Terazpasy.pl / Hokej / Hokej mężczyzn / Ciarki na bank... Kolejna porażka z Sanokiem

Ciarki na bank... Kolejna porażka z Sanokiem

2008-09-23-cracovia-sanok-u_058

Dotkliwą porażką zakończył się wtorkowy mecz ComArch Cracovii z ekipą Ciarko PBS Bank Sanok. Biało-czerwoni przegrali wszystkie trzy mecze w sezonie z sanoczanami, a jeśli doliczyć trzy wcześniejsze porażki w sparingach tuż przed sezonem, to bilans Pasów z Sanokiem wynosi obecnie 0-6.

Co więc czuję trener Rohaček na myśl o kolejnym spotkaniu w Sanoku? Nawiązując do sponsorów tytularnych ekipy trenera Ziętary można napisać żartobliwie, że czuje ?ciarki na bank?...

PLH: Comarch Cracovia - Ciarko PBS Bank Sanok 2:5 (0:0, 2:1, 0:4)

  • 1:0 Tuomas Immonen 5/5 28:57
  • 1:1 Tomasz Malasiński (Gruszka ? Dziubiński) 5/4 31:20
  • 2:1 Leszek Laszkiewicz (Besch ? Immonen) 5/3 36:06
  • 2:2 Tomasz Malasiński (Dziubiński ? Gruszka) 5/4 44:55
  • 2:3 Tomasz Malasiński (Gruszka ? Rąpała) 5/5 49:17
  • 2:4 Josef Vitek (Vozdecky) 5/5 51:55
  • 2:5 Paweł Skrzypkowski (Zapała) 5/4 56:15

Kary: Cracovia - 8; Ciarko - 12 minut. Widzów: 1000

Po raz pierwszy w sezonie Cracovia zagrała na pełne cztery formacje, a największą niespodzianką był debiut nowego obrońcy w drużynie. Fin Tuomas Immonen w ekspresowym tempie uzgodnił warunki kontraktu i w parze z Nicolasem Beschem zagrał w pierwszej piątce Pasów. Trzeba przyznać że debiut wypadł bardzo ciekawie, szczególnie jeśli chodzi o grę do przodu. To właśnie indywidualny przechwyt oraz solowa akcja, zakończona strzałem w okienko, dała Cracovii prowadzenie w meczu. Fin uczestniczył też w drugiej akcji bramkowej, kiedy ściągnął na siebie uwagę dwóch sanoczan i dograł krążek do nadjeżdżającego Leszka Laszkiewicza.

Mecz, przez dwie pierwsze tercje, miał bardzo wyrównany przebieg, choć już w tym okresie gra sanoczan wyglądała lepiej. Wynik został otwarty w 29. minucie po solowej akcji Tuomasa Immonena. Na bramkę Fina, goście odpowiedzieli grając w przewadze. Malasiński z ostrego kąta dobił własny strzał, kiedy na zegarze pozostały dosłownie dwie sekundy do końca kary Pawła Kosidły... Na drugie prowadzenie w meczu Pasy wyszły grając w podwójnej przewadze i rezultatem 2:1 zakończyła się druga tercja.

Cracovia zdołała utrzymać prowadzenie przez niespełna pięć minut trzeciej części gry. Sanoczanie znów wykorzystali okres gry w przewadze i choć samo trafienie Malasińskiego było wynikiem dość przypadkowych zagrań, to rozegranie krążka w przewadze wyglądało bardzo solidnie.

Od tego momentu to goście zdecydowanie dyktowali warunki gry w meczu, a bramka na 2:3 była tego najlepszą ilustracją. Najpierw druga piątka sanoczan zamknęła czwartą formację Pasów w ich tercji i po zamku rozgrywanym przez niemal minutę, znów Malasiński pokonał Rafała Radziszewskiego. Bramka na 2:4, zdobyta z kontry, właściwie rozstrzygnęła losy pojedynku. Vozdecky uruchomił na skrzydle Vitka, a ten objechał interweniującego na przedpolu ?Radzika? i z ostrego kąta trafił do bramki. Wynik spotkania ustalił Skrzypkowski, który wykorzystał kolejny okres gry w przewadze gości. 

2:5 u siebie - to wynik jakiego kibice Pasów nie pamiętają z mistrzowskiego sezonu przed rokiem. Wygląda jednak na to, że sezon 2011/12 będzie ciekawy także w swojej zasadniczej części, bo trener Rohaček ma przed sobą zadanie skomponowania drużyny na nowo i to w trakcie rozgrywek. Po raz pierwszy od kilku lat, tylko połowa składu przepracowała pod okiem Czecha okres przygotowawczy. I właśnie to jak wyglądała Cracovia na tle sanoczan w trzeciej tercji, pokazuje jak wiele jest jeszcze do zrobienia.

PLH gra w najbliższy piątek. Jednak Pasy rozegrały już mecz 12. kolejki awansem. Jeśli Unia (piąta w tabeli) wygra w piątek w Toruniu, to do niedzielnej serii spotkań przystąpi z takim samym dorobkiem punkowym co czwarta Cracovia.

W niedzielę 16. października o godzinie 17,00 zapraszamy wszystkich kibiców pasiastego hokeja na mecz Cracovia ? JKH GKS Jastrzębie.  Jastrzębianie to kolejny rywal w walce o miejsce w play-off (zajmują trzecią pozycję), a mecz z Sanokiem pokazał, że drużyna hokejowa potrzebuje wsparcia ze strony kibiców.

raf_jedynka

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Komentarze

Wtedy III liga hokeja by nas czekała... :D
Przecież jest póki co głównym sponsorem, właścicielem, więc określenie ratuje jest del...
Kto jeszcze pamięta trenera Finka. ?? . .
Drozdz Out, Pany cos na rzeczy Hasic chyba do legii za 1.5euro, Kapustka out, chyba z...
Obydwa zespoły, tj U19 i U17 spadły!!! To jest istny skandal, wiadomo! Generalnie to zo...
Dobry trener to trener który ma SZCZESCIE.....tak kiedyś powiedział Napoleon o generała...
Nie często się z tobą zgadzałem, ale tu myślę tak samo. Lepiej takich obietnic nie skła...
Juniorzy starsi własnie spadli z CLJ. Też inna historia, a działacze wiedzieli co robią?
Z hokejem to już zupełnie inna historia. Fatalna historia. Miejmy nadzieję, że uda się...
Z hokejem też wiedzieli co robią? Teraz w budżecie na piłkę nie będzie już hokeja i pow...
A czy on chociaz wie/wiedzial, co to jest Cracovia I gdzie leźy Krakow. I kiedy sie o g...
Lepiej nic nie obiecywać...bo w piłce to jak z pogoda różnie może być.Najleppszy przykł...
JAK MACIE KASE BRAC SWIERCZOKA DO PRZODU, LUQUINHAS Z LEGII TEZ. ZOSTAWIC JUZ KROCZKA...
No I co Panowie dyrektorzy? Znowu dupa zbita? A podobno byl juz zaklepany? Znowu bedzie...
A co mają zrobić skoro od lat zespół był budowany pod taki system gry? Weź sie chłopie...
Aleź to sie trudno sluchało. Rzadko ogląda sie takich bajoków, jak ten Jarek. Myślałem...
ja bym się tak nie rozpędzał w obietnicach... jest nad czym popracować i proszę się na...
A co szkodzi obiecać? Zawsze wolno, zwłaszcza bogatemu. Co innego honorową postawę, sło...
Do Prezesów , to my szczęścia nie mieliśmy prawie nigdy. Małe wyjątki przed wojną i tyl...
moim zdaniem... uważam, że trener Dawid powinien bezwzględnie zostać...
Niestety nasuwa się myśl że pod koniec sezonu zawodnicy grali żeby pozbyć się trenera b...
Pozdrawiam Elvis, :)
Jestem dokładnie tego samego zdania. W Cracovii lekką ręką pozbywa się trenerów. Dawid...
,,To prawda, że trener Kroczek nie był jedynym winowajcą...". Mimo,że nie byłem zachwy...
Canal+ kanał: CANAL+Live2 od 17:25