Terazpasy.pl / Hokej / Hokej mężczyzn / Hokej: Druga porażka

Hokej: Druga porażka

W czwartej kolejce PLH hokeiści Cracovii doznali drugiej porażki przegrywając wyjazdowy mecz z GKS Tychy. Po tym meczu Cracovia zajmuje czwarte miejsce ze stratą 4 punktów do prowadzących w tabeli TKH Toruń i Stoczniowca. Kolejnym rywalem Cracovii będzie Polonia Bytom z którą hokeiści Pasów zmierzą się w niedzielę o godzinie 18 w hali przy ul. Siedleckiego.

GKS Tychy ? Cracovia 3 : 2 (0:0, 2:1, 1:1)

źródło: MKS Cracovia SSA

Sobecki - show

Po dramatycznym meczu GKS Tychy pokonał Cracovię 3-2

0-1 Hlouch 25, 1-1 Parzyszek 27, 2-1 Proszkiewicz 31, 3-1 Jakesz 44, 3-2 Witowski 53.

ComArch Cracovia: Radziszewski - Czerny, Csorich, L. Laszkiewicz, Słaboń, D. Laszkiewicz - Dulęba, Marcińczak, M. Piotrowski, Pasiut, Witowski - Kuc, Kłys, Hlouch, Badżo, Cieślak - Wajda, Noworyta, Kowalówka.

Arkadiusz Sobecki z GKS Tychy zatrzymał wczoraj hokeistów Cracovii, był najlepszym zawodnikiem na lodzie i walnie przyczynił się do wygranej swego zespołu 3-2.

Początek meczu należał do gospodarzy, krakowianie raz po raz wędrowali na bezmyślne przewinienia za ławkę kar i pod bramką Radziszewskiego było nieustannie gorąco.

Ale grający w osłabieniu krakowianie wyprowadzili kilka groźnych kontr, ale sytuacji sam na sam z Sobeckim nie wykorzystali L. Laszkiewicz, Badżo, M. Piotrowski. W 14 min w idealnej sytuacji przestrzelił Pasiut, ten sam zawodnik miał także świetną okazję w 20 min.

Druga połowa zaczęła się od dobrej gry krakowian, w 21 min pięknie z bekhendu strzelał M. Piotrowski, ale wspaniale obronił Sobecki. Bramkarz Tych był jednak bezradny w 25 min, po świetnym podaniu M. Piotrowskiego Hlouch z bliska trafił do siatki. Ta bramka podziałała jak kubeł zimnej wody na gospodarzy, ruszyli do ataku i szybko zdobyli bramki.

W 27 min po szarży Bagińskiego gola z dobitki uzyskał Parzyszek. W 30 min bramkarza Sobeckiego starał się zaskoczyć strzałem z kąta D. Laszkiewicz, ale bezskutecznie. W 31 min zupełnie nie kryty Proszkiewicz mocno uderzył z paru metrów pod poprzeczkę i było 2-1. Potem gospodarze mieli jeszcze kilka okazji, m.in. Garbocz.

Na początku III tercji Tychy grały z przewagą dwóch graczy, kiedy jeden z krakowian wrócił na lód obrońca Jakesz huknął jak z armaty i zasłonięty Radziszewski skapitulował.

Cracovia ambitnie walczyła o zmianę wyniku, w 52 min Sobecki popisał się kolejną wspaniałą interwencją, broniąc strzał M. Piotrowskiego. Ale minutę później M. Piotrowski przeprowadził kapitalną akcję, założył "siatkę" obrońcy z Tych, podał na kij do D. Laszkiewicza i ten z bliska trafił do bramki.

Dramatyczne były ostatnie minuty. W 57.25 min Kotlorz otrzymał dwie karne minuty. Krakowianie zamknęli rywala w jego tercji, na 90 sekund przed końcem meczu wycofali Radziszewskiego i atakowali nonstop. Ale Sobecki dokonywał w bramce cudów, na 35 sekund przed końcem meczu zatrzymał strzał z bliska Pasiuta. W ostatnich 15 sekundach dwa razy krakowianie byli o krok od wepchnięcia krążka do siatki, ale bramka Sobeckiego była jak zaczarowana.

Wszyscy chwalili poziom tego meczu, emocje były wielkie. W głównych rolach wystąpili bramkarze.

W niedzielę Cracovia podejmuje na swoim lodzie o godz. 18 Polonię Bytom.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

post:
Transfery
Pewnie Wójcika wytransferują
Nie ma innej opcji tylko mistrzostwo polski!
post:
Transfery
Nie no środkowych mamy tylko 3 przecież nie ma już Jugasa
post:
Transfery
Szybkich skrzydlowych na gwałt!!!! Zobaczmy jak ws,ystkie czołowe posiadają takich..za...
Z ego co mi wiadomo do Cracovii ma przyjść:środkowy obrońca z Rumuni Ionuț Nedelcearu g...
post:
pytanie
Ja bym tak radykalnie nie oceniał wszystkich na minus. Maigaard w pierwszym sezonie gra...
post:
pytanie
A ten Amerykanin to nieporozumienie...I jeszcze inni . W zimie zrobic remanent i pożeg...
bardzo dobrze ze zostałeś cieszmy się wielka nadzieja dla nas dla cracovii
To prawda. Po strzeleniu na 2:1 mógł dostać minuty a może by nas ustrzegł od tego fatal...
Dlaczego nie dostał szansy choćby 5. minut na pożegnanie z kibicami.??
Co klub ma zamiar zrobić w kwestii Kamila Glika a przede wszystkim Gabriela Charpentier...
Jakoś nie mogę się pogodzić ze strata punktów z Lechem. Po obejrzeniu skrótu tym bardzi...
Niby trochę żal, że grając w przewadze ponad pół meczu tylko remis, ale ostatnio drużyn...
trzeba głęboko przemyśleć jak wzmocnić cracovię bo nie jest dobrze
Niby Lech był na talerzu ale my na niby. Oj Pilchu Pilchu w grobie sie przewracasz?
Widać jak na dłoni jakich piłkarzy nam potrzeba? Szybkich ktorzy potrafią szybko wyj...
miałem nadzieję że zagracie lepiej ta gra w poprzek i do tyłu nie wróży nic dobrego ten...
Ciota to ty jesteś
To nie są piłkarze to są cioty!!!!
16 minut cra covii 4 setki....i boom bramka zkarmego
post:
trenerze
No był wg statystyk 1 celny, ja widziałem 2 ale może efekt podwójnego widzenia:) )) A p...
trzeba dokonać wzmocnienia drużyny bo jest beznadziejnie Cracovia musi być mistrzem tak...
nie ma się z czego cieszyć obraz nędzy i rozpaczy trzeba mieć atak, zero strzałów wstyd
Cenny punkt - na który nie bardzo liczyłem - na trudnym terenie. Panie trenerze proszę...
To dobry wynik,każdy by kupił przed meczami...teraz wygrać z Lechem i byłoby wspaniale