Terazpasy.pl / Piłka nożna / Aktualności

Aktualności

OE ? ME przy Wielickiej

W rozgrywkach Orange Ekstraklasa trwa dwutygodniowa przerwa. Zamiast planowanego pierwotnie sparingu, piłkarze Cracovii rozegrają wewnętrzną grę w której pierwszoligowcy zmierzą się z drużyną Młodej Ekstraklasy wzmocnioną zawodnikami pierwszej drużyny.

Mecz odbędzie się w piątek o godzinie 16 na boisku przy ul. Wielickiej.

PP: Lider II ligi rywalem Cracovii

Lider II ligi Znicz Pruszków będzie rywalem Cracovii w 1/16 finału Pucharu Polski. Tak zadecydowało losowanie, które we wtorek dobyło się w Warszawie w siedzibie telewizji nSport. Mecz odbędzie się 25 lub 26 września w Pruszkowie.

W 1/16 finału Pucharu Polski dołączyło 16 zespołów występujących w ubiegłym sezonie w Orange Ekstraklasa.

?Plastikowa? córeczka!

?Mam córeczkę! Ale jestem szczęśliwy!? ? taką krótką, lapidarną, ale wszystko mówiącą informację otrzymaliśmy w niedzielę wieczorem od pomocnika Cracovii Dariusza Pawlusińskiego.

Najmłodsze dziecko w rodzie Pawlusińskich waży 2800 gramów i mierzy 48 centymetrów. Córeczka i mama ? Żaneta Pawlusińska ? czują się dobrze.

W domu na obie Panie oprócz szczęśliwego taty czekają 7-letnia Oliwia i 10-letni Dawid.

Ostatni transfer

W piątek, w ostatnim dniu letniego okienka transferowego Cracovia pozyskała nowego zawodnika. Jest nim Przemysław Wróbel, bramkarz ze szkółki piłkarskiej w Szamotułach. Wróbel ma 17 lat, 193 centymetry wzrostu i gra w reprezentacji Polski do lat 17.

Marcin Bojarski: Nie jestem jokerem

Wtorek był dniem szczególnym dla Marcina Bojarskiego. W tym dniu pomocnik Cracovii skończył bowiem 30 lat. - Mam dwójkę dzieci, wspaniałą rodzinę i... czas powoli schodzić ze sceny ? nieoczekiwalnie wypalił ?Bojar? po przyjęciu urodzinowych życzeń. - Cztery lata byłem podstawowym zawodnikiem, a teraz jestem rezerwowym... ? dodał smutno.

Dudzic w kadrze U-21

Bartłomiej Dudzic został powołany przez trenera Andrzeja Zamilskiego na konsultację reprezentacji Polski U-21, która odbędzie się w dniach od 8 do 11 września w Wodzisławiu Śląskim.

Transferów już raczej nie będzie

Za kilka dni, z końcem sierpnia, zamknie się letnie okienko transferowe. Jedynym nazwiskiem jakie (coraz bardziej nieśmiało) jest wymieniane w kontekście ewentualnego transferu do Cracovii jest Krzysztof Kazimierczak.

? Ta sprawa nie jest jeszcze wyjaśniona, tak bym powiedział ? mówi trener Stefan Majewski pytany o możliwości pozyskania tego piłkarza.

Trener dał jednocześnie do zrozumienia, że w ostatnich dniach okienka transferowego nie należy spodziewać się transferowych rewelacji.

Normalny mikrocykl przed Górnikiem

W poniedziałek piłkarze Cracovii szczegółowo analizowali sobotni mecz z ŁKS-em. - Było dużo pozytywnego w tym meczu. Na pewno zabrakło nam skuteczności. Trochę nam brakowało, ale niedużo ? jak zwykle zwięźle przedstawił wnioski z analizy trener Stefan Majewski.

Będzie więcej Pawlusińskich

Po bezbramkowym remisie z ŁKS-em w poniedziałek przed południem piłkarze Cracovii rozpoczęli tygodniowy mikrocykl treningowy przed kolejnym meczem ligowym, który zostanie rozegrany w sobotę z Górnikiem w Zabrzu.

Giza już strzela w nowym klubie

Wypożyczony do Legii pomocnik Cracovii Piotr Giza zdobył w sobotę swoją pierwszą bramkę w nowym klubie, zaliczył asystę i w zgodnej opinii obserwatorów był bohaterem meczu Legia ? Zagłębie (5:0).

Komentarze

Niestety. To z czym trener Elsner sobie nie poradził to stałe fragmenty gry....to...
post:
List...
wiec niech teraz nie biadoli, ze nowy wlasciciel nie ma srodkow na finansowanie klubu....
Po co pisać do do tego cynicznego i bezczelnego gołodupca?! W momencie , kiedy zgłupiał...
post:
Kto
wszystkie formacje trzeba wzmocnić lepiej grali piłkarze po zmianie a gdzie GLIK jeszcz...
Ile razy trzeba pana prosić aby pan dal szansę Glikowi, to bardzo dobry stoper,obrońca...
post:
Kto
Trzeba wierzyć, tyle zostało. Jakimś promyczkiem nadziei wydaje się być większa aktywno...
na co od dłuższego czasu pracowaliśmy, 11 miejsce w tabeli... Zobaczymy co będzie dale...
post:
Kto
tylko ze z taką formą to na 90% nie wygramy
Tak krytykowano ostro Filipiaka niektórych trenerów, ogólnie jego ludzi za brak skautin...
post:
Kto
Jeśli w sobotę nie wygramy z GKS to na 90% my
Po co na boisku w tak ważnym meczu i w tak ciężkim momencie znalazł się fatalnyTabisz?
Potrzebny na gwałt bo widmo spadku coraz bliższe rozumiem że trener nie ma wpływu na wi...
Legia wiadomo że nie spadnie Widzew chyba też bo mają za dużo kasy więc kto ???
Mam nadzieję, że okażemy dzisiaj głośne poparcie dla naszego trenera !!
Uratuj nas przed spadkiem....
Prawdopodobnie po tym meczu ktoś wyleci z roboty a może obydwoje wylecą kolejny sezon w...
post:
cracovio
Powiedz to tym co na boisku będą
od jutro czekamy na serię zwycięstw aż do mistrzostwa panie trenerze
zrób pan wszystko aby Cracovia zdobyła mistrzostwo polski są jeszcze szanse
Święte słowa ! Cracovia co jakiś czas balansuje na granicy spadku. Niestety bardzo brak...
Widać, że trener potrzebuje naszego wsparcia. Niestety, trafił się nam właściciel, któr...
panie trenerze jesteśmy z tobą nie poddaj się masz wygania i słusznie żądaj wsparcia
Elsner złożył dymisję...
Myśle, że trener będzie miał sporą łamigłówkę z ustaleniem jedenastki na Płock. Ostat...
cracovia musi poprawić też obronę bo we wszystkich formacjach jest beznadziejnie