Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / Trener Dawid Kroczek: - Ogólnie jesteśmy zadowoleni

Trener Dawid Kroczek: - Ogólnie jesteśmy zadowoleni

Kroczek-Dawid-2024-08-24-Tytko

- Bardzo często szliśmy do wysokiego pressingu. Wiele z tych działań było skutecznych, także w pojedynkach bezpośrednich z przeciwnikiem. Mieliśmy również dużą dominację z piłką – mówi przed klubową kamerą trener Cracovii Dawid Kroczek  po wygranym 3:2 (2:0) meczu sparingowym z FK Napredak Kruševac, 12. zespołem serbskiej ekstraklasy.

Trener Dawid Kroczek po sparingu Cracovia - FK Napredak Kruševac 3:2 (2:0)

- Bardzo często szliśmy do wysokiego pressingu. Wiele z tych działań było skutecznych, także w pojedynkach bezpośrednich z przeciwnikiem. Mieliśmy również dużą dominację z piłką – opisuje sobotni mecz trener Cracovii Dawid Kroczek .

- Stworzyliśmy sporo sytuacji, do przerwy było 2:0, natomiast ten wynik na pewno mógł być wyższy. Z tego możemy być zadowoleni, natomiast w drugiej części spotkania, szczególnie na początku, straciliśmy trochę kontrolę nad meczem i gra się wyrównała. Pojawiło się sporo otwartych sytuacji. Rywale również kilka razy wykreowali dobre okazje do strzału i mieli stałe fragmenty gry. Natomiast strzelamy bramkę na 3:0 w 75. minucie i mecz teoretycznie pod pełną kontrolą.

Końcówka spotkania w naszym wykonaniu na pewno do poprawy. Mimo że wykonaliśmy sporo zmian – tak naprawdę w końcówce meczu grała niemal nowa jedenastka – to nie usprawiedliwia nas pod kątem zarządzania meczem i utrzymania wyniku na zero z tyłu. Przede wszystkim powinniśmy skuteczniej oddalać grę od naszego pola karnego i unikać prowokowania groźnych sytuacji.

Tak jak widzieliśmy dzisiaj, po stałych fragmentach gry straciliśmy dwie bramki. Ogólnie na pewno jesteśmy zadowoleni, bo mecz wygrany. Natomiast tak jak powiedziałem – cały czas skupiamy się na tym, żeby poprawiać te deficyty i w tym kierunku będziemy pracować w najbliższym tygodniu.

Kroczek-Dawid-2024-08-24-Tytko

Trener podsumował także pierwszą część obozu w Turcji, gdzie piłkarze Cracovii oprócz treningów rozegrali mecz sparingowy z 7. zespołem ekstraklasy słoweńskiej NS Mura (1:2).

- Dotychczasowy czas na obozie jest bardzo intensywny – twierdzi trener Dawid Kroczek. - Ten tydzień w Polsce był dla nas objętościowo bardzo mocny – dużo jednostek treningowych, dużo pokonanych kilometrów. Jeżeli patrzymy na biegi szybkie, sprinty, czy pracę na siłowni, to obciążenie dla zawodników było naprawdę wysokie.

Myślę, że ten tydzień przepracowaliśmy solidnie. Teraz bardziej skupiamy się na tym, żeby mikrocykl był mocniej zbliżony do startowego. W piątek czeka nas naprawdę wymagający przeciwnik – Hiroshima, wicemistrz Japonii z zeszłego sezonu. Zdajemy sobie sprawę, że to rywal, na tle którego będzie można dostrzec wiele aspektów naszej gry, dlatego chcemy się do tego meczu dobrze przygotować – kończy szkoleniowiec Pasów.

Mecz z wicemistrzem Japonii Sanfrecce Hiroszima zaplanowano na piątek 24 stycznia (g. 8:30 czasu polskiego). Następnego dnia piłkarze wrócą do Krakowa, a 1 lutego wznowią sezon PKO Ekstraklasa meczem na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa.

Zobacz wywiad z trenerem Dawidem Kroczkiem i piłkarzem Pasów Davidem Olafssonem przed klubową kamerą:

 

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

panie trenerze

wzmocnijcie cracovie i sięgnijcie po mistrzostwo ze względu na historie cracovia tego warta

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

post:
Żenada
Co mecz inny trener. Co mecz inny skład z bogatej kadry
Cały czas ta sama gadka o postępach:))))) jesteście żałośni
Cała Polska z nas się śmieje. MEM
Połowa składu to jest jedno wielkie nieporozumienie czy już czas myśleć o zmianie trenera?
Rekordy nieporadnosci bije Cracovia ....to się w pale nie mieści!!!!
Smiglewski to B klasa
Jakie sytuację muszą mieć żeby strzelić gola?????? Szkoda nerwów!!!
Trudno pana Stanisława posadzić o nienoszone Cracovii w sercu, natomiast nie wiem z cze...
czy ty się słyszysz Panie Malec,czy ty juz jesteś głosem Platka, już nie Cracovii,ktoś...
Ja bym się nie łudził. Platek jest tu tylko dlatego by wydioć jak najwięcej a nie dokła...
Jeśli na tym się skończy jeżeli p.Płatek nie dołoży na napastnika i jeszcze dwóch szybk...
Czy syndyk masy upadłościowej?
Tak to jest gdy klub przejmie spekulant i obsadzi stołki ludźmi, może i sympatycznymi,...
Współczuję trenerowi, co ma powiedzieć. Ma taką kadrę jaką mu dał Płatek i to do niego...
Chociaż mamy tylko 5 punktów straty do lidera to chyba już wiadomo o co będziemy grać w...
To my wychodzimy na boisko żeby nie przegrać w tym sezonie ??Faktycznie tak to wyglądał...
Tragiczne.....wszyscy slabi
Dlaczego lubi pan zawodnikom płacić na zwolnieniu to nie korporacja znaleść takiego któ...
Kolejna ciężka kontuzja Marchwińskiego
Im więcej oglądam ta sytuację, tym bardziej się wkurzam jak została spartolona. Potem p...
Mimo dobrego wyniku niczego przede wszystkim z gry nie widzę a przede wszystkim jakieś...
HYMN CRACOVIO MA!
NA ZIEMI ŚWIĘTEJ NARÓD WYBRANY CRACOVIA PANY JAN PAWEŁ || TYLKO MISTRZOSTWO POLSKI NIE...
post:
cracovio
jestem za