konsekwencje dla innych zespołów, do dnia dzisiejszego pozostają nierozstrzygnięte przez powołane do tego organy, tj. Wojewódzki Sąd Administracyjny oraz Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy PKOl. Dotyczy to także podejrzenia w zakresie nieprawidłowości w procesie przyznania licencji MKS Cracovia SSA, które jest badane przez prokuraturę".

Minister zwrócił się z prośbą do prezesa PZPN o przełożenie meczów z udziałem Cracovii, ŁKS, Widzewa i Korony Kielce do czasu rozpoznania sprawy i wydania ostatecznych rozstrzygnięć przez powołane do tego organy.

Błyskawicznie zareagowała Ekstraklasa SA, która prowadzi rozgrywki. Prezes Andrzej Rusko złożył oświadczenie: - Rozumiem intencje ministra sportu, któremu zależy na przestrzeganiu zasad fair-play i ducha sportu. Jednak ja muszę respektować decyzje PZPN i w oparciu o nie podejmować dalsze decyzje. Fakty są takie, że Cracovia ma, a ŁKS nie ma licencji na grę w ekstraklasie. Jako prezes spółki akcyjnej podejmując decyzję muszę kierować się interesem spółki i postępować zgodnie z literą prawa. Wspólnie z prawnikami analizowaliśmy obowiązujące przepisy i nie znaleźliśmy podstaw prawnych do bezterminowego przełożenia meczów.

A do PZPN wkroczyli wczoraj kontrolerzy z ministerstwa sportu i turystyki. - Nie mogliśmy im udostępnić wszystkich dokumentów, bo kontrolerzy nie mieli wymaganego pełnomocnictwa ministra. Poza tym dokumenty licencyjne są poufne, na ich wydanie muszą wyrazić zgodę kluby. Umówiliśmy się z kontrolerami na poniedziałek - powiedział nam rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

W Łodzi wielkie poruszenie. Dwa kluby ŁKS i Widzew (ten drugi za sprawy korupcyjne) nie zagrają w ekstraklasie. Tamtejsze władze, kibice twierdzą, że to spisek przeciwko obu klubom, który w tej sytuacji postanowiły zewrzeć szeregi. - Władze Łodzi będą wspierać finansowo i pod względem prawnym ŁKS i Widzew w walce o miejsce w piłkarskiej ekstraklasie. Mamy do czynienia z farsą. Mam nadzieję, że prokuratura wkroczy do PZPN i zrobi tam porządek - powiedział wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski.

AS - Dziennik Polski

Fot. Crac

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

sssssssss

Ten tomasssssssszewski ,to by dal sobie juz siana,szkoda ze wczesniej sie nie przejmowal lks-em i tp. Wyczul sprawe na rozglos i robi z siebie niewiniatko,i zyskuje rozglos,sczwany ten lisek,tylko nie bierze pod uwage jednego,ze to nie CRACOVIA czy PZPN dali dupy, tylko on i dzialacze lkaesiku.PASY w EKSTRAKLASIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brawo Lato,w ten sposob sie naucza dotrzymywac wyznaczonych terminow.POZDRO dla Lodzii.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

I jeszcze na wyjeździe...
Jesli rzasa byl chyba 2009-2014 transfery za te lata. Suvorov, suart, saidi,Kosanov...
Uzasadnij dlaczego?
post:
Janusz Gol
Niektórzy twierdzą, że to bzdura, że Lopes dostał wpis 150 tyś euro za co innego. "Lop...
I by nie było Rząse bardzo cenię i lubie. Ale fakty są takie, że u nas się nie sprawdzi...
GTS to w minionym sezonie pokazał, że ma wśród sędziów dobre znajomości. Ile oni karnyc...
Pozbyliśmy się strupa. Życzę mu szczęścia w dalszej karierze.
Mnie akurat cieszy każdy nowy zawodnik w Cracovii... Możecie sobie pisać co chcecie na...
Problem polega ze u nas brak prawdziwego menagera, niestety zamiast zostawic Rzase, Do...
ja mam takie pytanie do tych co tak bronią Gola. czy Janusz Gol jako kapitan drużyny ni...
Dawno się nie odzywałem. Mam pytanie czemu z klubu nie może odejść JT i TB. Tak narzeka...
piekny szrot sprowadzamy, juz 2 spadkowicz wzmacnia zespol, gdzie tu logika!
Daj sobie spokój.... Mądrości i głupocie "Pana ZET" nie ma co komentować i dorównywać....
https://www.facebook.com/watch/?v=566798987320450 , jedyny najemnik do ktorego mam szac...
Aleś Ty mądry ZECIE. Prawie jak Dziekanowski w dzisiejszym ,,Przeglądzie Sportowym".
Cracovia bardzo sprytnie pozbyła się balastu jakim był Lopez. Tak balastu bo nie był to...
Może Budzik przyjdzie z powrotem...przyda się do robienia atmosfery
Mały nie rozśmieszaj mnie odejście Lopeza to przecież wzmocnienie.
post:
Cracovia
Ja słyszałem, że w przerwie zimowej Lopes dostał bardzo dobra propozycje z Emiratow Ara...
Odeszli Klich Kapustka Covilo Hernandez Piątek,a teraz Lopes. Najlepsi piłkarze
Dlaczego do Legi? Odpisz na tej stronie . Proszę
https://weszlo.com/2020/08/01/kolejny-eks-koroniarz-w-cracovii-ivan-marquez-wzmocni-def...
post:
Cracovia
Kapitan,- zalosne 150k , cena w klauzuli dramat, Filipiak sie przejechal, najpierw zjec...
Ponoć legła ma na niego spory apetyt i szansa że go wezmą jest ponoć duża ...