Terazpasy.pl / Piłka nożna / Mecze / Ekstraklasa / [NA ŻYWO] Liga: Jagiellonia - Cracovia 1:1 (1:0) - Gol z połowy i z głowy

[NA ŻYWO] Liga: Jagiellonia - Cracovia 1:1 (1:0) - Gol z połowy i z głowy

jagiellonia-cracovia

Liga: Jagiellonia - Cracovia 1:1 (1:0) 
Koniec meczu:
sobota, 20 maja 2023, godz. 15:00
Stadion Jagiellonii 

W tym miejscu oraz na naszym profilu fb.com/terazpasy  przekazywać będziemy najważniejsze informacje z meczu, a po jego zakończeniu zamieścimy relację z meczu oraz bezpośrednie transmisje z konferencji prasowej oraz pomeczowych wywiadów.Śledź przebieg tego meczu na fb.com/terazpasy :

.

PKO BP Ekstraklasa: Jagiellonia - Cracovia 1:1 (1:0)

  • 1:0 - 14 min. - Imaz
  • 1:1 - 58 min. - Romanczuk 58 samob.

Jagiellonia: Alomerović (46 Abramowicz) – Matysik (40 Skrzypczak), Puerto, Pazdan (75 Stojanović) – Prikryl, Sacek, Nguiamba (75 Kupisz), Romanczuk, Nastić (55 Wdowik) – Imaz, Gual.

Cracovia: Hrosso – Hoskonen, Jugas, Ghita – Rapa, Knap (85 Jodłowski), Oshima (79 Atanasov), Bochnak – Rakoczy (85 Konoplanka), Makuch – Kallman (88 Myszor).

Sędziowali: Karol Arys oraz Marek Arys, Marcin Janawa (wszyscy Szczecin).

Żółte kartki: Pazdan (64, faul) - Hoskonen (82, zagranie ręką).

Widzów: 16 251.

Gol z połowy i z głowy

Cracovia w sobotnim meczu 33. kolejki Ekstraklasy zremisowała z Jagiellonią w Białymstoku 1:1. Ten wynik sprawił, że "Pasy" ponownie zanotowały spadek w tabeli i przed ostatnią serią gier sezonu 2022/23 zajmują 10. miejsce.

Rywalizację z Jagiellonią szybko zdeterminowała strzelona przez drużynę trenera Siemieńca bramka: już po kwadransie prowadzenie dla "Jagi" zdobył strzałem z koła środkowego Imaz. Hiszpan wykazał się przytomnością umysłu i precyzją uderzenia - widząc wysuniętego daleko na przedpole Hrosso momentalnie oddał strzał z gigantycznej odległości, a Słowak nie poradził sobie z wybiciem szybującej nad jego głową piłki.

Cracovia próbowała swej najskuteczniejszej broni, czyli kontrataku - szanse mieli Rakoczy, Bochnak, a także Kallman, choć groźnie było też pod krakowską bramką, lecz do przerwy wynik nie zmienił się.

W drugiej odsłonie "Pasiacy" byli aktywni i poszukiwali wyrównania, jednak... wyręczyli ich w tym rywale: po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pazdan wybijał piłkę głową, lecz zrobił to tak nieszczęśliwie, że nastrzelił swojego kolegę, Romanczuka i tym sposobem "strzelił nim" bramkę samobójczą.

Znów na tym obie drużyny mogły nie poprzestać - stuprocentową szansę na gola dla Cracovii miał między innymi Rakoczy, który miał wszelkie przesłanki ku temu by precyzyjnym strzałem dobić spokojnie uderzenie Makucha, odbite od słupka, lecz chybił - ale jednak tak właśnie się stało.

Tym samym bramkowym remisem w Białymstoku Cracovia przedłużyła serię meczów bez zwycięstwa do czterech, a bilans bramkowy w owych spotkaniach to 2:6.

depesz

depesz

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Spadek....

Trudno bedzie przełknąć porażkę ...ale jak ma spaść Śląsk to trzeba się pogodzić.
W myśl starej wislackiej piosenki....Śląsk Wisełka Lechia Gdańsk.ktora towarzyszyła na Reymonta

Zaloguj aby komentować

Spadek

Mam nadzieję że pomożemy utrzymać Płock w ekstraklasie w zamian za spadek mam nadzieję Śląska

wład

Mnie też szlag trafia jak widzę chrapka i ten wirtualny karny - gdyby to nie był Lusiusz tylko któryś ze starszych " wyjadaczy " to by się rzucił do Marciniaka a ten zero reakcji i po zawodach....Też bym chciał żeby spadł ślunsk ale to raczej niemożliwe bo nie wierzę żeby Magiera nie dogadał się z ległą.. Musimy ustrzelić Płock żeby nie pogrążyć Koronki czy Stali Mielec !

Zaloguj aby komentować

..

Boje się ,że Magiera to bardziej Legionista niż Sagan
Też życzyłbym sobie żeby Śląsk spadł ,zawsze od młodości pamiętam ,że to była wredna drużyna i pechowa dla pasów,
Ostatnia pamiętam Chrapka jak nas załatwił z Marciniakiem

Zaloguj aby komentować

spadek Śląsk

Dla Kibiców lepiej niech spadnie Śląsk, w 1 lidze Gts, Lechia, Śląsk, tez bardzo dobrze wyglada!
Niech wejdzie ŁKS, Ruch , Arka,
nie chce żadnego Brukbetu, Puszczy, Gtsu.
chodź Płock tez dobrze wyglada w 2 lidze.

Zaloguj aby komentować

Mlody69

Zobaczymy, kto ma lepsze znajomości w Legii z ich byłych zawodników czy Magiera czy Saganowski. Dla kogo Legia zagra.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Nareszcie koniec sezonu się zbliża

Ależ ta Nasza Cracovia była bezbarwna w tym sezonie, emocji tyle co na turnieju emerytów w szachach.Z resztą widać po tym forum że nikt tu już prawie nie zagląda tylko starzy wyjadacze. Zapomnieć i czekać na nowe wyzwania po przerwie wakacyjnej.Panie Prezesie czekamy na kolejne zapewnienia o budowaniu Wielkiej Cracovii walce o puchary , nie ziemskie transfery i walkę o 10 miejsce w tabeli.

Zaloguj aby komentować

mecz

Dziś widać było, że zależy im na grze. Niezły nasz mecz, choć szkoda nieskutecznisci

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Treningi francuskie zajechaly naszych zawodnikow, przyjdzie jeszcze moment na dobry ga...
Nie nauczy pan krowy grać na fortepianie tak samo nie nauczy pan tych wyrobników solidn...
Dołek, kryzys, jak zwał tak zwał, ale elementarne zachowania jak np przerywanie akcji f...
Panie Trenerze, Pan się chyba nie słyszy... Nic, ale to kompletnie nic Pan nie zmieni...
Jak się tak popatrzeć to do końca nie ma łatwych meczów. Motor ostatnio gra dobrze więc...
Buhaha może pan to wsadzić między bajki no chyba że UEFA wymyśli np taka edycję pucharu...
Po wpierdol z Motorem! Tymi nierobami już wstrząsnąć będzie ciężko. Ale dobra dla nich...
Kolejne 3:0 Szkoda cokolwiek komentować, bo tego nawet się nie da zrobić. Jak ktoś sł...
No jak kim tymi gwiazdami że wspaniałymi CV nigdy ten klub no osiągnie sukcesu
To już jest głęboka zapaść Cracovii.....szybkość zero ,na tła Radomiaka wyglądają jak d...
Co treneiro ??? Kim ma kurwa grać !
Minchev - robi ruch do główki a piłka już w bramce !!! Żal patrzeć na taką grę......
Treneiro zabieraj swoje gwiazdki zostaw tylko kilku idź precz jak najdalej od Cracovii...
Powiem krótko Piła - kiła !!!!
Bez względu na wynik końcowy po pierwszej połowie rzuca się w oczy lepsze wyszkolenie t...
Kakabadze potwierdza, że jest technicznie drewniany....
Tuman Sutalo zamiast do Madejskiego wybija na aut !!!
Niestety powtórka z Zagłębia Klich zaczyna kiepsko....
Bardzo cenię Elsnera bo to bez wątpienia doskonały trener ale nieco mnie wkurwi l dokon...
musisz wygrywać na to czekamy tylko zwycięstwo nie ma innej obcji
wstyd i kompromitacja tyle na dzis
Przed meczem z Rakowem ochrona sprawdzała dokumenty tożsamości i ponoć była też policja...
Nie narzekajcie. Naprawę dobrze się ogląda tę drużynę. Niestety, tylko w pierwszej poło...
Prawda taka że zasługa Elsnera to jest Oakar Wójcik! I dlatego widać postep.w grze obr...
post:
Zmiennicy
Ale wynik w tabeli jest naprawdę dobry mimo wszystko. Choć teraz parę ciężkich meczów m...