do ZET

Rozumiem Twoją sympatię do trenera Podolińskiego ale przyznam, że Twoje wpisy uważam za nie do końca obiektywne. Przede wszystkim rzuca się niechęć wobec trenera Zielińskiego jakby to była jego wina, że poprzedni został zwolniony. Tak samo Opson choć bardziej krytycznie - nie przebierał w słowach i jechał po Podolińskim po zwolnieniu Stawowego.
Uważam, że zbyt łatwo przypisujesz zasługi względem Podolińskiego co do poprzedniego sezonu. Oczywiście zgadzam się z Tobą, że zawodnicy grali przeciwko niemu ale coś tego musiało być powodem, a jest nim zwykły brak porozumienia się z drugim człowiekiem, a w tym wypadku z drużyną. Jeden mankament, a potrafi wszystko przekreślić i właśnie nad tym powinien pracować nasz poprzedni trener któremu jak najlepiej życzę.
Trener Zieliński przejął drużynę dobrze przygotowaną fizycznie to fakt ale to on ją poukładał. To on wystawił jednocześnie Cetnarskiego i Kapustkę do podstawowego składu, których za rywali uznawał Podoliński. Usunięcie takich zawodników jak Żytko i Szeliga to były dobre posunięcia. Postawienie w pomocy na Dąbrowskiego to był strzał w 10. Do tego doszło do porozumienia na linii trener-drużyna i mieliśmy komplet zwycięstw w strefie spadkowej, a później bardzo dobrą pierwszą część sezonu. Czytam na tym forum, że to były opary po Podolińskim, ale kiedy tak naprawdę zaczęły się problemy? Sprzedaż Rakelsa - drugiego najbardziej skutecznego zawodnika ligi oraz Kapustki - zawodnika który o ile dobrze pamiętam miał największą liczbę asyst w momencie gdy powołał go A. Nawałka do reprezentacji - to dwa bardzo ważne ogniwa. Następnie poważna kontuzja D. Dąbrowskiego który jeśli nie najwięcej to i tak był w czołówce najskuteczniej podających zawodników Ekstraklasy. Kolejny powód to sprzedaż Pilarza gdzie przy zniżce formy Sandomierskiego nie było kogo wystawić w zamian. Sprzedaż Sretenovica być może też było pomyłką ponieważ być może by się odbudował po zniżce formy, bo gdy był w gazie to był nie do przejścia. Nastąpiła kontuzja Jaroszyńskiego. Już słyszę te głosy, że on nie jest tak ważnym zawodnikiem, a ja napiszę, że to właśnie on był podstawowym graczem gdy Cracovia grała tak dobrze i skutecznie. Te wszystkie sytuacje nie mogły nie wpłynąć na grę. Popatrzcie na Piasta który sprzedał chyba 2 kluczowych zawodników (poprawcie mnie bo mogę się mylić) i gdzie teraz są w tabeli, a gdzie byli w zeszłym sezonie?
W obecnym sezonie kontuzje nie ominęły: Covilo, Cetnarskiego, Malarczyka, Piątka... itd. Cechuje nas słaba skuteczność pomimo dużej liczby strzałów. W obronie zdarzają się nam głupie błędy ale mimo to Cracovię nie jest łatwo pokonać o czym świadczy największa liczba remisów... Nie można wszystkich problemów przypisywać trenerowi.
Dla ogólnego podsumowania napiszę to co kiedyś trener Probierz powiedział: "Po raz kolejny okazuje sie, że puchary dla naszych zespołów są pocałunkiem śmierci. Wcześniej zaczynamy sezon, nie jesteśmy w stanie utrzymać najlepszych piłkarzy i kolejne rozgrywki są trudniejsze". To dotknęło nie tylko nas ale i Piasta... Dodatkowo trzymam kciuki abyśmy faktycznie mieli dobre boisko treningowe o które mocno zabiega trener Zieliński.
Tobie Zet życzę nieco więcej obiektywizmu wobec naszego obecnego trenera przy całej sympatii którą tu okazujesz Podolińskiemu.

ZET

Jak np. przegramy, Piast zremisuje, a Arka i Ruch przegrają to wyjdzie, że dobrze, że Termalica z Piastem wygrała w 29 kolejce. Ja wygramy z Legią to akurat nas to nie będzie obchodziło, że Termalica pokonała Piasta i wyniki Ruchu oraz Arki nas też. Może też Piast zremisować w następnej kolejce, a Termalica przegrać na Koronie i wpaść do drugiej 8 i może się okazać, że jednak szkoda, że z Piastem w 29 kolejce nie zremisowali, bo Piastowi by to nic nie dało do podziału, a Termalica by miał po podziale mniej. Więc tak jak pisałem w sumie nie wiadomo tak do końca czy to dobrze, że Termalica wygrała z Piastem czy lepszy byłby remis. Natomiast dobrze, że czołowy zawodnik Legii dostał kartkę i będzie pauzował w meczu z nami.

Zaloguj aby komentować

To 12-te lub 11-te miejsce

może też mieć kluczowe znaczenie na koniec sezonu. Bo już nie będą się liczyć bezpośrednie mecze z rundy zasadniczej tylko wyższe miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej.

Zaloguj aby komentować

Kibic1995

Dlaczego wszystko ma zależeć od rywali? liczyć na ich porażki jak mamy taką sytuację że nie musimy oglądać się na rywali. Wystarczy wygrać, nie jest to niemożliwe trzeba tylko bardzo chcieć. W bezpośredniej rywalizacji z Piastem tak ale w razie innych drużyn z tym samym dorobkiem punktów już decyduje mała tabela i tu jesteśmy dopiero trzeci. Każde rozwiązanie jest jeszcze możliwe. Zamiast liczyć na porażki rywali i na mega szczęście lepiej wziąć się w garść i nie oglądać na innych. To właśnie dali nam nasi byli piłkarze. Gryźć murawę i po dupach się szczypać i za wszelka cenę wygrać! Jak Korona w Warszawie potrafi być lepsza co nigdy nie łapie punktów na wyjeździe to dlaczego my nie mamy wygrać u siebie?

Zaloguj aby komentować

ZET

Czy wygrana Niecieczy z Piastem to wynik dobry dla nas to się jeszcze okaże po ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, a może i sezonu. Może się okazać, że lepszy byłby remis. Nawet jakby Piast zremisował to byśmy byli na 12, bo mamy lepszy bilans. W sumie się okaże jeszcze czy wygrana Niecieczy taka dobra dla nas. A jeśli chodzi o to by mieć 4 mecze u siebie to wygrana z Legią by nam to zapewniła, ale może dać nam to remis, a nawet w przypadku przegranej możemy nie spaść poniżej 12. Drużyny z miejsc 13-16 te też mają ciężkie mecze i może nikt nie zdobyć punktów. R

Zaloguj aby komentować

moby dick

Na zawodników, że powinni sami dbać o formę, można zwalać jak np. jeden, czy dwóch, trzech nie mają siły, wtedy można powiedzieć, że się źle prowadzą czy coś, ale nie jak cała drużyna, wtedy to już idzie na konto trenera. Choć największą obniżkę formy u nas zanotował Cetnarski i ma chyba najgorszą kondycję jak się tak patrzy. Więc on mógł "dołożyć" coś od siebie, że jest w takiej beznadziejnej formie.

Zaloguj aby komentować

moby dick

tak każdy profesjonalny zawodnik sam powinien dbać o formę ale niestety nasi grajkowie idą na łatwiznę. Dlatego o to powinien zadbać właśnie trener, bo on jest kapitanem tego statku. Tak jak piszesz robił właśnie Rakels i było widać efekty. Reszta robiła to pod przymusem Podolińskiego, dlatego spuścili go po brzytwie. Jak oglądałeś wczoraj Ligę + to tam były różne sondaże jeden był taki: z którym trenerem w lidze lubisz pracować a z którym nie w pierwszej pozycji na pierwszych miejscach byli sami łagodni trenerzy wręcz gamoniowaci typu Jasiu Urban a z tymi co nie chcieli by pracować byli Smuda, Probierz i inni z twardą ręką. To wyjaśnia wszystko. Dlatego nasi piłkarze z małymi wyjątkami ( Lewandowski)nadają się tylko na naszą słabą ligę.

Zaloguj aby komentować

ZET

Weź jeszcze pod uwagę taki fakt, że nie tylko trener odpowiada za formę zawodnika. Zawodnik powinien profesjonalnie podchodzic do swojej pracy i równiez dbać o własną dyspozycję.
To tylko tak między wierszami... Pozdrawiam

Zaloguj aby komentować

Kamrat

Na dwóch piłkarzach drużyna się nie opiera. Poza tym Rakels odszedł w połowie poprzedniej rundy i bez niego zajęli 4-te miejsce a Kapustka wcale tak dużo za Zielińskiego nie grał. Sam Bartek w wywiadach mówił że najwięcej na niego stawiał Podoliński. Nigdy nie miałem i nie mam niechęci do Zielińskiego. Nawet się ucieszyłem że to właśnie on zastąpił Podolińskiego ale jestem obiektywny w ocenie motoryki drużyny. Jak Zieliński przejął drużynę to najwięcej bramek strzelali w samych końcówkach, siły mieli na 120 min. Teraz nie mogą dograć do 70-ej min. w drugich połowach oddychają rękawami i to we wszystkich meczach rundy wiosennej bez wyjątków. To są fakty a z faktami się nie dyskutuje. Dąbrowski tylko za Stawowego grał na stoperze to nie Zieliński zrobił z niego pomocnika to jego pozycja od zawsze. Jaroszyński nigdy nie grał dobrze, grał bo był jedynym lewym obrońcą w drużynie. Pozbył się kilku całkiem dobrych piłkarzy nie sprowadzając nikogo dobrego w zamian. Za dwa lata nie sprowadził ani jednego piłkarza który by znacząco wzmocnił zespół. Nawet piłkarze którzy przyszli już po odejściu Podolińskiego byli pomysłami właśnie Podolińskiego np. Wójcicki. To że jeden z najlepszych piłkarzy poprzedniego sezonu który po ciężkiej chorobie miał kondycję na 120 min teraz jej nie ma nawet na 15 min. ( Cetnarski) to czyja to wina jak nie trenera? Dzisiaj 2-ch byłych piłkarzy Cracovii zrobiło więcej dla Cracovii niż kilku obecnych! Tak tak to nie pomyłka, Dawid Nowak dziś najlepszy na boisku strzelił piękną bramkę przewrotką zabierając punkty Piastowi a Rymaniak tak nękał i prowokował Odżidże że ten najlepszy piłkarz Legi dostał kartkę dzięki której nie zagra z nami. Jest szansa wygrać z Legią i zająć 12 a może nawet 11-te miejsce a to jest bardzo ważne bo daje 4-mecze u siebie. Szkoda tylko że tą szansę stworzyli nam byli nasi piłkarze a nie obecni wraz z trenerem. Teraz niech kropkę nad i postawią obecni! Tego od nich wymagam nie jest to niemożliwe!

Zaloguj aby komentować

Zaloguj aby komentować

SportSklep24.pl: Oficjalna piłka Euro 2016

Pilka-nozna-adidas-EURO16-Beau-J_[71708]_1200

W SportSklep24.pl  można już kupić oficjalną piłkę Euro 2016 dostępną w kilku modelach.

SportSklep24.pl

SportSklep24.pl: FC Barcelona – koszulki, bluzy, kurtki - ponad 60 produktów!

barcelona-4x2

W SportSklep24.pl    zgromadziliśmy już ponad 60 produktów - m.in. koszulki, dresy, bluzy, kamizelki, kurtki, piłki, torby, szaliki, czapki, kieliszki - dedykowanych sympatykom FC Barcelona.

Komentarze

post:
Cracovio!
nie czytaj i nie opowiadaj głupot zapytaj probierza to ci powie
post:
Cracovio!
Kontrakt na pewno mu się skoczył teraz, ale pewnie za porozumieniem stron. Bo podstawow...
post:
Cracovio!
Jak go nie zmieni Probierz to już nikt nie da rady, a jaka była prawda też się pewnie n...
post:
Cracovio!
W sumie nie wiemy jak było, bo sam Budziński powiedział, że chciał spróbować zagranicą...
Australię pozwiedzał i jeszcze coś zarobił hehe...
Ale jest niedosyt,wygrali z lepsza z drugiej grupy a przegrali final.Wszyscy bylismy pe...
Karnety na sektor A dla seniorów są w sprzedaży. To naprawdę dobre rozwiązanie. Podzięk...
post:
Cracovio!
– Dlaczego odszedł pan z Cracovii? Czy to prawda, że zaważyły wysokie wymagania finanso...
Probierz chciał go zatrzymać nie udało się ale wrócił, mam nadzieję że trener sobie z n...
1 na 5 meczów dobry, rok stracony, latek przybyło i niby ma teraz zapi....ć 90 min. Nie...
Szansa na piękne bramki z dystansu od tego był (oby nadal jest) specjalistą.
Z samej postury widać, że został zagoniony do pracy. Chyba z 10 kilo mu ubyło. Przy Pro...
post:
Cracovio
Jedyne czym się zajmujesz i o czym masz pojęcie w tej dziedzinie to komedia..
ale może się mylę. Nosa mu utarli to może doceni to gdzie będzie grał i się będzie przy...
Zakontraktować Rakelsa i Finka póki jeszcze są do wzięcia
Obecnie już są w sprzedaży i tylko na B. Sektor B nie jest dobry dla seniorów bo tam ws...
Miejmy nadzieje, że tym razem mniej rzeczy nie związanych z piłką a więcej koncentracji...
Oj Budzik Budzik mówiłem że tak będzie , widzicie jaka to karierę zrobił w kangurowie
Na mecze derbowe po prostu nie powinni wchodzić ani my na Gts ani oni do nas i sprawa z...
To karnety dla seniorów tylko na B będą sprzedawane? Mi tam do wieku seniora dużo braku...
post:
Cracovio
Masz rację, że Charlie Chaplin "był najbardziej znanym hollywoodzkim aktorem i reżysere...
z Górnikiem Wieliczka to Brazylijczycy zrobili na mnie pozytywne wrażenie. Są bardzo mł...
post:
Cracovio
Zajmuje się filmem i teatrem i nie mów błaźnie kto to Chaplin i nie wypowiadaj się bła...
Rozmawiałem z profesorem i prosiłem go żeby karnety dla seniorów można było kupić na se...
post:
Cracovio
Wiadomo, że lepiej tam wypożyczać zawodników, nawet taniej, zwłaszcza jakby się dało w...