Terazpasy.pl / Piłka nożna / Mecze / Ekstraklasa / [NA ŻYWO] Liga: Cracovia - Piast Gliwice 2:1 (1:1) - zobacz skrót meczu

[NA ŻYWO] Liga: Cracovia - Piast Gliwice 2:1 (1:1) - zobacz skrót meczu

cracovia-piast

Liga: Cracovia - Piast Gliwice 2:1 (1:1)
Koniec meczu:
Sobota, 9 lutego 2018 r. godz. 18:00
Stadion Cracovii

W tym miejscu oraz na naszym profilu fb.com/terazpasy  przekazywać będziemy najważniejsze informacje z meczu, a po jego zakończeniu zamieścimy relację z meczu oraz bezpośrednie transmisje z konferencji prasowej oraz pomeczowych wywiadów.Śledź przebieg tego meczu na fb.com/terazpasy :

.

  • 0:1 - 21 min. - Garcia - strzał z 12 metrów po podaniu Koniczkowskiego z prawej strony
  • 1:1 - 38 min. - Airam Cabrera - strzał z rzutu wolnego z 22 metrów
  • 2:1 - 50 min. - Sergiu Hanca - strzał z 15 metrów

Cracovia: Pesković - Rapa, Helik, Dytiatiev, Siplak - Gol, Dąbrowski (68 Dimun) - Hanca (74 Cecarić), Budziński (83 Hernandez), Wdowiak - Cabrera

Rezerwowi: Stępniowski, Datković, Hernandez, Piszczek, Diego, Dimun, Cecarić

Trener: Michał Probierz

Piast Gliwice: Plach - Kireskov, Czerwiński, Hateley (82 Sokołowski), Dziczek - Garcia, Valencia, Mak (73 Jagiełło), Konczkowski, Sedlar - Papadopulos (68 Parzyszek)

Rezerwowi: Szmatuła, Pietrowski, Jagiełło, Parzyszek, Sokołowski, Mokwa, Korun

Trener: Waldemar Fornalik

Zobacz skrót meczu: Liga: Cracovia - Piast Gliwice 2:1 (1:1) - zobacz skrót meczu

cdn.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Mazany i Misiory!

Jeżeli nie przekonała was Cracovia zarządzana przez profesora Filipiaka do tego że idziemy w dobrym kierunku, to mam nadzieję że nareszcie przekonała was Wisła która do tej pory szła w takim kierunku jak wy to sugerowaliście Cracovii! I co? widzieliście wczoraj Wisłę? grającą jak drużyna A-klasowa. Z emerytami Wasilewskim, Peszką, Błaszczykowskim, jeszcze kontuzjowanymi Brożkiem i Boguskim? To wam się podobało? tego chcieliście dla Cracovii? to przerzućcie się na Wisłę i będziecie szczęśliwi, do widzenia i powodzenia! Huczne ogłaszanie Błaszczykowskiego zbawicielem Wisły, prawie że Bogiem przez rozmaitych gryzipiórków runęło w gruzach! Po prostu odroczyli wyrok. Brylował w tym Białoński a dzisiaj w sprawozdaniu z meczu na Interii nawet się nie podpisał bo potrzebna była krytyka więc jak tu się podpisać jak jeszcze wczoraj się piało z zachwytu! Oczywiście Błaszczykowskiego wychwalał jak to on jedyny dobrze grał tylko że chyba był na innym meczu bo Błaszczykowski tylko fizycznie był na boisku grał beznadziejnie do tego stopnia że raz nawet w dogodnej sytuacji zamiast trafić w piłkę zarył butem w murawę. Górnik powinien wystawić mu fakturę za naprawę murawy bo ją zaorał. Ba nawet wujo przyjechał go oglądać bo przecież reprezentacja czeka! Ciekawe z jaką miną wyjechał? DLATEGO JESZCZE RAZ WYMIENIENI W TYTULE NIE BIERZCIE SIĘ ZA KIEROWANIE CZYMŚ NA CZYM SIĘ NIE ZNACIE! Wyjdzie to wam i Cracovii na dobre! Dotyczy to zarówno was jak i waszych popleczników!!!!!!!!!!

Koledzy!

Już 10. 11.2018 po świetnym meczu Cracovii choć przegranym z Lechią Gdańsk nie miałem najmniejszych wątpliwości że Cracovia pójdzie górę ja zwykły kibic broniłem Probierza i Filipiaka bardzo ich ceniąc za mądre decyzje a ci pseudo kibice i pseudo fachowcy to śmiech na sali to tylko wstyd i kompromitacja taka prawda!

Zaloguj aby komentować

ZET

Po pierwszej kolejce etapu wiosennego rozgrywek zgodnie z planem, my wygrywam, klub z Reymonta przegrywa i wskakujemy na 8 pozycję, najlepszą za kadencji Probierza na której byliśmy. Dziennikarze i niektórzy kibice dali się ponieść fantazji, jak to klub Reymonta się wzmocnił, bo przyszedł Błaszczykowski i Peszko. Nawet tu był jeden gość co w okresie przygotowawczym twierdził, ze GTS się zbroi, nie to co my. http://terazpasy.pl/Pilka-nozna/mecze/sparingi/Retransmisja-Sparing-Cracovia-Partizan-Belgrad-1-0-0-0/Transfery No, ale to był jeden z tych co na początku rozgrywek się podpisywał pod wpisem, gdzie innego jegomościa, który twierdził, że może 10 punktów do zimy zdobędziemy., bo źle zaczęliśmy. Są to ludzie, którzy nie potrafią spojrzeć chłodnym okiem, jak zaczęliśmy źle sezon to niektórzy histeryzowali jak stare baby. Teraz jak piszesz pismaki za GTS-em pompowali balonik, robili szum jak to przychodzi Błaszczykowski, Peszko i będzie nie wiadomo co. Jak się czytało to wręcz mieli mieć po tych transferach lepszą drużynę niż mieli w jesiennym etapie. Ja się temu dziwiłem, bo jak odchodzi ze zgranej drużyny 6 podstawowych zawodników, a przychodzi nawet 2 z nazwiskami, a reszta to jacyś zawodnicy młodzi nie ograni to biorąc to pod uwagę i to, że nawet ta zgrana drużyna, której szło na początku bardzo dobrze, ale pod koniec grała tak sobie to jest mała szansa, że po takich ubytkach drużyna zacznie grać nie wiadomo co bo przyszedł Błaszczykowski i Peszko. Ale może to pompowanie balonika i robienie szumu wokół klubu z Reymonta, wręcz kreowane alternatywnej rzeczywistości było specjalnym działaniem ich kibiców pracujących w mediach jak wspomniany Białoński. Może chodziło by np. sprzedać jak najwięcej karnetów? I w sumie im się udało, sprzedali chyba 4 razy więcej karnetów niż przed sezonem. Ponad 10 tyś. Jak średnia cena karnetu wniosła 250 zł to jest 2,5 mln. W ich sytuacji dobry zastrzyk gotówki na spłatę różnych długów. Jakby dziennikarze nie pompowali balonika, tylko napisali jak faktycznie jest, że jak odchodzi 6 podstawowych zawodników, a przychodzi 2 z nazwiskami, którzy już mają swoje najlepsze lata w piłce mają raczej za sobą oraz reszta to są zawodnicy, którzy mają małe doświadczenie w ekstraklasie, albo wcale i to jest wielka zagadka i jakby 2 się okazało przyzwoitymi graczami na ekstraklasę od razu to by było super i trzeba raczej zapomnieć o pierwszej 8 i przygotować się na ciułanie punktów by się utrzymać to raczej ponad 10 tyś karnetów by nie sprzedali, a jakby tego nie zrobili to potem by nie było wpływów z biletów, bo u nas to nie Anglia, gdzie jest cały stadion czy się gra na górze czy na dole. U nas im gorzej drużyna gra tym mniej na trybunach. A tak to wpływy z biletów są już na starcie, reklama dźwignią handlu, bo był przekaz przyszedł Błaszczykowski z Peszą i będzie się działo.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Jestem starszym kibicem

ale za mojego życia nie pamiętam serii 5 zwycięstw w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym momencie nie interesuje mnie że przegraliśmy 3 ostatnie derby, dla niektórych to tragedia a dla mnie ważniejsze jest to że po derbach tak w poprzednim sezonie jak i w tym obecnym mocno stanęliśmy na nogach. Pragnę zauważyć że w naszym zespole nie ma ani jednej gwiazdy ale jest drużyna, drużyna która walczy do ostatniej minuty zachowując dobrą kondycję, drużyna która nie po raz pierwszy potrafi dogonić wynik i jeszcze wygrać ( w przeszłości z tym było raczej kiepsko) drużyna która była krytykowana przez wielu w tym Misiora i Mazana a jednak wytrzymała presję. Kiboli mogę zrozumieć bo oni nie koniecznie się na piłce znają i niekoniecznie będąc na meczu ten mecz oglądają. Natomiast tym dwóm panom się bardzo dziwię a jeszcze bardziej dlatego że ich znam i lubię, szczególnie za niepodważalne zasługi Misiora. Duże brawa dla profesora Filipiaka że wytrzymał presję i nie uległ ludziom niepoważnym. Co do meczu od którego w zasadzie powinienem rozpocząć to cieszy ogromnie fakt że drużyna walczyła i przeprowadziła kilka bardzo ładnych akcji, cieszy bardzo dobry debiut Hanki, warto podkreślić że przy pierwszej bramce też miał udział bo po jego podaniu był faul bodajże na Golu. Natomiast akcja przy drugiej bramce którą strzelił i brał udział w rozegraniu tej akcji była że palce lizać, po prostu piękna. Żeby jednak tak nie piać z zachwytu ciągle uważam że nie mamy rozgrywającego bo ani Budzik ani Hernandez moim zdaniem nie są mocnymi punktami zespołu. Według niektórych Budzik zagrał bardzo dobrze, według mnie niekoniecznie może poprawnie w stosunku do poprzednich jego meczy ale jeszcze ciągle za słabo.Natomiast Hernandez ma duże możliwości ale gra egoistycznie, gra pod siebie nie dla drużyny, gdyby trenerowi udało się to od niego wyegzekwować to byłby to naprawdę dobry piłkarz ale jeżeli nie zmieni stylu gry to trener powinien szukać rozgrywającego.

ZET I KIBIC 1995

Nie będę nic komentował bo zgadzam się z wami trzeba trzymać kciuki aby Filipiak i PROBIERZ zostali na "zawsze' nie tak jak chcieli kibole i ta grupka "fachowców" błaznów którzy powinni się wstydzić,po drugie najważniejsze aby stworzyć atmosferę przyjemnego dopingu tak aby ludzie z dziećmi itd przestali się bać przychodzić na stadion jak to jest teraz to jest bardzo ważne burdy kiboli nie mają racji bytu na naszym stadionie bo to tylko szkodzi drużynie

Zaloguj aby komentować

ZET

Nie wyobrażam sobie byśmy po 30 kolejce nie mieli więcej punktów niż w tamtym roku, już abstrahując które miejsce będzie. W tamtym roku to co mieliśmy po 30 kolejce dałoby utrzymanie, więc myślę, że teraz po 30 kolejce będzie tyle punktów, że te punkty już będą dawały utrzymanie. Choć ta seria 5 zwycięstw pod rząd rozbudziła jakby apetyt i liczę, że zagramy w pierwszej 8 i może nawet o 3 miejsce. Teraz te dwa najbliższe mecze będą bardzo ważne, drużyna może po nich zyskać jeszcze większą pewność, a może ją też stracić. Wszystko zależy od wyników.

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

Moim zdaniem seria zwycięstw bardzo dużo daje nawet jakbyśmy nie weszli do 1-szej 8-ki bo - po pierwsze wprowadza spokój i zdejmuje z drużyny presję,- po drugie - oddala nas od strefy spadkowej i gdybyśmy nawet nie byli w pierwszej 8-ce to jest taka możliwość że po rundzie zasadniczej już będzie pozamiatane.

Zaloguj aby komentować

ZET

I trzeba też powiedzieć, że Cabrera i Hanca oddali świetne strzały, Cabrera bramka coś a la Beckham z wolnego, a Hanca strzał z kozłem tuż przed bramkarzem i w sumie dzięki temu padła bramka, że był kozioł tuż przed. Oby w każdy meczu takie świetne strzały były. Wiadomo, że teraz to, że przegraliśmy 3 derby pod rząd nie wiele znaczy, tak jak niewiele będzie znaczyła seria zwycięstw, jak byśmy nie zagrali w pierwszej 8. Człowiek by chciał by seria trwała dalej i byśmy wygrali na Legii, bo ostatnio to się zdarzyło w 1951 i zajęli na koniec medalowe miejsce, nawet 3 by było bardzo dużym sukcesem w tym sezonie, ostatnio medalowe w 1952 chyba było. I pisałem jak zaczęliśmy pod koniec tamtej rundy dobrze grać, że zespół nie ma gwiazd i to w sumie dobrze, że tak jest i jakby drużyna punktowała dalej w tym sezonie jak średnio w ostatnich około 20 meczach to może nikt by nie odszedł po sezonie, znów zrobić jakieś 2-3 transfery i mogło by być jeszcze ciekawiej.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

No to muszę

Chciałbym zrozumieć Budzińskiego ale nie potrafię w tamtej rundzie zero mniej niz zero a dzis zagrał jak z nut.
Budzik musi miec cos z psychika bo tego zrozumiec sie nie da jak mozna miec takie skoki formy ale wczoraj zagrałes rewelka!!!
Co do nowych to Hunca bardzo dobrze ale za to Cecaric porazka nerwowy jak przy pilce same straty mial tak jakby sie bał piłki.
Helik bardzo dobry mecz.
Na minus Peskovic wogóle nie wychodził do dosrodkowań a bramkarz tez powinien grac na przedpolu.
Chlopaki walczyli bravo!!!

...

Dokładnie jak pisze Szwejk, zobaczymy co Budzik pokaże dalej. Jak na razie pierwszy dobry mecz po powrocie. Oby to nie był jak dawniej 1 dobry mecz na 5 tylko ustabilizował formę. Choć nawet jak będzie miał jeden dobry mecz raz na jakiś czas to i tak to będzie lepiej jak jesienią, bo tam nawet jednego dobrego występu nie zaliczył.

Zaloguj aby komentować

LechuKrK

Ze względu na przeszłość poczekajmy. W przypadku Marcina nie trzeba czekać długo. Jeśli będzie tak grał w Warszawie i z Jagiellonią czyli powiedzmy ustabilizuje formę na 3 mecze to znaczy, że demony przeszłości zostały odgonione. Do tej pory nie pamietam żeby zdarzyły mu sie 3 równe występy pod rząd także mocno kibicuje zmianie!

Zaloguj aby komentować

I tak i nie

Co do Budzika pelna zgoda. Sam go usuwalem ze skladu przed startem rundy. Zobaczmy czy potrafi utrzymac POZIOM przez kilka gier

Co do bramkarza to nie zgadzam sie z toba. Z dzieciakiem ogladalem mecz na rodzinnym tym razem i przygladalem sie jak gra - caly czas ustawia obrone, pokazuje jak sie maja przesuwac, przy kontrach pokazuje strafy gdzie potrzeba szybko kogos wstawic - dla mnie SUPER

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Mecz

Probierz po 1,5 roku pracy ma jakiś pozytywny osiąg czego bardzo dawno nie było. Do tej pory miał negatywne czyli najgorszy start od iluś tam lat i 3 przegrane pod rząd w derbach co też bardzo dawno się zdarzyło coś takiego. Teraz ma 5 wygranych pod rząd, na pewno nie zdarzyła się taka seria w ekstraklasie w erze Comarchu, kiedy się ostatnio taka zdarzył to pytanie do historyków-statystyków, bo na pewno bardzo dawno ostatnio miała taka seria. Drużyna z Piastem dobrze grała, dwie ładne bramki. Cieszyć się należy, że Cabrera pokazał, że jak będą go omijały kontuzję to stać go na więcej niż pokazał do tej pory oraz także z tego, że nowy nabytek Hanca dość dobrze się pokazał. Oby tak dalej. Życzę Probierzowi i nam następnego osiągnięcia za tydzień, czego też nie było w erze Comarchu i ogólnie dawno już nie było, czyli wygranej na Legii.

adamski

A z Legią na wyjeździe Cracovia wygrała ostatni raz chyba w 1951. Liczę po cichu, że może się uda wygrać za tydzień.

Zaloguj aby komentować

adamski

Dzięki za informację, też mi się wydawało, że to pewnie miało miejsce gdzieś w okolicach połowy tamtego wieku.

Zaloguj aby komentować

Seria

Jeśli się nie mylę, to taką serię Cracovia miała w 1948r. Wtedy gdy zdobyła ostatnie Mistrzostwo Polski!

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

kończmy z kompleksami

Ten zespół na prawdę stać na wiele, tylko trzeba mniej nerwowości! Budzik niech Ci się nogi nie trzęsą, tak jak w pierwszej połowie:))) Kibice nie gryzą;))) Trzeba budować pozytywną atmosferę, trzeba zapełnić stadion, trzeba skończyć z hejtem (nie mylmy z konstruktywna krytyką).

Zaloguj aby komentować

Transformacja

Cracovia na początku sezonu - traci bramkę = przegrywa mecz
Cracovia w ostatnich kolejkach - traci bramkę = biega, walczy na całym boisku, wygrywa mecz

Z ciekawostek to wydaje mi się, że jak na rzetelnie przepracowany okres przygotowawczy wyglądali już dziś naprawdę dobrze, 116 kilometrów w nogach i do ostatnich minut nie robiły się jakieś duże odstępy.. Także skoro forma optymalna dopiero nadejdzie to nawet nie będąc optymistą wydaje mi się, że wybiegają i wywalczą sobie pierwszą ósemkę.

Zaloguj aby komentować

Mecz

Chyba najlepszy mecz w tym sezonie i Budzinski dzis na duży plus

Zaloguj aby komentować

Na gorąco

Świetny wynik po ogromnej walce!!!

Zaloguj aby komentować

I CO MALKONĘCI

Pierwszy krok został zrobiony

młody 69

Malkontent .-człowiek niezadowolny z wszystkiego,doszukuj ący się wszędziepodejrzanych czynników.

Zaloguj aby komentować

Na to pytaniecze czekałem

Mądry uda,że nie zauważył tego słowa, a głupi pomyśli,że tak musi być.

Zaloguj aby komentować

mlody69

Też nie wiem kto to, ale jeśli chodzi o malkontentów to ty byłeś w tym sezonie do niedawna dobrym przykładem hehe...

Zaloguj aby komentować

Pytanie

A kto to malkoneci

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Brawo

Patrzę na tabelę i nie wierzę własnym oczom jesteśmy nad Wisłą i był Lajkonik ciekawe czy był też pan z preclami

mlody69

jak przeczytalem o panu preclowym to j***em ze smiechu:D stare dobre czasy;)

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

W pełni podzielam większość opinii Towarzystwa, ale - jak mawiał klasyk - ,,obiektywnie...
jakies 6 kolkejek temu czytalem artykul tytul dlaczego cracovia bedzie mistrzem polski...
Komentarze.... "Legia Warszawa uciekła Krakowianom na 12 punktów...." - ale czy tylko...
dajcie spokoj sezon sie nie konczy, mamy 4 miejsce mimo 5 porazek! krawiec kraje jak m...
To obecnie najlepszy zawodnik Cracovii.On po prostu umie grać w piłkę w przeciwieństwi...
Koniec snów o potędze? Jeśli przegramy kolejny mecz możemy wypaść z ósemki. (możliwe k...
lepsi sa zawsze i tez bym bronil Probierza gdyby pracowal u nas 6 mies. ale siedzi tu 3...
Ja tam nie twierdzę żeby zwalniać trenera. Natomiast ewidentnie jest coś nie tak nieste...
Dajcie spokoj i tak jest dobrze, 4 Miejsce jest super patrzac na ostatnie lata! sezon t...
Jeśli dymisja to w sumie ciśnie się pytanie: jak można to było wszystko spieprzyć? Ge...
jak nie wiem co zrobic to moze nie ma sensu sie meczyc
To nic nowego.....Cracovia cały sezon tak gra....to że szło to wszystko było na farcie,...
Tym razem nie trudno racji przyznać z tym patrzeniem w dół choć może passa się odwróci...
tzn ze z nizszymi tez im jest ok. proponuje przyciac na stale - za dzisiejsze popisy to...
co to za gówno było???
to kalectwo! To co prezentuje Cracovia to jakieś jaja! A - KLASOWE DRUŻYNY GRAJĄ LEPIEJ...
korona kielce grała to razy lepiej niż cracovia wstyd i kompromitacja
Czy po serii 10 porażek zmieni Pan trenera?
mówiłem transfery to mnie zwyzywano macie pieniądze i co dno dna niema napastnika gol b...
Zaczynamy patrzeć już nie w górę tabeli a raczej w dół ale może będzie szansa na rewanż...
Żal dupę ściska. Zero zaangażowania i hańbienie barw!
Na koniec eks-kapitan się popisał....Oglądałem Koronkę - różnica klasy pomiędzy nimi a...
Żal patrzeć !!!!
Ten Amersfoort to jednak pokraka....
np. z najdłuższym stażem w zespole. No ale jest jak jest. Zobaczymy jak to będzie wyglą...