Terazpasy.pl / Piłka nożna / Mecze / Ekstraklasa / Liga: Cracovia – Ruch Chorzów 2:1 (2:0) – Stadion odczarowany - Zobacz skrót meczu

Liga: Cracovia – Ruch Chorzów 2:1 (2:0) – Stadion odczarowany - Zobacz skrót meczu

2:1 – 60 min. - Mariusz Stępiński, głową z 5 metrów

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Sretenović, Polczak, Jaroszyński – Covilo, Dąbrowski – Kapustka (86 Budziński), Cetnarski (66 Zjawiński), Rakels (90 Wdowiak) – Jendrisek

Rezerwowi: Pilarz, Dialiba, Zjawiński, Wołąkiewicz, Rymaniak, Budziński, Wdowiak

Trener: Jacek Zieliński

Ruch: Potnocky – Konczowski, Grodzicki, Koj, Szyndrowski, Surma (74 Podgórski), Urbańczyk, Zieńczuk, Mazek, Lipski, Stępiński

Rezerwowi: Skaba, Cichocki, Gigolaev, Iwański, Podgórski, Lenartowski, Szewczyk

Trener: Waldemar Fornalik

Sędzia: Paweł Gil

Żółta kartka: Jaroszyński, Dąbrowski, Covilo – Lipski, Koj, Grodzicki

LINK: Cracovia – Ruch Chorzów 2:1 (2:0) – zobacz skrót meczu

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Zagłębiem Lubin w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiło pięć zmian. Miejsce Krzysztofa Pilarza, Bartosza Rymaniaka, Huberta Wołąkiewicza, Marcina Budzińskiego i Dariusza Zjawińskiego zajęli Grzegorz Sandomierski, Deleu, Paweł Jaroszyński, Erik Jendrisek i Deniss Rakels.

Piłkarze Cracovii od początku spotkania przejęli inicjatywę i gra toczyła się głównie na połowie gości. W 6. minucie Pasy stworzyły pierwszą, groźną akcję bramkową po której bramkarz gości z największym trudem wybił piłkę na róg po strzale głową Rakelsa. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Mateusza Cetnarskiego piłka trafiła do Damiana Dąbrowskiego, który celnie uderzył z 12 metrów, bramkarz zdołał odbić piłkę, ale przy dobitce z trzech metrów Denissa Rakelsa był bezradny. 1:0 dla Cracovii!

W 17. minucie z rzutu wolnego celnie uderzył Zieńczuk, ale bramkarz Cracovii Grzegorz Sandomierski pewnie interweniował. Dwie minuty później po efektownym zagraniu Kapustki z 12 metrów tuż nad poprzeczką strzelał Rakels. W 28 minucie Grodzicki uderzył groźnie głową po dośrodkowaniu Zieńczuka z rzutu wolnego, ale Sandomierski świetnie obronił. W 33 minucie w zamieszaniu w polu karnym Cracovii strzelał Mazek, ale i tym razem bramkarz Cracovii złapał piłkę. W 39 minucie głową celnie uderzył Paweł Jaroszyński, ale na drodze piłki do siatki stanął... Covilo. Po chwili akcję Cracovii celnym strzałem zakończył Bartosz Kapustka, ale bramkarz Ruchu złapał piłkę. W 43 minucie kapitalnie w dolny róg bramki z rzutu wolnego uderzył Mateusz Cetnarski ale i tym razem Potnocky obronił.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Cracovia strzeliła drugą bramkę! Erik Jendrisek wrócił piłkę spod linii końcowej na szósty metr do Denissa Rakelsa, a ten nie dał szans bramkarzowi! Do przerwy 2:0 dla Cracovii!

W przerwie meczu w składach obu drużyn nie zaszły żadne zmiany. Na początku drugiej połowy obraz gry nie zmienił się i nadal Cracovia dominowała na boisku. W 54 minucie po efektownej akcji prawą stroną boiska piłka trafiła do Rakelsa, który uderzył celnie. Po chwili w dobrej sytuacji znalazł się Covilo, ale i jego strzał Potnocky obronił.

W 60. minucie po koszmarnym błędzie defensywy Pasów Ruch strzelił kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu spod linii końcowej boiska piłka trafiła na piąty metr do zupełnie nieobstawionego Stępińskiego, który strzałem głową umieścił piłkę w bramce. 2:1 dla Pasów.

W 66. minucie pierwsza zmiana w Cracovii. Boisko opuścił Mateusz Cetnarski, a jego miejsce zajął Dariusz Zjawiński. Od momentu zdobycia kontaktowej bramki Ruch przejął inicjatywę na boisku. Między 70 a 73 minutą goście trzykrotnie – po uderzaniach Grodzickiego, Gigołajewa i Mazka - poważnie zagrozili bramce Cracovii.

W 87. minucie Marcin Budziński zastąpił Bartosza Kapustkę. W 90 minucie Deleu wrzucił piłkę w pole bramkowe, ale Dariuszowi Zjawińskiemu zabrakło centymetrów żeby sięgnąć piłkę. W doliczonym czasie gry Rakelsa zmienił Mateusz Wdowiak.

Koniec meczu! Cracovia wygrywa pierwszy mecz na własnym stadionie w tym sezonie!

cdn.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

koledzy

sprawdźcie ostatnie transfery w ekstraklasie i zobaczycie co wzięły inne drużyny i jakie są tego skutki,w dzisiejszych czasach 90% sukcesu to zarząd i trener to widać gołym okiem,o tym mówił niedawno frankowski,piast Gliwice jest tego przykładem,Wołąkiewicz jest po ciężkiej kontuzji i bardzo długo nie grał i nikt o niego nie zabiegał,cała ekstraklasa przywiązuje ogromną wagę do transferów moim zdaniem Cracovia ostatnio najmniej się wzmocniła,jest szansa że wzmocni ją już niedługo Nowak.Cała nadzieja w Jacku Zielińskim I Januszu Filipiaku

Poldek

Ja tam cię za analfabetę nie mam, ale nie zgadzam się, że zrobiliśmy najgorsze transfery w lidze.Może nie najlepsze, ale też nie najgorsze. Wołąkiewicz i Wójcicki to zagrali tylko źle w w jednym meczu, a Sandomierski jest dobrym konkurentem dla Pilarza. I jeszcze z paroma sprawami jak pisałem.

Zaloguj aby komentować

Opson

Poldek tylko pije Balsam Kresowy, a ćpiesz to ty:) No bo jak piszesz "ja może i czasem nie 100% racji", to raczej ćpiesz:) Bo tak w rzeczywistości to może i czasem 1 na 10 masz racje:) Opson a może Mirota ci coś dosypuje?:)

Polduś

to po kapuście i fasoli Cię tak pierdzi na tym forum..

OPSON

ĆPAM KARTOFLE CZOSNEK KWAŚNE MLEKO KAPUSTĘ POMIDORY OTRĘBY FASOLE PAPRYKĘ PIEROGI RUSKIE RYBY I JESZCZE WIELE DOBRYCH OWOCÓW ITD..WYMIENIAM CI TO DLATEGO ,ŻE E JAK BYŚ ZACZĄŁ TO JEŚĆ, MOŻE TO WYLECZYŁ BYŚ SIĘ Z DUCHOWEJ I INTELEKTUALNEJ NĘDZY,TRZEBA SZUKAĆ RATUNKU DLA CIEBIE BIDAKU!

Poldek

Mam takie pytanie do Ciebie - co Ty gościu ćpiesz :) Ja może i czasem nie 100% racji, może jestem w pewnych sprawach zacietrzewiony - ale Twoje nawiązania to prawdziwy narkotykowy lot!

Filipiok

...a można się śmiać przez łzy? :D

koledzy-

śmiejemy się czy płaczemy?

koledzy

wiem że nie jesteście zadowoleni że dostajecie za dużo informacji bo to zmusza was do zmian oceny rzeczywistości ale to tylko pomoże wam to was rozwinie,będziecie inaczej myśleć i inaczej glosować inaczej patrzeć na rzeczywiśtość i poznawać prawdę

koledy

cieszę się że zrobiliście ze mnie gwiazdę i analfabetę przynajmniej coś się dzieje jest wesoło "popadam z skrajności w skrajność,ja fikam" to słowa poety,jacka śliwy vel Zilberszteina z filmu konsul, który był z Rzeszowa,żeby było wam wesoło i we Wrocławiu w wynajętym hotelu sam zrobił się konsulem Austrii,bardzo szanowanym przez długi czas zanim go nie zamknięto oczarował wszystkich.Wracając do piłki,to co zrobił Piast Gliwice już dawno robi się wszędzie, jest taki okres w historii piłki nożnej,młody Messi z rodzicami sprowadzony do Barcelony przez działaczy z Argentyny,młodziutki Piszczek że śląska do Darmstadt,SĄ NAWET SZKÓŁKI INTERNATY NA WZÓR SZKÓL JEZUITÓW ZACZĄŁ TO ROBIĆ JOHAN KROIJF W BARCELONIE ITD.PIAST GLIWICE MA UMOWY PODPISANE TYLKO DO KOŃCA SEZONU Z TRENEREM I PIŁKARZAMI,prawdopodobnie ich rozkupią!

...

Uhh... dobrze, że mamy takie gwiazdy na tym wortalu jak Poldek i opson. Pierwszy zna całe Podkarpacie i jak się okazuje ma też wejście do szatni i zarządu niemal każdego klubu w Polsce. Drugi, choć ma niewielkie pojęcie o geografii (ze szczególnym uwzględnieniem miast leżących w Małopolsce), ma za to pewny wjazd na Babińskiego i swój tajny przyczółek w Sieprawiu ;]

Kibic

Niet, wszystko od poldka i cipsonka zależy!

Poldek

Dużo czynników się na sukces, I uważam, że Frankowski plecie głupoty jak tak mówił:) 10% tylko zależy od zawodników?

Monk

Dokładnie wszystko się może zmienić, jak piszesz Bełchatów chyba w 15 kolejce jeszcze był na 3 miejscu, a co było każdy wie. W sumie to nawet trudno wytłumaczyć.

Panowie

troszkę jeszcze kolejek do rozegrania zostało. Piastowi idzie teraz bardzo dobrze ale jak będzie dalej to zobaczymy. Rok temu po dziesięciu kolejkach GKS Bełchatów był na drugiej pozycji.

ςehtan

Jak zwykle nie masz racji. Po prostu taki Podoliński nie miał szans bycia mentorem dla dorosłych piłkarzy. Taki siurek jest dobrym trenerem dla juniorów, a nie dla ułożonej ekipy. Tu trzeba było po prostu kogoś kto budzi respekt. Może jeden czy dwóch nie chcieli ciężko trenować, ale na pewno nie wszyscy się sprzymierzyli przeciwko niemu. Nie rób z tego śmiesznego Pana ofiary

Poldek

Jesteś strasznym analfabetą, włącz chociaż sprawdzanie pisowni w przeglądarce światły Panie z Podkarpacia :D Brak słów

kibic1995

chciałem ci tylko powiedzieć ze Tomasz frankowski mówił,że mamy takie czasy że 90% sukcesu to zarząd + trener i mówił to już dawno,bo są takie czasy.Kręcina doskonale rozeznał sytuację, i postawił na trenera i porozumiał się z nim w 100%,najpierw zrobił bardzo dobry wywiad,podobnie w Cracovii ale już słabiej, śmiem twierdzić że wybór Zielińskiego to najlepsza decyzja Cracovii odkąd Cracovią rządzi Filipiak,JESZCZE NIE WIADOMO CZY MAMY TAKIEGO NOSA TRANSFEROWEGO JAK PIAST GLIWICE,CZAS POKARZE!

Poldek

No widzisz odeszły dwie gwiazdy, zrobili parę transferów i są na 1 miejscu, ale mi o to chodziło, że przed sezonem nikt im takich rzeczy nie wróżył. A teraz po fakcie to każdy może taką analizę zrobić, że dobre transfery były:) Jak pisałem przed 1 kolejką nikt nie mówił, jakie to transfery Piast zrobił i będą grać w czołówce:) Tak samo jak lechia robiła transfery to nikt nie mówił, że będą po 10 kolejkach tak nisko. Po fakcie to każdy mądry:) U nas też wiele razy tak było, że przychodzili zawodnicy z nazwiskami z doświadczeniem w dobrych ligach i się wydawało, że nie wiadomo co będzie, a było rozczarowanie. Po fakcie to każdy analizuje dobrze:)

kibic 1995

z gliwic odeszly dwie gwiazdy kamil wilczek krół strzelców ekstraklasy i konstanty wasiliew pilkarze z najwyższej półki w ekstraklasie, zobacz jaka zmiana, trener i paru nowych piłkarzy,więc nie plec głupot tylko sprawdź,czytaj analizuj jak nie wiesz nie pleć

gehtan

ty gadasz głupoty mam doskonale rozeznanie w paście bo znam ludzi w tym mieście z najwyższej półki,wszystko zaczęło się o wielkich zmian w zarządzie przyszedł Kręcina wymieniono zarząd i drużynę odeszli najlepsi, piłkarze też,trener z Czech wybrał sobie wielu piłkarzy i z nimi przybył,to był warunek jego startu w ekstraklasie czyli transfery a później bardzo dogra praca z dobrym trenerem

...

Poldek gadasz głupoty. To co teraz wyprawia Piast zawdzięcza przede wszystkim swojemu trenerowi, który przygotował ich w przerwie świetnie fizycznie. Zapieprzali tam po prostu jak w Niemczech i teraz są tego efekty - goście mają sił na pełne 90 minut i mają te dwie porażki to ogólny bilans jest chyba na plus. Największym hamulcem u nas w lidze są głowy piłkarzy bo jeśli trener wprowadza mordercze treningi to inteligentny i chcący coś osiągnąć zawodnik wie, że to zaprocentuje i ciśnie na maksa. Niestety u nas jest ta dziwna mentalność, że jak jest za ciężko to gramy przeciwko trenerowi :)

Poldek

Nie mówi mi, że przed sezonem popatrzyłeś się na transfery Piasta i wiedziałeś, że będą mieć takie wyniki:) Nikomu w to nie uwierzę:) Teraz to każdy mądry i Frankowski sobie może mówić co chce, przed 1 kolejką nie słyszałem by ktoś tak mówił.

Sandomierski

wreszcie bramkarz który wykorzystuje całe pole karne jakie mu dano , jedynie czego mozna pozazdroscic Pilazowi to refleksu na lini .Deleu podwaja potraja gre na prawej stronie centry wprost na nos pierwszy skład obowiązkowy Jendrišek z meczu na mecz coraz lepiej, bedzie mocnym punktem , Z Lechem 3 pkt jak nic POZDR .

Mecz

Stadion odczarowany, Rakels odczarowany, w tym meczu jak w tamtym sezonie wiele razy, lis pola karnego i mistrz dobitek, dlatego pisałem kiedyś, że on powinien grać na środku, bo ma większe szanse wtedy na gola, gdy się znajduję w polu karnym w świetle bramki i zawsze mu się może dobitka trafić lub piłka wpaść pod nogi, jak to się mówi "piłka go szuka". Fajnie to dziś wyszło, choć trzeba przyznać, że pod koniec Ruch miał lekką przewagę i więcej sytuacji, było ciut stresująco. Teraz walnąć Leszka i na legie jechać na luzaku, oni muszą, a my możemy, a nasi potrafią dobrze grać czasami z faworytami więc wszystko się może zdarzyć.

Hetairoi13

Hehehe dobre porównanie :) Co do transferów jakie robi Lechia to ekhm... tam się dziwnie buduje zespół. W zasadzie co pół rundy jest wymiana połowy składu a w takim systemie nigdy się nie zgrają. Co do Maka to sorry ale jego bym u nas nie chciał - przecież do zdeklarowany kundel z drugiej strony Błoń, tak jak opson :)

Hetairoi13

W sumie masz racje:)

Kibic1995

Wiesz dlaczego Sandomierski minął się z dośrodkowaniem?
Bo wychodzi do dośrodkowań.
Krzysiu nie wychodzi nigdy dlatego też nigdy się nie minie ;)

Poldek

Nie wiadomo co by było bo czasami za dużo transferów "gwiazd" kończy się odwrotnie niż się wszyscy spodziewają. Ale pewnie z Maka lub Kuświka i Peszki do tego oraz jakiegoś obrońcy na lewą trener by się ucieszył.

cracovio

gdyby takie transfery miał Zieliński jak np. Lechia itd.,to bylibyśmy liderem ekstraklasy,Cracovię trzeba wzmocnić,to konieczne,mamy wspaniałego trenera ,panie Januszu PROSIMY O POMOC!

...

Wołąkiewicz, Wójcicki i Sandomierski to nie transfery z ostatniej półki - nie wiem jak można w taki sposób do tego podchodzić? Co do meczu to poza ostatnią interwencją Sandomierski spisał się znakomicie i powinien wyjść w pierwszym składzie z Lechem. Jaroszyński pierwsze 10-15 minut miał nerwowe i złapał nawet kartkę ale potem już chyba się uspokoił. Cieszy mnie to, bo przyda nam się rywalizacja na lewej obronie - choć z Lechem bym chyba wystawił Wołąkiewicza.

Co do tej nerwowości to błąd kilku piłkarzy. Sreten, Polczak i Covilo stali sobie w polu karnym, a między nimi piłkarz Ruchu. Deleu chyba w tej sytuacji też powinien podbiec do Zieńczuka by blokować dośrodkowanie. Dodatkowo schodzi Cetnarski, a nie ukrywam, że w tym momencie jest to jeden z najlepszych piłkarzy u nas, który dodatkowo myśli na boisku.

Brawa dla całego zespołu i oby tak dalej! :)

Poldek

Wójcicki, Wołąkiewicz i Sandomierski to nie powiedziałby, że to transfery z ostatniej półki. Wójcickiego chciała też Jagiellonia np. Na następnych 2 też pewnie byli chętni. Raczej to nie było tak, że ich nikt nie chciał i Cracovia ich wzięła. Nie powiedziałbym, że to były najsłabsze transfery w ekstraklasie. Wołąkiewicz całkiem solidny obrońca według mnie i myślę, że go trener Zieliński chciał, choć może nie z myślą o lewej stronie. Ale Jaroszyński grał teraz naprawdę dobrze. Wołąkiewicz może być konkurentem i dla stopera i dla lewego obrońcy. W sumie przydał by się lewy obrońca jeszcze i napastnik, może w zimie przyjdą. Co do reszty co napisałeś się zgadzam, ktos powinien ci polać tego trunku http://paletawin.pl/wodki/332-wodka-balsam-kresowy-36-05l.html
Powinieneś lubić:)

Hetairoi13

Ale też trzeba przyznać, że Sandomierski w samej końcówce wyszedł do dośrodkowania i minął się z piłka ta spadła między naszych zawodników, a Ruchu, miał trochę farta, bo jakby to wtedy wpadło na 2-2 to jego występ by był oceniany poprzez ten błąd i nie wiadomo kiedy by znów zabronił. Te ostatnie ok. 20-30 minut to był stres, bo Ruch miał z 3 naprawdę bardzo dobre sytuacje po strzeleniu gola, w tym raz jakiś na szczęście źle przyłożył nogę z 2-3 metrów, nie wiem czy nasi się zestresowali po straceniu gola czy nie mają siły, ale ostatnie 30 minut to była przewaga Ruchu. Ale sytuacja jest naprawdę dobra, a biorąc pod uwagę, że Lech jest w dość dużym dołku to 3 punkty w następnym meczu są naprawdę realne.

cracovio

gdyby Zieliński miał lepsze transfery a nie te z ostatniej półki, ale takie jak chce,to Cracovia może sięgnąć wreszcie po mistrzostwo,W TYM SEZONIE CRACOVIA MIAŁA NAJSŁABSZE TRANSFERY W EKSTRAKLASIE,Zieliński chciał super obrońcy i koniecznie super napastnika,chociaż teraz bardzo liczy na Nowaka,DLA MNIE ZIELIŃSKI TO PERŁA CRACOVII i jeszcze szacunek dla Podolińskiego,który przygotował zespół i dokonał świetnych transferów,także szacunek dla Stawowego który dwa razy wprowadził Cracovię do ekstraklasy,PATRZMY W PRZYSZŁOŚĆ I PRZESTAŃMY SIĘ OPLUWAĆ,CRACOVIA IDZIE TRON!

Przy lepszej skuteczności

Wygrywalibyśmy do przerwy 3,4 bramkami, naprawdę kawał dobrej gry w 1 połowie. Kiedy ruch strzelił bramkę, nasi się strasznie spięli i zaczęła się kopanina. Stąd sytuacje dla przeciwnika. Do tego zejście Cetnarskiego osłabiło ofensywę.
Najbardziej cieszy mnie jednak brak Pilarza na bramce i obecność Sandomierskiego, mam nadzieję, że zostanie już w bramce na stałe.

Dziękuję i gratuluję :)

Świetne posunięcie trenera ze zmianami. Brawo, miał Pan nosa :) Pierwsza połowa bardzo dobra. 33 dośrodkowania w pierwszej połowie robią wrażenie. Fajnie działały skrzydła. Druga połowa nerwowa. Trzy punkty jednak zostają w Krakowie. Brawo i dziękuje.

Kibic1995, Sehtan

Już wielokrotnie na tym forum pisano żeby olewać Opsona. Kolejny raz potwierdził, że jest zwykłym prostakiem / nie będę określał Go dosadniej bo to mimo wszystko kibic Naszej Cracovii/. Cieszę się z sukcesu Podolińskiego w debiucie, chociaż żal mi Szatałowa....Jeśli chodzi o sam mecz to Sandomierski zasłużył na numer 1 w bramce tak jak i Jaroszyński na lewej obronie !

Opson

Muflonie jedno pytanie - gdzie leży Bielsko Biała? :D Jesteś tak komiczny, że nic tylko drzeć z ciebie łacha!

Sprawa druga - Stawowy styl = 15/16 miejsce w lidze, do tego dochodzą betonowe zabawki i branie wszystko na klatę. Poza tym co robi teraz WS?

Sprawa trzecia - Podoliński wygrał mecz po przejęciu drużyny i sam mówi, że źle zrobił wprowadzając od razu swój system w Cracovii. Potrafi się przyznać do błędu i szacunek mu za to. Dobrze, że gramy z Podbeskidziem jeszcze w tym roku.

Kibic1995

No ja go nie wyzywam, to zwykły ch......k :D Stwierdzam fakty. Zwykły muflon :P

Opson

Pożyjemy zobaczymy. Jak dla mnie raczej nie będzie tak, że pod koniec sezonu zasadniczego nie będziemy mieć szans na pierwszą 8, ale czy będziemy mieć zapewnioną pierwszą 8 przed 30 kolejką, czy nie to nie wiem. Szanse 50/50. I też zobaczymy też co Podoliński pokaż w Podbeskidziu. W lidze dobrze zaczął. A ty chłopie z tym wyzywaniem go to jesteś tragikomiczny.

Kibic1995

Tak jak już wcześniej mówiłem, awansujemy finalnie go grupy mistrzowskiej. A potem do kwalifikacji LE - bo nie mamy na garbach śmiesznego Podochujka! Brawo Cracovia, brawo Stawowiy style! :)

SKANDAL NA PARKINGU

W trakcie naszych spotkań pracownicy ochrony blokują czynny automat tabliczką zakaz opłat banknotami,po dzisiejszym meczu pracownik odmówił również przyjęcia zapłaty w kantorku wyposażonym w kasę fiskalną tłumacząc się z kolei brakiem drobnych i wysłał sporą grupę ludzi na zewnątrz po rozmianę zastraszjąc wezwaniem grupy interwencyjnej,to jawne naciągactwo bo minuty płyną,nagrywając całe zajście zerwaliśmy lipną kartkę bez jakichkolwiek podpisów i pieczęci i o dziwo automat bez problemu przyjął banknoty od wielu osób,Pan szybko wziął karteczkę i powiedział że chyba się naprawiło.Parking ZIKIT pod MUZEUM NARODOWYM.Czy to chodzi tylko o nasze mecze może obsługa dopinguje inny klub.Proszę o pomoc ludzi którzy mają coś wspólnego z UM Krakowa.