Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / Rywal Cracovii – Slezský FC Opava

Rywal Cracovii – Slezský FC Opava

opava-stadion

Pierwszym rywalem Cracovii w trakcie letnich przygotowań do nowego sezonu będzie Slezský FC Opava – trzynasty zespół zaplecza czeskiej ekstraklasy. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, 21 czerwca 2025 r., o godz. 15:00 w Centrum Treningowym Cracovii w Rącznej. Sparing z SFC Opava będzie debiutem Luki Elsnera w roli trenera Cracovii.

Klub piłkarski z liczącej obecnie około 56 tys. mieszkańców Opavy został założony w 1907 roku jako Troppauer Fussballverein. Po II wojnie światowej działał pod różnymi nazwami, by ostatecznie w 1995 roku przyjąć nazwę SFC Opava. W czasach Czechosłowacji klub nie zdołał przebić się do najwyższej ligi – występował głównie w niższych klasach rozgrywkowych, a jego znaczenie ograniczało się do regionu Śląska Opawskiego. Dopiero po rozpadzie federacji i utworzeniu samodzielnych czeskich rozgrywek klub zaczął odgrywać większą rolę w krajowym futbolu.

opava-stadion

Opava zadebiutowała w czeskiej ekstraklasie w sezonie 1995/96 i występowała w niej nieprzerwanie przez pięć sezonów – do rozgrywek 1999/2000. Po rocznej przerwie wróciła na jeden sezon (2001/02), a następnie rozegrała kolejne dwa sezony na najwyższym szczeblu (2003/04 i 2004/05). Po dłuższej przerwie powróciła do elity dopiero w sezonie 2018/19, utrzymując się tam do spadku po sezonie 2020/21. Łącznie Opava spędziła 11 sezonów w czeskiej ekstraklasie. Obecnie rywalizuje na drugim poziomie rozgrywek – w sezonie 2024/25 zajęła 13. miejsce na 16 zespołów.

Zespół rozgrywa swoje mecze na Stadionie Miejskim w Opawie, który może pomieścić 7 758 widzów. Obiekt został zbudowany w 1973 roku, a w 2003 roku przeszedł modernizację.

Aktualna wartość drużyny SFC Opava według serwisu Transfermarkt to 3,1 mln euro. Średnia wieku zawodników wynosi 25,1 roku; w kadrze znajduje się 7 obcokrajowców i jeden reprezentant kraju.

Dla porównania – wartość rynkowa kadry Cracovii to obecnie 21,43 mln euro. Średnia wieku wynosi 25,4 roku, a w zespole znajduje się 15 obcokrajowców i 7 reprezentantów kraju.

Telewizja klubowa przeprowadzi bezpośrednią transmisję z tego spotkania:

Stanisław Malec „Crac”

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Do tego brak zgrania tych co przyszli, trener też nie zawsze trafi z raktyką i wyniki t...
Co by nie mówic o Filipie strzelił 7 był grożny, nasz najlepszy napastnik odszedl/Pies...
Wydaje mi się teraz Wójcik powinien odpocząć, na ławce ,rozegral bardzo słaby mecz ,...
Nastąpiła duża zmiana bo nie ma 9......odeszli ,jaki był ten Makuch ale wygrywał piłki,...
Tym razem z taktyki i wyboru jedenastki jedynka z minusem
w porównaniu do innych drużyn w ekstraklasie nieuctwo transferowe taka prawda
DOŚĆ tej błazenady KAMIL GLIK ani raz nie zagrał w drużynie doskonały stoper sprawdzon...
Do rezerw, cień zawodnika
Mają k...wa patent! Zwłaszcza jak banda nierobów ochrzczona najlepszą defensywą nawet p...
sama decyzja o sprzedazy samej sobie terenow zle swiadczy, zadne to tez oczernienie sp...
post:
Kurczak37
Tak na logikę po 25 latach najbardziej prawdopodobny scenariusz to powinien być powrót...
Filipiakowa zapowiedziała, że ich pozwie i kwota transakcji jest znacznie wyższa. Teraz...
Nie ma dalej napastnika,najlepsza opcja to z Minchewem,Batouum na razie to melodia przy...
A tyle było zachwytow nad gra obrony... Samozachwyt? Żeby w niego popadać to na prawdę...
Walczymy o spadek...jak mawial Sp Smuda....
Niech spierdalają na drzewo te pseudo transfery pytam się gdzie jest Knap czemu wypożyc...
Moze ktos inny będzie wrzucał ze stałych fragmentow
skąd wiesz że oczernia.ja bym chciał żeby sprawa terenów została wyjaśniona
Chyba ktoś tu się zapomniał pani FILIPIAK wraz z MĘŻEM budowali CRACOVIĘ przez kilkadzi...
Wdowiak jest kawał buca ! Przy byle jakim faulu demonstracyjnie chwyta się za twarz i K...
Klich już mi bokiem wychodzi.Dać Go do rezerw....
Ten pierdol..... fornalczyk za każdym razem rzuca się jak pchła na łańcuchu do sędziego...
Jak dotąd Stefański nie " drukuje " bo przed meczem obawiałem się, że będzie przeciw Cr...
Szkoda, że Hasić podał za lekko. Mogła być brama....
Jezu, Domingez grał totalną kichę z jagą....