Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / Trener Jacek Zieliński: - Nawet w sparingach trzeba umieć szukać zwycięstw

Trener Jacek Zieliński: - Nawet w sparingach trzeba umieć szukać zwycięstw

trening-zielinski-2022-01-19-mks

- Pierwszy sparing przegrany, szkoda bo nawet w sparingach trzeba umieć szukać zwycięstw – mówi przed klubową kamerą trener Jacek Zieliński  po przegranym 1:2 sparingu z Rapidem Wiedeń.

Piłkarze Cracovii przebywający na zgrupowaniu w tureckim Belek rozegrali w środę pierwszy sparing przegrywając 1:2 z 5. zespołem ligi austriackiej Rapidem Wiedeń.

- Pierwszy sparing przegrany, szkoda bo nawet w sparingach trzeba umieć szukać zwycięstw – mówi trener Jacek Zieliński. - Ale to akurat nie jest największy problem. Graliśmy na dwie jedenastki, można powiedzieć z równym obciążeniem. Mecz zróżnicowany. Myślę, że pierwsza połowa była słabsza w naszym wykonaniu. W drugiej połowie wyglądało to już lepiej, ale szkoda, że w końcówce daliśmy się zaskoczyć i straciliśmy bramkę. Były fragmenty fajnej gry, były fragmenty gdzie mogliśmy pokusić się o kolejną bramkę. Przed nami jeszcze dużo pracy, to był pierwszy mecz grany na dwa zespoły. Od następnego meczu zaczniemy szlifować ustawienie wyjściowe i zobaczymy jak to będzie wyglądało.

trening-zielinski-2022-01-19-mks

- Trzeba powiedzieć, że graliśmy z bardzo dobrym przeciwnikiem. Rapid Wiedeń to jest bardzo solidna firma. Już 17 lutego grają w Pucharze Konfederacji z Viteze Arnhem. To jest zespół, który postawił wysokie warunki, grał bardzo agresywnie, wysokim pressingiem co się bardzo rzadko zdarza w naszej lidze, ale dla nas to była fajna szkoła.

Kilku piłkarzy Cracovii wystąpiło na nietypowych dla siebie pozycjach. - Zmiany pozycji wynikały z faktu, że wystawiliśmy dwie jedenastki i musieliśmy trochę porotować składem. To dobrze dla zawodników, jak spróbują swoich sił na innych pozycjach. Kuba (Myszor) grał do tej pory na skrzydle, a dzisiaj spróbował swoich sił na wahadle. Miał trochę inne zadania i widać było, że przed nim jeszcze trochę pracy by doszlifować grę w tym ustawieniu. Karol (Knap) grał dzisiaj bardziej wysunięty, na tzw. "dziesiątce". To wynikało z faktu, że na "6" mieliśmy czterech zawodników i mogliśmy Karola spróbować gdzie indziej. Po to są sparingi, żeby szlifować te ustawienia. Trzeba także powiedzieć, że dzisiaj debiutowali nasi juniorzy - Wójcik i Kapek. Mieli możliwość przetarcia się z tak dobrym zespołem, więc dla nich to była naprawdę dobra lekcja na przyszłość.

Środa była już piątym dniem zgrupowania. - Zawodnicy na pewno są już zmęczeni, bo choćby po odczytach ich parametrów z treningów widzimy, że to zmęczenie narasta. Niestety, ale to jest taki czas. Bardzo krótki okres przygotowawczy w którym musimy to wszystko poskładać. Zmęczenie to jest naturalny element treningu i życia piłkarza. Myślę, że bardziej jest to zmęczenie psychiczne spowodowane znużeniem niż zmęczenie fizyczne. Szybko się zregenerujemy i na piątek wszystko będzie OK.

Trener przedstawił plany  na najbliższe dni. - W czwartek rano mamy trening regeneracyjny. Zajdziemy na krótko na siłownię, a po południu będziemy mieć zajęcia teoretyczno-taktyczne. W piątek rano będziemy mieć trening taktyczny przed sparingiem z Dynamo Czeskie Budziejowice, który będzie dobrym przeciwnikiem na kolejne dni obozu.

 

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

cracovio

wszystkie drużyny w ekstraklasie już mają zazwyczaj udane transfery cracovia jak zawsze ostatnia oby tym razem miała chociaż udane

...

Ponoć dziś Profesor się pojawił na ostatnie dni obozu. Może na jakieś ostateczne negocjacje z managerami? Transfermarkt podaje, że Cracovia zainteresowana jest Ricardo Grigore, rumuński młody środkowy obrońca. Jakby to była prawda to równie dobrze, mógł przylecieć na negocjacje w sprawie sprzedania Rodina.

Zaloguj aby komentować

Profesor

MKS Cracovia SSA
Ulubione · 24 min ·

Zaloguj aby komentować

...

Gradu transferów tej zimy w świetle różnych wypowiedzi nie ma się już co spodziewać. Myślę, że profesor negocjuje przedłużenia umów z kilkoma kluczowymi zawodnikami co to w czerwcu im się kontrakty kończą, a nie robi skautingu w Turcji

Zaloguj aby komentować

Diablo

Wątpię by Filipiak był na obozie w Belek. Czy na obozie w Belek trwała jakaś łapanka. Zieliński tak mówił tuż po swoim przyjściu do Cracovii. "Rozmowy transferowe na to okno toczyły się już przed moim przyjściem, Michał przygotowywał układ transferowy. Mam swoje pomysły, nie ukrywam, myślimy nad większym spolszczeniem tej szatni. Plany są, jeszcze realizacja. Zobaczymy jak to się potoczy." https://weszlo.com/2021/11/24/jacek-zielinski-cracovia-wywiad/
Probierz jak wiadomo sprowadzał obcokrajowców, za co był krytykowany. Niektórzy pisali dlaczego Polaków nie sprowadza. A wystarczyło sobie przeczytać wywiad z Filipiakiem w Onecie z kwietnia tamtego roku. Z którego wynikało, że Filipiak to sobie chce wychować polskich zawodników, bo sprowadzić jakiś dobrych jest trudno Cracovii. Sam to przyznaje w tym wywiadzie. Dziennikarz się go pyta np. dlaczego Szelągowskiego z Korony nie sprowadzili, tylko Raków go wziął, a Filipiak mu odpowiedział, że może Raków się zgadza na kwoty odstępnego w wysokości kilkuset tysięcy euro, ale on się nie zgadza. Wychodziło z tego wywiadu, że Filipiak jeśli chodzi o Polaków, to chciałby sprowadzić młodych na których można jeszcze zarobić potem. A tacy są w cenie i mają wymagania i trudno takich sprowadzić. https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/janusz-filipiak-o-sytuacji-cracovii-polskiej-pilce-i-utarczkach-z-menedzerami/0pzcfce.amp
Moim zdaniem ten wywiad bardzo dużo wyjaśnia, dlaczego byli sprowadzani ostatnio zagraniczni zawodnicy przez Probierza (bo wiedział, że Polaków będzie trudno sprowadzić by spełnić ich wymagania i klubu) i dlaczego teraz wychodzi na to trudno sprowadzić kogoś, jak Zieliński chce spolszczyć szatnie.

Zaloguj aby komentować

Raczej nie ma szans na to :(

Bo na łapankę do Belek pojechał Stefan i wschodząca gwiazda skautingu w Europie środkowo-wschodniej "profesor".

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

post:
mecz
W sumie cały sezon był w kratkę. Po seriach bez wygranej przychodziły serie bez porażki...
O wczorajszym meczu w naszym wykonaniu można powiedzieć, że się odbył. Bez presji na pr...
Transfery transfery i jeszcze raz transfery no chyba że w kolejnym sezonie priorytete...
Teraz Pelle spieprzsył totalnie !!! Po co go wystawiać skoro już u nas nie zagra !
Widać ile transferów potrzeba.Od bramkarza po napastnika.Podobno Makuch z.Miedzi juz je...
Obrona do dupy a Hrosso mógł się ruszyć a nie czekać. Bez względu na VAR Hrosso jest wi...
Zajebał Rapa.....
Nawet Siplak spieprza dośrodkowania - wszystko na bramkarza.....
Jest to zawodnik z wyższej półki tylko żeby jego ego no było za wysokie to będzie z nie...
post:
Kamil
I na tym polega jego rozwój. Nikt go w 30 minucie nie ściąga z placu gry. Bezwzględn...
Dzięki bardzo w imieniu wszystkich Pasiaków :)
post:
Cracovia
Nie chce tu snuć opowieści z mchu i paproci rodem, jednak nie da się wykluczyć, że ci...
post:
Cracovia
Miałem tylko przyznać Ci rację odnośnie Profesora Filipiaka któremu tyle Cracovia zawdz...
Po wnikliwych poszukiwaniach mogę z radością poinformować, że bezpośrednia transmisja m...
post:
Cracovia
Ja pokochałem Cracovię w 1965 r po rzezi jaką urządzili na boisku piłkarze hujnika któr...
Mi tam Kmiecika nie żal. A w kadrze Cracovii młodzieżowcy to zawsze byli Polacy. Klub z...
post:
Cracovia
Dokładnie. I to jeden z współwłaścicieli się ponoć zna na piłce, chodzi mi o Błaszczyko...
post:
Kamil
Chyba w grze na wahadle. Bo na lewej obronie to już przed kontuzją tak grał i gdyby nie...
https://www.youtube.com/watch?v=gWHkxFxsVFI
post:
Cracovia
Po Profesorze będzie jego córka.Nie raz o tym profesor o tym mówił.
post:
Cracovia
Kiedyś mówił, ale dawni temu, że Comarch przejmie córka, podobnie jak i Cracovię. No ch...
post:
Cracovia
co bedzie po Filipiaku?
Świetny postęp poczynił przy trenerze Zielińskim, pomimo wielu obaw, jak się wpasuje w...
Ci, którzy narzekają na Filipiaka niech z refleksją popatrzą do czego prowadzi amatorsz...
I tylko pana Kmiecika mi żal bo już nie ma w naszej lidze tak ludzi związanych z klubem...