Terazpasy.pl / Piłka nożna / Konferencje prasowe / Luka Elsner przed meczem Wisła Płock – Cracovia: „Lider to dodatkowa motywacja, ale nie jedyna”

Luka Elsner przed meczem Wisła Płock – Cracovia: „Lider to dodatkowa motywacja, ale nie jedyna”

2025-08-31 Cracovia - Legia Warszawa 2-1 049-MT9_2159 - Tytko

Przed 8. kolejką PKO BP Ekstraklasy trener Cracovii Luka Elsner w obszernej rozmowie z dziennikarzami opowiedział o zakończonym oknie transferowym, sytuacji kadrowej i wyzwaniach, jakie stoją przed jego drużyną w najbliższych tygodniach. – „Jesteśmy gotowi do gry w kolejnym meczu, który będzie świetną okazją do zmierzenia się z jak na razie najbardziej skuteczną drużyną w Ekstraklasie ” – mówił szkoleniowiec Pasów.

Powrót po przerwie reprezentacyjnej

Po przerwie reprezentacyjnej drużyna wróciła do treningów w pełnym składzie i dobrej formie.

„Cieszymy się, że wracamy po przerwie na kadrę. Jesteśmy gotowi do gry w kolejnym meczu, który będzie świetną okazją do zmierzenia się z jak na razie najbardziej skuteczną drużyną w Ekstraklasie. Jestem też bardzo zadowolony, że wszyscy nasi zawodnicy wrócili zdrowi i w dobrej formie” .

Szkoleniowiec zwrócił uwagę na styl gry sobotniego rywala:

„Mecz z Wisłą Płock będzie inny niż ten z Legią, liczymy, że stworzymy więcej okazji, będziemy mieć więcej celnych strzałów. Wisła jest bardzo efektywną drużyną, dobrze broni i nie bez powodu jest liderem tabeli” .

2025-08-31 Cracovia - Legia Warszawa 2-1 049-MT9_2159 - Tytko

Okno transferowe i odejście Fabiana Bzdyla

Elsner wyjaśnił, że część transferów była konieczna, by wzmocnić rywalizację w zespole, a inne mają zapewnić przyszłość Cracovii.

„Były transfery, które musieliśmy przeprowadzić, żeby zwiększyć konkurencyjność na niektórych pozycjach, zwłaszcza w ofensywie. Były też ruchy, które mają na celu zabezpieczyć przyszłość Cracovii, zawodników młodych, którzy w najbliższych miesiącach będą stanowić o sile zespołu” .

Mateusz Skoczylas ma rozwijać się stopniowo, a odejście Bzdyla było spowodowane jego chęcią regularnej gry:

„Mateusz Skoczylas jest jednym z ruchów z myślą o przyszłości klubu. W zależności od jego formy będzie miał możliwość zdobywania minut w pierwszym zespole albo będzie do dyspozycji Cracovii II” .

„Jestem też trochę smutny, że Fabian Bzdyl opuścił klub, ale jego sytuacja kontraktowa była skomplikowana i jemu też zależało, by być w środowisku, które zapewni mu dużo minut na boisku” .

Sytuacja zdrowotna: Hasić, Glik i Olafsson

Trener omówił sytuację zdrowotną w drużynie. Ajdin Hasic wraca stopniowo:

„Leczenie Ajdina Hasicia przebiega dobrze, pierwsze kroki do jego powrotu są bardzo pozytywne. Musimy jednak mieć świadomość, że od dnia jego kontuzji do momentu jego powrotu do 100% dyspozycji musi minąć około 2,5-3 miesięcy” .

Najwięcej uwagi poświęcono Kamilowi Glikowi, którego powrót do normalnych treningów przedłuża się:

„Przewidywaliśmy, że po tej przerwie na kadrę będzie do naszej dyspozycji, jednak pojawiły się nowe problemy zdrowotne i musieliśmy sobie z nimi poradzić. Udało się to, teraz mamy czystą drogę do jego powrotu, ale zajmie to jeszcze kilka tygodni i mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku będzie gotowy do rywalizacji” .

David Olafsson może już normalnie trenować:

„Na szczęście kontuzja Davida Olafssona w meczu sparingowym z Polonią Bytom nie była poważna i jest gotowy do gry” .

Kontrakt Mikkela Maigaarda

Rozmowy w sprawie nowego kontraktu Mikkela Maigaarda trwają i trener liczy na pozytywne zakończenie:

„Trwają rozmowy między Mikkelem Maigaardem a klubem w sprawie nowego kontraktu i mam nadzieję, że osiągniemy porozumienie. To ważny element naszego składu, co udowadnia swoimi występami. Na pewno do końca sezonu będzie naszym zawodnikiem, a liczymy, że będzie tak też w przyszłości” .

Milan Aleksic i Gabriel Charpentier

Elsner odpowiadał na pytania o gotowość do gry pozyskanych w ostatnich dniach nowych zawodników:

„Milan Aleksić i Gabriel Charpentier to dwie różne sytuacje. Milan jest w pełni gotowy do gry, ma za sobą obóz i rozegrane minuty już w tym sezonie, jest już w treningu i na pewno w tej bądź następnej kolejce będziemy mogli z niego skorzystać” .

„Z Gabrielem musimy być zdecydowanie bardziej uważni, bo wraca po długiej przerwie, więc na razie skupimy się na odbudowie jego strony fizycznej i liczymy, że po doprowadzeniu go do 100% dyspozycji da nam dużo jakości” .

Cel – systematyczne zdobywanie punktów

Na koniec szkoleniowiec został zapytany o pozycję w tabeli: – Lider to dodatkowa motywacja, ale nie jedyna. To nie miejsce w tabeli we wrześniu czy październiku jest najważniejsze, ale to, gdzie będziemy na koniec sezonu. Do tego prowadzi systematyczne zdobywanie punktów tydzień po tygodniu .

Stanisław Malec „Crac”

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Spoczywaj w Pokoju Bracie....
Gdyby piłkarze wchodzili na boisko do muzyki jak np. bokserzy, to wiadomo jaki byłby je...
konieczne wzmocnienie napadu ofensywny pomocnik i przede wszystkim super napastnik i mi...
Wybijanie piłki z pola karnego na oślep, wprost do przeciwnika to nasza zmora. Raz tego...
Niepewna to jest gra, w srodku pola, wybijanie na pale do przodu na napstnika, dobrze z...
Bardzo cieszy zwycięstwo ake niepewne interwencje Madejskiego przy braku szczęścia mogł...
post:
Stroje
Upamiętnienie kurierów tatrzańskich.Najważniejsze że gra dobra.
Alez h…we te nowe stroje. Te białe koszulki wygladaja jak podkoszulki. I do tego czerwo...
Po kontuzji Hasica to nie jest ta.sama drużyna......STRATA HASICA TO STRATA 50 %wartośc...
Mnie się wydaje, że przy tak słabej ławce rezerwowych nadrzędnym celem było nie przegra...
To ma być kreatywność ???
To ma być kreatywność ???
Miało być tak pięknie a na razie jest słabiutko z taką grą to no ma co liczyć na jakieś...
Ale co Olafson robi 90 minut na boisku ???
CRAXA- parodia i żenada
Nie da się oglądać takiego grania Cracovii....z taką gra to zapomnieć o Pucharach........
Okazuje się, że Piła faulował przeciwnika uderzając podbródkiem w jego łokieć i tym sam...
Dzis nic o Rakim... jak wygląda jego sytuacja.Liczymy ,że w formie da nam dużo!
Comarch jako właściciel dawał do budżetu prawie 18 mln w ostatnim sezonie. Teraz pewnie...
post:
Drozdz out
Na razie to tylko Filip to dobry transfer,może częściowo Piła...reszta jeszcze nieiadom...
post:
Drozdz out
Na ten moment jedynie napastnik wydaje się realnym wzmocnieniem, reszta zawodników to n...
post:
Drozdz out
Naprawdę jesteś głupi takie transfery a ty ferment siejesz
Drozdz Out, zaczyna sie rozbior Cracovii, dobra mina do zlej gry,
Postawmy pierwszy ...UTRZYMAC SIE W LIDZE!! Wszystko wyżej to cieszmy się i małymi k...
post:
RAVAS OUT
Pewnie Madejski dostanie szansę w najbliższym meczu