Terazpasy.pl / Piłka nożna / Polska piłka / Bałaganu w ekstraklasie ciąg dalszy nastąpił

Bałaganu w ekstraklasie ciąg dalszy nastąpił

Bałaganu w ekstraklasie ciąg dalszy nastąpił

Używanie zwrotu "na pewno" w odniesieniu do polskiej piłki jest wielkim nadużyciem. Bo - na pewno - mieliśmy wczoraj poznać decyzję Trybunału Arbitrażowego przy PKOl w sprawie Zagłębia Lubin i Korony Kielce. Nie poznaliśmy. Wyrok, w której lidze zagrają oba kluby, zapadnie najprawdopodobniej w najbliższą środę.

Na pewno rozgrywki ekstraklasy miały ruszyć w przyszły weekend. I wprawdzie prezes Ekstraklasy SA Andrzej Rusko zapewnia, że mimo braku decyzji ze strony trybunału ekstraklasa wystartuje, tego też do końca pewnym być nie można. Wczoraj o godz. 10 obrady rozpoczął Trybunał Arbitrażowy przy PKOl, który miał zdecydować, czy zażalenia Zagłębia i Korony są zasadne. Przypomnijmy, że kluby domagały się anulowania decyzji Wydziału Dyscypliny PZPN, który zdecydował o degradacji obu drużyn do I ligi. - Zrobimy wszystko, by wyrok zapadł - mówiła przed posiedzeniem sekretarz trybunału Romana Troicka-Sosińska.

Po ponad trzygodzinnych obradach stwierdziła: - Niestety, decyzja w sprawie Zagłębia zostaje odroczona do środy. Potrzebujemy od PZPN więcej dokumentów. Chodzi o statut i regulamin dyscyplinarny z 2004 r. Czekamy do poniedziałku do godz. 12. Decyzja w środę - mówiła sekretarz. - Czy na pewno w środę wszystko będzie jasne? - padło pytanie.

- Mam nadzieję - odpowiedziała bez większego przekonania Troicka-Sosińska. Kilka godzin później trybunał, który orzekał już w innym składzie, zdecydował, że do środy odkłada również decyzję w sprawie Korony. W tym przypadku również zabrakło stosownych dokumentów. Sędziowie nie chcieli mówić wprost, ale sugerowali, że wszystko z powodu bałaganu prawnego panującego w PZPN. - Proszę sobie wyobrazić, że według obecnego statutu obowiązuje dwuletnie przedawnienie za korupcję. Jedna z uchwał mówi z kolei, że czyny korupcyjne w ogóle się nie przedawniają.

To sprzeczność - komentowała Troicka-Sosińska. Decyzja trybunału wzburzyła rzecznika PZPN Zbigniew Koźmińskiego: - I znowu winny PZPN. Jeśli trzeba, dokumenty zostaną dostarczone nawet gońcem. Tezę, jakoby porządek prawny w PZPN przypominał wielką stajnię Augiasza, potwierdził Michał Tomczak, którego związek poprosił o reprezentowanie interesów w sporze z trybunałem. - To prawda, kultura prawna w PZPN nie jest na najwyższym poziomie - przyznał były przewodniczący Wydziału Dyscypliny, który nie był w stanie zapewnić, że związek zdąży na czas zgromadzić wszystkie żądane dokumenty.

Na decyzję trybunału, a w zasadzie jej brak, od razu zareagowali przedstawiciele Ekstraklasy SA. Wczoraj obradowali prezesi osiemnastu klubów, którzy przygotowali kilka propozycji. - Przewidujemy trzy scenariusze: ligę szensasto-, siedemnasto- i osiemnastozespołową - komentował Jacek Masiota, przewodniczący Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA. - Przygotowaliśmy te warianty po to, by nie być zaskoczonym decyzją trybunału. W zależności od tego, co zostanie postanowione w środę, zrealizujemy konkretny scenariusz - dodał Masiota.

Na powiększenie ligi zgodziły się zarówno kluby, które dostaną mniej pieniędzy, bo tort trzeba będzie dzielić na więcej części, jak i PZPN. W przyszłym tygodniu wszystkie strony mają negocjować, kto pokryje dodatkowe koszty powiększenia ekstraklasy (ok. 20 mln zł.). Jak zapewnili wszyscy zainteresowani, wola porozumienia jest ogromna. Co jednak, jeśli w środę trybunał zażąda kolejnych dokumentów i odłoży decyzję ponownie? - Nie przewidujemy takiej opcji - odpowiada Andrzej Rusko. Po tym jednak, co obserwowaliśmy przez ostatnie dni, możliwe jest wszystko. A kibice, jak niczego z tego bałaganu nie rozumieli, tak nadal nie rozumieją dalej.

Rafał Romaniuk - POLSKA Gazeta Krakowska

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

np. z najdłuższym stażem w zespole. No ale jest jak jest. Zobaczymy jak to będzie wyglą...
kapitanem powinien być ktoś kto mówi bardzo dobrze po polsku
tylko zwycięstwo tylko pasy
czekamy na zwycięstwo i puchar polski
He, he "losowanie". Przecież Legia z Lechem (zgodnie z życzeniami macherów od kopanej)...
W PP trzy drużyny zaczynające się na literę L i nasi. Jest tu jakiś spec od tłumaczeni...
... - przecież on nawet po polsku nie umie mówić! Jak w sytuacjach kontrowersyjnych bę...
post:
Myślę
Moim zdaniem nie stać nas by Gol przeszedł do "klubu Kokosa" w tym momencie.. Fakt zach...
Miej jaja i określ się czy chcesz grać dla Cracovi, bo z niewolnika nie ma pracownika.
Czy Ty chcesz grać dla Cracovi? Bądźszczery i się określ
​Pogoń Szczecin. Uruchomiono sprzedaż wirtualnych wejściówek Czytaj więcej na https:...
post:
cracovio
Ty od nowa to samo . Stało się to nudne
czekamy na nowych piłkarzy
KOŃCZ Z GOLEM WSTYDU OSZCZĘDŹ STAĆ CIE NA WZMOCNIENIE DRUŻYNY
Na Różankowskich doniósł ktoś od Biedronia.! A nawiasem mówiąc dreszcz człowieka przech...
post:
Odwaga
Żółte koszulki i białe spodenki.Ogniwo Kraków
Nie było tak źle na tym pochodzie ...bo mieli ubrane koszulki w pasiaki ,które były zab...
post:
Myślę
Z tym odruchem wymiotnym to przesadziłeś chyba że po prostu masz taki chamski styl a to...
barbarzyństwo po bolszewicku
post:
Myślę
Ja mam odruch wymiotny jak czytam Ciebie. Znałem osobiście i lubiłem Ćovillo ale niby z...
post:
Myślę
Faktycznie, szkoda, że znowu media...Stajemy się znowu najbardziej medialnym klubem a n...
post:
cracovio
no i co już po golu albo się zmieni bo tak grać się nie da w drużynie musi być jedność...
post:
Myślę
A no zobaczymy. Za mało szczegółów znamy. Trzeba czekać na rozwój sytuacji. Niemniej sz...
że jest już po Golu
post:
cracovio
no co zrobiła skisła ten bankrut.Poldek przestań pie...c a jak Ci nie pasuje to wypad n...