Terazpasy.pl / Hokej / Hokej mężczyzn / Radosny hokej - 8. kolejka PHL

Radosny hokej - 8. kolejka PHL

cracovia-podhale-raf-2013-10-08

Jeśli wierzyć statystykom TVP Sport w całym spotkaniu zawodnicy Pasów oddali aż 80 strzałów w tym 47 celnych. Młodzież z Nowego Targu walczyła ambitnie ale musiała uznać wyższość mistrzów Polski. Zwycięstwo pozwoliło Cracovii na awans do pierwszej czwórki, jednak trener Rohaček nie miał zbyt wielu powodów do zadowolenia. Do kontuzjowanych Galanta, Dąbkowskiego i Fojtika dołączył także Zieliński.

Comarch Cracovia – MMKS Podhale Nowy Targ  6:3 (3:2, 2:1, 1:0) 

  • 1:0 – Damian Słaboń (A. Kowalówka, Witowski) 5:12 5/5)
  • 2:0 - Adrian Kowalówka (S. Kowalówka, Słaboń) 5:59 5/5)
  • 2:1 – Filip Wielkiewicz (Łabuz, K. Bryniczka) 9:30 5/4)
  • 3:1 – Damian Słaboń (Chmielewski, S. Kowalówka) 10:09 5/5
  • 3:2 – Patryk Wronka (P. Kmiecik, Landowski) 11:40 5/3)
  • 4:2 – Aron Chmielewski (Słaboń, S. Kowalówka) 23:26 5/4
  • 4:3 – Damian Zarotyński (Olchawski) 30:15 5/5
  • 5:3 – Michal Žvatora (Dvořak, Chmielewski) 39:35 5/5
  • 6:3 – Patryk Noworyta (Chmielewski, S. Kowalówka) 58:34 5/5

Cracovia: Radziszewski (Kulig) - A. Kowalówka (2), Noworyta; Chmielewski, Słaboń, S. Kowalówka - Žvatora (2), Kłys; Kozłowski, Kostourek, Dvořak (2) - Witowski, Lehmann; Piotrowski (2), Rutkowski (2), D. Laszkiewicz - Sznotala (2), Cieślicki.

MMKS Podhale: Niesłuchowski (Rajski) - Łabuz (2), Mrugała (2); Wielkiewicz (2), Bryniczka, Michalski - K. Kapica, Landowski; Ziętara, Wronka, P. Kmiecik - Gaczoł, Tomasik; Zarotyński (2), D. Kapica, Olchawski - Wojdyła, Jaśkiewicz

Kary: Cracovia - 12 min, Nowy Targ – 10 min

Sędzia: Michał Baca oraz Grzegorz Cudek i Artur Hyliński

Widzów: 1000

cracovia-podhale-raf-2013-10-08

Od pierwszego wznowienia przyjezdni podjęli próbę narzucenia szybkiego tempa i zaatakowania wysoko mistrzów Polski. W pierwszej minucie Rafał Radziszewski zmuszony był do trzech interwencji, a według statystyków TVP Sport, która prowadziła transmisję z tego spotkania w pierwszej tercji obie drużyny oddały łącznie aż 60 strzałów (Cracovia 33, Podhale 27). Trudno powiedzieć czy Cracovia dała się wyszumieć nowotarskiej młodzieży ale w szóstej minucie zrobiło się 2:0. W odstępie 47 sekund najpierw Damian Słaboń, a po chwili Adrian Kowalówka pokonali Niesłuchowskiego. Przebieg pierwszej tercji miał jednak niezwykle radosny przebieg. Goście już po sześciu sekundach zdyskontowali grę w przewadze (Wielkowicz wykorzystał zagapienie Žvatory) ale po chwili Pasy znów odskoczyły na dwie bramki po drugim trafieniu Damiana Słabonia. No i bramka na 3:2, którą goście zdobyli w 10 sekund od chwili kiedy grali w podwójnej przewadze. Po meczu trener Rohaček słusznie narzekał na głupie faule swoich zawodników, którzy dysponując przewagą właściwie we wszystkich elementach hokejowego rzemiosła popełnili aż sześć wykroczeń...

Druga tercja zdecydowanie już wykazała przewagę mistrzów Polski. Bramka na 4:2 padła w ostatniej sekundzie gry w przewadze, a Aron Chmielewski na raty wykańczał kapitalne dogranie Damiana Słabonia. Goście zdobyli swoją trzecią bramkę po stracie Kostourka i kontrze 2 na 1, którą celnie wykończył Zarotyński. Jednak w ostatniej minucie Pasy jeszcze raz wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Słaby strzał po lodzie Žvatory pewnie wylądował by w parkanach Niesłuchowskiego, jednak Kacper Bryniczka tak niefortunnie wystawił kij, że guma przeskoczyła ponad nowotarskim bramkarzem i wylądowała w bramce.

Trzecia tercja nieco rozczarowała poziomem ale jej okrasą była trzecia w spotkaniu asysta Sebastiana Kowalówki, który znów idealnie dograł krążek zza bramki, tym razem wprost na kij Patryka Noworyty, który ustalił wynik spotkania na 6:3.

To już 141 starcie Krakowiaków z Góralami w lidze w tym 67. pod wodzą Rudolfa Rohačka. Mecz ma swój historyczny kontekst bo Cracovia pokonała Podhale po raz pięćdziesiąty. Warto zaznaczyć że aż 41 spośród tych zwycięstw miało miejsce z „Rudim” na ławce trenerskiej.

Mecz z Podhalem był ostatnim występem biało-czerwonych na własnej tafli przed wyjazdem na ćwierćfinałowy turniej Pucharu Kontynentalnego na Węgrzech. Przed występem w Dunajvaros mistrzowie Polski zagrają jeszcze dwa spotkania ligowe, oba na wyjeździe. W piątek 11 października spotkanie z Aksam Unią w Oświęcimiu i we wtorek 15 listopada wyjazd do Katowic na mecze z tamtejszym HC GKS.

raf_jedynka

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Brawo chociaż początek meczu fatalny to potem już było nieźle teraz kolejne dwa mecze z...
Widze ze nowa droga dla hokeja, brak kasy, walka o pierwsza 8 , ciezkie czasy
post:
?
Tak, w sezonie 26/27 będzie 5 polskich drużyn w pucharach, ale grać o nie będziemy w se...
post:
?
A nie w sezonie 26/27 będzie 5 drużyn w pucharach? Ja czytałem, że nie w następnym tylk...
1. Wystarczy posłuchać trenera Kroczka, no nie jest to rozmiar kapelusza np. Siemieńca,...
Zastanawiam się skąd ta panika? Jaki jest prawdziwy obraz tej drużyny skoro panikują?...
a z naszym piłkarzom przy opadaniu dymu opada energia i zapominają przy tym po co na bo...
Ja tak tylko zapytam: Po kiego ..uja wam te race sa potrzebne? Juz kiedys o tym pisalem...
... przerwa w ostatnim meczu z Widzewem u siebie zrobiła dokładnie to samo!
Ale do utrzymania trzeba wygrać jakiś mecz??
A ILE BRAMEK W DOLICZONYCH CZASACH ....CHYBA JESTESMY REKORDZISTAMI....śmiem twierdzić...
Zwykle oglądam mecze z wyciszonymi komentatorami a tu wczoraj mnie pokusiło i zostawiłe...
To wspomnę Marciniaka z Kwiatkowskim, którzy nam karne gwizdali, choc nawet fauli przed...
To najpierw piszesz, że się pismaki sportowe minęły z dziennikarstwem, a potem się prze...
W punkt! Nie włączam tv, nie czytam relacji bo.... szlag może człowieka trafić
na opisanie obecnej Naszej zespołowej sytuacji. Na nic Nasze "wypociny" na forum, nicz...
Kiedyś łomot musiał oczyść ale przyszedł w sposób którego nawet w najdurniejszym scenar...
wstyd i kompromitacja obrona lepsza w B klasie
Mistrzostwo nam nie grozi puchary nam nie grożą walka o utrzymanie raczej też nie znac...
Drużyna która nie potrafi obronić przewagi dwóch goli...dwa samobóje.. który to już.......
Niestety Van Buren po prostu bezmyślnie ZAJEBAŁ !!!!
Sokołowski do zmiany !!!!
Spierdolił z Radomiakiem, pierdoli z Pogonią... Ile jeszcze regon szmacenia? Święta krowa?
Druga bramka niby samobójcza ale nie winię Kakabadze tylko Perkovića - wiedząc, że Gros...
Cyrk na kółkach samobój kakabadze mistrzostwo