Terazpasy.pl / Hokej / Hokej mężczyzn / Hokej: Unia Oświęcim ? Cracovia 1:12

Hokej: Unia Oświęcim ? Cracovia 1:12

Cracovia podhale

Aż tuzin bramek strzelili rywalom hokeiści Cracovii wygrywając na wyjeździe w ostatnim meczu III rundy PLH z Unią Oświęcim aż 12:1. Podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka nadal zdecydowanie prowadzą w tabeli mając 10 punktów przewagi nad GKS Tychy i 13 nad Zagłębiem Sosnowiec.

Kolejny mecz, rozpoczynający IV i ostatnią przed fazą play off rundę, hokeiści Cracovii rozegrają w piątek (30.11) również na wyjeździe z Naprzodem Janów.

"Pasy" bez litości, dogrywka w Sanoku

Polska Liga Hokejowa: trzynaste z rzędu zwycięstwo Cracovii

Unia Oświęcim - ComArch Cracovia 1-12 (0-2, 1-7, 0-3)

0-1 Kuc 8, 0-2 Słaboń 12, 0-3 Słaboń 24, 0-4 P. Noworyta 26, 0-5 L. Laszkiewicz 27, 0-6 Drzewiecki 28, 1-6 Buczek 33, 1-7 Kowalówka 36, 1-8 Słaboń 39, 1-9 Piotrowski 40, 1-10 Urban 44, 1-11 L. Laszkiewicz 45, 1-12 Kowalówka 47.

Sędziował Włodzimierz Marczuk (Toruń). Kary: 8 - 31 min (w tym kara meczu dla Dulęby za kłucie kijem). Widzów 300.

Unia: Szałaśny (12-40 Stańczyk) - Flaszar, Hegegy, Buczek, Minarzik, Valusiak - Maj, Obstarczyk, Sękowski, Ryczko, Kwiatek - Mortka, R. Noworyta, Rudnicki, Bernaś, Ziaja oraz Przystał

Cracovia: Jakubowski - Csorich, Czerny, D. Laszkiewicz, Słaboń, L. Laszkiewicz - Dulęba, Marcińczak, Drzewiecki, Pasiut, Piotrowski - P. Noworyta, Kuc, Hlouch, Kowalówka, Witowski oraz Cieślak, Urban, Landowski, Dubel

Hokeiści Cracovii przedłużyli świetną passę zwycięstw z rzędu do 13, o co w Oświęcimiu nie było specjalnie trudno. Słabo spisująca się Unia pozbawiona była na dodatek trzech podstawowych zawodników: Modrzejewski pauzował za karę meczu po występie w Tychach, zaś Szewczyk i Połącarz dostali powołanie do kadry do lat 20 i mimo próśb działaczy oświęcimskich, trener Rutkowski nie zgodził się zwolnić ich na to spotkanie.

W tej sytuacji szkoleniowiec oświęcimskiego zespołu, mając niewielkie pole manewru, zestawił pierwszą formację z Czechów. Nawet jednak i oni nie byli w stanie powstrzymać gości, którzy swobodnie rozgrywali sobie krążek w tercji Unii. W 8 min Flaszar ratując sytuację, sfaulował rywala, ale na ławce kar posiedział raptem 11 sekund. Tyle potrzebowali krakowianie, by ustawić zamek i zakończyć go celnym strzałem Kuca z niebieskiej linii

W 10 min Buczek z Valusiakiem na zmianę próbowali pokonać Jakubowskiego. Bramkarz Cracovii szczęśliwie wyszedł obronną ręką z tej opresji. Był to właściwie jedyny gorący moment w tej tercji pod bramką gości. Ci natomiast chwilę później podwyższyli na 2-0 po strzale Słabonia z nadgarstka. W tym momencie Szałaśnego w bramce gospodarzy zmienił Stańczyk, jednak i on nie był w stanie zastopować rozpędzonych rywali, którzy w II tercji strzelili aż 7 goli.

W 30 min za kłucie kijem Minarzika sędzia odesłał do szatni Dulębę, a przy okazji karę mniejszą dostał jeszcze Pasiut. Podwójnej przewagi oświęcimianie wprawdzie nie wykorzystali, ale zanim rywale byli ponownie w komplecie, zdołali strzelić honorowego gola. Jeszcze przed końcem tej części stało się jednak jasne, że nie unikną "dwucyfrówki", tym bardziej że także obaj ich bramkarze nie mieli najlepszego dnia. W 36 min ledwie toczący się od linii niebieskiej krążek Stańczyk próbował nakryć rękawicą, ale zrobił to tak niefortunnie, że "guma" przeleciała mu do siatki pod ręką i kijem. Gola zapisano Kowalówce, który był ostatni przy krążku. I on też w 47 min zakończył strzeleckie popisy krakowian w tym meczu, ustalając wynik na 12-1 dla gości.

- Unia postawiła nam opór jedynie w pierwszej tercji. Wygrana była więc formalnością, ale w takim meczu cieszyć się należy każdym golem, zwłaszcza autorstwa młodych zawodników, których one podbudowują i dodają pewności w grze.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Najważniejsze, żeby cyfry były widoczne na plecach i nazwiska ...bo to był najwieks,y p...
Co za cymbał i bezguście, odpowiada za te przereklamowane stroje?! Ten sam co w poprze...
Co ty jakie bramki przecież grał na pozycji defensywnego pomocnika
zagral caly sezon strzeil jednego gola! coraz lepsze te transfery zbroimy sie, upadek...
post:
Praszelik
co ty opowiadasz chłop w 2 lata w serii b rozegrał 47 meczów nawet berszyński w spadają...
Nie wiem, czy ten Praszelik jest cokolwiek lepszy od Knapa, Atanasowa, Rakoczego, nawet...
Pany, zaraz pewnie sprzedaz bedzie klubu, trzeba szybko dzialac, dlatego mysle ze zara...
Zgadzam się, że klub powinien działać bardziej transparentnie. Powinni ujawnić ile zysk...
Wątpię by była umowa tak skonstruowana, że w 2046 nagle tracimy ośrodek na który wydano...
trzeba sprawdzic , jaka byla umowy przy sprzedazy akcji przez gmine, czy gmina zrobila...
Aha, a niby dlaczego Wójt Liszek ma to sprzedać Cracovii? Bo jest kibicem Pasów? Skoro...
post:
Toleczek
A Filipiak akurat jest na tyle bogaty, że jakby chciał mieć jakieś tereny koło błon to...
Tak, dzierżawa. Ponoć jest wpisana możliwość przedłużenia, ale dlatego napisałem, że na...
W głowie się nie mieści - tracimy grunty w super miejscu, które mamy w użytkowaniu wiec...
To jest dzialanie na niekorzysc spolki, samo nie ujawnienie dla puls biznesu, daje duz...
W Rącznej nie ma żadnego użytkowania wieczystego, to jest tylko dzierżawa do 2046 r. od...
Nie mogli sprzedać terenów, bo właścicielami jest Miasto, a Cracovia miała użytkowanie...
Niestety masz rację, baba wybrała gościa na prezesa a potem on tej babie sprzedaje nasz...
Rozbior Cracovii na dobre rozpoczety, najpierw 100 akcji, pozniej Cichy Kacik, nastepn...
post:
Prezes
Nikt z nich nie chciał grać w Cracovii a w przypadku Ghity i Rózgi była ostatnia szansa...
post:
Prezes
Nikt z nich nie chciał grać w Cracovii a w przypadku Ghity i Rózgi była ostatnia szansa...
Odeszło 3 najlepszych zawodników.Prezesowi gratuluję pomysłu.Spadek raczej pewny !!
A po hak cholerę to przełożyli? Po to żeby mecz z Lechią wpierdzielić na poniedziałek?
Szkoda, ze nie postawiliscie kamer (!!!) pod ziemia, more obraz bylby lepszy. Mateuszku...
Życzę mu jak najlepiej ale on zdeży sie ze ścianą menager zarobi a on sie zmarnuje i w...