Adw. Rafał Aksman: Do Prokuratora Okręgowego

Jako osoba od trzech pokoleń związana z Klubem Sportowym CRACOVIA, były zawodnik tego Klubu, jego prezes, a także działacz i członek władz wielu kadencji, jako członek społeczności sportowej Miasta Krakowa, jako adwokat, a w końcu jako zwykły obywatel pozwalam sobie w trybie skargi obywatelskiej publicznie zadać kilka pytań:

1. Czy sobotnie godziny popołudniowe i nocne z soboty na niedzielę są rutynowymi terminami dokonywania czynności procesowych w podległych Panu jednostkach?

2. Czy tzw. realizacje dotyczące zatrzymania czterech osób naraz są ściśle planowane czy też podejmowane spontaniczne?

3. Czy którakolwiek z zatrzymanych w dniu 12.04.2008r. osób nie miała stałego miejsca zamieszkania i stałego miejsca pracy w Krakowie?

4. Czy Prokuratura Rejonowa dla Krakowa-Krowodrzy miała informację, iż w dniu 12.04.2008r. w godzinach popołudniowych cały Zarząd CRACOVII łącznie z byłym wiceprezesem mieli zamiar na przykład uciec za granicę w celu uchylania się od stawiennictwa przed polskimi organami wymiaru sprawiedliwości?

5. Czy Pańskim zdaniem i według Pana wiedzy i doświadczenia zawodowego wyrok w sprawie o sfałszowanie dokumentu i mobbing w stosunku do sprawców dotychczas nie karanych prognozuje wydaniem wyroku skazującego na karę pozbawienia wolności w rozmiarze bezwzględnym?

6. Czy Pana zdaniem w sprawie o przestępstwo fałszowania dokumentu w sytuacji gdy dokument ten znajduje się w posiadaniu organu procesowego można mataczyć?

7. Czy Pańskim zdaniem tzw. mobbing (art.218 § 1 kk) jest możliwy wobec pracownika, do którego stosują się przepisy kodeksu pracy, czy też do przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą na własny rachunek?

8. Czy wiadomo Panu, iż były zawodnik CRACOVII Paweł Drumlak nie był pracownikiem Klubu a jedynie świadczył na jego rzecz usługi w ramach swojej firmy?

9. Czy Panu oraz prowadzącemu sprawę prokuratorowi znane były publikacje prasowe i oficjalnie publikowane stanowisko Klubu CRACOVIA w tzw. sprawie Drumlaka?

10. Czy znana jest Panu treść wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 5.02.2008r. Sygn. akt K 34/06 orzekającego niezgodności art. 247 § 1 kpk (tzw. prokuratorskie zatrzymanie) z przepisami art. 41 ust.1 w zw. z art. 31 ust.3 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej i czy zrobił Pan cokolwiek by treść tego orzeczenia upowszechnić wśród pracowników podległych Panu jednostek w celu uniknięcia lekceważenia gwarantowanego przez Konstytucję prawa do wolności każdego obywatela naszego Kraju?

11. Czy prawdą jest, iż referent sprawy w Prokuraturze Rejonowej dla Krakowa-Krowodrzy to ta sama osoba, która w dniu 16.08.2007r. zarządziła zatrzymanie jednego z adwokatów krakowskich na cmentarzu parafialnym na Salwatorze w Krakowie w czasie uroczystości religijnych związanych z pogrzebem ś.p. adw. Barbary Czubak a następnie po przyjęciu poręczenia majątkowego zwolniła go?

Liczę na rychłą i rzetelną odpowiedź.

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

110%

Brawo ,czekamy na wyjasnienie tej dziwnej sytulacii.Na stodziesiec K.S.P.

Zaloguj aby komentować

http://forumgieksy.pl/Krakow-Mydlniki.pdf

jp na 100%

Zaloguj aby komentować

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2010 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.