Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / Vinicius Ferreira i Matheus Santos piłkarzami Cracovii

Vinicius Ferreira i Matheus Santos piłkarzami Cracovii

Ferreira-Santos-2018-mks

Dwaj Brazylijczycy Vinicius Ferreira Dias i Matheus Santos Nunes podpisali trzyletnie kontrakty z Cracovią.  Obaj zawodnicy zostali wypatrzeni przez trenera Michała Probierza podczas jego wizyty w Brazylii pod koniec ubiegłego sezonu.

Ferreira-Vinicius-2018-08-31-mks

Vinicius Ferreira Dias jest napastnikiem, ma 19 lat. Do tej pory nie bronił barw żadnego profesjonalnego klubu piłkarskiego.

Santos-Matheus-2018-08-31-mks

Matheus Santos Nunes to 18-letni środkowy pomocnik. Pasy będą pierwszym profesjonalnym klubem w jego karierze.

Ferreira-Santos-2018-mks

Vinicius Ferreira Dias i Matheus Santos Nunes to jedenasty I dwunasty piłkarz pozyskany do Cracovii w letnim okienku transferowym. Wcześniej do kadry zespołu trenera Probierza trafili: Filip Piszczek  (23 lata, napastnik, Sandecja), Maciej Gostomski  (30 lat, bramkarz, Korona Kielce), Adrian Danek  (24 lata, pomocnik), Marcin Budziński  (Melbourne City FC), Gerard Oliva  (29 lat, napastnik, UCAM Murcia), Jakub Serafin  (22 lata, pomocnik, Lech Poznań), Eladio Zorrilla Jiménez (28 lat, napastnik, Real Murcia FC), Cornel Rapa  (28 lat, prawy obrońca, Pogoń Szczecin), Serder Serderov  (24 lata, lewy napastnik FK Jenisej Krasnojarsk) i Janusz Gol  (32 lata, defensywny pomocnik, Amkar Perm).

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Parodia

Transferrowa parodia ostatni dzień to bierzemy co zostało czuję że znowu będzie liczyła się ilość nie jakość wchodzą nowi zawodnicy po 7 kolejkach zanim się wkomponują będzie kolejka 20 i nagle się okaże że się nie nadają brawo Mourinho przez 14 miesięcy nie sprowadził praktycznie żadnego jakościowego zawodnika

mlody69

Probierz o Golu już mówił jakiś czas temu, zresztą na pewno zna tego zawodnika z polskiej ligi choćby. Brazylijczyków oglądał w Brazylii w tamtym sezonie, a potem oni byli w Polsce. Cabrera grał w polskiej lidze, więc go też zna i widział. Więc pod koniec okna załatwiono 2 zawodników którzy grali z powodzeniem w polskiej lidze i dwóch Brazylijczyków których trener obserwował jakiś czas. W sumie tak teoretycznie to Gol i Cabrera są mniejszą zagadką (i jest większa szansa, że te transfery wypalą) niż np. Oliva i Elady. Choć nie twierdzę, że Oliva i Elady byli niewypałami, bo trudno ich oceniać czy byli czy nie, Oliva zagrał ledwie 180 minut w 3 meczach i strzelił bramkę, a Elady raptem 90 w 2 meczach. Ale te ostatnie transfery to akurat nie są takie transfery, że bierzemy kogoś kto jest z zagranicy, nigdy nie grał w polskiej lidze, a widzieliśmy go tylko z nagrań na płycie, a bierzemy takich nieznanych by wziąć. Wiadomo Gol i Cabrera to transfery awaryjne, ale jednak grali w polskiej lidze, anonimowi zawodnicy to nie są i jak ich Probierz chciał to znaczy, że mu pasują.

Zaloguj aby komentować

Transfery

Mnie się wydaje że jak się sprowadza zawodników to ma się jakaś koncepcje gry taktykę wie się co się chce grać i pod to się kupuje piłkarzy a nie kupujemy co jest a teraz będziemy myśleć jak tu teraz grać to jest tak jakby chcielibyśmy jeździć ferrari ale kupujemy części do fiata jakoś może będą pasować chciałbym się mylić i chciałbym żeby Cracovia w końcu zaczęła grać w piłkę

Zaloguj aby komentować

mlody69

A ty znów narzekasz... Jaka znów parodia, Probierz oglądał tych Brazylijczyków w Brazylii, potem byli tu w lipcu. Goście nie mieli profesjonalnych kontraktów więc jakiś wielkich pieniędzy nie kosztowali. Warto spróbować, a nóż się uda. Natomiast Gol przyszedł z o wiele silniejszej ligi niż nasza tam grał w tamtym sezonie regularnie. Cabrera sprawdził się w naszej ekstraklasie w Koronie. A Covilo z Olivą wypadli niespodziewanie, rozumiem, że ty będąc trenerem Cracovii byś to przewidział i sprowadził ich w lipcu, no ale Probierz widocznie nie ma takich zdolności paranormalnych jak ty... Choć wiadomo, że Gol może się okazać drugim Radomskim, a Cabrera drugim Niedzielanem, w Koronie strzelał u nas nie, zawsze jest takie ryzyko. Czas pokaże... Może będzie jak piszesz, że drużyna dopiero przed przerwą zimową zacznie grać na 100%. Jak dla mnie kwestia jest taka będzie straty do pierwszej 8, jak drużyna zacznie punktować i czy Probierz będzie trenerem dalej. Jak na razie Probierz jakieś alibi ma jeszcze, bo sprawa z Covilo czy Olivą były nie do przewidzenia, ale nawet jak będzie trenerem do końca sezonu i nie zajmie lepszego miejsca niż rok temu, czyli by zająć musi wejść do pierwszej 8 to będzie to jego porażka. Gra w drugiej 8 nie była by porażką w jednym przypadku, gdybyśmy zagrali w finale na Narodowym. Wtedy grę w znów w drugiej 8 można by jakoś przełknąć bez poczucia goryczy.

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

I słusznie

jeden z nich nie był gorszy od naszych a nawet miał lepsze statystyki 2 bramki i asysta w 90 min. gry. Słusznie że im nakreślono że nie są piłkarzami na dzisiaj nie będą zawiedzeni a że to ich pierwsze kontrakty to i tak są zadowoleni i mam nadzieje że to wpłynie na nich mobilizująco.

ZET

Oby to był słuszny krok. To młodzi i na pewnie perspektywiczni chłopcy. Tylko się zastanawiam nad jednym. Gdzie oni będą szlifów nabierać gdy np rezerw nie ma? No ale mniejsza oz tym. Nie ma co marudzić!

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Pilke czeka taki sam los, produkt zostal opakowany ladnie albo sei znajdzie jelen w r...
Burek do bramki, Ravas nie wiem co chcial zrobic przy 2 bramce, spacerkiem mogl isc wy...
Z tego co pamiętam to prezes Dróżdż jak przyszedł do Cracovii kiedyś mówił, że budżety...
Nikt nic nie napisze? To już przegrana walka? Mamy pożegnać się z hokejem, którym nam...
Już nas wyprzedził motor oraz GKS za chwilę górnik i będzie miejsce w europejskich puch...
Czas akurat teraz na zmianę bramkarza! Może wypali !
Mysle ze rok moze dwa w pilke, ten sam los czeka pilkarzy, jak sie kupiec nie znajdzi...
Wielka szansa dla Cracovii! Świetny człowiek i trener.Jasiu Urban został we wtorek 16...
Tak to wygląda jak piszesz. Zaoranie hokeja kosztem piłki, by sekcja piłkarska miała bu...
Drozdz grabarz hokeja! dac mu taczki . wstyd zeby klub z tradycja 120 letnia, mial jed...
To , że Urban jest wolny, to że bywa na naszych meczach, nie oznacza, że jest zainteres...
Brac Urbana, Kroczek Out, do bramki Burek, grac mlodymi, utrzymanie juz mamy, Kalman...
To, że możemy przegrać krążyło w rozmowach wśród kibiców na trybunach ale przebieg mecz...
Cracovia ma naprawdę dobrych teraz piłkarzy ,uważam ,że lepszych niż jesienią....tylko...
Moim zdaniem nie było żadnego piłkarskiego pokera, po prostu jesteśmy ciency w tej rund...
Dla mnie teeż...
To co odstawili zw Przede wszystkim Madejski i Jugas to nawet udawanie nie było. Oskar...
ja ich nie przyjmuję Panie trenerze, z jednego powodu, nie są szczere z Pana strony. Z...
Zmienić trenera grać Polakami, Trener Out!
Jak słucham trenera to jakbym słucham wykładowcę na kursie trenerskim... Teoria...
Gdyby grali polscy piłkarze to pewnie wszyscy by mówili że puścili mecz.....ale wygląda...
Po raz kolejny?ile jeszcze razy ?
tutaj cokolwiek powiedzieć, trudno nawet skomentować. Bramka z połowy boiska pokazała...
Wolne rozgrywanie piłki przez zawodników Cracovii w odróżnieniu o szybkiej wymiany piłk...
Po odejściu Kalmana i przy tym trenerze ....raczej walkao utrzymanie w przyszłym sezonie