Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności / Luka Elsner po meczu z Termaliką: „Zadanie zostało wykonane”

Luka Elsner po meczu z Termaliką: „Zadanie zostało wykonane”

elsner-luka-2025-07-25-chwaja

Po zwycięstwie 2:0 nad Bruk-Bet Termaliką Nieciecza trener Cracovii, Luka Elsner , podsumował przebieg spotkania, ocenił grę zespołu oraz odniósł się do kwestii personalnych, zdrowotnych i transferowych. – „To nie był najładniejszy mecz, ale zadanie zostało wykonane. Mamy trzy punkty”  – powiedział po meczu trener Cracovii.

 To był trudny mecz

Zdaniem trenera mecz był trudny, co – jak podkreślił – nie było zaskoczeniem.
 – „To był trudny mecz, tak jak się spodziewaliśmy. Termalica grała bardzo intensywnie, wywierała na nas ogromną presję, miała wiele stałych fragmentów gry i okazji. W żadnym momencie żadna z drużyn nie miała pełnej kontroli nad meczem”  – mówił Elsner.

Jako kluczowe elementy zwycięstwa wskazał organizację gry w defensywie oraz skuteczne wykorzystanie stałych fragmentów, po których Cracovia zdobyła obie bramki.
 – „Wykorzystaliśmy nasze momenty. Dwa stałe fragmenty gry, po których zdobyliśmy bramki, oraz dobra organizacja gry obronnej pozwoliły nam zakończyć mecz z trzema punktami” .

Stabilny skład

Zespół rozpoczął mecz w identycznym składzie jak poprzednie spotkanie w Poznaniu. Elsner przyznał, że kieruje się zasadą budowania pewności siebie na początku sezonu.
 – „To jest to motto. Warto budować pewność siebie w pierwszych meczach sezonu, jeśli mamy zawodników w dobrej formie fizycznej, którzy są zdolni do intensywnej gry” .

Jednocześnie zaznaczył, że skład nie jest ustalony na stałe i możliwe są zmiany.
 – „Mogą pojawić się niespodzianki z tygodnia na tydzień. Skład nie jest zamknięty. To zależy od wielu czynników, w tym od rywala” .

elsner-luka-2025-07-25-chwaja

To nie był nasz najlepszy mecz pod względem utrzymania się przy piłce”

Trener przyznał, że nie było pewności, jak Termalica podejdzie do meczu – czy zaatakuje wysoko, czy poczeka na rozwój sytuacji.
 – „Nie wiedzieliśmy, czy przeciwnik będzie naciskał, czy cofnie się i poczeka. Mieliśmy na to różne odpowiedzi. W pierwszej połowie dobrze wykorzystywaliśmy przestrzeń za linią obrony” .

Elsner dodał jednak, że zespół miał trudności z ustawieniem środkowych pomocników.
 – Nie ustawiłem też odpowiednio Ajdina  Hasicia , więc mieliśmy problemy ze środkiem pola. To nie był nasz najlepszy mecz pod względem utrzymania się przy piłce” .

Mimo to drużyna skutecznie funkcjonowała w fazach przejściowych i dobrze broniła stałych fragmentów przeciwnika.
 – „To nie był najładniejszy mecz, ale zadanie zostało wykonane. Mamy trzy punkty” .

Wysoki pressing - część tożsamości Cracovii

Trener pytany o wysoko ustawiony pressing od pierwszej minuty wyjaśnił, że nie był to zabieg taktyczny inspirowany innymi drużynami, a raczej wyraz podejścia mentalnego zespołu.
 – „To nie było tak, że przyglądaliśmy się stylowi innego zespołu. To powinno być częścią tożsamości Cracovii. Chodzi o pokazanie odpowiedniego nastawienia, bycia aktywnym i gotowym do nacisku na przeciwnika” .

Jak zaznaczył, również przy prowadzeniu 2:0 zespół nie powinien się cofać, tylko utrzymywać presję i kontrolować grę z dala od własnego pola karnego.

Atanasov i Kameri: decyzje kadrowe

Luka Elsner został zapytany o zmianę defensywnego pomocnika Janiego Atanasova, który pojawił się na boisku w końcówce meczu zastępując napastnika Filip a Stojlikovicia .
 – J ani to pozytywny facet, który dobrze pracuje. Widzieliśmy, że jego profil fizyczny mógł nam pomóc przy stałych fragmentach, a Filip   miał już żółtą kartkę, więc jego zmiana była rozsądna” .

W kontekście Dijona Kameri trener poinformował, że być może będzie do dyspozycji już w kolejnym meczu, ale do pełnej gotowości potrzebuje więcej czasu.
 – „Potrzebuje 3–4 tygodni, żeby znaleźć się w pełni w rytmie meczowym i fizycznym. Wtedy  będzie gotowy, by rywalizować o miejsce w składzie” .

Kontuzja Oskara Wójcika

W drugiej połowie meczu kontuzji doznał Oskar Wójcik. – „Oskar pojechał do szpitala na tomografię. Jeśli wszystko będzie w porządku, jeszcze dziś wróci do domu. Na razie nie wiemy, co dokładnie się stało”  – powiedział Elsner.

Transfery? Mateusz Klich? Klub pracuje i nie komentuje

Na pytanie o ewentualny telefon do prezesa w sprawie napastnika trener odpowiedział, że nie wysyła żadnych sygnałów w tej sprawie.
 – „Nie, nie muszę dzwonić. Klub i ja rozmawiamy każdego dnia. Mamy świadomość naszych potrzeb i klub naprawdę ciężko pracuje, żeby to osiągnąć. Pracujemy nad tym” .

W kontekście plotek transferowych dotyczących Mateusza Klicha trener nie potwierdził ani nie zaprzeczył zainteresowania.
 – „To zawodnik o imponującym dorobku. Ale nie sądzę, żebym powinien był zajmować takie stanowisko w tej chwili. Wolę nie komentować, żeby nie budzić żadnych oczekiwań” .

Kibice zrobili niesamowitą robotę”

Debiut na stadionie przy ulicy Józefa Kałuży był dla trenera wyjątkowym doświadczeniem.
 – „Zwykle nie słyszę trybun podczas meczu, ale dziś było inaczej. Już w trakcie gry czułem, że kibice są naprawdę z nami. Atmosfera była świetna”  – podkreślił Elsner.
 – „Wow, to nie jest normalne. Kibice zrobili niesamowitą robotę”  – dodał.

Wyraził również nadzieję, że podobne wsparcie będzie towarzyszyć zespołowi podczas każdego meczu domowego.

Kolejny mecz zespół Cracovii rozegra również na własnym stadionie. Tym razem Pasy podejmować będą Lechię Gdańsk – niedziela, 3 sierpnia, g. 14:45 – bilety.cracovia.pl .

Stanisław Malec „Crac”

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

post:
cracovio
Człowieku nie wypisuj głupot ! Nie ma się z czego cieszyć, powinniśmy wygrać ! Po pierw...
czekamy na zwycięstwo nie ma innej opcji
aby tak się stało aby cracovia było mistrzem polski konieczny jest super transfer delik...
wielka nadzieja że wrócisz do źródeł i zdobędziesz mistrzostwo
nie ma się z czego cieszyć powinniśmy ten mecz wygrać u siebie remis to klęska tylko mi...
Ciesz,y pkt z najlepsza polska drużyna,, mieliśmy trochę szczęścia,że rozregulowane mie...
Kto jest za to odpowiedzialny????To obowiązek się odwołać od kartek bo nawet Lyczmanski...
Dobra wiadomość, że nie zagra Wymaz tym bardziej w naszych kłopotach z obroną. Przy szy...
Młody, perspektywiczny... Oby nie okazał się drugim Makuchem;)
To prawda. Bobcek powinien mieć co najmniej 2 żółte, a to kopnięcie Traore nie wiem czy...
Jak chyba większość naszych kibiców bałem się pogromu po ich zwycięstwie z Kolejorzem a...
Daliśmy radę, nie ma co wątpić do konca. Byle udało się brac skład na Jagiellonię.
Zmień Klicha !!!! Hasić niestety nie tak dobry jak kiedyś.....
SUPER !!!!! Bałem się, że Oskar Wójcik może kłaść lagę w związku z planowanym transfere...
ręki nie widzi stempla nie widzi sk.....n
Klich jak dotąd kicha.....
Piękny początek, gra super i znowu kur... pech.Po raz kolejny rykoszet....
Też jeżdziłem po Ammarim a teraz zgadzam się z Tobą, że bez przesady lideruje.
Żeby to ocenić chciałbym go zobaczyć od pierwszej minuty w meczu np z Łęczną bramka zak...
Bo jest slabiutki… ot cała prawda.
Daj już spokój z tym Stojilkivicem! Jego już nie ma i nie będzie! Przypomnij też sobie...
Dlaczego szans nie dostaje Kahveh Zahiroleslam ?
Widać było jak brakuje nam napastnika... Śmiem twierdzić, gdyby był Filip S.to ten wyg...
Po zmianach w końcówce było niebezpiecznie,mogliśmy utracić pewne zwycięstwo Zmiany p...
Noe majaczysz a mającą