Terazpasy.pl / Piłka nożna / Młodzież / Trampkarze / I Turniej Ignacego Książka - Do nich należy przyszłość!

I Turniej Ignacego Książka - Do nich należy przyszłość!

2009-03-14-oe-cracovia-lechia-b-279_600

14 i 15 marca obiekty Cracovii przy ulicy Wielickiej opanowali żacy. Chłopcy z rocznika 2000 i młodsi rywalizowali o zwycięstwo w I Turnieju im. Ignacego Książka, kierownika drużyny juniorów i I drużyny oraz odkrywcy piłkarskich talentów, który przyczynił się do sukcesów Cracovii po wojnie - mistrzostwa Polski w 1948 i wicemistrzostwa rok później. Pan Ignacy Książek (1906-2005) działał również w sekcji tenisa stołowego. Został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

.

2009-03-14-oe-cracovia-lechia-b-275_600

.

W trwającym dwa dni turnieju jego imienia, udział wzięło 12 drużyn, które podzielono na dwie grupy. W grupie A znaleźli się żacy: Cracovii II, Arki Gdynia, Dunajca Nowy Sącz, Hutnika Kraków, Borka Kraków i Kosy Konstancin. W grupie B rywalizowały drużyny: Cracovii I, MOSiR Jastrzębie, Korony Kielce, Igloopolu Dębica, Stadionu Śląskiego z Chorzowa i Sandecji Nowy Sącz.

W pierwszym dniu turnieju rozegrano łącznie 30 spotkań. Młodzi piłkarze Cracovii I wygrali w sobotę jedno spotkanie (2:0 z Koroną Kielce), 3 mecze zremisowali (z Jastrzębiem, Igloopolem i Sandecją), a jeden przegrali (0:2 ze świetnie spisującą się w tym turnieju drużyną Stadionu z Chorzowa). Drugi zespół naszych żaczków radził sobie nieco gorzej (4 porażki i jeden remis z Hutnikiem Kraków).

Po zakończeniu sobotnich zmagań grupowych mali piłkarze zostali zaproszeni na mecz Cracovii z Lechią Gdańsk, podczas którego głośno dopingowali zespół Pasów. W przerwie tego spotkania zaprezentowali się publiczności na murawie stadionu i wspólnie z kibicami wykonali słynną lokomotywę.

Drugi dzień rywalizacji rozpoczął się już o 10 rano, kiedy to żacy przystąpili do finałowych zmagań. W niedzielę rozegrano łącznie 18 spotkań w trzech grupach (Grupa pierwsza walczyła o miejsca 1-4, grupa druga o 5-8, a trzecia o lokaty od 9 do 12). Najlepsi w całym turnieju okazali się mali piłkarze Arki Gdynia. Ze srebrnych medali cieszyli się zawodnicy Stadionu Śląskiego, a z brązowych żacy Dunajca Nowy Sącz.

Nasze drużyny: Cracovia I i Cracovia II zajęły odpowiednio 8 i 12 miejsce. Wyniki nie były jednak w tej imprezie najważniejsze. Podczas turnieju dominowała zdecydowanie dobra zabawa i rywalizacja fair play. Młodzi piłkarze wzajemnie się pocieszali, ale też dopingowali. Na wysokości zadania stanęli także rodzice, którzy zagrzewali dzieci do jeszcze lepszej gry.

.

2009-03-14-oe-cracovia-lechia-b-279_600

.

Po zakończeniu dwudniowych zmagań wszyscy mali zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary, dyplomy oraz prezenty, które wręczali zawodnicy pierwszej drużyny Cracovii: Bartosz Ślusarski i Przemysław Kulig oraz prezes Stowarzyszenia Tylko Cracovia. Za uczestnictwo w imprezie i walkę fair play młodym adeptom piłki nożnej podziękował honorowy członek Stowarzyszenia, Pan Maciej Madeja.

Na sam koniec warto wymienić organizatorów i sponsorów tego niezwykle udanego i stojącego na wysokim poziomie turnieju. Klub MKS Cracovia udostępnił dzieciakom obiekty sportowe oraz przekazał pasiaste upominki. Firma KMN ufundowała dla żaków słodycze, a KrakTour wycieczkę po Krakowie melexami dla zwycięskiej drużyny. Biuro ds. Organizacji Euro 2012 pomagało w przygotowaniu zawodów i promowało kandydaturę Krakowa jako miasta goszczącego finalistów Mistrzostw Europy. Ponadto w imieniu Biura, Puchar Fair Play wręczył Prezes Stowarzyszenia Tylko Cracovia, Konrad Maciejowski. Nie zawiedli również rodzice naszych żaczków. Przez kilka tygodni przygotowywali się do tej imprezy pod względem organizacyjnym. Zapewnili m.in. catering dla rodziców i opiekunów drużyn oraz pomagali w przeprowadzeniu turnieju.

Dzięki ich inicjatywie odbyła się licytacja rękawic bramkarskich Marcina Cabaja oraz piłki z podpisami zawodników pierwszej drużyny Pasów. Zebrana kwota zostanie przekazana na leczenie Natalki Góreckiej. Szczególne podziękowania należą się opiekunom naszych drużyn żaczków. Panowie: Marcin Urbański i Mariusz Fiałek czuwali nad przebiegiem całego turnieju. Swój udział w organizacji miało także Stowarzyszenie Kibiców Cracovii. STC zajęło się pozyskaniem sponsorów oraz ufundowało nagrody, medale, dyplomy oraz statuetki. Poza tym członkowie stowarzyszenia sprawowali opiekę nad dziećmi w czasie trwania dwudniowej imprezy.

Miejmy nadzieję, że ten Turniej na stałe zapisze się w pasiastym kalendarzu i z roku na rok będzie cieszył się coraz większym zainteresowaniem.

.

2009-03-14-oe-cracovia-lechia-b-250_600

.

Skład I zespołu żaczków Cracovii: Rafał Frączek, Arek Ociepa, Andrzej Rutkiewicz, Mateusz Fiałek, Kacper Sobelga, Dominik Franczak, Norbert Leśniak, Maksymilian Graniczkowski, Grzesiu Chlebda ( wszyscy rocznik 2000), Hubert Urbański, Dominik Duszyk, Mikołaj Jeż (rocznik 2001).

Skład II zespołu żaczków Cracovii: Szymon Trela, Jasiu Klimek, Mateusz Kuźmiński, Przemek Miś, Arek Grzybowski, Jakub Krupa, Kamil Rokosz, Kamil Najder ( wszyscy rocznik 2000), Mateusz Podgórny, Kuba Burek, Remek Biernat, Piotrek Dzierżak (rocznik 2001), Kamil Świostek ( rocznik 2002)

Trener zespołów: Marcin Urbański, Kierownik zespołów: Mariusz Fiałek

Końcowa klasyfikacja I Turnieju Żaczków z rocznika 2000 i młodszych im. Ignacego Książka

1. Arka Gdynia
2. Stadion Śląski
3. Dunajec Nowy Sącz
4. Igloopol Dębica
5. Kosa Konstancin
6. Sandecja Nowy Sącz
7. Borek Kraków
8. Cracovia I
9. Hutnik Kraków
10. MOSiR Jastrzębie
11. Korona Kielce
12. Cracovia II

Puchar Fair Play: Kosa Konstancin

Najlepszy zawodnik turnieju: Patryk Grychtolik (Stadion Śląski)

Najlepszy strzelec turnieju: Daniel Matys (Arka Gdynia)

Najlepszy bramkarz turnieju: Dawid Szczepaniak (Dunajec Nowy Sącz)

Kasia_G

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

spokuj

nie do końca było przyjemnie bo trener i rodzice piłkarzy stadionu po przegranym meczu z Arką zrobili olbrzymią awanturę. Sędziego wyzywali przy małych dzieciach, ale tak po za tym to było dobrze.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Mamy niepowtarzalną szansę na pierwszy puchar. Jako że nic nie przychodzi łatwo, troch...
Wiedząc, że on jest na w wozie Var i widząc, że raczej przy tych bramkach było wszystko...
Myślę, że Marciniak jak zawsze jest przeciwko Nam, wyjątkowo w tym meczu mógł być w 1%...
Siplakiem to dobry zawodnik gra dobrze na boku obrony i na skrzydło też potrafi, ale pi...
super tempo, intensywnosc i walka. tak trzymac!
Walczyli o każdy metr boiska i jest świetny wynik po świetnej grze:) Wielkie brawa! P....
A ten pajac na boisku gwizdał wszystko i ustawicznie się nabierał na symulkę tego kurdu...
To było coś niesamowitego , brawo ,pokonanie takiego przeciwnika , w takim rozmiarze no...
Ta men-a na WAR co on tam chciał znaleźć żeby nie uznać bramek pierwszej i drugiej. To...
Ganiłem Wdowiaka w poprzednich meczach więc żeby być sprawiedliwym dzisiaj muszę go poc...
Sam sobie odpowiedziałeś. właśnie tak było, gdybałem sobie. Nie wszystko trzeba traktow...
Piękny wieczór!
A szansa na medal nadal. Winą za to ma Janusz Gol ,bo narobił zamieszania i to odbiło s...
Najgorsze jest to, że PZPN przebąkuje coś o 15 punktach na minusie. Nie wiem za bardzo...
To posunięcie w meczu z przesunięciem Siplaka do drugiej linii było doskonałym posunięc...
To dla nas nie jest korzystne przy ujemnych punktach. Trzeba walczyć na śmierć i życie...
Nic tu nie jest proste i logiczne w twojej odpowiedzi. Gdyby nie było podziału tabeli t...
mecz na poczatki taki sobie, ale w koncu tworzylismy okazje i co wazniejsze - wykorzyst...
Może mi ktoś zarzucić wygórowane oczekiwania od Cracovii ale sytuacja klubu predestynu...
To dość proste i logiczne. Gdybyśmy nie awansowali do ósemki, walczylibyśmy o utrzyman...
To zdanie w którym piszesz, że dzięki systemowi rozgrywek jesteśmy w grze o pudło, a ni...
- Niestety nie oglądałem meczu - tylko skrót, ale zachowanie Lopeza przy jego bramce -...
Może niech przeniosą się do Gdanska i wszystkie mecze grają,pasuje im ten stadion. W...
Cholernie szkoda tej serii porażek... Dobry prognostyk przed pucharem!
Raczej więcej niż 10 punktów nam nie odejmą.Gorsza sprawa z trenerem i drużyną. Nieste...