Terazpasy.pl / Piłka nożna / Mecze / Ekstraklasa / [NA ŻYWO] Liga: Arka Gdynia - Cracovia 1:1 (0:0) - Nie oderwali się od dna - Zobacz skrót meczu

[NA ŻYWO] Liga: Arka Gdynia - Cracovia 1:1 (0:0) - Nie oderwali się od dna - Zobacz skrót meczu

arka-cracovia

Liga: Arka Gdynia - Cracovia 1:1 (0:0) 
Koniec meczu:
piątek, 29 września 2017, godz. 20:30
Stadion Arki Gdynia

 

W tym miejscu oraz na naszym profilu fb.com/terazpasy  przekazywać będziemy najważniejsze informacje z meczu, a po jego zakończeniu zamieścimy relację z meczu oraz bezpośrednie transmisje z konferencji prasowej oraz pomeczowych wywiadów.

Śledź przebieg tego meczu na fb.com/terazpasy :

 

1:0 - 62 min. - Adam Marciniak, głową po rzucie rożnym  

1:1 - 69 min. - Michał Helik

Cracovia: Sandomierski - Fink (63 Zenjov), Malarczyk, Helik, Siplak - Deja, Covilo - Wójcicki, Hernandez, Wdowiak - Szczepaniak

Rezerwowi: Pesković, Dimun, Zenjov, Kanach, Steblecki, Mihalik, Pestka

Trener: Michał Probierz

Sędzia: Łukasz Szczech

Żółta kartka: Marciniak - Hernandez, Covilo

W porównaniu z ostatnim meczem z Wisłą Płock (1:3) w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły trzy zmiany. Miejsce Zenjova, Mihalika i pauzującego za kartki Piątka zajęli Helik, Wdowiak i Szczepaniak.

W 8. minucie pierwszy celny strzał w tym meczu oddali gospodarze, ale Grzegorz Sandomierski pewnie złapał piłkę po uderzeniu Sołdeckiego z linii pola karnego. W 11. minucie żółtą kartką ukarany został Hernandez. Piłkarze Arki od początku meczu mają przewagę, ale nie stwarzają większego zagrożenia pod bramką Cracovii.

Cracovia pierwszą groźną sytuację stworzyła w 31. minucie. Po błędzie obrońców Arki piłkę przejął Deja, dograł do Hernandeza, który uderzył celnie z 25 metrów. Bramkarz odbił piłkę wprost pod nogi Deji, który nie zdecydował się na strzał... W 39. minucie żółtą kartkę zobaczył Covilo. W 40. minucie po rzucie wolnym w doskonałej sytuacji znalazł się Helstrup, ale z kilku metrów strzelił nad bramką Sandomierskiego. W doliczonym czasie pierwszej połowy bramkarz Cracovii pewnie złapał piłkę po groźnym strzale Kuna głową z kilku metrów.

Przerwa. W 54. minucie bardzo groźnie było pod bramką Cracovii, gdy Siemaszko strzelił z ostrego kąta, a piłka przeleciała tuż obok dalszego słupka bramki Pasów.

W 62. minucie po rzucie rożnym były piłkarz Pasów Adam Marciniak "oszukał" obrońców Cracovii i strzałem głową umieścił piłkę w bramce Sandomierskiego. Cracovia przegrywa 0:1...

Po stracie bramki trener Probierz dokonał pierwszej zmiany. Boisko opuścił Fink, a jego miejsce zajął Zenjov.

W 69. minucie po rzucie rożnym największym sprytem w polu karnym Arki wykazał się Helik, który leżąc na linii pola bramkowego doprowadził do wyrównania! 1:1 !

Koniec meczu. Cracovia remisuje w Gdyni 1:1, ale nadal pozostanie na ostatnim miejscu w tabeli.

Zobacz skrót meczu Arka Gdynia – Cracovia 1:1 (0:0)

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Hetairoi13

Głupszego pytania już wymyślić nie mogłeś. Czy byłby prezesem jak byłby oceniany tak jak piłkarze itp. Załóżmy że jesteś właścicielem sklepu i co niby klienci mieli by cię zwalniać z właściciela tegoż sklepu? przecież to czysty idiotyzm nie wiem jak człowiek myślący może w ogóle takie pytanie postawić? To są jego pieniądze jego decyzje czy się to nam podoba czy nie. Wyłożysz pieniądze to będziesz decydował, i kto ci zabroni sprowadzić nawet Ronaldo. Puki co to przyjmij sytuację taką jaka jest i tyle w temacie. Opowiem Ci fakt autentyczny z przed laty. W Krynicy sprzedano sanatorium Budowlani (obecna Panorama) zaraz po sprzedaży zwołano zebranie na stołówce załogi i kuracjuszy. Byłem na tym zebraniu jako kuracjusz. Było to tuż po tym jak się skończył PRL. Załoga zaczęła stawiać warunki i domagać się pewnych rzeczy, Nowy właściciel wysłuchał szepnął coś do ucha siedzącemu obok swojemu prawnikowi prawnik wstał i oznajmił- Chcę państwu przypomnieć że od dzisiaj jesteście pracownikami prywatnej firmy chyba nie do końca jesteście tego świadomi! Tymi słowami zamknął gęby tym którzy jeszcze nie wiedzieli w jakim świecie żyją. Ty jak cię czytam też jeszcze nie wiesz! Co do pomnika odpowiadam jego pieniądze jego wola i nic nikomu do tego. Podobnie z halą sportową buduje się hala Cracovii ale nie piłki ani hokeja i nie będzie miał kto jej utrzymać i już przygadują Filipiakowi o wsparcie a jaki on ma w tym interes? Musicie zrozumieć że on jest biznesmenem a nie Filantropem.

ZET

Pamiętaj o jednym, pycha zmienia człowieka na gorsze. Chciałbym zamknąć tą dyskusję, bo robi się idiotyczna, ale stawiasz się w gronie ludzi, którzy kompletnie nie rozumieją, że to, że ktoś ma inne spojrzenie na daną sprawę nie wynika z faktu, że czegoś nie rozumieją. To klasyczne podejście "starszych i mądrzejszych". W ostatnich wpisach odniosłeś się do jakiegoś wyimaginowanego założenia, że nie rozumiem jak funkcjonuje w aspekcie ekonomicznym klub sportowy. Dyskutujesz w tym względzie sam ze sobą, pouczając mnie ex cathedra. Proszę daruj sobie.
Ważne jest, żeby czytać to co się napisało, a gdybyś dokładnie czytał sam siebie to zauważyłbyś mam nadzieję, że konkluzja twojej pisaniny jest taka: Jeśli ktoś jest prywatnym właścicielem jakiejś struktury to nie tylko nie wolno nam się wtrącać, ale i nie wolno krytykować.
Co do ostatniego wpisu udowodniłeś również (bardzo dobry argument), że klub sportowy nie jest jak każda inna firma/sklep, bo jej klienci/kibice nie pójdą do innej/innego nawet jeśli będzie lepiej zarządzana, będzie taniej etc.Istnieje silny związek emocjonalny zbudowany na pewnych wartościach i tradycji,dlatego na mecze swojej ukochanej drużyny przychodzi się niezależnie od wyników sportowych, to jest zasadnicza różnica.
Nadajemy na różnych falach, ale nie mam zamiaru wdawać się w pyskówki czy cię obrażać, szanuję cię jak każdego kibica Cracovii, ale ten wątek uważam za zamknięty.

Zaloguj aby komentować

Hetairoi13

Dalej nie rozumiesz. Zawodowy klub piłkarski to tez firma. Którą trzeba zarządzać i nie jest ważne do jakiej firmy porównasz czy do sklepu ( tak najbardziej trafia do świadomości) czy na przykład do dużej Firmy z tradycjami, nie ma to żadnego znaczenia. Biznes to biznes! Czy mi się podoba zarządzanie Cracovią? nie do końca tak i pewnie wielu popierającym Filipiaka też nie ale powtórzę po raz kolejny- Jego pieniądze, jego klub, jego wolna wola czy to się komuś podoba czy nie. To że jesteśmy kibicami Cracovii to nasz wybór i klub to nie dziewczyna ani rękawiczki tego się nie zmienia. Taka już nasza dola nikt mnie nie zmuszał do kibicowania Cracovii choć jak zaczynała się moja sympatia do Cracovii Wisła była zawsze drużyną lepszą a ja chodziłem zarówno na Cracovię jak i na Wisłę. Klub z tradycjami najstarszy w Polsce itp. to wszystko prawda. Ale czy z powodu tego Filipiak musi robić to co kibice chcą? otóż nie tym bardziej że ilu kibiców tyle zdań. On i tak w dużej mierze wsłuchuje się w to co kibice mówią, moim zdaniem nawet za dużo. Ja bym tych popaprańców nie słuchał wcale. W większości oni szkodzą klubowi. Pytam ile klubów z tradycjami jest teraz w dalekiej dupie? wymienić Ci kilka? i co tam też właściciele tacy Jak Wojciechowski, Płatek, Pacek liczyli się ze zdaniem kibiców? przecież Polonia ma tradycje nie gorsze jak Cracovia i gdzie teraz jest? a Cracovia jest w ekstraklasie. Ja mogę się z Filipiakiem zgadzać lub nie ale i tak jestem mu wdzięczny że chodzę na ekstraklasę a nie na czwartą ligę. Dlatego twoje pytanie nadal uważam za najgłupsze jakie może paść i nie ważne czy porównam ten bełkot z klientami sklepu czy dużej firmy kabli lub widzami w kinie którzy by chcieli zwolnić producenta filmu bo im się film nie podoba.

Zaloguj aby komentować

ZET

Świetnie obróciłeś kota ogonem. Nie odniosłeś się do żadnego zarzutu, nazwałeś to co piszę idiotyzmem, a potem zweryfikowałeś moją wiedzę na temat ekonomii, chociaż o tej w dyskusji nie było mowy. Nazwałeś pytanie najgłupszym i dzięki temu nie musiałeś na nie odpowiedzieć, świetny ruch, ale jak widać wy kultyści Filipiaka stanowicie swoistą radę mędrców. Poza Kibicem1995 nikt nie starał się odnieść do tego co napisałem stąd też moje prowokacyjne pytanie, które zostało postawione w zgodzie z wszelkimi zasadami logiki. Takie hipotetyczne założenia bardzo pomagają w dyskusji, ale to właśnie nas różni moim celem nie jest ostateczne pokonanie/przekonanie oponentów tylko rozmowa i Kibic1995 potrafi mnie często przekonać do swoich racji.
Natomiast unikając odpowiedzi tak naprawdę świetnie odpowiedziałeś na inne pytanie postawione w tle wcześniejszych wypowiedzi. Przyznałeś, że Cracovia jest w tej chwili prywatnym folwarkiem Pana Filipiaka, z którym może robić co mu się żywnie podoba, bo to jego prywatne pieniądze. Twoja wypowiedź, że nie mamy prawa do oceny, niejako potwierdza, że sam uważasz, że jego folwark jest źle zarządzany, bo gdyby było inaczej to przecież nie musiałbyś ucinać tematu, prawda?
Porównałeś Cracovię do sklepu, poważnie? Uważasz, że klub piłkarski to to samo, czyli że Filipiak może olać tradycję, historię, radę seniorów, kibiców dzięki pieniądzom, owszem może i tak masz rację ja należę do innego świata wartości. To co napisałeś jest bardzo smutne, bo jeżeli kibice piszą w ten sposób o własnym, ukochanym klubie to świadczy bardzo źle o nas wszystkich.
Co do pytania, na które nie odpowiesz, bo jest najgłupsze to odpowiedzią są wyniki i frekwencja.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

ZET

Wreszcie wsparłeś mnie i wytłumaczyłeś temu ciemnemu ludowi co plecie i tylko szkodzi Cracovii.Cracovia to wielki klub to serce polski obok Pogoni Lwów i musi mieć kibiców z klasą a nie bełkotliwych głuptaków!TYLKO CRACOVIA!

Zaloguj aby komentować

Wszyscy się gorączkują!

Dostaje się profesorowi, dostaje się trenerowi. Piszą narwani że tyle lat i nie ma pucharów itp. Ja wam odpowiadam. Tyle lat i ciągle mamy dobrego sponsora, tylelat i ciągle gramy w ekstraklasie, tyle lat i klub nie jest zadłużony i nic mu nie grozi finansowo a to podstawa funkcjonowania klubu. Pytam się was- Gdzie dzisiaj jest Cupiał, Wojciechowski, Drzymała, Klicki, Król, Ptak, Pacek i inni?. Gdzie dzisiaj jest- Widzew, ŁKS, Polonia Warszawa, Dyskopolia. Gdzie za chwilę będzie Wisła z takimi długami?. A Cracovia jest i finansowo ma się dobrze i sukcesy też przyjdą bo klub jeden z niewielu jest wypłacalny. Nawet Legii w obecnej sytuacji z tak wysokimi kontraktami grozi kryzys bo wyników nie ma i jak sami widzicie na przykładzie Legii wysokie kontrakty nie gwarantują sukcesu. Dlatego na miejscu tych pyskaczy ograniczył bym się co do tych do pyskówek typu zwolnić trenera(moim zdaniem jednego z najlepszych) czy pozbyć się prezesa ( moim zdaniem jednego z najlepszych) Piszecie że powinien być Właścicielem a nie prezesem, W przypadku klubu którego właścicielem jest prywatna osoba prezes nie właściciel to fikcja i dodatkowy wysoko opłacany etat. Przecież i tak prezes sobie nawet nie pierdnie bez zgody właściciela Przykład Wisła, Cupiał miał prezesa a i tak o wszystkim on decydował. Co tam prezes miał do powiedzenia? nic był na każde skinienie pacem, stał na baczność przed Cupiałem i bał się oddychać Cupiał miał go tylko dla tego że sam nie mógł sklecić dwóch słów przed kamerami czy do dziennikarzy. Nie miał wykształcenia, zaczynał od sprzedawania gwoździ. Czy za cały czas sponsorowania Wisły słyszeliście choć jeden jego wywiad przed kamerami? Miał trochę szczęścia i pomyślne wiatry jak w Polsce po PRL-u zaczynali się tworzyć nowobogaccy. Ale koniunktura się zmienia pomysłów brak i kryzys finansowy dotknął i niego. A Filipiak jest radzi sobie dobrze na tym korzysta też Cracovia i oby jak najdłużej!!!!!!!!!!!

Hetairoi13

To ty sobie tak zinterpretowałeś, że w tej wypowiedzi chodzi o Cracovię i pije do kibiców Cracovii. Ja uważam, że on mówił ogólnie i też się go pytano ogólnie. Filipiak mówił tak. "Nie ma ligi w Europie której wszystkie mecze są transmitowane, a to powoduje, że jeśli wszystkie mecze są transmitowane to my tracimy widza na stadionie. W Polsce przy tak dużym zainteresowaniu mamy na stadionie od 4 do 8 tysięcy widzów. Czasem jest 20 tysięcy widzów. To powoduje, że widowisko traci na jakości, bo gdyby był pełny stadion to to zaczęłoby się samo napędzać. A jeżeli kibic ma do wyboru zostać w domu, walić alkohol i kotlety schabowe, i oglądać mecz w telewizorze to woli to niż podjąć wysiłek pójścia na stadion. Jeśli nie będzie ludzi na stadionach to te mecze będą wyglądać jak sparingi. To wszystko będzie się nakręcać w dół. Tu nie ma co winić klubów, bo jeszcze raz powtarzam. Jak ja mam konkurować z obrazem w jakości HD, z powtórkami z wielu kamer, ze zbliżeniami, z wygodnym fotelem w domu, z zero wysiłku, barek obok – z fotelikiem na stadionie." Cracovia w tamtym sezonie miała średnią ponad 8 tyś, a 20 tyś to nawet u nas na stadion nie wchodzi. Jakby się go ktoś zapytał czy frekwencja na Cracovii jest słaba to jakby powiedział, że słaba to wiadomo by było, że opowiada głupoty, bo akurat biorąc pod uwagę okoliczności to u nas jest naprawdę przyzwoita frekwencja. A jeśli chodzi o te próby to przecież też jest faktem, że wydawano dużo kasy na niektórych zawodników, na ich pensje i praktycznie nikt się nie sprawdził z tych zawodników w Cracovii. Wymieniałem niżej nazwiska. Góra pół roku toś zagrał coś tam i koniec. A klub jedynie wyszedł dobrze na młodych zawodnikach i jedynie ci robili postępy. Kapustka, Klich, Rakels Kosanović, Jaroszyński. Co ciekawe tylko na tych młodych co byli sprowadzani za darmo lub za małą kasę. Bo byli tez tacy co za nich dużo lub dość dużo płacono i nic. Jarabica kosztował np. 400 tyś euro, Struna 350 tyś, Wasiluk z 300, za Vestenickiego też ponoć dano dość dużo, Mihalik to rekord transferowy pod tym względem. Jedyny młody co się sprawdził i kosztował powyżej 100 tyś euro to Piątek, no i Polczak połowicznie, że go sprzedano dobrze do Rosji i miał też w Cracovii dobre okresy, a nawet całe rundy czy sezony. Jest też taka sprawa, że Filipiak działając pod wpływem presji kibiców i dziennikarzy dwa razy zrobił głupoty. Raz jak zwalniał Majewskiego, ja osobiście uważam, że Majewski by zdobył ten punkt więcej niż Płatek, zresztą sezon wcześniej też się wydawało po jesieni, że będziemy grać o utrzymanie, a zajął 7 miejsce. Zatrudnienie Rząsy było drugie, choć sam uważałem, że to dobry pomysł i Rząsa się sprawdzi. Ale przez Rząse odszedł Lenczyk, sam o tym mówił, bo mieli inne spojrzenie na transfery i innych zawodników chcieli sprowadzać, a przyszedł dzięki temu Ulatowski zrobiono duże transfery, dużo z Holandii i wyszło jak wyszło. A krytykować można, wiele osób krytykowało pewnych trenerów czy zawodników i też inni krytykowali ich za to, że ośmielają się krytykować. Mi też się tam kiedyś dostało, że Saidiego krytykuje czy Stawowego. Choć jak ktoś bluzgał na Stawowego to pisałem, że tak się nie powinno robić, bo jednak osiągnięcia miał w Cracovii i w historii się zapisał i nikt mu tego nie odbierze. Nie wiem czy Filipiaka i Tabisza by ktoś zwolnił za ich działania. Trudno powiedzieć. Musieli by być kogoś podwładnymi, a de facto Comarch finansuje funkcjonowali klubu to Filipiaka nie ma kto zweryfikować. Inna jest sprawa, że wiele klubów się zadłuża cały czas czy na chwilę czy sukcesywnie co sezon, a Cracovia się raz zadłużyła i potem Miasto, gdy dogadywali z Filipiakiem dokapitalizowanie to zastrzegło sobie, że już nie można MKS zadłużać. A jak pisałem 25-30 mln na dwie sekcje to znów nie są jakieś duże pieniądze. Jakby każdy klub miał tak, że się nie można zadłużać to by było całkiem inaczej. Prosty przykład Cracovia przegrała kiedyś z Widzewem negocjacje o Robaka, Widzew mu dał 5 tyś więcej i poszedł tam. Tylko, że Widzew działał ponad stan, co potem wyszło i musieli ogłosić upadłość i zacząć od IV ligi. GTS teraz jest ponoć najbardziej zadłużonym klubem i funkcjonuje. Całkiem inaczej by było jakby kluby nie mogły "żyć" ponad stan, rynek transferowy całkiem by inaczej wyglądał, w skrócie większe szanse by były wygrać z kimś negocjacje niż teraz. Co ciekawe jak widziałem jakieś dane z raportów, to w sezonie gdzie zdobyliśmy 4 miejsce wszyscy zawodnicy zarabiali 3,5 mln mniej niż w następnym sezonie czyli poprzednim. A ogólnie w poprzednim sezonie na pensje zawodników poszło 12,8 mln złotych, czyli około lub prawie połowa budżetu! Czyli by wyszło, że po 4 miejscu zawodnicy dostali podwyżki. To tłumaczyło by też zatrudnienie Probierza i rewolucje kadrową. Co ciekawe jeśli chodzi o wpływy z biletów Cracovia zajęła 12 miejsce, choć średnią frekwencje miała 7 w lidze. Dwie ostatnie drużyny pod względem frekwencji miały jakieś o 4,5 tyś mniejszą frekwencje. Dwie następne od końca o około 3 tyś mniejszą. 13 drużyna pod względem frekwencji miała mniejszą średnią niż my o blisko 2,5 tyś. Czyli by wychodziło z tego, że u nas są tanie bilety. Zresztą Filipiak ma już 65 lat, ile jeszcze klubem porządzi? Raczej marne szanse, że połowę z tego co już rządzi. Zresztą już przymierzają się z żoną do sukcesji Comarchu. Ba są inwestorzy, którzy by chcieli od Filipiaków przejąć cały Comarch. Więc za parę lat rożnie może być. Wydaję się, że rządy Filipiaka w Cracovii wchodzą w fazę zmierzchu. https://www.pb.pl/filipiakowie-szykuja-sukcesje-w-comarchu-865812

Zaloguj aby komentować

charli

Myślę, że oboje wiemy, że to nie tylko nasze odczucia i poglądy, bo na stadionie wśród wielu osób krążą podobne przemyślenia, to raczej forum TP jest specyficznym miejscem kultu ;)

Zaloguj aby komentować

H13 ..

czytasz mi w myślach. Sensowne, stąpające po ziemi wpisy. Brawo.

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

Nie wiem czy chcesz być adwokatem diabła? Przecież nie siedzi na ławie oskarżonych, twoje argumenty to takie klasyczne dzielenie włosa na czworo. Coś tam chciał, ale nie do końca, coś tam powiedział, ale nie o to mu chodziło.Jeżeli chodzi o kotleta, to naprawdę uważasz, że nie pił do kibiców klubu, którego jest prezesem i gdzie frekwencja jest słaba, bo chyba nie do kibiców Górnika, Lecha. Masz prawo do swojego zdania, ja pozostanę przy swoim.
Jednak napisz konkretnie bez owijania w bawełnę czy gdyby Tabisz i Filipiak byli rozliczani z wyników tak jak rozlicza się piłkarzy i trenerów to dalej pełniliby swoje funkcje?
Co do krytyki piłkarzy i trenerów nie o krytykę mi chodziło tylko o wulgarne i chamskie obrażanie tychże. Do krytyki każdy ma prawo i do swojej oceny, chociaż jak widać kiedy ma się jakieś uwagi do zarządu i prezesa i jego wice to nagle to prawo jest kwestionowane.

Zaloguj aby komentować

LechuKrk

Dobrze, że o tym wspomniałeś, bo też miałem to dopisać do listy, a wygląda to naprawdę źle. Pewnie powinni postawić pomnik Filipiaka i Tabisza ;)

Zaloguj aby komentować

Zet

A co myslisz o tym ze Filipiak nie dorzucil sie do pomnika?Pismaki twierdza ze przegonil seniorow no a chyba powinnismy dbac o nasza historie............................W tej chwili Janusz to Cracovia - powinnien pamietac ze klub to nie tylko biezaca dzialalnosc, doskonala praca z mlodzieza, trafne transfery, wspamialy klakier\pomagier Tabisz tylko tez Historia...........

Zaloguj aby komentować

Hetairoi13

Trenerzy i zawodnicy byli krytykowani wiele razy na forum i Filipiak też był wiele razy na forum krytykowany. Tylko różnica jest taka, że jak dobrze grali np. ostatnio za Zielińskiego to trener i piłkarze byli wynoszeni pod niebiosa, a o Filipiaku nie było nawet słowa, a gdy tylko jest coś nie tak to Filipiak pierwszy winny. No nie jest tak?
Za trenera Zielińskiego którego tak chwalisz też były serie meczów bez porażki i ostatnie miejsca. Przypominam, że po 12-13 kolejkach tamtego sezonu byliśmy na 5-6 miejscu i nikt wtedy nie mówił, że transfery złe itd. Dopiero mówiono tak pod koniec jak było, źle, że brak konkretnych transferów. I trzeba też zauważyć, że Zieliński sam mówił w przerwie zimowej, że mu transfery niepotrzebne, że transfer Mihalika to jedyne co potrzebował. Wina Filipiaka, że tak myślał? (Swoją drogą jak na razie wychodzi, że Mihalik mocno przepłacony, ale decyzję o wyłożeniu na niego 850 tyś euro podjął Probierz, który dostał wolną rękę). Zresztą wiele razy tak było, że transfery były robione przed sezonem mówiono, że dobre transfery, podniecano się wręcz, a potem te same osoby nagle mówiły, że transfery zły i często się przewijało, że wina Filipiaka. Niedzielan przychodził, większość mówiła, nareszcie napastnik z prawdziwego zdarzenia i co? Różne inne gwiazdy przychodziły jak Radomski, Ślusarski, Matusiak, Goliński, Bartczak, Murawski, Magiera. Nic wielkiego nie pokazali, a też się wydawało, że to będą wzmocnienia i mieli duże pensje. Ostatnio jak Malarczyk przychodził to co na początku grał rewelacja, a potem mocno obniżył loty. Zresztą u nas dość często tak jest ktoś przychodzi, pogra chwilę dobrze, a potem tak sobie.
Z Saidim też tak było, najpierw grał rewelacja na początku, potem przez 2-3 sezonu grał jeden dobry mecz na 5 oraz był kontuzjowany by w ostatnim sezonie zagrać jedną rundę. Moim zdaniem 70 tyś miesięcznie nie był wart by mu tyle płacić. Tak samo jak Budziński nie był. Samo to, że nikt mu w Polsce nie chciał dać tyle ile on chciał i musiał, aż do Australii się przenieść by mu dali tyle.
Pomysł piłkarzy netto był wyśmiewany, ale w pewnym sensie odniósł sukces. Wypromowano i sprzedano paru młodych zawodników. Żaden zawodnik u nas, którego kupiono za większe pieniądze nie zrobił postępu by go móc sprzedać za jeszcze większe.
O tym, że skauting niepotrzebny to Filipiak mówił, ale nie, że jest youtube, tylko, ze trenerzy i tak mają swoje listy życzeń i wiedzą kogo chcą. Wiadomo, że Filipiak ma tu częściowo rację, bo jakbyśmy się chcieli wzmacniać tylko zawodnikami z ekstraklasy to skauting niepotrzebny. Do wzmocnień z I ligi czy II, może jedna,dwie osoby by wystarczyły. Po 2 miesiącach obserwacji spokojnie można się zorientować kto jest w takiej lidze dobry. Ale by np. młode talenty w jakiś niższych ligach lub ligach juniorów wyławiać to trzeba już mieć grono ludzi. Choć akurat taki skauting by nie wiele kosztował, bo można by zatrudnić byłych zawodników Cracovii sprzed ery Comarchu i tam wielu by za 3 tyś miesięcznie w weekend pochodzili po meczach. Tyle, że to by był taki skauting lokalny. Ale myślę, że jakieś efekty by to dało. Ale by jednak szukać po całej Polsce, a zwłaszcza zagranicą to trzeba by zapłacić dobre pieniądze gronu osób, których to by było jedyne zajęcie, a nie dodatkowe w weekend.
Jeśli chodzi o tą wypowiedź Filipiaka o kotletach, to jak dobrze pamiętam, on był pytany ogólnie o całą naszą ligę, a nie o Cracovię. To było ogólne pytanie dlaczego w Polsce jest taka słaba frekwencja na meczach.
Murawa była wymieniana regularnie u nas. Wyszło po czasie, że był problem z naświetlaniem, tak stadion jest położony i skonstruowany, że nie było szans dobrze doświetlać murawy. Co tam nie robili to zawsze był problem. Dlatego Miasto w związku z Euro U-21 kupiło lampę za pół miliona by naświetlać murawę. Zobaczymy czy teraz będzie dobrze. Jak będzie to wyjdzie, że wcześniejsze problemy z tego się brały.
Fakt czasem były różne sytuację, gdzie z prasy można się było dowiedzieć, że jakieś były takie nieeleganckie zachowania. Tylko, czasem ci co o to posądzali też eleganccy nie byli. Drumlak np. mecz sprzedał z Lubinem. Kucharski oskarżał jak to Filipiak go oszukał z Kuligiem, a potem Boniek niby jego przeprosiny zamieszczał na twitterze https://twitter.com/BoniekZibi/status/590476261824323584 Co niektórzy, co widać w komentarzach tam, jak i sam Kucharski https://twitter.com/cezarykucharski/status/590112410536644608 twierdzili, że to Filipiak zapłacił za te przeprosiny, a sąd uchylił wcześniejszy nakaz przeprosin. Prawda jest taka, że w tym środowisku co chwilę, ktoś do kogoś ma pretensje i o coś oskarża.
Tak Klub jest stabliny finasowo na czas wypłaca pieniądze, nie ma długów ale przy budżecie 25 milionów nie ma możliwości zatrudnienia 20 zawodników z pensjami 50-100 tyś. Bo jakby było 20 zawodników z pensjami na poziomie średniej 75 tyś to miesięcznie na same pensje by szło 1,5 mln, a rocznie 18 mln. Czyli na resztę by zostało 7 mln. Więc jak widać klub nie jest stać nawet by zbudować drużynę jak Legia czy Lech. A jak się tak popatrzy to niby pieniądze nie grają, ale regularnie w pucharach grają głownie ci co mają największe budżety, czyli Legia i Lech, a kiedyś GTS. Choć wiadomo klub by mógł być myślę zarządzany lepiej. A jeśli chodzi o grę o utrzymanie to nawet ostatnie zasady w rozgrywkach mocno utrudniały by nie grać o utrzymanie, bo jak się nie dostanie do pierwszej 8 to de facto gra się o utrzymanie. A co jak co poziom ligi może się nie podniósł, ale mocno wyrównał i są niewielkie różnice.

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

W mojej ocenie to jednak były upokorzenia, kiedy kolejne sezony tułaliśmy się po ostatnich miejscach, biliśmy rekordy meczów bez zwycięstwa czy nawet seryjnych porażek. Do tego każdy kto jest mocno związany emocjonalnie z Cracovią, przeżywał wstyd z pojedynczych meczów, porażek u siebie.Mnie bolało i to wiele, wiele razy i to nie tylko mnie.
Czas skończyć tą jałową dyskusję, bo okazuje się, że nie wolno krytykować prezesa Filipiaka ani Comarchu.
Żeby była jasność ja jestem wdzięczny za to, że Comarch został sponsorem w ciężkich czasach, doceniam to, ale nie wierzę w jakieś wyjątkowe pobudki poza biznesowe tego przedsięwzięcia. Po prostu uważam, że zarząd może podlegać ocenie kibiców, bo jednak my byliśmy przed Comarchem i będziemy po nim.
Co do projektów to przekonamy się jak to będzie funkcjonowało, ale one nie są finansowane tylko przez Comarch. Na tym forum wielokrotnie byli obrażani nasi piłkarze i trenerzy, a ja choć tego nie robiłem jestem uważany za prowokatora, bo ośmieliłem się poddać ocenie pracę prezesa i wice.
Podsumujmy pomysły profesora, które wyśpiewywał na całą Polskę, narażając Cracovię na śmieszność:
- produkcja piłkarzy netto
- menedżerowie są be, nie będziemy z niektórymi współpracować
- skauting jest niepotrzebny bo jest youtube
- Cracovia będzie zaraz grała w LM, a potem co roku już regularnie puchary i tak co roku opowiadał
- brak wynagrodzenia ekstra dla lepszych zawodników (brak kominów płacowych), przez co nie mamy szans ściągnąć kogoś o statusie "gwiazdy", jak na polskie warunki
ja wiem, że masz inne zdanie, ale Saidi był ponad przeciętny w tej naszej szarzyźnie i wielu kibiców przychodziło dla niego na stadion. Nowy klub Budzińskiego normalnie dał mu
wyższy kontrakt niż reszcie i nie ma problemu
- sprawy między zarządem i piłkarzami i hokeistami, sięgające Drumlaka, na pewno pamiętasz , że co nieco wyszło z gabinetów i zarząd wiele razy zachował się conajmnij
nieelegancko
- wreszcie powiedział co sądzi o kibicach czyli tekst, że wolą wódę i kotleta niż przyjść na stadion, bo nie wziął pod uwagę, że kibice chcieliby oglądać drużynę, która dobrze gra,
albo ma jakichś zawodników,, którzy nie zawsze grają efektywnie, ale grają widowiskowo.
-pozwalanie przez kilka lat na granie na gównianej murawie

Nie chce mi się wydłużać tej listy, chociaż bez problemu mogę, pozwalam sobie jedynie zadać pytanie, na które ci którzy mnie obrażali nie zechcieli odpowiedzieć.

Czy jeżeli ktoś zarządza klubem, jak sam piszesz stabilnym finansowo i nie ma żadnych efektów od 10 lat poza walką o utrzymanie, która najczęściej przebiega w żałosnym stylu to oznacza, że

- zarząd jest niekompetentny?
czy
- zarząd ma wyłożone?

ZET zarzucił mi, że hołubię Zielińskiego, nikogo nie hołubię, ale szczerze przyznaję, że te półtorej sezonu to była olbrzymia przyjemność, Cracovia grała nie tylko skutecznie, ale też efektownie i tamte mecze były świetnym oddechem po wcześniejszej szarzyźnie. Do tego kiedy awansowaliśmy do pucharów, nie postarano się o żadne konkretne wzmocnienia.

Zaloguj aby komentować

Hetairoi13

Chyba przesadzasz pisząc o jakiś klęskach upokorzeniach i tym, że gdyby Zieliński to byśmy nie wiedzieli co to wygrana w derbach. Bo akurat parę derbów przed Zielińskim wygraliśmy. Na pewno Lenczyk wygrał, Pasieka wygrał, Podoliński wygrał. A jeśli chodzi o to upokorzenia to tak piszesz jakby Cracovia przed erą Comarchu dobrze stała, nagle przyszedł Filipiak i jakieś upokorzenia, klęski itd. A akurat przed erą Comarchu jakieś 50 lat to było kupę klęsk i upokorzeń. Myślę, że Ci ludzie co kibicowali Cracovii od połowy lat 50 do początku XXI wieku i nie doczekali się ery Comarchu to się w grobach by przewrócili jakby zobaczyli, że piszesz, że Cracovia grająca od 2004 roku do 2017 w ekstraklasie (z roczną przerwą) to klęski upokorzenia. Filipiak patrzy długofalowo, a nie krótkowzrocznie. Dowodem na to jest budowa zaplecza, typu kompleks na Cichym i baza w Rącznej. I myślę, że Filipiak to stawia na pierwszym miejscu, a na drugim wyniki sportowe sekcji piłki nożnej. Wiele osób zarzuca Filipiakowi, że chodzi tylko o reklamę. O to na pewno też chodzi, ale on próbuje zbudować duży klub od podstaw, dlatego wielomilionowe inwestycje w infrastrukturę. W interesie klubu jest by ta infrastruktura powstała. Bo oprócz tego, że klub będzie z niej mógł korzystać to ona docelowo ma przynosić też dochody dla klubu. Więc w pewnym sensie być zabezpieczeniem, że gdyby Comarch zrezygnował ze sponsorowania klubu, to ten nie rozsypuje się jak ŁKS, Widzew czy Polonia Warszawa, tylko gdyby musieli klub przejąć tacy ludzie jaki kiedyś Grupa100 to przy dochodach płynących z infrastruktury klub jest w stanie bez sponsora egzystować na jakimś poziomie, może nie w ekstraklasie, ale rozsypanie się i spadek do IV czy III ligi by mu nie groził. Taka infrastruktura to też wartość dodana, że myślę łatwiej by było nawet znaleźć sponsora, inwestora do klubu z takim zapleczem. Gdyby Filipiakowi chodziło tylko o reklamę, to mógłby zrobić tak jak to zrobił kiedyś w ŁKS-ie Ptak. I zamiast przez 15 lat utrzymywać klub i inwestować w infrastrukturę, wydawać miliony by mieć większość udziałów w MKS, zainwestować taką samą kwotę pieniędzy w działalność klubu przez 5-7 lat, nakupić zawodników, poszaleć w ekstraklasie, pozdobywać pucharowe miejsca, może nawet Mistrza by się udało, a potem się wycofać jak to zrobił Ptak, czy Wojciechowski w Polonii. Ten sam efekt marketingowy by został osiągnięty, a klubowi i kibicom by po tych latach zostały tylko wspomnienia i nic więcej. Jednak Filipiak wybrał strategię długofalową, inwestycje w zaplecze klubu, infrastrukturę, a nie w zawodników na parę lat by osiągnąć wyniki sportowe cele marketingowe, a potem po paru latach powiedzieć "żeganj Gienia świat się zmienia". I ja tam jego politykę rozumiem i czekam na powstanie tego kompleksu i bazy, bo ciekawi mnie co potem on zrobi, bo klub już wszystko będzie miał i będzie można lepiej szkolić młodzież i zainwestować w zawodników do pierwszej drużyny, bo innych inwestycji już nie będzie. Choć jak kiedyś pisałem, może Filipiak nawet komuś bogatszemu klub wtedy odsprzeda po dobrej cenie. Kto to wie co on tam w głowie ma?

Zaloguj aby komentować

Hetairoi

Jeżeli ty hołubisz Zielińskiego który doprowadził do sytuacji jaka jest teraz to o czym z tobą rozmawiać. Filipiak tak mówi o pucharach ale nie teraz już w tej chwili tak jak ty i inni by tego chcieli.

Zaloguj aby komentować

ZET

Jeżeli dokładnie prześledzisz wpisy na forum to zauważysz, że to nie moja opcja się tutaj gorączkuje. Ja tylko martwię się Cracovią. Za to gwardia imperialna Comarchu jest rozgorączkowana, chce blokować wpisy i nazywa dyskutantów imbecylami.
Z twojego tekstu wynika i nie obraź się, bo szanuję cię jak każdego kibica Cracovii, ale to co napisałeś można zrozumieć w taki sposób. Jest super, bo gramy w ekstraklasie i z tego powodu nie wolno narzekać ani nawet mieć krytycznego stosunku do tego jak wygląda sytuacja w klubie.
ZET, piłka nożna to jest sport, na tym szczeblu zawodowy i kibice przychodząc na mecz i płacąc za bilety oczekują emocji, walki i starania się o jakieś cele.
Ja wiem, że wiele osób przychodzi na mecz popitolić, nawet na murawę nie spojrzą, ale granie co roku od 10 lat o utrzymanie to jest dziadostwo. Nie wmówisz mi, żejest inaczej, bo jak chcesz to mogę ci wypisać klęski, upokorzenia. Ile tego przeżyliśmy, gdyby nie Jacek Zieliński, to nawet nie wiedzielibyśmy co to wygrana w derbach.
Co do tych narwanych, mówiących o pucharach to wiesz, że piszesz o profesorze Filipiaku?

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

CHARLI!

NIE MA ŻADNEGO SPONSORA KTÓRY WYŁOŻY PIENIĄDZE NA CRACOVIĘ KTÓRYCH POTRZEBUJE PROBIERZ TYLKO FILIPIAK MOŻE TO ZROBIĆ.ZAOGNIANIE SYTUACJI I WBIJANIE KLINA MIĘDZY NICH TO WIELKI BŁĄD KIBICA CRACOVII ZOBACZ JAK ŚWIETNIE FUNKCJONUJE DRUŻYNA HOKEJOWA I ZASTANÓW SIĘ NAD SOBĄ CHOCIAŻ TROCHĘ DYPLOMACJI,ZSTĄP NA ZIEMIĘ!

Zaloguj aby komentować

charli!

Michał Probierz jest obecnie najlepszym polskim trenerem,wszyscy o tym wiedzą w Polsce.Robi rewolucje w Cracovii,inna sprawa transfery,to nie od niego zależy,brakło mu pieniędzy na lepsze transfer,mniej dostał.Szacunek cepie dla prezesa bo wybrał Michała na trenera,trzymaj kciuki za Cracovi, aby się jeszcze wzmocniła, iaby Filipiak mu jeszcze bardziej zaufał i trzymał Probierza do końca życia,jako trenera Cracovii i nie bełkocz!

oj poldek..

czy gdzieś coś złego z wyrazem braku szacunku do F pisałem? To, że się nie nadaje na prezesa klubu piłkarskiego to przecież wiadomo.. Gdzie tu ubliżanie, ujmowanie czegoś.. Jakby miał na stanowisku jakiegoś prezesa to vacat byłby z powodu takich wyników non stop.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Do TP

czy nie da sie zablokowac IP z którego opsono wąszcz i inne jego pochodne wypisują? znowu się zaczyna ten bełkot!

charli

Nie jest to żadnym bełkotem co piszesz.
Za co opsona czy tam wąsacza (to ten sam gość) wywalono, to zupełnie inna historia. To był skandal do kwadratu i może nawet dobrze, że nie wiesz o co chodziło.
Jak to sobie przypomnę to szlag mnie trafia.
Moja uwaga odnośnie bana wynika tylko z tego że mam wrażenie, może błędne że ta sama osoba znowu jest na forum i się rozwija....

Pozdrawiam

Zaloguj aby komentować

charli

Jak widać każdego kto ma inne zdanie należy zablokować, bo jest tylko jedna racja, najsłuszniejsza.
Szkoda pisać, skoro jesteśmy wrzucani do jednego worka z Opsonem, to dyskusja nie ma sensu. Ciekawe, że na trybunach tych akolitów nie ma zbyt wiele, bo ludzie zdają sobie sprawę, że od wielu lat płacą za oglądanie jakiejś farsy. Oby od meczu z Pogonią było lepiej.

Zaloguj aby komentować

Czy

belkotem jest pisanie, że:
1. Filipiak nie umie zarządzać KS
2. Otacza się złymi ludźmi
3. Ma opłacalny słup reklamowy
4. Niewiele osób pcha tu się by pracować
5. Nie ma jasno określonych celów
6. Doping jest beznadziejny
7. Trener wraz ze sponsorem odpowiadają za transfery
8. Brakuje "pańskiego oka"
9. Panuje bylejakość
10. Skating jest na poziomie Bieżanowianki (nic jej nie ujmując)

Nie sądzę..

Jeszcze chwila i liście będą padać na Kałuży..

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

A Hajterzy się mają dobrze

Zamiast napisać coś sensownego lecz w tych głowach jest pusta kapusta.To klenci tupu charli.młody ,młody69 jeżdżą po Zecie czy Kibicu1995.
Żal mi was bo jedyne co potraficie to obrażać ,zmieniać co tydzień trenera,najeżdżać na prezesa;PS(gdyby nie prezes Cracovia by już pewnie nie istniała a jak istniała to pewnie by grała w okręgówce.
Mam pytanie gdzie byliście hajterzy jak my w III lidze graliśmy z Czuwajem lub z Clepardią co!

Kibic1995

Co mogę ci odpisać, jesteś rozsądnym gościem i siedzisz na TP od bardzo dawna. Szanuję twoje zdanie chociaż co normalne, nie zawsze się zgadzamy.
Z tobą można podyskutować na argumenty, ale musisz przyznać, że sekta Filipiaka nie przyjmuje krytyki.
Tak jakby Pan Filipiak był nietykalny, święty za życia, bo uratował klub. Jednak to my kibice, a nie sponsor przeżywamy co roku to samo dziadostwo i upokorzenie, ale powinniśmy być cicho, bo gramy w ekstraklasie. To my kibice uratowaliśmy klub, a nie Comarch.
Masz rację, że były podejmowane próby, ale w którym klubie ich nie podejmowano? Czasem ktoś się stara i nie wychodzi, ale jak nie wychodzi co roku od 10 lat to chyba jest coś nie tak.

Zaloguj aby komentować

Hetairoi13

Nikt nie ma szklanej kuli i nie wiadomo by było co by było gdyby nie Comarch, ale większa szansa, że by było gorzej bez Comarchu niż z Comarchem. Piszesz, że 3 mln Comarch zapłacił za 28% udziałów w klubie w 2003 roku. No to ci powiem, że i tak to są duże pieniądze jak za 28% udziałów w 2003 roku, gdzie Cracovia była prawie bankrutem. Gdzie były długi, Norbertanki chciały tereny gdzie leży stadion, a Miasto to wszystko miało gdzieś. Pominąłeś też fakt, że Filipiak by mieć większość udziałów wydał 23 mln. I tak Miasto od niego dużo wyciągnęło biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy kluby za symboliczną złotówkę oddawali byle by się pozbyć problemu. Zresztą pisałem kiedyś każdy mógł w 2003 czy nawet później kupić Cracovie. Przecież do 2011 roku Miasto miało 51%. Wystarczyło od nich kupić 50% z nimi się dogadać i przejąć stery w Cracovii. Przecież by przejąć większość to Filipiak musiał mieć zgodę Miasta na to i weszły w życie pewne uzgodnienia tam m.in., że nie można zadłużać klubu i Miasto mając choć 1% udziałów czy coś takiego decyduje o nieruchomościach spółki i bez ich zgody z nimi nic nie można zrobić. Co prawda Filipiak by przejąć większość udziałów dokonał fortelu zadłużając klub najpierw, a Miasto się wystraszyło, że jakby się on wycofał nagle to by musieli oddawać te długi i pewnie dlatego zgodzili się na to by Filipiak przejął większość udziałów. A Filipiak zrobił to, bo zawsze istniało ryzyko, że mając 49%, zawsze go ktoś może się z Miastem dogadać i przejąć większość działów w MKS. Jeśli chodzi o to, że nic nie osiągnęliśmy w ekstraklasie przez 16 lat to wiadomo porażka Filipiaka. Różne błędy były robione, pisałem tu kiedyś, że za często jest zmieniana koncepcja, najpierw tylko na młodych, potem tylko na doświadczonych, następnie tylko na zagranicznych. Ale nie można powiedzieć, że nie było prób, bo i różni trenerzy byli, różne transfery były, czasami drogie i ponoć utalentowanych i doświadczonych z nazwiskami i zagranicznych. Czasami nawet eksperci przed sezonem typowali, że Cracovia będzie grać w okolicach 5-6 miejsca, jak to było gdy Ulatowski z Rząsą narobili transferów i wtedy się Cracovia lekko zadłużyła, a kończyło się zazwyczaj walką o utrzymanie. Trudno to wytłumaczyć. Może jest tak jak uważa Jerzy Pilch, że nad Cracovią wisi coś w rodzaju klątwy, że "Cracovia to taki zespół, który jak ma stracić bramkę, to ją straci. Jak ma spaść z ligi, to spadnie. A jak ma awansować, to nie awansuje". Co prawda tak źle nie jest jak w tym zdaniu, ale coś w nim jest. Niektórzy przychodzili do Cracovii jak np. Niedzielan i przestawali strzelać, dobrzy trenerzy byli i poszedł im góra jeden sezon lub rundę, a potem walka o utrzymanie. Kariery się niektórym załamały w Cracovii. Jak wspomnianemu Ulatowskiemu. Szatałow przyszedł najpierw super runda, a potem początek następnego sezonu 2 punkty na 7 meczy. Takie rzeczy się działy, że nikt by tego nie przewidział i trudno to zrozumieć, dlaczego tak się działo.

Zaloguj aby komentować

Brawo

H13. Nie rozumiem jak można tego nie kumać.

Zaloguj aby komentować

Nie trzeba było długo czekać...

Wyznawcy Filipiak, możecie mnie obrażać i wyzywać od imbecyli. Ja nie odpłacę tym samym, widocznie mamy inne standardy. Szkoda tylko, że jak widać brakuje wam kontrargumentów. Polonia Warszawa jako przykład jest ok, ale co z tego wynika? Przecież to tylko jeden klub, macie szklaną kulę, że dokładnie wiecie co spotkałoby Cracovię gdyby nie Comarch? Wasze prawo, ale ja jestem kibicem Cracovii, a nie ekipy profesora. Skoro już jesteście takimi ekspertami to mm pytanie czy jesli zarząd i prezes oraz jego wice przez 10 lat ne potrafią zbudować drużyny, która grałaby spokojnie w środku tabeli, a nie dusiła się na dnie to:
- robią to specjalnie, bo ich priorytetem nie jest sukces sportowy
czy
- są niekompetentni i tego nie potrafią

Zaloguj aby komentować

Pierdolita

Pierdolita nie solita ile tu kuźwa Opsonów ja nie mogę.
Do tych imbecyli piszę jak skończyła Polonia Warszawa za Wojciechowskiego(jakie tam były nazwiska itd, jak skończył ŁKS(sezon wczesniej mistrzostwo Polski a teraz co!)
Tego kuźwa chcecie nie gryzie się reki naszego dobroczyńcy.

Zaloguj aby komentować

Hetairoi13

Proponuje jeszcze napisać "to pijak i złodziej bo każdy pijak to złodziej" Oj Opson, brak słów, qrwa brak !!!!!!!!!!!!!!

Zaloguj aby komentować

Bez przesady . . .

Ja wiem, że panuje u nas kult profesora, ale czas zdjąć zasłonę z oczu. Naprawdę trzeba zrobić uczciwe podsumowanie. Comarch zajął się Cracovią w 2001 roku, tj. 16 lat temu. Pod jego wodzą nigdy nie byliśmy na podium, biorąc pod uwagę bajki i brednie opowiadane prze Pana Filipiaka to jest po prostu żenada i wstyd.
Nie neguję zasług dla podratowanie klubu i utrzymywania go, ale nie bądźcie naiwni. To transakcja wiązana, na której Comarch zyskał bardzo wiele. Cracovia to potężna marka, bo sama nazwa była i jest o wiele więcej warta niż wszystkie pieniądze, które włożył w Cracovię, Comarch. Firma ta wykorzystała okazję, ponieważ miasto za wszelką cenę chciało pozbyć się "kłopotu", jakim byliśmy te kilkanaście lat temu. Pieski w Radzie Miasta wybrały już klub na literę "w" jako głównego reprezentanta Krakowa jeżeli chodzi o sport. Niewątpliwie klub sponsorowany przez Telefonikę miał sukcesy, dobrych piłkarzy, występy w pucharach.
Cracovia miała wiernych kibiców, ale była balastem dla budżetu, ale też jako miejski klub wymagała uwagi i organizacji, a tej w nie chciał się nikt podjąć.
Moi drodzy czy wiecie za ile sprzedano Cracovię, Comarchowi? Za ile sprzedano klub ze stuletnią tradycją, pierwszego mistrza Polski, dostarczyciela pierwszych reprezentantów, a także klub, który w czasach komuny stanął na wysokości zadania i zachował swoją strukturalną godność.
Otóż 24 stycznia 2003 roku była to kwota 3 mln. złotych. Tyle kosztował pakiet 28% akcji i decyzyjność. Naprawdę ta kwota nawet wtedy była śmiesznie niska i śmiem twierdzić, że to nie czułe serce Pana Filipiaka zadrżało i sprawiło, że przejął Cracovię, ale zimna, wyrachowana kalkulacja, bo Filipiak taki jest.
Jest bufonem i prostakiem, tak się zachowuje i tak jest odbierany. Niestety w Polsce jeśli ktoś ma tytuł profesorski to nagle wszyscy szurają kolanami po ziemi.
Awansowaliśmy do ekstraklasy, ale bądźmy uczciwi w ocenie, w tamtych czasach awans wymagał czegoś więcej niż dobra gra.
Jest to przykre, że od tylu lat jesteśmy w zasadzie pośmiewiskiem ligi, bo to jak widać pasuje sponsorowi, przecież gdyby było im wstyd tak jak nam kibicom to nawet ambicjonalnie chcieliby w tej lidze utrzeć reszcie nosa.
Z drugiej strony wielu twierdzi, że nie ma alternatywy i gdyby nie Comarch to gralibyśmy w IV lidze, ale właśnie to jest gdybanie, może, a może wręcz przeciwnie ktoś jednak by nas podźwignął z dziadostwa. I jeszcze jedno naprawdę z takim sentymentem patrzycie na erę Filipiaka czyli coroczną mordęgę, gdzie wygrane derby to był rarytas przez te kilkanaście lat. Jak dla mnie my kibice mamy prawo wymagać od sponsora czegoś więcej, a jak nie to niech wyp..la.
Macie ciągłę pretensje do trenerów i piłkarzy, ale oni się zmieniają, a i tak tkwimy w tym samym.
Jak widać panowie F i T są gówniani w zarządzaniu, a nikt ich nie rozlicza i wielka szkoda, że kibice nie mają odwagi wykrzyczeć i pokazać tego na trybunach.
Obrażanie piłkarzy to nie jest tradycja Cracovii tylko żenada znana z takich melin jak Reymonta czy Łazienkowska.

Zaloguj aby komentować

cd..

4. Też pamiętam mecze z Jeziorakami itp..
5. Lato też był wielkim piłkarzem, dziękować mu należy za to ale czy niedawno równie głośno mu ludzie dziękowali.. Liczy się, chcąc nie chcąc, tu i teraz..
6. Marazm może zniszczyć wszystko.

Zaloguj aby komentować

no cóż

1. Nigdy nikogo tu nie obraziłem.
2. Dziękować należy F, to oczywiste, jednak nie można za to xx lat klepać po plecach i mowić jaki to on jest wspaniały bo w xxx roku coś zrobił. Wtedy był wspaniały, miał wspaniałe dokonania, jak jest dziś..?
3. Za Interią:
"..Dyrektorzy sportowi i skauci zarzucili takie sieci na piłkarskie talenty, że wysmyknąłby się z nich nawet wieloryb.
Przykład? Przed sezonem Kądzior miał trafić do Cracovii. Temat upadł, bo do trenera Michała Probierza zadzwonił ojciec zawodnika (swoją drogą, to trochę dziwne, w końcu Kądzior ma 25 lat...), by dowiedzieć się, na jaką pozycję w zespole syn może liczyć. Probierz uznał to za słabość Kądziora i stwierdził, że takiego piłkarza nie potrzebuje. Ten sam Probierz, który dziś prowadzi najsłabszą drużynę w lidze..."

Jestem ciekaw jakie cele stawia prezesowi Pasów właściciel.. Ups.. przecież to ta sama, wiecznie niebecna w PL osoba..

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

Tak Misior dużo zrobił dla Cracovii podobnie jak Anioł-Rafał Radwan-pozdrawiam Cię Rafał.Lecz wszystko się popsuło na imprezie w Wierzynku po awansie do ekstraklasy głupi Kaziu Węgrzyn się do Prezesa odezwał gdzie kasa gdzie premia,Prezes sie wkurwił a Misior stanoł po stronie Węgrzyna.Prezes moim zdaniem miał rację bo nigdy nie zdażyło się tak aby był nie wypłacalny a tu organizuje przyjęcie a takie teksty .No i skończyło się prezesowanie Misiora.Teraz to sobie żyje w Raciechowicach,spotkałem go jakiś rok temu jak jechałem do siostry co mieszka w Komornikach.Co nie zmienia faktu że Misior miał to coś i umiał sprowadzać sensownych zawodników.

Zaloguj aby komentować

do ciebie

musisz się nauczyć czytać ze zrozumieniem nigdy nikomu ani nie ublizylem ani nikogo nie obrazilem a to ze wyrażam swoją opinię to chyba normalne i nigdy nie bylem przeciwko filipakowi chwała mu za to ze jest w Cracovia a nazywanie kogoś nieudacznikiem w porównaniu z innymi wpisami to chyba delikatny wpis pozdrawiam

Zaloguj aby komentować

kurczak 37

choć mnie kiedyś wyzywałeś już dawno zapomniałem i dziś popieram cię w 100% masz absolutną rację to kapuściane głowy trzymać kciuki i wspierać probierza i prezesa tak robią prawdziwi kibice

Zaloguj aby komentować

Kurczak37

hej. sam czasem wyklinam zwłaszcza ostatnio po Probierzu pojechałem ale to w porywie złych emocji po meczu z Płockiem. Dobrze pamiętam tych przeciwników o których piszesz bo z pasami jestem od 1984r. (pierwszy mój mecz z Widzewem 0-0). Gdyby nie nasz obecny sponsor to niestety podejrzewam, ze Cracovii wcale mogło by już wcale nie być... inna sprawa czy to zarządzanie wygląda tak jak powinno, bo jakoś u wszystkich można coś zrobić sensownego tylko nie u nas, a jak już coś drgnie pozytywnie to nagły zwrot o 180 stopni....

Zaloguj aby komentować

Kurczak37

Jak powszechnie wiadomo Filipiak myślał o inwestycji w Polonię Warszawa, chyba pod wpływem Misiora jednak zainwestował w Cracovie. Jakby zainwestował w Polonię to oni by grali w ekstraklasie, może o utrzymanie zazwyczaj jak my, może i by spadli jak to nam się zdarzyło, ale my tobyśmy grali gdzieś na takim poziomie co oni teraz między III, a II ligą. Może przy dobrych wiatrach w I lidze parę sezonów, albo chwilę w ekstraklasie. Może by Wojciechowski lub ktoś taki zainwestował w Cracovie, a potem po paru sezonach by mu się znudziło. Taki scenariusz byłby najbardziej realny moim zdaniem.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

cracovio

Michał Probierz to najlepszy polski trener jego wybór dla mnie to wielki szacunek dla prezesa Janusza Filipiaka ale jest jeden problem Cracovię trzeba wzmocnić taka prawda

Zaloguj aby komentować

Sytuacja w tabelii

Jak pokazały dzisiejsze wyniki, nawet 1 punkt z Płockiem coś by dał, więc takie rzucenie się na hurra po wyrównaniu pod koniec meczu, gdzie nam się mecz nie układał (bo co innego jakbyśmy to my objęli prowadzenie, gdyby np. Piątek wykorzystał setkę) nie do końca mądre chyba było w naszej sytuacji, gdzie w sumie każdy punkt się liczy. Inna sprawa co pisałem, jakby nas sędziowska mafia nie obrobiła na 4 punkty, to by takiego ciśnienia przed mecze z Płockiem nie było i wtedy byśmy się pewnie tak na hurra po wyrównaniu nie rzucili. Po przerwie mecz z Pogonią, gdzie moim zdaniem stać nas na trzy punkty, kto tam strzeli na 1-0 to przeciwnicy będą grać pod dużym ciśnieniem. mam nadzieję, że to będzie Cracovia. Tak samo potem stać nas na 3 punkty w Niecieczy z Sandecją i z Niecieczą u siebie. Co tu dużo mówić przydało by się 7-9 punktów w następnych 3 punktach po przerwie na reprezentację.

Wiem,że

nie muszę czytać ale nie powtarzaj się tyle razy bo zaczynam już na pamięć znać Twoje wpisy..

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

kurczak 37

dobrze,że nie masz głosu bucu

Jak

tacy jak Wy prowadzą doping w pseudo młynie to nie dziwię się, że jesteśmy dopingowym posniewiskiem w Polsce.
Doping jak i wpisy góra IV ligowe.

Zaloguj aby komentować

mały

sam jesteś bucem -penisie

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Mecz

Uważam, że z Arką nie graliśmy źle, mogliśmy ich ograć. Tylko jak się nie strzela to jak myśleć o wygranej? Parę sytuacji było gdzie jesteśmy przed 16, w polu karnym i próbujemy rozgrywać, podawać, a tych z Arki więcej niż naszych. Według mnie jak zawodnik jest w polu karnym, lub ma piłkę przed polem i nie ma komu za bardzo zagrać to trzeba strzelać, a nie jakieś jeszcze do środka, gdzie jeden z naszych, a 3 z Arki. Hiszpan jak uderzył z 16 bramkarz wybił i Deja miał okazje. Tylko o właśnie zamiast strzelać z 7 metrów na bramkę to grał do środka! Po co?! Jak się jest między 7 a 16 metrem to trzeba strzelać, podać można jak ktoś stoi sam nie obstawiany, lub jest jeden z naszych i jeden z drużyny przeciwnej, a nie jeden od nas i trzech z przeciwnej. Trzeb strzelać i jeszcze raz strzelać. Jak oddaje mało strzałów na bramkę, bo się chce podawać, zwłaszcza celnych strzałów to jak niby mają być gole dla nas? Jak jest ktoś w polu karnym czy przed i przewaga zawodników drużyny przeciwnej, gdzie trudno do kogoś podać to trzeba ładować w bramkę, a nie szukać podań. Jak się strzela to zawsze za którymś razem coś wpadnie, jak się nie próbuje to szanse na gole maleją.

Zaloguj aby komentować

czy wy już jesteście....

Idiotami czy tylko takich udajecie.Zieliński i inni rozwalili tą drużynę pod względem pracy i kondycji .Na treningach była zabawa a nie treningi szatnia latała.Nie szanowali jakie barwy noszą.Teraz jedynym człowiekiem który to zmienił jest Michał Probierz spokojnie juz napisałem kto jest powodem takiej sytuacji to co po niektórzy pseudograjkowie a nie Probierz bo Pana Michała to powinniście po nogach całować podobnie jak wcześniej Podolińskiego.
To idealny trener który w swoją pracę wkłada całe serce i ktoś taki powinien być trenerem Cracovii bo Cracovia jest tego warta.

Zaloguj aby komentować

do pana f

panie prezesie dobrze oplacany pracownik sie panu zepsul nie widzi pan tego

młody69

przestał byś już pajaca z siebie robić bo i tak cię nikt nie posłucha a tym bardziej profesor!

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Tym Panom dziękujemy

Peskovic i Wilk wyjazd ten drugi nawet w Legionowi w II lidze szału nie zrobił.Dytijatiev to wielka pomyłka,Pestka bez komentarza nigdy z niego nawet zawodnika na I ligę nie będzie,Sowah skąd oni go kuźwa wzieli z banana.Deja i Dimun nie mają techniki ani szybkości głową tez słabo grają to nie są zawodnicy na ekstraklase i nigdy nie będą,Kanach i Lusiusz beka na całą Polskę.Mihalik niech szybko go sprzedadzą może się zwróci te 850 tys.Steblecki może niech zacznie w hokeja grać.No i ten Vastenicki po co płacić komuś takiemu też go sprzedać.
nad Siplakiem się nie bede pastwił bo mam o nim mieszane uczucia

Jeżeli chodzi o Wilka ...

To jakaś kompletna bzdura. Chłopak zagrał w 3 meczach,w tym miał jedno czyste konto, a w meczu z Piastem stracił jedną bramkę. Z Koroną niestety nie miał szczęścia, ale też przy żadnej bramce nie zawalił. Dobrze się ustawiał, miał mocne wybicia i wychodził z linii kiedy było trzeba. Chłopak nie ma nawet dwudziestu lat. Jak można go skreślać skoro Cracovia kompletnie nie ma szczęścia do bramkarzy , teraz Grzesiu, który dokładnie tak jak pisze Kibic1995 puszcza każdą szmatę w krótki róg i tak od półtorej sezonu, do tego ma tragiczne wybicia, zero celności i siły. Przedtem był Pilarz, który przez 3 lata, jeden raz wyszedł do dośrodkowania. Czasem miał genialną interwencję, która zamazywała to ile bramek wpuścił.
Wilk pokazał się z bardzo dobrej strony i jestem pewien, że w obecnej formie Grzesia, byłby naszym pierwszym bramkarzem.
Peskovic zagrał bardzo słabo z Zagłębiem, ale on nie grał bardzo długo i w sumie nie wiadomo jak byłoby na dłuższą metę.

Zaloguj aby komentować

Kurczak37

A Sandomierski to super gra? Na przedpole wychodzi i piłki zgarnia? Dokładnie wybija z nogi? W tym sezonie w którymś meczu ostatnio wyszedł i się minął z piłką, w inym tak wybił, że podał przeciwnikowi, z Górnikiem został na linii zamiast wyjść na piłkę właśnie, z Płockiem pomiędzy nogami puścił, a gość mu strzelił tam gdzie on stał. Chłopie jakby Wilk taką bramkę puścił to byś go zjadł. Taka prawda. Jechał byś po nim jak po burej suce. Tak by było, a Grzesiu dobry. Do tego co mu w krótki róg strzelają to ma problem, już chyba z 4 bramki takie puścił, choć zawsze stał dość blisko krótkiego rogu. Wilk z Lechią jakoś w krótki róg obronił w 44 minucie groźny strzał. Śmiem wątpić, że jakby to Grzesiu bronił to albo by mu poszło między nogami, albo między nim a słupkiem.

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

Lubię Cię ale stary tak nniepewnego bramkarza jak Wilk to nie widziałem do tego jego niedokładne wybicia i stanie tylko na lini bramkowej masakra

Zaloguj aby komentować

Kurczak37

A co ty chcesz od Wilka np.? Bramki mu ładowali w krótki róg czy miedzy nogami jak Grzesiowi? I skąd wiesz jak Wilk grał w Legionowi, jeździłeś na mecze do Legionowa czy jak? Chłop jak bronił w tych trzech meczach to żadnego większego błędu nie zrobił. Sowah grał całkiem nieźle. Nie wiem dlaczego Probierz wystawia na lewej zamiast Sowaha Siplaka, który gra lepiej w środku niż na lewej? To już wie sam Probierz. Ukrainiec nie jest gorszy niż Malarczyk moim zdaniem. Pestka zrobił przeskok z IV ligi do ekstraklasy i widać, że mu sił brakuje, bo w IV lidze się na pewno ćwiczy mniej intensywniej, mecze są w słabszym tempie itd. Kanach moim zdaniem w tych meczach co grał to pokazał, że jest w nim potencjał. W tamtym sezonie lepiej się prezentował jak grał niż nie jeden z podstawowego składu. Nie wiem dlaczego z Lusiuszem ma być beka na całą Polskę? Przecież Chrapka nawet nie dotknął. Steblecki wirtuozem nigdy nie był, wiadomo było, że on po kontuzji, gdzie nie miał przygotowań do sezonu raczej dobrze grać nie będzie jak się go wstawi, a tym bardziej szybszy nie będzie, a raczej jeszcze wolniejszy. Mihalik fakt jak na razie grubo przepłacony. Vestenicki też coś tam parę meczy zagrał na początku potem coraz słabiej i coraz słabiej. Deja i Dimun to też przeciętniacy, więc błędy się im zdarzać będą, choć dużo ich nie była znów, jeśli chodzi o środek to najgorsze, że Covilo w tym czepku musi grać, a w tym czepku stracił swój największy atut, co robiło różnicę i bez tego też przeciętnie się prezentuje. No, ale to akurat nie jego wina. Dąbrowski jak wróci po kontuzji o też pewnie się będzie przeciętnie prezentował. Bo raczej trudno przypuszczać, że nagle po takim czasie wróci i zacznie grać jak wtedy co na 4 miejscu skończyli, bo już w tamtym sezonie grał znacznie gorzej.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Jestem ciekawy...

Gdzie są ci eksperci, którzy domagali się jak najwyższej kary dla naszego ukraińskiego obrońcy? Chociaż jego faul wynikał z przypadku, bo na mokrej murawie niestety przejechał za daleko. Pytam dlatego, bo wczorajsza gra Arki, pomijając samą grę to był kryminał.
- faul Marciniaka na Wdowiaku bez piłki, od tyłu jak dla mnie czerwona (gdyby faulującym był Pestka na pewno by była)
- faule + symulka Piesio, uzbierał spokojnie na 2 żołte
- wejście Nalepy w Hernandeza przy kontrze na złamanie nogi, czerwona
Do tego ciągłe chamskie wejścia na Hernandeza i Wdowiaka, oraz trzymanie naszych przy wszystkich fragmentach gry, również przy golu kiedy Helik był ewidentnie faulowany, a żadn sędzia tego nie sygnalizował.

Plusy - Hernandez, Wdowiak i Helik, bardzo mi się podobali, a Hiszpan zapowiada się na naprawdę dobrego piłkarza
Minusy - Szczepaniak, wiem, że narzekacie na Piątka, ale on oddaje te 5,6 strzałów w meczu, a Mateusz niestety żadnego.Życzę mu powrotu do formy,
Siplak na lewej obronie, nie rozumiem Probierza, gra słabo, na boku, nie wspiera ataku, wczoraj kompletnie nie pomagał Wdowiakowi w ofensywie, a ten wracał się do
obrony i swietnie wytrzymał cały mecz.

młody69

Że gramy słabo to jedna sprawa, a że nas sędziowie na 4 punkty przynajmniej przekręcili to druga sprawa. I jakby tak ktoś z naszych faulował 2 razy jak Nalepa to by wyleciał, a on dostał jedną żółtą kartkę. Marciniak też dwa razy faulował na żółtą i dostał tylko jedną. Nasz drużyna powinna mieć te 4 punkty więcej przed meczem z Płockiem, a nie miała. I 10, a 6 punktów to by była duża różnica i nie było by takiego ciśnienia przed tymi meczami co też robi swoje. Np. przy 10 punktach jak doprowadziliśmy do remisu z Płockiem to drużyna by się może nie rzuciła na hurra po wyrównaniu i by przynajmniej był jeden punkt w tym meczu. A tak to mając 6 chcieli najpierw wygrać, a potem znów do remisu doprowadzić i dostali dwa dongi z kontry. Swoją drogą mecz z Płockiem nam się nie układał, więc jak wyrównaliśmy pod koniec to nawet trener moim zdaniem powinien dać sygnał, że gramy dalej tak samo, może Płock po straceniu prowadzenia by chciał znów je odzyskać i były by szanse na kontrę, a tak to oni nas kontrowali.

Zaloguj aby komentować

znowu to samo

jak zwykle nie wygralismy meczu bo ten czy tamten sie przewrocil bo ten czy tamten sie nie przewrocil zacytuje kazika ( gdyby nie slupek gdyby nie poprzeczka gdyby sie nie przewrocil bylaby rzecz wielka )popatrzcie na nasza gre na nasz styl a nie ciagle tylko bo to bo tamto druzynie dobrze wytrenowanej i przygotowanej do meczu nic i nikt nie jest w stanie przeszkodzic

Zaloguj aby komentować

....

Slusznie kolega prawi :) Sam Marciniak po meczu mówił że Gdynia czerwień dostał za Wdowiaka to by się nie ździwił

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

hej

Z takim składem to Guardiola i Mourinho nic nie zrobi. Co da zmiana trenera na kogo?? Winny obecnej sytuacji jest ten kto sprowadzał i kontraktował tych zawodników pewnie jest tu i duża wina Probierza ale tak naprawdę to zwolnienie tylko by mu na ręke wyszło wzią by kase i umył ręce a wy się martwcie. Trzeba dograć runde z jak najmniejszymi stratami w zimie zrobić wreszcie TRANSFERY a nie łapanke z ulicy i wtedy walczyć o utrzymanie bo tyle pozostaje. W dzisiejszej piłce tylko by się trenerów zwalniało bo tak najprościej a tu potrzebna jest praca u podstaw tak tylko można coś osiągnąć w klubie takim jak nasz gdzie nie ma szejka który wyłoży 200 milionów na Neymara głowa do góry u nas nie raz tak było jesteś biali jesteśmy czerwoni jesteśmy Cracovia a kim są oni?? Wszyscy którym leży na sercu Cracovia i którzy rozumieją co to jest Cracovia rozumieją jej wspaniałą historie tradycje jej najpiękniejsze pasiaste koszulki niech się stawią na stadionie imienia Piłsudskiego przy ulicy Kałuży i pokażą czym dla nich jest Cracovia a to coś o wiele więcej niż tylko sport.

moby

Przyjdą kasa pewna płacona na czas to przyjdą tylko może kierunek poszukiwań zmienić popatrzeć u nas w Polsce po niższych ligach i brać zdolnych chcących grać ambitnych a nie szrot z zagranicy co tylko kasę chcą wydrzeć nigdzie ich nie chcą to znaleźli frajerów do wydojenia.

Zaloguj aby komentować

....

Tylko że tu do nas nikt sensowny nie chce przyjść. Omijaja Cracovię szerokim łukiem

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Kim grać?

Oby Filipiak nie stracił cierpliwości i nie zatrudnił nowego trenera, bo z tego beztalencia nawet cudotwórca nic nie wyciśnie. Trzeba poczekać do zimy i wymienić 40 % zespołu. Pozbyto się leni kosztem szrotu. Tacy jak Szczepaniak, Deja, Zeniow!!, Malarczyk, Covilo (w obecnej formie) nie zmieściliby się na dziś nawet w składzie Garbarni. Umiejętności techniczne pozostałych, poza Hernadezem, Wdowiakiem i Wójcickim są na poziomie LZS-u. Na ławce nie ma żadnego napastnika, reszta to młodzi zaszczuci przez kibiców (Pestka,Michalik,Kanach) i karykatura piłkarza Steblecki.

..

Tylko pytanie:
Kto odpowiada za takich a nie innych piłkarzy?
1. Sponsor a'la prezes
2. Trener
3. Któryś z nas.
Kolejna runda się szykuje, w której ludzimy się, że pasy się wznocnią. Ale jak 10 lat to robimy to i następne oblecą..

Zaloguj aby komentować

...

Popieram mam takie samo zdanie.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

ruch pana filipiaka

czekam teraz z niecierplwoscia na ruch pana prezesa wiadomo jaki a tak apropos niech ktos tu napisze kto sie spodziewal ze po 11kolejkach bedziemy miec cale 7 pkt ze bedziemy na ostatnim miejscu ze przegramy derby ze odpadniemy w haniebnym stylu z pp majac takiego super trenera

cracovio

wzmocnić drużynę i wesprzeć trenera Probierza to zadanie zarządu i kibiców Cracovii na dziś taka prawda

Zaloguj aby komentować

mlody69

Nikt się nie spodziewał, że będzie tak słabo. Zawodnicy mają swoje winy co idzie na ich konto, Probierz to samo, bo w meczu derbowym zapieprzył, bo trzeba było najpierw pestkę ściągnąć, a potem Wdowiaka wpuścić, czy ze Śląskiem nie wystawiać młodego chłopaka w takiej sytuacji, choć akurat Lusiusz nic Chrapkowi nie zrobił. I tu dochodzimy do drugiej sprawy, że nas sędziowie na 4 punkty przynajmniej przekręcili. Nasza drużyna powinna mieć te 4 punkty więcej przed meczem z Płockiem, a nie miała. I jakby było 10 punktów, a nie 6 punktów to by była duża różnica i nie było by takiego ciśnienia przed tymi meczami, co też robi swoje. Np. przy 10 punktach jak doprowadziliśmy do remisu z Płockiem to drużyna by się może nie rzuciła na hurra po wyrównaniu i by przynajmniej był jeden punkt w tym meczu. A tak to mając 6 chcieli najpierw wygrać i dostali donga z kontry a potem znów do remisu doprowadzić i dostali drugiego donga z kontry. Swoją drogą mecz z Płockiem nam się nie układał, więc jak wyrównaliśmy pod koniec to nawet trener moim zdaniem powinien dać sygnał, że gramy dalej tak samo, może Płock po straceniu prowadzenia by chciał znów je odzyskać i były by szanse na kontrę, a tak to oni nas kontrowali. Było nie było teraz 8 punktów i tak by było lepiej niż 7. Powinny być założenia, że jak przegrywamy, mecz się nie układa i wyrównujemy pod koniec meczu to jednak już szanujemy punkt i nie ryzykujemy za bardzo, bo lepiej mieć punkt więcej niż nie mieć.

Zaloguj aby komentować

mlody69

Zmiana trenera miałaby sens w przypadku Zielińskiego,bo preferował śmierdzących leni.Dziś nie mamy leni, mamy niezłych młodych ,bez doświadczenia (Pestka,Kanach,Lusjusz,itd), mamy kontuzjowanych (Dąbrowski,Drewniak,itd) i mamy słabych kopaczy takich jak Zenjow,Malarczyk,Deja,Szczepaniak i karykaturę piłkarza- Stebleckiego. Z tego szrotu nawet najlepszy trener nie zrobi nic. Szkoda mi Covilo, bo po wypadku stracił wszystkie swoje walory.Na dziś nie ma prawa grać. Na czym opierasz swoją tezę że trzeba zmienić trenera. Myślisz że Szczepaniak nauczy się wreszcie przyjmować piłkę,Zeniowa podstaw piłki (a nie bezmyślnego biegania), a głowę Covilo uzdrowi?. Jesteś w błędzie.

Zaloguj aby komentować

do zet

probiez to chyba jakas twoja rodzina?daje ci kieszonkowe na lizaki ze go tak bronisz

Zaloguj aby komentować

To bądź cierpliwy bo się nie doczekasz

profesor nie jest idiotą w przeciwieństwie do ciebie!

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

bramka symbol a może dobry prognostyk

i leżąc można coś zrobić więc ......

Zaloguj aby komentować

?

cieszyć się z tego remisu? nie wiem. zawsze to punkt, z tym ze skandalicznie ich mało no i gra ..... a zresztą oszczędzę sobie

charli

pewnie że mogę.Treningi za Zielińskiego polegały na tym że wyszli na boisko i na małym kawałku boiska klepali w dziada. To miało być trenowanie ataku pozycyjnego i dobrze tak też trzeba ale w zasadzie na tym się kończyło czasem trener coś tam mruknął czasem coś tam do treningu dołożył w zasadzie nic ciekawego. Za Probierza treningi są czasem ciekawsze jak mecz. Trenują praktycznie wszystko przede wszystkim wydolnościowo są cięższe. Taktykę strzały, ustawienia na boisku a przede wszystkim jak potrzeba jak któryś nie robi tak jak powinien to dostaje zjebkę i powtarza dany element. jak dalej robi źle to podchodzi Probierz i mu pokazuje robiąc to fenomenalnie. Pamiętam jak na jednym z treningów Wdowiak źle wykonał rzut rożny powtórzył i też było źle, podszedł Probierz i dwa razy wykonał rzut rożny wrzucił piłkę idealnie tam gdzie powinna spadać (palce lizać) ani Cetnar ani Budzik nigdy takiej piłki nie wrzucili w pole karne. Jak trzeba to i na asystentów też krzyknie. Następnie w pawiloniku po starym sklepie pamiątek zrobił bardzo nowoczesną siłownię Taką co mierzy wydolność każdego mięśnia osobno najnowocześniejsza jaka może być (to mi mówił profesor na jednym ze sparingów) Moim zdaniem jeszcze jest potrzebny dobry trener bramkarzy bo z Palczewskim bramkarze się dalej bawią jak za Zielińskiego a nie solidnie trenują.

Zaloguj aby komentować

ZET

.. Możesz napisać czym się te treningi różnią/różniły?

Zaloguj aby komentować

Do PASY

W przeciwieństwie do ciebie na piłce się znam. Nigdy jak grali źle nie napisałem że grali dobrze. Krytykowałem nawet często, tylko że czasem trzeba zrozumieć dlaczego grają tak a nie inaczej. Teraz napisz mi ile zespołów wygrało w Gdyni, ile zremisowało a ile pogubiło tam punkty? lepszych drużyn niż obecnie Cracovia. Remis jest wynikiem dobrym a gra się zawsze tak jak przeciwnik pozwala. ten punkt może się bardzo przydać a o Zielińskim już facet nie pierdol bo to ciepłe kluchy było oglądać zabawę na treningach za Zielińskiego a treningi teraz to może byś coś zrozumiał choć bardzo wątpię bo z tępaka nie zrobisz nigdy człowieka myślącego. Po takich dwóch słabych meczach z Zagłębiem i Płockiem co liczyłeś na fenomenalną grę i zwycięstwo? jak tak to jesteś wielkim naiwniakiem. Ja się cieszę z remisu bo nawet na to nie liczyłem przed meczem.

Zaloguj aby komentować

PIONA

zaraz ZET przyjdzie i będzie nam wmawiać jaki wspaniały mecz rozegrała nasza drużyna.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

komentarz c+

95 minut meczarni taki komentarz zafundowali nam komentatorzy canal + noi taki jest poziom cracovii na ten czas

Zaloguj aby komentować

Brawo Adaś !!!!

Z Cracovią gówno osiągnąłeś to niech Ci się w Areczce wiedzie !!!!

Zaloguj aby komentować

probiez forever

przychylam się do zwolenników probieza dać mu czas nawet w 2 lidze brawo

Zaloguj aby komentować

BRAWO

Dla ZET i reszty krzykaczy co zwolnili Zielińskiego, to wy nas spuszczacie w tym momencie do 1 ligi, a nie piłkarze z tym pajacem na ławce na czele!!

PASY!!

Ale zostawienie Zielińskiego to było takie same ryzyko jak zatrudnienie Probierza. Co pokazał Zieliński w tamtym sezonie? Do 12-13 kolejki było naprawdę dobrze, ale potem się zaczął zjazd w dół i nerwowa gra o utrzymanie. Choć jak pisałem po zatrudnieniu Probierza gdy zaczął robić czystkę, że może się na tym przejechać, że najpierw powinno się załatwić zmienników na podobnym czy lepszym poziomie, tylko np. o innym charakterze, a potem wyrzucać. Pewne osoby moim zdaniem powinny zostać i Probierz powinien im dać szanse pół roku i po pół roku zdecydować. Szkoda tych też dwóch transferów z I ligi, bo to jednak załatwiliśmy dwóch wybijających się zawodników z I ligi i jeden się wystraszył Probierza, a drugi został odstrzelony, bo za dużo tkanki tłuszczowej. Jednak Fin jak chciał zostać to powinien dostać szanse, powinno się go wziąć na obóz i zbić mu tą wagę po prostu, a nie tak odstrzelić. Zresztą można go było pod koniec okna wypożyczyć do I ligi czy sprzedać, a tak to odszedł za darmo, jeszcze mu coś pewnie mu musieli zapłacić za zerwanie kontraktu. Bo Kądzior nie przyjechał na testy medyczne, jak się dowiedział, że Probierz trenerem i po prostu kontrakt nie wszedł w życie, ale kontrakt Fina był ważny.

Zaloguj aby komentować

PASY

zmień pseudonim na PSY! choć przepraszam raczej tego nie rób bo to by ubliżało prawdziwym psom nie tym z Geymnta. Bo zwykły prawdziwy pies bije cię na głowę z inteligencją.

Zaloguj aby komentować

psem to jestes ty

jak oni wszyscy kibice sukcesu i to cie zdradza buda piesku buda

Zaloguj aby komentować

PSIE GTSOWSKI

na złą stronę trafiłeś, tak ci zależy na spadku CRACOVII to idź się tym chwalić na stronach psiarni!!

Zaloguj aby komentować

......

sam sie kuźwa spuść i zmień nika po to obraza dla naszego klubu

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Znowu dziadostwo

TenSiplak drugi mecz zapierdala

Zaloguj aby komentować

Tak mułowatego...

...komentowania to dawno nie słyszałem. Łazienkowskie słoiki w natarciu!!!

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

SportSklep24.pl: Oficjalna piłka Euro 2016

Pilka-nozna-adidas-EURO16-Beau-J_[71708]_1200

W SportSklep24.pl  można już kupić oficjalną piłkę Euro 2016 dostępną w kilku modelach.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

Niestety wlad ma zupełną rację: Dytiatiew jest żałośnie drętwy technicznie a poza tym b...
Nie licząc skislej mamy tyle samo punktów co 8 miejsce......
Dziękuję za zdobyte trzy punkty, dziękuję za emocje do samego końca.
Gdy widzę walkę, zaangażowanie, radość po bramkach to wiem że nie jest tak źle jak niek...
Do tego Wdowiak, Struzik i Piszczek za debiutanckie gole w Cracovii no i 3 zwycięstwo z...
Bramka Piszczka może się przełamie.Cieszy tez pierwsze trafienie Struźika fajnie by był...
ty to już pierdolisz żeby pierdolić
Może rzeczywiście to idzie w dobrym kierunku ??
Dobrze że nie zagra za kartki...on tak prymitywny że wstyd dla ekstraklasy..Dobrze może...
A ja się wybieram na mecz dopiero w sobotę! T.P obudźcie się!
w tym artykule jest wszystko dokładnie opisane tak jak jest. Wręcz wyłożone jak kawa na...
post:
cracovio
Niedługo nasze trybuny zapełnią się kulturalnymi kibicami z Reymonta, którzy tak jak ch...
Dzięki za linka, sprawdzę sobie.
Dzięki profesorze że pan jest i niech pan nie słucha idiotów. Większość kibiców jest z...
podnosi się z dna idzie do przodu a kibole nie są zadowoleni trener prosi prawdziwych k...
Popieram autora i piszących pod tym postem komentarze nic dodać nić ująć.
Jeśli ktoś widząc co dzieje się z Wisłą nawołuje jeszcze przeciwko Prof Filipiakowi mu...
Mysle ze Cracovia powinna pomyslec o odkupieniu od GTS, czesci ziemi w Cichym Kaciku do...
post:
cracovio
jak przeczytalem Twoj wpis to j***em ze smiechu na podloge. dziecko wychodzace za reke...
post:
cracovio
Poldek po pijaku to pisałeś czy jak? To na Cracovii dziecko z jakimś Żydem za rękę ma w...
Stanowski z weszlo.com twierdzi, że klub z Reymonta ma długów na 80 milionów i by dosta...
Bajki na dobranoc opowiadasz? Majątek Radwańskiej jest wyceniany a około 100 mln zł. Z...
Jak już biznesmeni będący równocześnie kibicami GTS się wycofali to już na 99,9% po nic...
wisła już jest na granicy upadku prawdopodobnie 4 liga choć mają dużo lepszych kibiców...
Skisła 4 liga no gdzie Ci inwestorzy co.