Hokej: Grad bramek w ostatnim meczu sezonu zasadniczego. Tabela

2024-12-01 Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 2-3 kESA_9150 - Tytko

W meczu 44. kolejki Tauron Hokej Ligi Comarch Cracovia przegrała wyjazdowy mecz z JKH Jastrzębie 6:9 i nadal zajmuje 6. miejsce w tabeli. Dla Pasów był to ostatni mecz sezonu zasadniczego.

JKH Jastrzębie - Comarch Cracovia 9:6 (1:1, 7:2, 1:3)

  • 0:1 D. Kapica (Marzec, Olsson) 8,
  • 1:1 Urbanowicz (Ślusarczyk, Petras) 19,
  • 2:1 Załamaj (Kasperlik, Rac) 21,
  • 2:2 Lundgren (D. Kapica) 28,
  • 3:2 Kuru (Pulkkinen, Rac) 33,
  • 4:2 Kuru (Petras) 34,
  • 4:3 Bieniek (Brynkus) 35,
  • 5:3 Kuru (Petras, Makela) 35,
  • 6:3 Pulkkinen (Kuru) 37,
  • 7:3 Urbanowicz (Rac, Szczerba) 39,
  • 8:3 Nalewajka (Zając, Ślusarczyk) 39,
  • 9:3 Kuru (Petras, Ronkainen) 41,
  • 9:4 Jarosz (Brandhammar, F. Kapica) 45,
  • 9:5 Lundgren (Brandhammar) 53,
  • 9:6 Johansson (Olsson) 53

Cracovia: Salama (41 Hebda) – Brandhammar, Bieniek, Lundgren, Wahlgren, D. Kapica – Jaracz, Wanacki, Brynkus, Bezwiński, Mocarski – Jaśkiewicz, Kamieniew, Johansson, Olsson, Marzec – Tynka, Kapa, Sterbenz, Jarosz, F. Kapica.

Sędziowali: P. Kasprzyk, W. Wrycza.

Kary: 8 – 36 (w tym 20 min i kara meczu dla Jaracza) min. Widzów: 600.

2024-12-01 Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 2-3 kESA_9150 - Tytko

Spotkanie w Jastrzębiu obfitowało w grad bramek – Comarch Cracovia, mimo zdobycia sześciu goli, musiała uznać wyższość gospodarzy. Choć Pasy dobrze rozpoczęły mecz, rywale wykorzystali swoje okazje w drugiej tercji, odskakując na bezpieczny dystans. Było to zarazem ostatnie spotkanie krakowian w sezonie zasadniczym – teraz czas na przygotowania do fazy play-off.

Od początku obie drużyny szukały okazji do przejęcia inicjatywy. W 7. minucie Damian Kapica otworzył wynik, wykorzystując rykoszet od niepewnie interweniującego bramkarza Miarki, i pokonał go strzałem do pustej bramki (0:1). Jastrzębianie odpowiedzieli tuż przed końcem tercji. W 19. minucie, po strzale Ślusarczyka, Urbanowicz skutecznie przekierował krążek, wyrównując stan meczu. Po pierwszej tercji wynik brzmiał 1:1.

Druga odsłona rozpoczęła się od przewagi gospodarzy, którzy w 21. minucie wyszli na prowadzenie po golu Załamaia (2:1). Cracovia próbowała odpowiedzieć, ale gospodarze konsekwentnie wykorzystywali swoje przewagi. W 28. minucie Lundgren doprowadził do remisu, trafiając w sytuacji, w której jastrzębianie zostawili go bez opieki przed bramką (2:2). Niestety, dalsza część tercji to popis skutecznej gry gospodarzy. W 33. minucie Kuru wyprowadził JKH na 3:2, a chwilę później, w 34. minucie, podwyższył na 4:2. W 35. minucie Kuru po raz trzeci trafił do bramki Salamy, a po chwili w tej samej minucie Pulkkinen powiększył przewagę do 5:3. Jastrzębianie nie zamierzali zwalniać tempa, zdobywając kolejne gole. Do końca drugiej tercji padły jeszcze dwa trafienia, najpierw Urbanowicz (7:3) w 39. minucie, a następnie Nalewajka (8:3) po błędzie Salamy. Po II tercji wynik wynosił 8:3 na korzyść JKH Jastrzębie.

Trzecia tercja rozpoczęła się od silnej ofensywy gospodarzy, którzy już w 41. minucie zdobyli dziewiątego gola – Kuru z pomocą Petrasa i Ronkainena pokonał Hebdę (9:3). Cracovia starała się wrócić do gry i w 45. minucie Jarosz wykorzystał okazję, zdobywając gola na 9:4 po mocnym strzale spod bulika. Dwa gole z rzędu, autorstwa Lundgrena (9:5) w 53. minucie i Johanssona (9:6) chwilę później, nie wystarczyły do odwrócenia losów meczu. Pomimo kilku prób, JKH Jastrzębie utrzymało przewagę i zwyciężyło 9:6.

Po tym meczu Cracovia utrzymała 6. miejsce w tabeli. Był to ostatni mecz podopiecznych trenera Ziętary w sezonie zasadniczym. Ostatnia – 45. kolejka zostanie rozegrana w niedzielę.

Tabela po 44. kolejce:

THL-24-44

Komentarze

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Zaloguj się lub załóż nowe konto.

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2010 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.