Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / Rywal Cracovii: Sanfrecce Hiroszima – wicemistrz Japonii

Rywal Cracovii: Sanfrecce Hiroszima – wicemistrz Japonii

Sanfrecce Hiroshima Stadion Edion Peace wing hiroshima

Trzecim i ostatnim rywalem Cracovii w trakcie zimowego zgrupowania w Turcji będzie wicemistrz Japonii Sanfrecce Hiroszima. Mecz (piątek godz. 8:30 czasu polskiego) będzie zamknięty dla mediów i nie będzie transmitowany.

Sanfrecce Hiroszima to aktualny wicemistrz Japonii, rywalizujący w 20-zespołowej J1 League, która rozgrywa swoje mecze w systemie wiosna-jesień.

Klub z Hiroszimy jest jednym z najważniejszych przedstawicieli japońskiego futbolu, a jego historia sięga 1938 roku, kiedy to powstał jako Toyo Kogyo Soccer Club, związany z koncernem Mazda, który do dzisiaj pozostaje właścicielem klubu.

Z biegiem lat drużyna przeszła szereg zmian, a w 1993 roku, po utworzeniu J1 League, przyjęła nazwę Sanfrecce Hiroszima. Nazwa klubu jest wynikiem połączenia japońskiego słowa „san” (trzy) i włoskiego „frecce” (strzały), co symbolizuje trzy strzały widoczne w logo drużyny. To nawiązanie do legendy Mōri Motonari, który w swojej opowieści podkreślał siłę jedności, gdzie trzy strzały były silniejsze niż jeden. Symbolika ta jest głęboko zakorzeniona w tożsamości klubu, który od lat prezentuje ducha współpracy i drużynowego wysiłku.

Sanfrecce Hiroszima ma na swoim koncie trzy mistrzostwa (2012, 2013, 2015) i dwa wicemistrzostwa Japonii (1994 i 2024). Aktualnie drużyna rywalizuje w J1 League, gdzie rokrocznie należy do ścisłej czołówki. Klub ma także szereg innych osiągnięć, takich jak trzecie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata w 2015 roku.

Sanfrecce Hiroshima Stadion Edion Peace wing hiroshima

Od ubiegłego roku Sanfrecce Hiroszima rozgrywa swoje mecze domowe na stadionie Edion Peace Wing Hiroshima który może pomieścić 28 520 widzów.

Barwy klubu są fioletowo-białe, a przydomek drużyny to „Sanfre” oraz „Viola”. Przydomek „Sanfre” to skrócona wersja nazwy klubu Sanfrecce, natomiast „Viola” nawiązuje do fioletowych barw drużyny, ponieważ w języku włoskim „viola” oznacza „fioletowy”.

Aktualnie wartość drużyny Sanfrecce Hiroszima wynosi 19,65 mln euro, a w jej kadrze jest 4. obcokrajowców i tylko jeden reprezentant kraju, a średnia wieku wynosi 28,6 lat.

Dla porównania kadra Cracovii ma obecnie wartość rynkową 14,7 mln euro, w swoim składzie posiada aż 13. zagranicznych piłkarzy i 7. zawodników z doświadczeniem w drużynach narodowych, a średnia wieku wynosi 25,4 roku.

W trakcie zimowych przygotowań Sanfrecce rozegrał już trzy mecze sparingowe. Przegrał 1:3 z Gamba Osaka (4. zespół ligi japońskiej), zremisował 1:1 z Jablonec (5. zespół ligi czeskiej) i wygrał 4:3 z CSKA Sofia (10. zespół ligi bułgarskiej).

Przypomnijmy, że Cracovia ma za sobą także trzy rozegrane sparingi: dwa przegrane 2:3 z Puszczą Niepołomice i 1:2 z NS Mura (7. zespół ligi słoweńskiej) i jeden wygrany 3:2 z FK Napredak Kruševac (12. zespołem serbskiej ekstraklasy).

Mecz z Sanfrecce Hiroszima będzie generalnym sprawdzianem formy drużyny trenera Dawida Kroczka przed rundą wiosenną. W sobotę 25 stycznia, dzień po ostatnim sparingu, piłkarze wrócą do Krakowa, a 1 lutego wznowią sezon PKO Ekstraklasa meczem na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Podobno ma Marchwiński do nas przejść jestem za i to mocno za. ale po co nam ten band...
post:
Maleńczuk
Nie powinno się wpieprzać z poglądami politycznym w sport. Dziwi jednak to, że gdy są o...
post:
Maleńczuk
Jesteś idio..ą t Maleńczuk to debil i alkoholik upublicznia swoje lewackie poglądy.Crac...
obserwując transfery innych drużyn z ekstraklasy cracovia jest na szarym końcu a była n...
post:
Maleńczuk
Dokładnie! Zrobił sie temat zastępczy. A Malenczuk, jak to on. Typowy skandalista. Lubi...
post:
Maleńczuk
gowno burza polityczna, zamiast ujadac Malenczuka zacznijcie myslec o Cracovii, zadawa...
post:
Maleńczuk
CZEKAMY NA GŁĘBOKIE WSPARCIE MOCNE TRANSFERY I MISTRZOSTWO POLSKI TRZYMAMY KCIUKI!
post:
Maleńczuk
Maleńczuk to kawał prymitywnego chama który przynosi wstyd Cracovii osłabia nasz autory...
post:
Maleńczuk
Pomijając sympatię i antypatie, to ktoś wyraził zgodę by on napisał ten hymn. Skoro jes...
post:
Maleńczuk
Dokładnie tak jest jak piszesz. Prymityw. Wstyd, ze to on napisał ten prostacki hymn!
post:
Maleńczuk
Zgadzam się w 100 % - ach !! Maleńczuk to kawał prostaka który przynosi wstyd pasiackie...
Kto zaprosił Maleńczuka na obchody 120 lecia Cracovii i po co?! Ten ordynus przynosi ty...
https://www.facebook.com/share/v/1BHLXCDmRJ/
post:
Amplfwang
boiska jest i to zajebiste nazywa sie Oberbank Stadion
A któż to znowu wymislił? Toż tam nawet boiska pilkarskiego nie ma?! To po chooj tam je...
Przyjdą jeszcze gorsi
Jego to mi szkoda miał serducho do gry.
W 2 turze Cracovia było najgorsza ze wszystkich drużyn w ekstraklasie to cud że nie sp...
Ludzie Dróźdza robili transfery do klubu i oprócz Stojkovicia to dobre transfery nie by...
Odkąd odszedł p prezes Drożdz którego cele były sportowe i robił wszystko co mógł bardz...
Wiem co czujesz mam niestety to samo z Cracovią jestem od meczu z Widzewem 2:2 w listop...
W drugiej połówce życia to już człowiek widzi wręcz namacalnie uciekający czas , plany...
Trenerze Jacku! Wróć jeszcze kiedyś do nas, w końcu do trzech razy sztuka. Nie było lep...
Mam nadzieję, że Stępiński jutro nie będzie w formie bo on zawsze się wyżywał na Cracov...
post:
kabaret
znów dadzą wywiad ze jest wszystko wporzo