Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / Profesor Filipiak o przyszłości Janusza Gola: - To jest decyzja trenera

Profesor Filipiak o przyszłości Janusza Gola: - To jest decyzja trenera

filipiak-janusz-2018-12-19

- Janusz Gol jest jedynym zawodnikiem, który nie podpisał aneksu do kontraktu. I to jest fakt, co tu więcej komentować  – mówi Profesor Janusz Filipiak.

Koronawirusową nudę kibicom Cracovii przerwało we wtorek oświadczenie trenera Michała Probierz, w którym poinformował, że Janusz Gol – w związku z jego postawą przy renegocjacji kontraktu - przestaje pełnić funkcję kapitana pierwszej drużyny (zobacz ).

Kilka godzin później w mediach pojawiło się oświadczenie Janusza Gola w którym zawodnik tłumaczy swoje postępowanie i twierdzi, że nadal trwają rozmowy dotyczące obniżenia jego wynagrodzenia z powodu pandemii koronawirusa i w tej sprawie nie podjął jeszcze żadnej decyzji (zobacz ).

filipiak-janusz-2018-12-19

Po trenerze i piłkarzu głos w tej sprawie zabrał Prezes MKS Cracovia SSA Profesor Janusz Filipiak w krótkiej rozmowie z red. Jackiem Żukowskim z Gazety Krakowskiej (zobacz ).

- Nie chcemy wchodzić w polemiki z zawodnikiem na łamach mediów. Nie taka była intencja. Trener przekazał to, co według mnie osobiście, nie mówię nawet o całym zarządzie, trzeba było zrobić, bo jest jedynym zawodnikiem, który nie podpisał aneksu do kontraktu. I to jest fakt, co tu więcej komentować  – stwierdził Profesor Janusz Filipiak.

Prezes Filipiak nie przesądza, czy odebranie kapitańskiej opaski to jedyna konsekwencja jaka spotka Janusza Gola i czy zobaczymy go jeszcze na boisku w barwach Cracovii. - To jest decyzja trenera, on ustala skład i decyduje, czy wpuści zawodnika na boisko, czy nie. Nie będę w jakikolwiek sposób wchodził w relacje między trenerem a zawodnikiem  – zapewnił Profesor.

Zdaniem Profesora Filipiaka sytuacja w Klubie po okresie niepewności powoli normalizuje się. - Wyszliśmy na prostą, nawet podpisują się nowe umowy sponsorskie, nie jest źle, ale w tej sprawie wydamy osobną informację  – stwierdził Prezes Pasów.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Myślę

że jest już po Golu

ELVIS, ZET

Moim zdaniem nie stać nas by Gol przeszedł do "klubu Kokosa" w tym momencie.. Fakt zachował się źle reszta drużyny może mieć żal i ostatnio miał słabsze mecze. Ale grać potrafi, a forma może wrócić po przerwie przez covid, jest też szansa na dobre miejsce i Gol będący w formie może w tym pomóc, a kontrakt ma dość długi. Jak zrobi się bilans zysków i strat to wychodzi, że za bardzo się nie opłaca wysyłać Gola do " klubu Kokosa" przynajmniej w tym momencie. Według mnie Filipiak powinien się spotkać z drużyną przed wznowienie rozgrywek teraz i powiedzieć, że jak przynajmniej utrzymają 3 miejsce to wszyscy ci co się zgodzili na obniżenie pensji to dostaną po sezonie dodatkowe premie, które im zrekompensują z nawiąska, te niższe płace w czasie przerwy przez covid. Pamiętajmy, że zawodnicy się zgadzali na obniżenie pensji jak wydawało się, że rozgrywki nie będą dokończone, a kluby nie dostaną pieniędzy z telewizji za tą nierozegraną końcówkę sezonu. Teraz dostaną, bo wydaje się, że telewizja może zarobić nawet więcej przez to, że będą grać bez kibiców, czyli większość tych co by poszła na stadion zasiądzie przed tv by oglądnąć mecze. Jakby Filipiak obiecał taką premie dodatkową za przynajmniej utrzymanie 3 miejsca, która by zrekompensować z nawiąską straty tym zawodnikom, którzy się zgodzili na obniżenie kontraktu za te miesiace pauzy przez covid to oni by mieli większą motywację by grać, a Gol by dostał pstryczka w ucho za swoje zachowanie.

ELVIS co do Covilo nie znany wszystkich faktów, np. kogo wina, że rodzinie Covilo nie przedłużyłi wiz? iCzy Covilo nie zarabia więcej w Szwajcarii? To, że Covilo grał w sytuacjach o której piszesz, tez tak do końca nie wiemy co go do tego motywowało. Może kasa? Jakby nie grał to nie byłoby premii za mecze itd. Też nie wiemy jak to się stało, że taki dobry zawodnik mimo ważnego kontraktu w Słowenii przyszedł do nas ponoć za darmo? Bez odpowiedzi na te pytania trudno tak do końca wyrokować. Choć kontrakt miał ważny i powinien go wypełnić. Pewnie można było załatwić by żona z dziećmi zamieszkała bliżej do końca kontraktu czy przynajmniej sezonu czy rundy (Czechy, Słowacja czy Ukraina). To nie jest na pewno tak, że klub winny, a Covilo biedny i niewinny. Akurat Filipiak często nawet dobrych zawodników puszczał do innych klubów nawet za stosunkowo nie duże pieniądze, gdy ci dostawali propozycje z innych klubów i przebieralni nogami by odejść. Nawet nie raz mu to zarzucano, że źle robi. Np. jak zgodził na odejście Kosanovicia za małe pieniądze, gdy temu zostało pół roku kontraktu i podpisał z Belgami. Myślę, że jakby Szwajcarzy zapłacili.przynajmniej z 200 tyś. euro to by się zgodził. A tak to było ryzyko, że jakby puścił Covilo za darmo i machnął ręką to by mogli się znaleść inny co by chcieli też tak odchodzić mimo ważnego kontraktu z różnych innych powodów. Zobaczymy co FIFA zadecyduje, bo Covilo jak odchodził to też twierdził, że może tak zrobić mimo ważnego kontraktu i jest to prawnie ok. To coś też powie na ile to co mówił było wiarygodne.

Zaloguj aby komentować

ZET

Z tym odruchem wymiotnym to przesadziłeś chyba że po prostu masz taki chamski styl a to zmienia moje podejście do Twojego wstępu. Ja nie miałem pojęcia o sprawie pieniędzy za przedłużenie kontraktu więc to zmienia moją ocenę sytuacji. Z drugiej strony czy ktokolwiek z decydentów Cracovii zaproponował Mu zwrot tych pieniędzy warunkując tym ewentualną zgodę na obopólne rozwiązanie kontraktu ? Obawiam się, że raczej nie bo z doniesień prasowych jasno wynikało, że Jego prośbę o zwolnienie z miejsca odrzucono a w takim przypadku zdecydowanie trzymam Jego stronę !

Zaloguj aby komentować

ELVIS

Ja mam odruch wymiotny jak czytam Ciebie. Znałem osobiście i lubiłem Ćovillo ale niby z jakiej racji mieli mu ot tak sobie dać zwolnienie za darmo mógł najpierw oddać w sumie 80 tys. euro za podpis przedłużenia kontraktu i podwyżkę a następnie prosić o zwolnienie.Jak jesteś taki hojny to sam za niego oddaj Cracovii te 80 tys. euro. Co do Gola to moim zdaniem jest skończony. ja przynajmniej bym tak zrobił. na całym świecie gdzie rozgrywki są przerwane wszyscy godzą się na obniżenie pensji w niektórych zakładach pracy też żeby przetrwać a wielki Gol właściwie co uważa że jest taki dobry że on ma dostawać więcej jak inni. A z jakiej racji ostatnie jego mecze po podpisaniu NOWEGO KONTRAKTU TO TRAGEDIA! CIEPŁA POSADKA NA NASTĘPNE TRZY LATA A RESZTA GO WALI. Tak jest z wieloma piłkarzami choćby z kiedyś z Małeckim w Wiśle a zresztą co tu daleko szukać przypomnijcie sobie jak grał połowę sezonu Wdowiak w Cracovii przed przedłużeniem kontraktu a co gra po przedłużeniu kontraktu?. Moim zdaniem Gol na ławkę a już teraz szukać dobrego zmiennika za niego. Nie widzę żadnego problemu dograć sezon do końca bez Gola. Dwa mecze z czterech ostatnich przegraliśmy przez niego!

Zaloguj aby komentować

moby dick

Faktycznie, szkoda, że znowu media...Stajemy się znowu najbardziej medialnym klubem a nie jest to powód do dumy. Nie wiadomo jak to się skończy, po czyjej stronie jest racja ale pomimo całej miłości do Cracovii dalej czuję niesmak po sprawie Miro Covilo. Chłopak z bardzo poważną kontuzją, jak podkreślał Probierz mimo olbrzymiego ryzyka chciał grać / gdyby odmawiał grania ze względu na swoje bezpieczeństwo NIKT by nie miał do Niego pretensji /, w każdym meczu " gryzł trawę " na maxa. A gdy On potrzebował zrozumienia i polubownego rozwiązania kontraktu aby mógł być z rodziną Cracovia powiedziała NIE !!! Zawsze jak to sobie przypomnę mam odruch wymiotny......

Zaloguj aby komentować

...

A no zobaczymy. Za mało szczegółów znamy. Trzeba czekać na rozwój sytuacji. Niemniej szkoda że znowu na noże idzie za pośrednictwem mediów. No ale widać taki standard niestety

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

post:
Mamy to!
Jeśli będzie tak strzelać jak na filmikach w necie to będzie istna perłą:) Oby!!!! P.S....
post:
Mamy to!
Tak strzela Rivadinio: https://www.youtube.com/watch?v=LQQC3cCtybM
sparingowa klasyka czyli dziadowanie na maxa
post:
Mamy to!
Bo syn Rivaldo to nie Rivaldo, może być kiepskim grajkiem. Nie każdej gwiazdy sportowej...
a pierwszy sklad wlasnie dostal w I polowie 3 gole z nieciecza...
na razie to jego chca nam zabrac za jakies smieszne pieniadze (300k eur)
I co z tym Rivaldinho? Droga moja ulubiona pasiasta redakcjo, może jakiś pościk na te...
Kapustka nie zagra w Cracovii . Idzie do Legii - jak że to ten transfer zarząd i preze...
To będzie chyba bardzo udany transfer. W Cracovii ma grać syn Rivaldo! poczytajcie....
Na niespodziankę!!!
I jeszcze na wyjeździe...
Jesli rzasa byl chyba 2009-2014 transfery za te lata. Suvorov, suart, saidi,Kosanov...
Uzasadnij dlaczego?
post:
Janusz Gol
Niektórzy twierdzą, że to bzdura, że Lopes dostał wpis 150 tyś euro za co innego. "Lop...
I by nie było Rząse bardzo cenię i lubie. Ale fakty są takie, że u nas się nie sprawdzi...
GTS to w minionym sezonie pokazał, że ma wśród sędziów dobre znajomości. Ile oni karnyc...
Pozbyliśmy się strupa. Życzę mu szczęścia w dalszej karierze.
Mnie akurat cieszy każdy nowy zawodnik w Cracovii... Możecie sobie pisać co chcecie na...
Problem polega ze u nas brak prawdziwego menagera, niestety zamiast zostawic Rzase, Do...
ja mam takie pytanie do tych co tak bronią Gola. czy Janusz Gol jako kapitan drużyny ni...
Dawno się nie odzywałem. Mam pytanie czemu z klubu nie może odejść JT i TB. Tak narzeka...
piekny szrot sprowadzamy, juz 2 spadkowicz wzmacnia zespol, gdzie tu logika!
Daj sobie spokój.... Mądrości i głupocie "Pana ZET" nie ma co komentować i dorównywać....
https://www.facebook.com/watch/?v=566798987320450 , jedyny najemnik do ktorego mam szac...