Terazpasy.pl / Piłka nożna / Konferencje prasowe / Trenerzy i piłkarze przed meczem Cracovia - Szachtior

Trenerzy i piłkarze przed meczem Cracovia - Szachtior

Trenerzy i piłkarze przed meczem Cracovia - Szachtior

W piątek późnym popołudniem na stadionie przy ul. Kałuży odbyły się dwie konferencje prasowe. Przed treningiem Szachtiora Soligorsk z dziennikarzami spotkał się trener tego zespołu Jurij Wergiejczik , a godzinę później z przedstawicielami mediów rozmawiał trener Stefan Majewski .

Obu trenerom towarzyszyli kapitanowie drużyn Arkadiusz Baran i Andriej Leonchin oraz Karol Kostrubała i Nikołaj Bronchiłow .

majewski-wergiejczik

.

Jurij Wergiejczik, trener Szachtiora Soligorsk:

werejczik-jurij-soligorsk-20-06-2008

- Przed tym meczem nie mieliśmy specjalnych przygotowań. Mamy bardzo napięty harmonogram, bo oprócz meczów ligowych mieliśmy mecz naszego pucharu. Po prostu nie mieliśmy czasu i możliwości, aby się specjalnie przygotować. Ostatnni mecz rozegraliśmy 18 czerwca i teraz podstawowym zadaniem jest odzyskanie świeżości przez naszych piłkarzy.

- Czy Pan coś wie o grze Cracovii? Czy zbierał Pan materiały, video?

- Zespół dla nas jest nieznany, nie mamy żadnych informacji o Cracovii. Mam nadzieję, że pierwsze 15 minut jutrzejszego meczu otworzą nam oczy i już będziemy wiedzieć, co mamy zaoferować rywalom. Natomiast nie można powiedzieć, że nie mamy żadnego wyobrażenia o poziomie gry polskich piłkarzy, dlatego, że ostatnnio mieliśmy dwa spotkania z polskimi drużynami Widzewem i Arką i możemy wnioskować, że Cracovia będzie trochę silniejszą drużyną, ale myślę, że sobie poradzimy.

- Pana drużyna startuje w europejskich pucharach już po raz szósty, a Cracovia startował dopiero raz i to 25 lat temu. Czy to Pana zdaniem może mieć znaczenie?

- To prawda, że jesteśmy bardziej doświadczonym zespołem, ale w ostatnich latach nastąpiła duża rotacja w składzie naszego zespołu. Zawodnicy, którzy mieli doświadczenie międzynarodowe odeszli, z tamtego składu zostało 3, 4 piłkarzy. Teoretycznie mmamy przewagę nad rywalami, ale wszystko pokaże gra.

- Jaki cel stawia sobie drużyna Szachtiora w rozgrywkach Intertoto, bo Cracovia chce poprzez te rozgrywki awansować do Pucharu UEFA?

- Przede wszystkim mamy przejść Cracovię, a co będzie potem to zobaczymy.

- Dlaczego nie obserwowaliście Cracovii? Dlatego, że czujecie się tak mocni, dlatego, że nie ma takiego zwyczaju, czy dlatego, że nie udało się zgromadzić odpowiednich materiałów?

szachtior-soligorsk

- Zazwyczaj staramy się, aby pozyskać jakieś materiały o rywalach, ale tym razem nie mieliśmy takiej możliwości.

- Jakiś usłużny Białorusin mieszkający w Polsce mógł przekazać choćby kasetę z meczu z Canal Plus...

- Ostatnio byłem na stażu w Dortmundzie i tam też padło pytanie dlaczego nie analizują meczów swoich rywali. Usłyszałem taką odpowiedź: ?staramy się skoncentrować na własnej grze?. Myślę, że coś w tym jest.

- Przywiózł Pan najmocniejszy skład czy kogoś brakuje? W ostatnim meczu ligowym Wasz napastnik Krot zszedł z boiska w 29 minucie ? to była kontuzja czy był Pan niezadowolony z jego gry?

- Jeśli chodzi o skład naszej drużyny, to chciałbym, aby ten skład był jeszcze mocniejszy. Mamy pewne problemy jeśli chodzi o atak, bo dwóch czołowych zawodników ma kontuzje. Ale mamy też młodych zawodników, którzy mam nadzieją potrafią ich zastąpić.

- Jaki budżet ma Szachtior Soligorsk?

- W ostatnim roku mieliśmy 3 miliony dolarów.

- Kiedy graliście z Widzewem i z Arką?

- W lutym i w marcu.

.

Stefan Majewski, trener Cracovii

majewski-stefan-20-06-2008

- Jeśli chodzi o sprawy zdrowotne ? może tak zacznę ? mamy małe problemy, bo wypadł nam Tomek Moskała, który dostał dzisiaj wysokiej temperatury. Przypuszczalnie nie będzie jutro grał. Nie wiadomo też co jest z Bartkiem Dudzicem ? dzisiaj po treningu będę troszeczkę więcej wiedział. Wydaje mi się jednak, że występ tych dwóch zawodników jest wykluczony. Jeżeli chodzi o pozostałych zawodników, to wszyscy są zdrowi. Mamy nadzieję, że ten krótki okres czasu jaki mieliśmy do meczu wykorzystaliśmy optymalnie. Zdajemy sobie sprawę, że nasz rywal jest w trakcie sezonu, i jest troszeczkę lepiej przygotowany, ale mam taką nadzieję, że my gramy u siebie i będziemy robić wszystko, aby to spotkanie rozstrzygnąć na naszą korzyść.

- Czy Wasiluk i Krzywicki mogą jutro grać?

- Tak, mogą grać.

- A co jest z Dudzicem? To jakieś sprawy mięśniowe?

- Nie ma żadnego uszkodzenia, ale jak zawodnik na początku przygotowań czuje ból to nie należy go obciążać, bo gdyby teraz cokolwiek się zdarzyło, to miałby trzy tygodnie przerwy, a to jest okres przygotowawczy i byłoby to dużą stratą dla niego. Dlatego wydaje mi się, że nie jest potrzebne takie ryzyko.

- Ma Pan rozeznanie co do wartości drużyny Szachtiora?

- Oglądaliśmy kilka meczów. Zawodnicy zobaczyli w całości pół meczu. Dzisiaj i jutro zobaczą specjalnie przygotowane skróty. Myślę, że jest to zespół w naszym zasięgu. Nie będzie łatwo, ale nie jest to jakiś wybitny zespół, czy przeciwnie nie jest to słabeusz. Jest to podobnej klasy zespół, a mam nadzieję, że w dwumeczu Cracovia okaże się lepsza.

majewski-baran-kostrubala-20-06-2008

- Zrobił się Panu problem w ataku, bo wypadło dwóch zawodników...

- Na pewno tak, dlatego cieszę się, że został zatwierdzony nowy nabytek Marcin Krzywicki. Mam nadzieję, że wszystko okaże się dobrze i jak będzie trzeba to wystąpi.

- Rzuca go Pan na głęboką wodę. To dobrze czy źle?

- Myślę, że każdy zawodnik chciałby debiutować w tak ważnym meczu. Jak zapytamy Arka czy Kostka czy pamiętają swoje debiuty to w takich meczach zawodnik nie ma nic do stracenia. Tutaj cała odpowiedzialność jest moja, i jeśli go wystawię to wierzę, że chłopak da z siebie wszystko, a myślę, że ten stres go ominie. (...)

- Czuje Pan jakiś dreszczyk emocji, że Puchar Intertoto jest tąp szansą, żeby na dłużej zaistnieć w europejskich Pucharach?

- Wszyscy przystępujemy do tych rozgrywek z nadzieją, że uda nam się awansować, bo jeśli nie to... Nie po to wzmacnialiśmy drużynę, żeby odpaść w pierwszej rundzie, zagrać dwa mecze i nic więcej... Oczywiście doceniamy klasę przeciwnika, ale uważamy, że jest to przeciwnik w naszym zasięgu i zrobimy wszystko, żeby go pokonać. Jeżeli to zrobimy to otwiera się następny mecz do którego przystąpimy z takim samym nastawieniem. Tym bardziej, że jeśli nam się uda to jest zgrupowanie niedaleko Grazu i będziemy praktycznie na miejscu.

.

Arkadiusz Baran, kapitan Cracovii

baran-arkadiusz-20-06-2008

- Trudno ocenić jak jesteśmy przygotowani do tego meczu bo mieliśmy zaledwie kilka treningów, ale czujemy się na siłach, aby to spotkanie wytrzymać. Chciałbym, aby tak się stało, żebyśmy przez 90 minut grali agresywnie z naszym rywalem i mam nadzieję, że tak będzie. Ogólnie czujemy się dobrze. Mieliśmy trzy dni ciężkich treningów, po których czuliśmy się podmęczeni, ale czwartek i piątek były dniami lżejszymi, tak więc jesteśmy w pełni sił.

- Czy do jutrzejszego meczu podejdziecie z myślą, że to jest początek drogi do udziału w Pucharze UEFA?

- Myślę, że z takim podejściem i z takim myśleniem musimy podejść do tego meczu, bo gdybyśmy uważali, że nasza przygoda z tym pucharem to tylko mecz u siebie i wyjazd na Białoruś i kończymy przygodę z Intertoto, to byłoby to nierozsądne podejście. Dlatego chcemy przejść Białorusinów i grać dalej, a czas pokaże jak będzie. Jeśli uda nam się przejść Szachtior to w następnych meczach powinno się nam grać łatwiej, bo będziemy już lepiej przygotowani do sezonu. I stąd nasza nadzieja, że w tych rozgrywkach wywalczymy awans do Pucharu UEFA.

.

Karol Kostrubała, pomocnik Cracovii

kostrubala-karol-20-06-2008

- Na pewno początek tygodnia był bardzo ciężki, bo trenowaliśmy dwa razy dziennie, ale tak jak Arek powiedział czwartek i piątek są dniami lżejszymi i wraca świeżość. Jak by jednak nie patrzeć był to tylko tydzień przygotowań i będzie nam ciężko wytrzymać całe spotkanie. Dlatego musimy pokazać charakter i dać z siebie 120 procent

Crac

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

To są niektórzy piszący bzdury na tym forum
post:
CRACOVIA
Kompromitujesz się ty a nie Cracovia
post:
CRACOVIA
To Ty kurczaku na drugą stronę błoń ; bo cieszy Cię przegrana Cracovii !
Nie podobają mi się takie spiskowe historie. Wiadomo, że mecz pucharowy to wielki wysi...
- Nooo... .
- aaa, tylko hebrajskie?
ktora nie uwzglednia polskich liter.
totalna glupota co niektorych tu piszacych. Jeden pisze wstyd na cala Polske. Tak jakby...
post:
CRACOVIA
spieprzaj na druga stronę błoń!
Kompromitacja ,1 strzał na bramkę, na to patrzyła cała Polska .Dziwota że Cracovii mecz...
Jesteście poje...ni. Tak musiało się skończyć gdyż stoimy przed historyczna szansa zdo...
Żenada wstyd teraz na całą Polskę
- Meczyk ułożony jak talala. Kto widział, to nie uwierzy, że łapiąca formę Cracovia bę...
Ja wiem, że to jebana legła ale takie byki to żenada !!!!
Kto krył tego żołdaka Pekharta
Mamy niepowtarzalną szansę na pierwszy puchar. Jako że nic nie przychodzi łatwo, troch...
Wiedząc, że on jest na w wozie Var i widząc, że raczej przy tych bramkach było wszystko...
Myślę, że Marciniak jak zawsze jest przeciwko Nam, wyjątkowo w tym meczu mógł być w 1%...
Siplakiem to dobry zawodnik gra dobrze na boku obrony i na skrzydło też potrafi, ale pi...
super tempo, intensywnosc i walka. tak trzymac!
Walczyli o każdy metr boiska i jest świetny wynik po świetnej grze:) Wielkie brawa! P....
A ten pajac na boisku gwizdał wszystko i ustawicznie się nabierał na symulkę tego kurdu...
To było coś niesamowitego , brawo ,pokonanie takiego przeciwnika , w takim rozmiarze no...
Ta men-a na WAR co on tam chciał znaleźć żeby nie uznać bramek pierwszej i drugiej. To...
Ganiłem Wdowiaka w poprzednich meczach więc żeby być sprawiedliwym dzisiaj muszę go poc...