Terazpasy.pl / Hokej / Hokej mężczyzn / Hokej: Polonia Bytom - Cracovia 1:3

Hokej: Polonia Bytom - Cracovia 1:3

W 23. kolejce PLH hokeiści Cracovii wygrali w Bytomiu z Polonią 3:1 i umocnili się na pozycji lidera zwiększając do 5 punktów przewagę nad drugim w tabeli GKS Tychy.

Pozostałe mecze 23 kolejki PLH:

Dziewiąte z rzędu

Polonia Bytom - ComArch Cracovia 1-3 (0-0, 0-1, 1-2)

0-1 Hlouch 28, 0-2 Pasiut 42, 0-3 L. Laszkiewicz 43, 1-3 Kukulski 46. Sędziował Wolas (Oświęcim). Kary: 26-10 minut. Widzów 1200.

Polonia: Szydłowski (Kowalczyk) - Vantura, Steckiewicz, Tokos, Kukulski, Lustinec - P. Urban, Banaszczak, G. Da Costa, Rutkowski, Salamon - Owczarek, Piecuch, D. Puzio, Garbarczyk, Kuźniecow - Szpara, Krokosz, Mracka, Kłaczyński.

ComArch Cracovia: Radziszewski - Csorich, Černy, L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Marcińczak, Dulęba, M. Piotrowski, Pasiut, Drzewiecki - P. Noworyta, Wajda, Hlouch, Badżo, Spirin - Kuc, Landowski, Witowski, S. Kowalówka, Dubel.

"Pasy" umocniły się na pozycji lidera tabeli, odnosząc dziewiąte z rzędu zwycięstwo. A ponieważ przegrał najgroźniejszy rywal Cracovii - GKS Tychy w Gdańsku - krakowianie mają już w tabeli 4 punkty przewagi.

Wygrana Cracovii była pewna, choć dość długo utrzymywał się wynik remisowy. W pierwszej i drugiej tercji krakowianie mieli sporo okazji, ale strzelali, albo niecelnie albo znakomicie bronił Szydłowski. W 13 min obronił strzał z bliska Słabonia, w 26 min nie dał się pokonać L. Laszkiewiczowi, który uderzał z 3 metrów. Pozycje mieli też gospodarze, G. Da Costa i Tokos.

W 28 min krakowianie grali w osłabieniu (na ławce kar siedział Dulęba), a mimo to dwójka czeskich napastników przeprowadziła skuteczną kontrę i po podaniu Badżo Hlouch pokonał Szydłowskiego. Potem bramkarz Polonii znakomicie bronił mocne strzały Hloucha, Kuca, M. Piotrowskiego. W 42 min Szydłowski sparował strzał Pasiuta, ale przy jego dobitce był już bezradny. 85 sekund później było 3-0 dla gości, gospodarze grali w podwójnym osłabieniu, zamek dobrze rozegrał pierwszy atak i Leszek Laszkiewicz po podaniu Słabonia pokonał bramkarza Polonii. Ale już 3 min później krakowianie zaspali w obronie i Kukulski strzałem z bliska pokonał Radziszewskiego.

Zrobił się ciekawy mecz. Gospodarze zaatakowali, bliski szczęścia był Puzio, krążek po jego strzale trafił w zewnętrzną stronę siatki. Potem mieliśmy dwa nieuznane gole, najpierw dla Cracovii, potem dla Polonii. W obu przypadkach sędzia odwołał się do wideo. Na 4 min przed końcem meczu na ławkę kar powędrował M. Piotrowski, przed wielką szansa stanął Tokos, ale jego uderzenie wspaniale obronił Radziszewski, za moment okazji nie wykorzystał Steckiewicz.

W sumie dobry, szybki mecz, w którym nadspodziewanie dobrze zagrali gospodarze, a znakomitą partię rozgrywał w ich bramce Szydłowski. W niedzielę "Pasy" grają u siebie ze Stoczniowcem, który w ostatnich meczach pokonał Podhale oraz Tychy i jest trzeci w tabeli.

Zdaniem trenera

Rudolf Rohaczek, Cracovia:

- Bytomianie wysoko postawili nam poprzeczkę, a świetnie bronił Szydłowski. Inna sprawa, że nie wykorzystaliśmy kilku bardzo dobrych okazji w I i II tercji. W końcówce było trochę nerwowo pod naszą bramką, ale Radziszewski bronił bez zarzutu.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Podobno Glik będzie niebawem do gry
nie mogę zrozumieć dla czego jeszcze w tak beznadziejnej sytuacji nie gra Glik
sytuacja jest beznadziejna czekamy Glika może pomoże nam powstać z martwych
W pierwszej kolejności to trzeba rozeznać problem. Czy faktycznie jest nim trener? Tren...
post:
Mecz
Przemęczyli się na treningach biedacy?
Po poniedzialku to 10 11 pozycja ....liczyć teraz pkty na utrzymanie potrzeba 35pktow...
Myślę że trzeba na poważnie pomyśleć o zmianie trenera przed nami 3 ciężkie mecze w któ...
post:
Mecz
Generalnie to wygląda jakby pół drużyny grało przeciwko trenerowi
post:
Mecz
Poczekajmy na Koronę
Ja tam w tym meczu nie widziałem niczego poza kilkuminutiwym zrywem co by można rozpatr...
Ale niektórym piłkarzykom wystarcza chyba przeciętność i to że co miesiąc wpływa pens...
Zagrać z takim składem jak w 1 kolejce , Klich na ławkę na 60 minutę i kółeczka ,
Nie ugra pan nic z tymi nieudacznikami wracaj pan do Francji i tam okłamuj pan kibiców
Teraz inaczej patrzymy na trenera Kroczka!!! Przecież tylko Hasic był wcześniej.....te...
post:
Klich
Nie mylisz się po znakomitym początku z meczu na mecz najsłabszy a to właśnie Klich pow...
W lidze francuskiej może i dawał radę ale w ekstraklasie no chuja więc może niech wraca...
Jeżeli drużyna nie ma wyników to trenerowi dziękujemy więc na co jeszcze czekany bo o p...
Teraz widać co warte są transfery .....
Klich słaby tojeszcze czerwień pachnie
Klich tragiczny,Stojlikovic tak samo ....co się stało, że taki kryzys?
Moze się mylę, ale Mateusz jest chyba najsłabszym ogniwem w drużynie, a mimo to większo...
Reset nic zadziałał ciągle to się ogląda topornie znowu bez celnego strzału lipa
Trzeba wzmocnić obronę i nie tylko ale głównym dyrygentem kapitanem Cracovii moim zdani...
Rafałku, Gdzie Klich, a gdzie reprezentacja. Umiaru trochę…
gdzie jest glik jedyna nadzieja w obronie